Skocz do zawartości
Maly01

XBOX

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak- jeśli kupować xboxa to wersję 360. Pierwszy xbox to już praktycznie martwa maszyna. Na ps2, jest dużo lepszych tytułów, (gt4, shadow of colossus, tekken...).

odpowiedz conajmniej dziwna i nie na miejscu dla kogoś kto nie miał nigdy xboxa.

 

Dla mnie w tej chwili było by bezsensme kupować xboxa bo już go miałem, ale nie dla osoby która nigdy go nie miała.

 

Napisze ci tak:

 

xbox jest lepszy bo ma Ninje Gaiden, Stranger wrath, forze Motosport, Conkera i raly sport 2 :) i co ty na to? :)

 

wypowiedz fanbojowska ale nie bardziej niż twoja....

 

Xbox w tym momencie ma conajmnie 50 Gier które są hitami, w tym ma mase exlusiwów. Samo przejscie tych gier zajeło mi ponad rok :) i co dalej się nie opłaca kupić xboxa?

 

Bezawaryjność, ta maszyna jest niedozdarcia, napędy łykają nawet najgorsze płyty DVD, nie potrzebujesz memorki, pad S jest bardzo wygodny, lepsza grafika i w tych samych grach na ps2 i xboxa wyraznie widać lepszy framerate na xksie.

 

W tym momencie xbox 360 moze naskoczyć staremu dziadkowi, bo xbox pierwszy ma lepsze gry!owszem xbox 360 moze emulować staruszka, ale nie zawsze działa to płynnie i nie wszystkie gry są kompatybilne.

 

Dodatkowo to istny kombajn multimedialny, w tym xbox 360 jest narazie dużo gorszy...

 

 

jakiego kupic xboxa?

1.czy taki moze byc? http://gameshop.pl/konsola-xbox-p-130.html

 

2.slyszalem, ze da sie do xboxa podlaczyc dysk twardy... wiem ze ma juz wbudowany, ale czy jak bym mial naprzyklad jakis seagate lub firmo podobny to da sie go rzeczywiscie podlaczyc do konsoli?

 

3.Jak system jest zainstalowany na tym xboxie co podalem? czy da sie na nim przegladac internet na stalym laczu? i czy nie jest skomplikowany w obsludze (btw ktos tam pisal ze na xboxie jest linux... prawda? )

 

4. gdzie najlepiej kupic gry? na allegro naprzyklad nie ma gier typu nfs:mw. czy wogole tej gdzy nie ma na xboxa?

 

1. ta konsola moze być

 

2. Dysk mozesz podłączyć jaki chcesz ( musi być na ATA), ważne żeby był chłodny bo w xksie jest mocowany w plastikowe sanki, które pogarszają chłodzenie, idealny dysk to Samsung 5400 obr.

 

3. tam jest zrzucony xbox mediacenter ( na xboxowy dysk nie instaluje się gier i progsów a poprostu zrzuca) możesz dać na dysk system ( dashboard) jaki chcesz, polecam autoinstalera Puchaty http://forum.xbox-scene.pl/index.php?showtopic=6088

mnie najbardziej spodobal się unleashx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest napisane:

Dodatkowo instalujemy w konsoli najnowszy Dashboard EVOLUTION-X PL

dobre to jest? :)

 

aha. i czy moge np wsadzic tam dysk taki: http://allegro.pl/item117316918_wyprzedaz_...he_mp0402h.html

 

tylko czy jak zmienie dysk to nie strace czasem gwarancji? :?

i co zrobic zeby na ten nowy dysk przerzucic ten system? czy 2 dyski moga naraz chodzic? :)

 

no i jeszcze:

4. gdzie najlepiej kupic gry? na allegro naprzyklad nie ma gier typu nfs:mw. czy wogole tej gdzy nie ma na xboxa?

szczerze mowiac to ja wogole chyba nfs:mw na xboxa nie widzialem, a na tej grze mi dosc zalezy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

jakiego kupic xboxa? :)

1.czy taki moze byc? http://gameshop.pl/konsola-xbox-p-130.html

 

2.slyszalem, ze da sie do xboxa podlaczyc dysk twardy... wiem ze ma juz wbudowany, ale czy jak bym mial naprzyklad jakis seagate lub firmo podobny to da sie go rzeczywiscie podlaczyc do konsoli? :)

 

3.Jak system jest zainstalowany na tym xboxie co podalem? czy da sie na nim przegladac internet na stalym laczu? :) i czy nie jest skomplikowany w obsludze ;) (btw ktos tam pisal ze na xboxie jest linux... prawda? :))

 

4. gdzie najlepiej kupic gry? na allegro naprzyklad nie ma gier typu nfs:mw. czy wogole tej gdzy nie ma na xboxa?

 

5. no i czy xbox bardziej sie oplaca od ps2? :)

 

z gory dzieki za odp :)

 

pozdro

ad.1) Konsolka fajna. :) Duży plus to zamontowany chip i wgrany dash. Jednak boję się, że jeśli włożysz dysk o pojemności powyżej 120GB możesz mieć problemy. Ale muszę sprawdzić co to za mod-chip.

 

ad.2) Do xbox'a można podłączyć dowolny dysk twardy PATA, jednak jaką pojemność Ci xbox obsłuży, zależy od mod-chip'a zainstalowanego w konsolce.

 

ad.3) Standardowo na xbox'ie masz tzw. dashboard, jest to system typowy dla x'a. Można ściągnąć z netu odpowiednie modyfikacje tego dash'a. Ja używam dash'a o nazwie UnleashX. Ma bardzo rozbudowane menu, umożliwiające ustawienie wszystkiego co Ci potrzebne w X'ie.

 

ad.4) Niestety, mieszkam w Anglii i nie powiem Ci gdzie mógłbyś nabyć gry na X'a w Polsce. Natomiast, jeśli miałbyś kogoś w UK, to gry na X'a są bardzo tanie, np. za 20 funtów możesz kupić 3 używane gry, lub 2 nowe.

 

ad.5) Zależy czego oczekujesz po zmodowanej konsoli. Faktycznie xbox'a możesz sam zmodować. Jest to bardzo proste. Szczególnie jeśli kupi się wersję moda ze specjalną podstawką, tzw. solderless. Mnie modyfikacja x'a zajęła ok. 1 godziny. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. :) Druga sprawa, jak już wcześniej wiele osób wspominało, na x'a masz mnóstwo oprogramowania. Odtwarzacze divx, xvid, mp3. Można ściągnąć wiele gier pisanych przez użytkowników. Dodatkowo widziałem też porty do takich gier jak Quake1, 2, Duke Nukem 3D itp. Więc jest w czym wybierać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tsgs2

 

ten dysk co podałeś jest od laptopa i na 100% nie podejdzie :)

 

poprostu kupuj zwykły dysk na standardzie ATA i tyle.

 

żeby zmienić dysk musisz rozebrać obudowe konsoli, i w tym momencie tracisz gware, żeby taki dysk działał musisz mieć chipsa, no chyba ze masz starszą wersje xksa wtedy jest możliwa przeróbka sofmodem. Nowe są tylko wersje 1.6, 1.6b

 

podałem wcześniej link do puchatego instalera, ściagasz go, nagrywasz na DVD w nero. uruchamiasz xboxa, wkładasz wcześniej wypaloną płyte, uruchamia się menu z wyborem instalacji. unleash jako system, evo jako system itd... potem klikasz i wszystko się robi za ciebie :)

 

ja bym na twoim miejscu kupił nowego nie ruszanego xboxa, wysłał go do juchego, on zrobi wszystko za ciebie, na początek wystarczy ci standardowy dysk ( zawsze można grać z płytek jak zabraknie miejsca)

 

 

ad.1) Konsolka fajna. icon_smile3.gif Duży plus to zamontowany chip i wgrany dash. Jednak boję się, że jeśli włożysz dysk o pojemności powyżej 120GB możesz mieć problemy. Ale muszę sprawdzić co to za mod-chip.

 

konsola fajna ale poraz kolejny radze wam nie kupujcie u tego typa, nie polecil bym go nawet wrogowi :) jeżeli chcecie podam wam linki do wałków jakie ten gość kręcił

 

z chipem Duo2x działają bezproblemowo wszystkie dyski, nawet te powyzej 120 GB, jednak trzeba uważać na podróby tych chipów. i unikajcie alladinów ( zwiechy gier itd) Duo2X jest jednym z lepszych chipów do xboxa.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:RoGeR:.

 

dysk to by byl samsung 40gb wiec z pojemnoscia nie bylo by problemu :)

 

czy jak zmienie system to nie strace gwary? :?

Ok, powiem tak, system w x'ie to ciekawa sprawa, bo ....... możesz mieć ich kilka na jednym dysku. :D Każdy plik wykonywalny w x'ie ma rozszerzenie .xbe, tak więc np. dash EvolutionX może być jako evolutionx.xbe. Ja mam w x'ie kilka dash'ów, łącznie z orginalnym Microsoft (przydaje się jeśli chcesz grać online, niestety nie widzisz rozszerzonych partycji, nie uruchomisz backup'ów). Prawdopodobnie w biosie (ja mam taką możliwość), możesz wybrać kolejność w jakiej ma szukać/uruchamiać dash'e, tzn. jeśli znajdzie pierwszy na liście, to go uruchomi, jeśli go nie ma, szuka następnego. Nie wiem czy ten bios co masz w tej konsolce ma tę możliwość.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. no to od poczatku :)

podajcie jakis dysk, zeby poszedl na tym xksie :)

 

gdzie kupic nowego samego xboxa? :?

ile kosztuje przerobka u tego forumowicza? (tak mi sie wydaje ze to forumowicz :D)

 

no i gdzie dostane nfs:mw na xbox'a? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. no to od poczatku :)

podajcie jakis dysk, zeby poszedl na tym xksie :)

 

gdzie kupic nowego samego xboxa? :?

ile kosztuje przerobka u tego forumowicza? (tak mi sie wydaje ze to forumowicz :D)

 

no i gdzie dostane nfs:mw na xbox'a? :]

 

kupisz ją w menago tu

 

 

przerobisz ją tu

 

a dysk brał bym ten klik

 

lub ten klik

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to nie musi być dysk 5400 RPM, ja mam 7200RPM. Zapomnieliście, że zmodowany Xbox ma możliwość regulacji obrotów głównego wentylatora :D Normalnie jest on ustawiony na jakieś 20-30% całkowitej mocy. :P Więc jeśli dyskowi jest za gorąco, można zwiększyć obroty wentylatora. :) Oczywiście konsola w tym momencie będzie głośniejsza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to nie musi być dysk 5400 RPM, ja mam 7200RPM. Zapomnieliście, że zmodowany Xbox ma możliwość regulacji obrotów głównego wentylatora :D Normalnie jest on ustawiony na jakieś 20-30% całkowitej mocy. :P Więc jeśli dyskowi jest za gorąco, można zwiększyć obroty wentylatora. :) Oczywiście konsola w tym momencie będzie głośniejsza.

 

Pozdrawiam.

 

zgadza się, ale 5400 są zazwyczaj cichsze, a xbox i tak działa na ATA 33 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. ale to wyjdzie drozej niz w tym sklepie co ja podalem :( no trudno.

a zeby przerobic to trzeba do nich jechac czy tylko sie wysyla konsole?

 

i czy nie lepiej od razu u nich konsolke kupic? :) tez za 579zl :)

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale 5400 są zazwyczaj cichsze, a xbox i tak działa na ATA 33 :)

Tylko, że teraz ciężko znaleźć dyski np. 120GB z obrotami 5400, a uwierzcie mi, im większy dysk wsadzicie, tym lepiej. Strasznie szybko kończy się wolne miejsce. :)

Co do 40GB, to się zgodzę. Lepiej wsadzić 5400.

 

EDIT:

Co do NFS:MW, to znalazłem tutaj: http://www.lem.com.pl/db.php?produkt=731

Jednak cena jest dość duża.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. ale to wyjdzie drozej niz w tym sklepie co ja podalem :( no trudno.

a zeby przerobic to trzeba do nich jechac czy tylko sie wysyla konsole?

 

wysylasz konsole, ale to ustalaj sobie z włascicielami sklepu :) wyjdzie drożej ale pewnie, masz pewność ze zmoduje ci ja specjalista, a nie Józio spod płota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez sie pytalem czy lepiej moze kupic u tego co podales konsole i czip?

konsola ta: http://www.iksboks.aplus.pl/product_info.p...products_id=144

 

a czyp ten duo2x... tylko czemu mi podales wersje lite? za 10 zl wiecej jest wersja bez lite czyli chyba lepsza,co? :)

 

a z tym juchym to o co chodzi? tzn mam chip w tamtym sklepie kupic, ale zeby zmodowal mi ktos inny? nie rozumiem :? wiec jak mam zrobic?

kupuje konsole + chip , i moduje u kogo? :(

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez sie pytalem czy lepiej moze kupic u tego co podales konsole i czip?

konsola ta: http://www.iksboks.aplus.pl/product_info.p...products_id=144

 

a czyp ten duo2x... tylko czemu mi podales wersje lite? za 10 zl wiecej jest wersja bez lite czyli chyba lepsza,co? :)

 

a z tym juchym to o co chodzi? tzn mam chip w tamtym sklepie kupic, ale zeby zmodowal mi ktos inny? nie rozumiem :? wiec jak mam zrobic?

kupuje konsole + chip , i moduje u kogo? :(

 

zobacz ze tam widnieje 0 przy liczbie konsol, wiec juchy nie ma ich na stanie.

 

kupujesz konsole, wysyłasz do juchego i on montuje chipa. Najlepiej pogadaj z nim na gg, moze akurat bedzie miał dostawe xboxów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. wiec bym kupil sobie tebo xboxa na allegro... :)

a juchy ma chipy od razu, czy trzeba cos kupowac jeszcze? :) i daje gware 6 miesiecy na konsole po przerobce? :)

 

 

aha juz rozumiem :) to jest sklep juchego tak? :) bo tego wlasnie nie kapowale ze ty ciagle o nim mowisz a potem mi jakis sklep dajez ;)

 

tylko teraz pytanie o ten chip :) jaki lepiej? ten duox2 lite czy duo x2? roznica to 10z, wiec nie duzo.. czym one sie roznia? :)

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. wiec bym kupil sobie tebo xboxa na allegro... :)

a juchy ma chipy od razu, czy trzeba cos kupowac jeszcze? :) i daje gware 6 miesiecy na konsole po przerobce? :)

aha juz rozumiem :) to jest sklep juchego tak? :) bo tego wlasnie nie kapowale ze ty ciagle o nim mowisz a potem mi jakis sklep dajez ;)

 

juchy ma chipy odrazu i to jest jego sklep , i nic wiecej nie trza kupowac, dysk też wsadzi ci jaki chcesz, daje 6 miechów pisemnej gwary

 

polecam http://forum.xbox-scene.pl/

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx wszystkim za wszytko :) konsolke bede zamawial na poczatku wrzesnie :) wiec moze bedzie mial jakas dostawe... jak bede mial jeszcze jakies watpliwosci to tu napisze :)

 

wielkie THX!

 

tylko jeszcze jaki chip? :)

ten lite czy pelny? roznica mala 10 zl, czym one sie roznia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałęm swojego xboxa 360 i zastanawiałem się nad kupnem ps2 lub xboxa

 

Wczoraj byłem w niemieckim media i trafiłem na xboxa z dodatkową grą king kong za 99 EU. Z miejsca ją kupiłem :)

 

na okres wyczekiwań na next gena, moze staruszek zapełni mi czas :) mam jeszzce kilka gier w które bym chetnie zagrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałęm swojego xboxa 360 i zastanawiałem się nad kupnem ps2 lub xboxa

 

Wczoraj byłem w niemieckim media i trafiłem na xboxa z dodatkową grą king kong za 99 EU. Z miejsca ją kupiłem :)

 

na okres wyczekiwań na next gena, moze staruszek zapełni mi czas :) mam jeszzce kilka gier w które bym chetnie zagrał :)

Przyznaj się ile straciłeś na tej operacji z X360 :) Ostatnio też się coraz bardziej zastanawiam, czy czasem nie sprzedac swojego XO, kupić PS2 (jak dotąd jeszcze nie miałem) i po wyjściu pozostałych konsol nowej generacji zdecydować jeszcze raz. X360 będzie zapewne wtedy już po jakiejś obniżce więc teoretycznie bym na takiej operacji nie stracił. Czemu mam takie zamiary? Jak narazie jakaś posucha panuje, nie ma w co grać, a na Pleja jest mase ciekawych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się ile straciłeś na tej operacji z X360 :) Ostatnio też się coraz bardziej zastanawiam, czy czasem nie sprzedac swojego XO, kupić PS2 (jak dotąd jeszcze nie miałem) i po wyjściu pozostałych konsol nowej generacji zdecydować jeszcze raz. X360 będzie zapewne wtedy już po jakiejś obniżce więc teoretycznie bym na takiej operacji nie stracił. Czemu mam takie zamiary? Jak narazie jakaś posucha panuje, nie ma w co grać, a na Pleja jest mase ciekawych tytułów.

 

ja kupiłem xksa z polską gwarancją, wiec dałem za niego troche wiecej, z przesyłką kurierską wyniósł mnie 1710 zł, sprzedałem za 1490 zł plus diabelna prowizja na allegro.... :)

 

nie żaluje tego, że go sprzedałem, ten sprzet narazie mnie niczym nie oczarował, konsole kupuje się dla gier, a własnie na xboxa 360 narazie bardzo dobrych tytułów nie ma..... Do tego mam zwykły TV CRT wiec graficznie w gry jakie gralem byly bardzo zblożone do starej generacji.

 

Mysle ze pociagne na starym xboxie jeszzce z poł roku i zobacze którą konsole z next genów kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanie..

Czy opłąca mi się sprzedać ps2 i kupić xbox'a.

 

PS2 kupiłem jakiś czas temu, lecz gry ktore on oferuje jakoś mnie nie przekonują. nie wiem dla czego, ale jestem przyzwyczajony do gier ala PC. Więc gry z x'a bedą dla mnie chyba lepsze.

 

2 Pytanie czy wydawać teraz 700zł na xbox'a jest opłącalne? (oczywiście z kompletem minimum 20 gier.)

Na ps2 mam tylko soul calibur 2, gt3, moh F, GTA VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanie..

Czy opłąca mi się sprzedać ps2 i kupić xbox'a.

 

PS2 kupiłem jakiś czas temu, lecz gry ktore on oferuje jakoś mnie nie przekonują. nie wiem dla czego, ale jestem przyzwyczajony do gier ala PC. Więc gry z x'a bedą dla mnie chyba lepsze.

 

2 Pytanie czy wydawać teraz 700zł na xbox'a jest opłącalne? (oczywiście z kompletem minimum 20 gier.)

Na ps2 mam tylko soul calibur 2, gt3, moh F, GTA VC.

 

zobacz jakie tytuły ma xbox i sam zdecyduj.

 

co z tego że xbox już "umarł" (prawdopodobnie żaden exlusiw nie wyjdzie na tą platforme)

jak gier jest masa do przejścia.

 

Forza motorsport

Odword stranger wrath

Ninia Gaiden

Raly sport 2

 

gdyby nie było nic poza tymi grami , i tak bym go kupił dla forzy motorpsort i Ninji gaiden!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

i Halo + Halo 2 !! ;)

a tam jakoś mnie to Halo2 nie zachwyciło zabardzo ja bym dodał jeszcze PRoject Gotham świetne gry i można grać za darmo po sieci używając Xlinka, FM też syci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omijaj szerokim łukiem GEKONA! :)

 

Ten pad co on ma to tandetna podróba "Kontroler S firmy Microsoft. Idealny jako dodatkowy pad do Twojej konsoli"

 

czemu napisał idealnyjako dodatkowy?

 

Zastanówmy się chwile- nowy pad w Niemczech kosztuje około 30 Euro w góre. w hurtowniach pewnie chodzą po około 25 EU. Komu opłacało by się sprowadzać pady i na nich tracić?

Oficjalnie nie ma xboxa w polsce wiec... Pozostaje tylko import z zachodu, lub czasami trafiały się konsole z dwoma padami. Ale teraz nie widziałem ich po sklepach chyba rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...