Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

nie pisałem bo nie mam kolegi ktory by miał podobny sprzęt :x

chce mieć wreszcie złożonego pc i nic przynim nie robić , nie mam już czasu na grzebanie przy pc :evil:

wrrrrrr , co proponujesz zrobić , co wymienić a co nie ?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napiecia miernikiem , jesli jest faktycznie 13.3 to wywal zasilke !!!

Uff. Miernik pokazuje 12,5. W BIOSie też jest 12,5, więc chyba jest OK.

Tylko czemu się tak grzeje procesor?

Wyniki z asus probe (po 5 minutach spokojnej pracy):

CPU temp. 59C

MB temp. 43C

CPU Fan: 2800 (norma dla coolera)

+12V: 13,2V (ale to już jasne)

+5V: 4,78V

+3V: 3,264V

VCore: 1,648V.

Procek Athlon XP2400+ bez podkręcenia.

Po otwarciu obudowy temp. procka spada do ok. 51C.

Czy to możliwe, że obudowa jest zbyt mała (bo jest jedną z mniejszych)?

Czy dodatkowe wentylatorki w obudowie pomogą, czy spadek temperatury będzie raczej znikomy?

Co jeszcze brać pod uwagę przy tym problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ j.h.hudy - ja bym zaczął od sprawdzenia kompa na firmowych ramach. Sporo osób miało problemy z kiepskimi ramami na asusach.

@ Arrpiotom - po mb temp. widać, że raczej kiepsko z obiegiem powietrza w obudowie. Zainstaluj co najmniej jeden wentyl pod zasilaczem, żeby wyciągał ciepłe powietrze.

 

Widzę, że toppic spasł się jak mnie nie było :) .

 

Sam mam następujące pytanie - zna ktoś jakiś program za pomocą którego można ustawić napięcie na procu na tej mobo pod win? Konkretnie chodzi mi o jego obniżenie np. na 1,5V. Jak nie ma takiego programu, to pozostaje chyba tylko drut mod, ale jeśli tak to mam następne pytanie - czy jeśli zadrutuję dane napięcie, to oprócz tego będzie też normalnie działała regulacja napięcia w biosie (czyli przy ustawieniu "auto" - zadrutowane napięcie, a oprócz tego regulacja w zakresie tego co jest w biosie)? Poza tym dlaczego schematy połączeń dla vcore z faq i z ocinside.de są różne? Nie byłoby problemu gdyby udał mi się mod na mobila, ale się kurde nie udał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja drutowałem wg. schematow z ocinside.de.

 

Druta używałem tylko do zwiększenia napięcia (nic na procku nie zmieniałem) - łączyłem tylko nóżki +0.50 V oraz +1.00 V. W połączeniu zadzałały także. (+1.50V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---> Arrpiotom.

Co konkretnie się dzieje to nikt Ci nie powie bo jasnowidzów nie mamy.

Ale z tego co piszesz to:

1.BARDZO kiepski obieg powietrza w budzie.... tyle ile ty masz *c na MB to mój sempron ma w stresie.

zamontuj wentyl 80x80, ale gdzie... to juz sam musisz sprawdzić montując go czasowo w różnych miejscach ..i zrób porządek z kablami !

2. Kiepskie chłodzenie - ściągnij radiator, przesmarój dobrze pastą (dobrze nie znaczy dużo), możesz też kupić lepszy fan do tego, ale ja bym poprostu wydał te 40zł i kupił normalne chłodzenie.

3. Zasilacz - masz bardzo kiepskie napięcia... jak chcesz to dam Ci link do mojego tematu z zeszłego roku o tym że moja zasiłka daje złe napięcia (takie jak twoje) i proc się dziwnie grzeje.... 2 tygodznie później dopisałem swój post do tematu "cmentarzysko" :evil: ...na szczęście zasilacz pociągnął za soba tylko MOBO :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---> Arrpiotom.

3. Zasilacz - masz bardzo kiepskie napięcia... jak chcesz to dam Ci link do mojego tematu z zeszłego roku o tym że moja zasiłka daje złe napięcia (takie jak twoje) i proc się dziwnie grzeje

Chętnie poczytam. Poproszę o linkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w temacie mojej temperatury i napięć.

Przełożyłem wszystkie wnętrzności do innej obudowy z innym zasilaczem i dodatkowym wentylatorem wydmuciach!ącym powietrze z tyłu obodwy.

Temperatura procka utrzymuje się na poziomie 50C.

Czy teraz podejrzewać obudowę (moja jest mniejsza), czy też raczej zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arrpiotom

jaki masz cooler na procu?

rozumiem ze masz thortona - a one sie grzeja (na asusie...)

sprawdz jak jest ustawiona zworka koło procesora (znajduje sie nad prockiem) jesli jest w połozeniu 2-3 to zmien na 1-2 zworka podwyzsza napiecie na chipsetach i procku byc moze to to

i zmien biosa na 007 jesli jeszcze niemasz (std 003 przekłamywał z temperatura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1008 01 skąd ty go wziąłeś,przecież na oficjalnej stronie Asusa takiego biosu nie ma .

Mam jeszce pytanie jaki to ma być plik do podmiany logo biosu Asusa czy to ma ma być bitmapa czy jpg i le ma to zajmować,bo próbowałem podmienić jakiś zdjęcie i niestety się nie powiodło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arrpiotom

jaki masz cooler na procu?  

rozumiem  ze masz thortona - a one sie grzeja (na asusie...)

sprawdz jak jest ustawiona zworka koło procesora (znajduje sie nad prockiem) jesli jest w połozeniu 2-3 to zmien na 1-2 zworka podwyzsza napiecie na chipsetach i procku byc moze to to

i zmien biosa na 007 jesli jeszcze niemasz (std 003 przekłamywał z temperatura)

Cooler to WhisperRock IV.

Zworka w pozycji 1-2.

BIOS 007.

Może faktycznie ten procek ma tendencję do grzania się i 51C to w miarę akceptowalna temperatura.

 

Ale zauważyłem jeszcze jedno po zmianie płyty na ASUSA.

Mam kartę TV AVACS SMART TV (na procku Philipsa) i grafikę PixelView.

Na starej płycie obraz telewizyjny był idealny. Teraz jest lekko niestabilny i "zamraża" się dość często. Występują dziwne zakłócenia w postaci poziomych pasów.

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ten model płyty głównej ale nie jestem z niej zadowolony, mam nastepujacy problem komputer pracuje u mnie od 9:00 do 24:00 i w tym czasie przynajmniej dwa razy znikaja mi dyski albo napedy, jesli znika dysk z systemem komp sie wiesza po restarcie w bisoie nie widac mojego dysku.

Czy mam płyte oddac do serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke od wczoraj i jestem w miare zadowolony z tym ze czujnik z płyty zaniza temperatur proca o jakies 9 stopini am program monitorujacy pod winem pozazuje zawyzone napiecie bios 005 musze szybko zmienic w porownianiu do asrocka K7S8X ktory szedł na 214 dzis poleciałem na 220 stabilnie i 227 troszke miniej ale 1mb probke superPI przeszedł tylko moje twinMos-y nie wytrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam twinmosy na mtec i mam pytanko jak macie je ustawione w biosie

mam te pamiatki od nie dawna i jeszcze nie testowałem innych ustawien niz w miare bezpieczne cl2,5 3,6,3,12

prosiłbym o pełne ustawienia pamieci bo z tego co pare osob pisało tu wczesniej to toche niskie mam wyniki w aida32(uzywałem nowszej wersji czyli everesta - moze dlatego ale nie sadze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam. Mam pytanie o zinegrowny układ audio na tej płycie. Mianowicie tylne głośniki grają u mnie zauważalnie ciszej niż przednie, czy jest jakaś możliwość regulacji siły głosu wszystkich głośników osobno (miałem tak w poprzednim ecs :) )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmikrofonem udało się. Przy ustawieniu na quad speaker mikrofon podłączony do pinów na płycie działa.

Mam pytanie. Jak zrobić, aby w tylnych głośnikach był dublowany głos z przednich przy muzyce stereo? Jak włączę winampa lub film, to z tylnych idzie głos. Ale już przy innych programach (np. TV z karty telewizyjnej, radio, czy też z mikrofonu) jest słyszalny tylko w przednich głośnikach.

Czy jest jakiś mikser (poza systemowym) do zintegrowanej muzyki na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila przyszedl mi Asus A7V880, tyle ze mam jedno !ALE!, otoz rev. to 1.02, i tutaj mam pytanie, czy jest jakas nowsza v. tej mobo? babka od ktorej qpowalem, mowila, ze to dostawa prosto od Asusa, i ze napewno najnowsza revizja. Ale czy aby napewno ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah.. w końcu sie udała cała konfiruracjia i testy wszystkie za mną wiec do napiecia 1,8V duron leci 1400@2310 (220x10.5) twinmosy na 2,85V synchronicznie cl 2,5 3 3 8 12 wszystko stabilnie. Natomiast przy 1.95V(przy uzyciu zworki) fsb 227 ale jeszcze niestabilnie zasilacz nie daje rady Modecom350GTF na lini +5 mam 4,690V (przy vcore 1,85V na +5 4,890V) wiec katastrofa nowy bios 008.001beta nic nie wnosi nowego. Z płytki jestem zadowolony sieciówka działa, dziwiek nawet nie najgorszy(24głosy w marku2k3 przechodzi, 60nie obsługuje) mostek północy był ładnie posmarowany pod tym nie małym klocem. odczyt z pamieci w single 2590 a superPI probka 16M (20m18s)<-niestety timingi za wysokie i słabe wyniki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będę musiał wkrótce (np jutro lub na dniach) kupić płytę pod pod mojego Bartona 2500+ i oto mam parę pytań:

- jak to jest z tą blokadą AGP i PCI - wszystko cacy jak na Nforce?

- jakie FSB da się na tym wycisnąć?

- warto się bawić w tego ASUSa, czy moze lepiej nforce jakiś

- radzi to sobie z zasilaniem grafy? bo na moim starym mobo (A7V333), nieźle daje siępodkręcać moje Ge4 i nie chciałbym kupować czegoś, co pogorszy mi OC

- jakie są max napięcia z ostanim biosem? mam BH-5 jedną kosteczkę 512 mega i chciałbym jątroche przysmażyć

- no i wogóle jak się kręci na dobrej zasilce?

- poza tym mam Audigy 2 ZS - slyszalem ze toto nieco trzeszczy na KT880 - moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ja tez mam tą płyte i jestem z niej zadowolony na maxa za tą cene ma mozliwosci super ! jest tylko jeden mankoment mam sempronka +2600 @ 11X200 przy vcore: 1.75 ! i pamieci asynchronicznie leca ! temp w spoczytnku na moxowanym chlodzeniu z miedzina podstawka 40C w stresie 48C jesli zaczynam sie bawic powyzej 200mhz ozywiscie mnoznik 11 (bo narazie mam zablokowany ale ide do złotnika chyba) to zaczynaja sie problemy mam zasilke 400 w powinna starczyc ! ustawilem 11x210 i juz pamiec na 2-3-3-8 wiesza sie ! po przestawinie na standardowe ustawienia pamieci komp startuje ale przy vcore 1.85 ! i jest strasznie niestabilny ! grzeje sie mocno inni pisza na forum ze na tej płycie podkrecaja semrona +2600 do 11x221 przy cvore 1.65 i smiga ! nie czaje cos to jest nie tak ! jak ktos wie o co tu chodzi dajcie znac ! nalepiej na e-maila: masterdomin@vp.pl pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ja tez mam tą płyte i jestem z niej zadowolony na maxa za tą cene ma mozliwosci super ! jest tylko jeden mankoment mam sempronka +2600 @ 11X200 przy vcore: 1.75 ! i pamieci asynchronicznie leca ! temp w spoczytnku na moxowanym chlodzeniu z miedzina podstawka 40C w stresie 48C jesli zaczynam sie bawic powyzej 200mhz ozywiscie mnoznik 11 (bo narazie mam zablokowany ale ide do złotnika chyba) to zaczynaja sie problemy mam zasilke 400 w powinna starczyc ! ustawilem 11x210 i juz pamiec na 2-3-3-8 wiesza sie ! po przestawinie na standardowe ustawienia pamieci komp startuje ale przy vcore 1.85 ! i jest strasznie niestabilny ! grzeje sie mocno inni pisza na forum ze na tej płycie podkrecaja semrona +2600 do 11x221 przy cvore 1.65 i smiga ! nie czaje cos to jest nie tak ! jak ktos wie o co tu chodzi dajcie znac ! nalepiej na e-maila: masterdomin@vp.pl pozdro !

1207721[/snapback]

Dzieki za info, a codo problemow z OC - masz bude tracera, wiec pewnie i zasilke tracera, sorry za wyrazenie - to gowno jakich malo. Kuzyn mial 350W i sprzet - jakis dysk, naped, barton 2500+, radeon 9200, nie krecone, pol giga ramu - nie ciagnelo bez krecenia. Wymienil zasilke na Codegena 300W (LOL) i wszystko piknie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...