Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

AGP Aparture to okno szczeliny na tektury - nie ma nic wspólnego z wielkością pamięci na karcie!

ja tam zawsze "bylem uczony" ze nalezy ustawic taka wartosc, ile karta ma pamieci, i tak tez robie i jest git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze "bylem uczony" ze nalezy ustawic taka wartosc, ile karta ma pamieci, i tak tez robie i jest git ;)

1250660[/snapback]

A ja że ustawia się połowe wielkości ramu ;) Wiadomo że to nei reguła.. Ale ustawienie wartosci rownej ilosci pamieci na karcie graf. jest według mnie dziwna i niczym nieuzasadniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie tylko jeszcze jeden problem a mianowicie karta telewizyjna PixelView TV Pak ponieważ karta daje się zainstalować tylko na jednym z 5 portów PCI ale nie chodzi na nim poprawnie (niekontrolowane restarty, problem z wyszukiwaniem programów, nie działający overlay itd). Na pozostałych portach PCI nie chcą się nawet zainstalować sterowniki  :sad:

 

1249908[/snapback]

Co do karty TV to też mam ten problem. Mam MachTV (jakiś noname), która chodziła bezproblemowo na poprzedniej płycie (ecs l7s7a2) a na asusie nie chodzi w ani jednym slocie. Winada się ładuje prosi o stety i wtedy reset. Sprawdzałem mase sterowników i to samo, ręczne przydzielanie przerwania nic nie dało nadal resety. Odpaliłem BorgTV (dziąła bez sterowników) i wywaliło go zaraz po wybraniu modleu karty z listy. Już się z tym poddałem i karta leży poza kompem.

A teraz ponawiam jeszcze raz swoje pytanie: Czy udało się Wam odpalić speedfana na tej płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie dwa pytanka a mianowicie,czy u Was nie ładuję się zbyt długo Windows XP bo u mnie to

trwa zadługo ok 1min :(,nie wiem może to wina SP2 ?

I czy są jakieś nieoficjalne biosy do tej płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie dwa pytanka a mianowicie,czy u Was nie ładuję się zbyt długo Windows XP bo u mnie to

trwa zadługo ok 1min :(,nie wiem może to wina SP2 ?

I czy są jakieś nieoficjalne biosy do tej płytki?

1250850[/snapback]

u mnie winda raczej zasmiecona laduje sie, hemm z logowaniem to jakies 10-15 sek od wlaczenia kompa. a o nieofocjalnych biosach nic mi nie wadomo, ale przydaly by sie jakies tuningi :D Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem z grafiką powrócił... :sad:

Wracam do tematu zasilacza...

Sprawdziłęm napięcia zarówno w biosie jak i pod windowsem w aplikacji (probe) i :

BIOS: 1,564 - 3,232 - 4,920 - 11,734

Windows: 1,664 - 3,216 - 4,757 - 12,352

 

Zdaje sobie sprawę że w ten sposób nie można do końca sprawdzić zasilacza ale na razie nie dam rady zorganizować innego zasilacza do testów... dopiero za 2 tyg bede cos mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prysznic wrzucił linka do innego wątku i z bólem stwierdzam że ja miałem identyczne problemy z RAIDem i SATA. A mianowicie przy niektórych wartościach innych niż 100, 133, dysk głupieje, a co do „....nie ma znaczenia czy magistrala pracuje z nominalną prędkością 133MHz, czy też 148, z włączoną czy wyłączoną funkcją Asynchronous Frequency. Caly czas wartości są na tym samym poziomie...” to faktycznie ciekawe... muszę to sam przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7 to jednak bedzie zasiłka 5v za nisko 4,75v

pod winda mozesz właczyc zapisywanie w probie sprawdz jak jest w stresie i w idle....

pod winda vcore i 3,3v powinno sie niezmieniac a 12v i 5v czasami moze sie zmienic ale bardzo minimalnie

w biosie ustaw dla procka 1,65v dla pamieci 2,65 a dla grafy 1,5 (chodzi o zejscie z ustawien auto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stara grafike Leadteka GF 2 mx400 z AGP x2/4 bedzie ona współpracować z ta płyta ?

1253747[/snapback]

No tak, nie przesadzajmy, ta płyta nie ejst jakiś totalnym badziewiem ;) BEdzie na pewno bo sam mam podobną.... eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blackshmith za sugestie... zrobiłem co mi poradziłeś, zarówno co do manualnych ustawień napięc jak i poprzednich sugestii dotyczących pamięci i jak na razie żadnych problemów z grafiką przy uruchamianiu kompa...

 

Nie chce szaleć ze szczęścia bo to raptem z 15 uruchomień ale z porównaniu do tego co było zanim zajrzałem na to forum to OLBRZYMIA poprawa, a może nawet wybawienie (ale tego bede pewien po kilku dniach użytkowania)!!!

 

Jeszcze raz WIELKIE dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7

wiem ze miałes jescze problem z karta tv sprobuj włazyc ja do ostatniego slotu na samym dole i zainstaluj sterowniki recznie z menadzera urzadzen (karty tego typu powinny sie zjadowac jak najdalej od grafiki niektore zakłócaja ich prace) a w biosie w boot jest opcja interput 19 czy cos takiego włacz to (masz starsza karte mysle ze moze pomoc)

 

 

odnosnie asusa a7v880

płyta swietna niezle wyposarzona i okrotnie nie dopracowana

kaprysna jesli chodzi o karty rozszerzen i modele prockow (o dziwo najlepiej chodza na niej septrony)

mysle ze najwiekszy problem to brak dodatkowego zasilania 12v

jesli sie ktos przyjrzał płycie dokładniej to prawdopodobnie miała miec nieco inne zasilanie (puste miejsca na tranzystory...) mozna porownac innych producentow msi i abit - tam jest dodatkowe zasilanie...

krotko mowiac wyleczyłem sie z asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7

wiem ze miałes jescze problem z karta tv sprobuj włazyc ja do ostatniego slotu na samym dole i zainstaluj sterowniki recznie z menadzera urzadzen (karty tego typu powinny sie zjadowac jak najdalej od grafiki niektore zakłócaja ich prace) a w biosie w boot jest opcja interput 19 czy cos takiego włacz to (masz starsza karte mysle ze moze pomoc)

odnosnie asusa a7v880

płyta swietna niezle wyposarzona i okrotnie nie dopracowana

kaprysna jesli chodzi o karty rozszerzen i modele prockow (o dziwo najlepiej chodza na niej septrony)

mysle ze najwiekszy problem to brak dodatkowego zasilania 12v

jesli sie ktos przyjrzał płycie dokładniej to prawdopodobnie miała miec nieco inne zasilanie (puste miejsca na tranzystory...) mozna porownac innych producentow msi i abit - tam jest dodatkowe zasilanie...

krotko mowiac wyleczyłem sie z asusa

1254057[/snapback]

Płyta moze dobra, ale ja myśle że chipset chyba jest nie dopracowany. Prawda taka że na ABIT AN7 w signle na FSB200 i CL2-2-2-6 (standart) mam 2950mb/s (w single) odczyt a na asusie w dualu mam 2780mb/s :o

 

 

Blacksmith, Ty jesteś z Amnezji? Ja tyż Baku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty TV to faktycznie tego problemu jeszcze nie opanowałem a mam jak to wspomniałeś starszą kartę (czyli 4 letni PixelView), ale potwierdzam że karta „jako tako” chodziła TYLKO na dolnym slocie. „Jako tako” czyli udało się zainstalować sterowniki i odpaliłem aplikację producenta kart (do oglądania TV), niestety żadna inna (np. Power VCR) nie chodziła już poprawnie, no i podczas pracy „innych” aplikacji (np. JTV) zdarzał się niekontrolowany restart kompa.

Na pozostałych slotach PCI (oprócz wspomnianego ostatniego) nie można było nawet zainstalować sterowników, a objawiało się to niekontrolowanym restartem kompa właśnie podczas ich instalacji (z menedżera urządzeń).

Tak więc instalację na wszystkich slotach testowałem ale opcji interput 19 nie włączałem... sprawdzę to wieczorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7

wiem ze miałes jescze problem z karta tv sprobuj włazyc ja do ostatniego slotu na samym dole i zainstaluj sterowniki recznie z menadzera urzadzen (karty tego typu powinny sie zjadowac jak najdalej od grafiki niektore zakłócaja ich prace) a w biosie w boot jest opcja interput 19 czy cos takiego włacz to (masz starsza karte mysle ze moze pomoc)

odnosnie asusa a7v880

płyta swietna niezle wyposarzona i okrotnie nie dopracowana

kaprysna jesli chodzi o karty rozszerzen i modele prockow (o dziwo najlepiej chodza na niej septrony)

mysle ze najwiekszy problem to brak dodatkowego zasilania 12v

jesli sie ktos przyjrzał płycie dokładniej to prawdopodobnie miała miec nieco inne zasilanie (puste miejsca na tranzystory...) mozna porownac innych producentow msi i abit - tam jest dodatkowe zasilanie...

krotko mowiac wyleczyłem sie z asusa

1254057[/snapback]

asusy pod socket a na via tak maja puste miejsca na mosfety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jaśniej bo nie bardzo zrozumiałem...  :?

1254402[/snapback]

asus nie osczedzal tylko to wystarcza tez mialem putse miejsca w sekcji zasilania po co wkladac wiecej skoro to wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa ;) miałem k7s5a i wciąż ktoś na nią marudził, u mnie działała dobrze i w sumie się lubiliśmy, wchodziło w nią wszystko ("robię" sporo komputerów - składam, serwisuje etc...) i nie było problemów, wziąż działa u znajomego ;)

teraz siedzę na a7v880 i płyta sprawuje się znakomicie, poza kiepskim dźwiękiem nie mogę NIC jej zażucić :-) i znowu slysze ze to i tamto ;) w moją pakuję wszystko co w ręce wpadnie i co trzeba sprawdzić, i działa dobrze działa, o stabilności nie wspominam bo jest jak to się mówi nie do zagięcia ;) problem z tą płytą to nic w porównaniu z tym co działo się z nforce'ami, tj padające rdy, problemy z pamięciami, rtc i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno male ale. wtyczka na zasilacz atx jest w fatalnym miejscu. mam obudowe big tower serwerowa i musialem przekrecac floppy i hdd, bo aqrat kolidowaly z kablem od zasilki ;=/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forest kila zbila mówisz ,że nie masz z nią problemu ? A nie gubi Ci ta płytkamustawień biosu bp mnie i nie tylko mnie

dzieją się dziwne żeczy tzn jak zmieniam procesor dokładam dysk twardy,podkręcam proca itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forest kila zbila mówisz ,że nie masz z nią problemu ? A nie gubi Ci ta płytkamustawień biosu bp mnie i nie tylko mnie

dzieją się dziwne żeczy tzn jak zmieniam procesor dokładam dysk twardy,podkręcam proca itp.

1254880[/snapback]

Mam dwie takie mobo, jedna z biosem 1008 (narazie leży w kartoniku), rzadzej sie to zdażało...

A starsza z 1007 był i jest komp cały czas właczony bez restartów itepe to sie nei resetuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do tej płyty jednym słowem warto ja kupic czy nie. czy duza jest roznica miedzy nia a Asusem A7N8X-E Deluxe

bo sie nad tymi dwoma modelami zastanawiam (roznica w cenie wynosi ok 60-80zeta i nie wiem czy warto jest ta kwote dodatkowo wydawac czy moze lepiej dołozyc do szybszej grafy itp.)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx7, też mam jakiegoś starego szrota TV ttt bt484, czy coś takiego, nawet nie mogłem znalęźć do niej sterowników pod W2k. Jedyne rozwiązanie dla mnie to było nie ładowanie sterowników spod windowsa a skorzystanie z Moretv i ręcznego wprowadzenia ustawień karty. Windows nie ładuje sterowników do tej karty ale pod Moretv wszystko ładnie chodzi.

Dodam, że mam ją w ostatnim slocie. Pzdr PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, tryb dual chanell działa tylko w trybie synchronicznym tzn. wzrost wydajności jest przy ustaieniach procek 166MHz/pamięć 333Mhz, przy ustawieniach 166/400 czy single czy dual wydajność jest ta sama a poza tym wykaszania się w grach.

Jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest blokada AGP

ale nie ma nic o blokadzie PCi,czyli rozumiem ze keidy uaktywniam tą opcje to i PCi sie blokuje?

986872[/snapback]

dobra to jak z tą blokadą w końcu jest czy jej nie ma, gdzie w biosie sie ja włącza i wyłącza, jak sprawdzić czy działa?

starczy moze tych pytań :rolleyes:

 

sorry jeszcze jedno pytanie bios 1008.001 ale mam nieaktywna opcję zmiany FSB co 1MHz dlaczego???

Edytowane przez steell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jak z tą blokadą w końcu jest czy jej nie ma, gdzie w biosie sie ja włącza i wyłącza, jak sprawdzić czy działa?

starczy moze tych pytań :rolleyes:

 

sorry jeszcze jedno pytanie bios 1008.001 ale mam nieaktywna opcję zmiany FSB co 1MHz dlaczego???

1258101[/snapback]

No przeciez była o tym mowa ;) Jest blokada pci. MAsz taki bios.. to zapros kolege ktory czyta tweak'a by sprawdził jak jest u ciebie bo już widze ze po raz ktoryś wspominasz o tym i nic.. ;) Coz, niedopatrzenie..? wina biosa? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry jeszcze jedno pytanie bios 1008.001 ale mam nieaktywna opcję zmiany FSB co 1MHz dlaczego???

a przestawiles w adventace/fsb na manual? ; ) na stronie pl.asus.com jest 1008.005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...