Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

infinity

odpowiem ci na 2 pytania

2 ma znaczenie czym wyzsza magistrala tym wiecej zrobi proc w tej samej jednosce czasu czyli wyzsza wydajnosc przy wyzszej fbs

3 miałem tak samo - masz zle ustawionego proca (za wysoko do zadanego napiecia) ew ustawienie pamieci - podnies napiecie na 1,7v na procu i sprawdz czy bedzie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyjście dźwięku jest na zielonym gniazdku. Sprawdź, czy przypadkiem dźwięk nie jest wyciszony w windowsie (kliknij głośniczek na dolnym pasku po prawej).

nic nie pomaga, w windowsie dzwiek jest wlaczony we wlasciwosciach urzadzenia takze wszystko gra. Moze zainstalowac jakies inne drivery? Jakies standardowe AC'97... nie wiem

 

2. To zależy od zastosowania. Np. przy kodowaniu filmu z dvd do divx liczy się tylko taktowanie (czyli nie ma znaczenia fsb), ale np. w grach widać różnicę.

co ciekawe zniknela mi ta opcja, czasem jest mozliwosc zmiany fsb a czasem tylko moge zmienic mnoznik na cpu :/ co do $%* ?:)

 

co do pozostalych problemow, to zalatwil je update biosu - malo paznokci nie zjadlem z nerwow, ale asus update dal rade ;)

 

martwi mnie jednak nadal dzwiek. glosniki podpiete mam do zielonego wyjscia, nawet gdy podlaczylem bezposrednio sluchawki to tez nic nie slysze (choc glosniki sa sprawne)

 

 

edit---------

 

Blackshmith: jednak update biosu nie zalatwil sprawy bo wlasie problem sie powtorzyl, wiec sprobuje Twojej rady, rozumiem, ze chodzi tu o zmiane VCORE (bodajze tak sie to nazywa) dla cpu?

Edytowane przez infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł oicjalny bios nr 9, no ale nie widzę zmian jakichś rewolucyjnych, pobrał się poprzez autoupdate ftp.de ...

zaraz zupdate'uje, moze cos pomoze - ostatnia deska ratunku, bo niemoznosc restartowania komputera jest irytujaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały (duży?) problem z tą płyta asusa i grafiką r9600xt też asusa.

Otóż po zainstalowaniu sterowników windows się ładuje, po czym zamiast ekranu powitalnego "ciemność widzę" i 2 białe kropeczki na górze ekranu.

Grafika działa na msi kt333 i kt880.

Próbowałem zarówno sterowników producenta (z płyty i najnowsze ze strony), jak i omegi. Skutek ten sam.

Reszta sprzętu to athlon 1,6+ palomino, maxtor 120ata, lite-on cd-rw32x i dvd-rw16x, chieftec 420W

Ma ktoś jakiś pomysł, poza wymianą płyty (czyżby abit?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały (duży?) problem z tą płyta asusa i grafiką r9600xt też asusa.

Otóż po zainstalowaniu sterowników windows się ładuje, po czym zamiast ekranu powitalnego "ciemność widzę" i 2 białe kropeczki na górze ekranu.

Grafika działa na msi kt333 i kt880.

Próbowałem zarówno sterowników producenta (z płyty i najnowsze ze strony), jak i omegi. Skutek ten sam.

Reszta sprzętu to athlon 1,6+ palomino, maxtor 120ata, lite-on cd-rw32x i dvd-rw16x, chieftec 420W

Ma ktoś jakiś pomysł, poza wymianą płyty (czyżby abit?)?

1331877[/snapback]

Moze sproboj w biosie ustawienia AGP na Auto albo wyłacz tryb AGP8x i proboj ja ruszyc na 4x(wiem ze to krok w tyl ale moze zadziala.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za lamerskie pytanie ale moglby mi ktos wytlumaczyc jak ustawic qfan na tej plycie? Wentylator mam taki; http://kompz.org/content/view/44/54/

Probowalem roznych ustawien w biosie ale jakos nie widze zeby to dzialalo :/

Chodzi mi dokladniej o ta teperature startową temp. max i napiecie. (na necie znalalem taki opis ale tam byly jakies inne ustawienia w biosie :/)Dodam jesze ze srednia temp. mojego procka to 60C. I wlasnie sie jeszce zastanawiam czy wentylator ma byc na maxa odkrecowny na sledziu podczas uzywania q fan

 

ps: search nie dziala :( nie wiem czy tylko mnie

Z gory THX za odpowiedz Pozdro

Edytowane przez ToLdi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co to za filozofia? moze podpioles cooler do portu wentylatora obudowy, gdzie q-fan nie ma zastosowania (ja mam w tym do obudowy kontroler obrotow z pentagrama). moje ustawienia to rozruch 35 stopni (minimum), max obroty 55 stopni, czyli defaulcik i dziala dobrze :>

 

ps. testowaliscie juz nowy bioch? jakies zmiany? wg producenta:

 

# Patch CPU frequency error detection issue. (usuniecie problemu wykrywania proca)

# Patch DirectX 9.0 AGP texture problem. (usuniecie problemu z texturami pod DX9)

# Patch few systems with shutdown problem (usuniecie problemu zwiazanego z wylanczaniem kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co to za filozofia? moze podpioles cooler do portu wentylatora obudowy, gdzie q-fan nie ma zastosowania (ja mam w tym do obudowy kontroler obrotow z pentagrama). moje ustawienia to rozruch 35 stopni (minimum), max obroty 55 stopni, czyli defaulcik i dziala dobrze :>

 

ps. testowaliscie juz nowy bioch? jakies zmiany? wg producenta:

 

# Patch CPU frequency error detection issue. (usuniecie problemu wykrywania proca)

# Patch DirectX 9.0 AGP texture problem. (usuniecie problemu z texturami pod DX9)

# Patch few systems with shutdown problem (usuniecie problemu zwiazanego z wylanczaniem kompa)

1335383[/snapback]

Proca dalej mi wykrywa jako fsb 100 (axp 1,7) a co do reszty to nie miałem tych prpblemów, odczyt pamięci itp bez zmian, wygląda jakby tylko numer sie zmienił, no pojawiły się w czasie uruchamiania jakies tam opcje sata, ale nie mam takiego dysku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moich problemow z niemoznoscia restartowania nie rozwiazal, ale mam jeszcze pytanie - czy to moze byc wina kiepskiej pamieci? Planuje kupic jutro jakiegos Kingstona, jesli sie to potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytajac poprzednie posty zauwazylem cs niepokojacego a mianowicie to ze płytka dobiera wysokie napiecie do procesorow. Wg programu Everest moje napiecia wynosza odpowiednio:

Napiecie rdzenia 1,75

Napiecie We/Wy(nie wiem co oznacza ale jest :) ) 1,6

 

Moj procesor to AMD Athlon 1800+ 0,18u Palomio i mam pytanie czy sa to normalne napiecia na ten procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnoście tego Q Fan . Mam 2 kabelki do tego wiatraka jeden na standardowe 5V i drugi na 12V. Czy bedzie wtedy działas ta funkcja czy moze lepiej zainwestowac w zwykly wentylator na 5v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po tym jak otworzylem swojego kompa zeby cos sprawdzic w wlaczlyem go to zaczol on chodzic jakby chcial a niemogl. Na poprzedniej plycie glownej nie zdarzalo mi sie takie cos a na tej juz 2 raz. Windows sie laduje kupe czasu pozniej na jakies 30 sekund czarny ekran i dopiero mozna cos robic. Nawet muza na winampie sie przycina :/ na karcie muzycznej a nie tej zintegrowanej. Postanowilem wgrac nowego biosa ale to nic nie zmienilo :mur:

Macie moze jakies pomysly

dodam jeszce ze windows swiezo postawiony dzien wczesniej a moj procesor to athlon 2000+ nie podkrecany temneratura w granichac 50c raczej sie nie przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pamięci w Everescie mam taki

Odczyt 2122 MB/sek

Zapis 629 MB/sek

Oczekiw 136.8 ns

 

Czy może komuś udało się osiągnąc lepsze wyniki ? Czy to już koniec możliwości tej konfiguracji (patrz niżej) ??

A może komuś udało się bardziej podkręcic ta konfiguracje ??? :blink:

 

Czekam na relacje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na swoim konfigu:

odczyt: ~2700

zapis: ~850

oczekiwanie: 108ns

 

co i tak jest slabiutkim wynikiem... :( ale Twoj to juz wogole porazka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym co w podpisie czyli Epox kra2i (kt600)

 

odczyt 3050

zapis 1000

FSB 200mhz

 

Chetnie zobacze wasze wyniki na Asusach. To samo tyczy sie SUPERPI ale to zglaszac do rapry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie zobacze wasze wyniki na Asusach.

1339391[/snapback]

na asusie z 2x256 w dualu @ 11x227 2,5-3-3-t1 miałem 17:30

na abicie nf7 z 2x512 @ 11x220 2-2-2-t2 mam 16:59

 

i moge sie pochwalic :D przetestowalem w koncu procka,, lata 2430mhz z 1,57v ! :-D niżej jeszcze nie zchodziłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój raz.

Mam asusa a7v880.

Procek: sempron 2400+

Pamięć 1x 256 noname

Nie za bardzo się na tym znam ale spróbowałem co nieco pokręcić i oto wyniki

1. fsb 199x10: 2000

napięcie: default

pamięć: 2,5-3-3-8

odczyt: ~2760

zapis: ~770

Boje się tak dalej jechać bo PCI chodzi na 39 MHz a agp na 78

 

2. fsb 215x10: 2150

napięcie cpu: 1.7 na niższych system się wieszał w grach

pamięć: 2,5-3-3-8:

odczyt: ~2370 ??? Dlaczego tak spadła ???

zapis: ~760 ???

Temp cpu ok 49*C do 53*C w stresie

 

Blokada agp i pci chyba działa bo w tym wypadku pci 35 mhz a agp 70

Po podniesieniu fsb do 215 strasznie spadła szybkość odczytu pamięci.

Powie mi ktoś może jak ustawić żeby było lepiej?

Bo o ile z prockiem jakoś sobie radzę to z pamięciami nic a nic.

 

I jeszcze jedno. Mimo najnowszego biosu nie działa mi ciągle manual fsb. 215 udało mi sie wykręcić przez amianę o 30% fsb.

Jak to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czytam te posty, czytam, kombinuje i lipa :(

 

Mam wlasnie tego a7v880 (bios 009) + barton 3000+ box + 2x512 ddr400 kingstona i za cholere nie moge go jakos ludzko podkrecic :(

 

Kombinowalem z timingami, z przstawianiem ramu (266, 333, 400) i timingami, rozne fsb, mnoznika nie moge i rozne napiecia.

 

Max. mi chodzi stabilnie przy overlockingu 10%. Czytalem Wasze posty i spokojnie wyciskacie fsb 200. Ja wycisne max fsb 180 ale robi restarty :(

 

POMOCY!!

1345613[/snapback]

hmm nie podałeś konfigu, w sumie to nic nie napisałeś,, nie dziw się,,, poza tym seryjnie masz wysoki mnożnik więc z fsb nie poszalejesz...

 

-> poczytaj w FAQ o podstawach i potem porozmawiamy ;)

w "konfig" do oc wchodzi przede wszystkim:

procek, plyta, pamięć, chłodzenie, zasilacz,, poza tym przyda się wiedzieć ile *c masz na procku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DaRo co Ty gadasz ! mit AMD synchro/asynchro zostal juz dawno obalony, lol! przeczytaj sobie chocby artykol raptora czy yotomeczka (nie pamietam dokladnie kogo :D) gdzie byly robione testy ! wydajnosc jest prawie identyczna... a przynajmniej w granicy bledu pomiaru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grupajello

Czyli mnoznik 13x185- 2405mhz na vcore 1.75V i ty narzekasz???

Jezeli dalej tego nie rozumiesz, to ciebie nie ogranicza FSB tylko procek, a twoje 2405 to jest duzo. Daj procowi 1.85V i krec dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...