Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artur.c

krotka pilka, ilu fazowe zasilanie procesora ma ta plytka? dwu, trzy.... moze cztero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bawię się Abitem,, jest lepszy, szybszy i nie chodzi tylko o transfery pamięci, kontroler dysku wbrew potocznej opinii jest równie wydajny, z oc znacznie lepiej - 225 w dualu lata prime na goodramach :-)  imo plyta jest lepsza o ile ktoś nie potrzebuje kilku bajerów z asusa

1317906[/snapback]

daj spokuj - kontroler dyskow na nf2 jest tragiczny i oszukany bo bios wykrywa max ata100 ,a po zainstalowaniu sterkow niby ata133 - a w moim oku jest czolg

nie chodzi o to ze ata100 jest wolne tylko o to ze nie potrafili zrobic ata133 a udaja ze jest

a obsluga cdrw to juz wogole osobny rozdzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

i odrazu przechodze do konkretow :)

 

Muslie ze ten link troszku wyjasni pare spraw odnosnie tej plytki , szkoda ze w "ich jemu" jezyku :)

http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/.../via-kt880.html

 

A tutaj jeszcze jeden link

http://www.viaarena.com/downloads/drivers/...rator_V120b.zip

z akceleracja via ide :) dosc ostro przyspiesza ale niestety nie wspolpracuje to z winampem (zwiecha odrazu po uruchomieniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam thoroughbred'a B0.

Wydaje mi się, że niewielkim kosztem możesz zmienić swojego palomino na thoroughbreda. Twój procek jest wart na allegro jakieś 170 - 180 zł, a thoroughbreda kupisz od ok 200 zł w górę, więc za parę groszy możesz zmienić procka na dużo bardziej podkręcalnego. Są też dostępne za ok 240 zł mobilne thoroughbred'y z odblokowanym mnożnikiem, więc chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam thoroughbred'a B0.

Wydaje mi się, że niewielkim kosztem możesz zmienić swojego palomino na thoroughbreda. Twój procek jest wart na allegro jakieś 170 - 180 zł, a thoroughbreda kupisz od ok 200 zł w górę, więc za parę groszy możesz zmienić procka na dużo bardziej podkręcalnego. Są też dostępne za ok 240 zł mobilne thoroughbred'y z odblokowanym mnożnikiem, więc chyba warto.

1318665[/snapback]

 

Wszystko pieknie koszty niewielkie ale jak juz bym zmieniał na tym Sockecie to na Semprona z przedziału 2200+-2600+ tez roznica w kosztach niewielka a ponoc Semprony tez niezle na O\C fruwaja a do tego FSB166. Ale chyba dam sobie na wstrzymanie bo jak zmieniac to za pare miesiecy na A64 albo czekac na AMD TOLEDO tylko ze beda piekielnie drogie. No sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila

no wlasnie jak widac mam samsunga ktory na plytcie z podpisu jest wykrywany jako ata100 ,gdzie na kd7,8kra2i byl wykrywany jako ata133

po instalacji sterkow to pewnie sie wlacza ata133 ,ale nie w biosie

a to tylko dowodzi temu ze w nf2 nie do konca poprawnie jest zrobiony kontroler ,zwlaszcza na win98se sa problemy

a nagrywarka to mi miecha chodzila dobrze i nagle przestala - juz wkurzony ze musze ja oddawac drugi raz na serwis ,podlaczylem pod starego kompa i dzilala ,wiec spowrotem pod dfi i dziala

bardzo mozliwe ze te problemy sa spowodowane grzejacym sie SB ,ale to tez nie moja wina

masz plyte pare dni wiec nie mow hop ,chociaz i tak u ciebie mostek bedzie zimniejszy bo nie masz SS ,wiec mozesz nie doswiadczyc moich bolaczek ,czego cie zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie koszty niewielkie ale jak juz bym zmieniał na tym Sockecie to na Semprona z przedziału 2200+-2600+ tez roznica w kosztach niewielka a ponoc Semprony tez niezle na O\C fruwaja a do tego FSB166. Ale chyba dam sobie na wstrzymanie bo jak zmieniac to za pare miesiecy na A64 albo czekac na AMD TOLEDO tylko ze beda piekielnie drogie. No sam nie wiem

Heh, jak tylko masz ramy ddr 400 to pewnie, że możesz też ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> semprona (myślałem, że jak masz palomino to i jakieś ddr 266, a tylko płytę zmieniłeś :)). Są ludzie na forum, którzy zajmują się selekcją procków i zakup egzemplarza, który leci powiedzmy na 2200MHz przy rozsądnym napięciu (1,7-1,75V) jest moim zdaniem jak najbardziej sensowny (ewentualnie ten mobile 2000+ z allegro, ale tu już nie ma żadnych gwarancji oc). Na takim zestawie można jeszcze długo pociągnąć, a koszt zmiany będzie niewielki w porównaniu do uzyskanego przyrostu mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie a7v880 to juz przeszłosc przesiadłem sie na an7 abita i jest drastyczna roznica w osiagach (głownie proc nizsze napiecie i mozliwosc wyzszego taktowania)

a jesli chodzi o sate to niestety musze stwierdzic ze asus ma przewage - jest nieco szybszy nie duzo ale jest.

a druga sprawa to moja grafa zaczeła normalnie pracowac na agpx8 bo na asusie wszystko mi sie sypało.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - poleci na tej plycie procek 1ghz ?

w isnstrukcji jest napisane że nie niżej jak 1ghz,, ktoś testował w praktyce ??

1320035[/snapback]

na kazdej plycie poleci,nie ma mozliwosci fizycznego ograniczenia ,chyba ze najmniejsze fsb bedzie 133 ,ale to i tak zdrowo ponizej 1000 nawet na mnozniku 6x ,a i 5x powinien wchodzic bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem! Pszeszukalem ten watek i widze ze problemy z AGP to nic nowego. Moja sytuacja wyglada tak: po formacie i wgraniu Win XP odpalam sobie wlasciwosci GeForce FX5200 i widze ze jest na PCI, wgrywam sterowniki od AGP z CD do A7V880 i faktycznie pokazuje ze karta jest na AGPx8, ale nie dzialaja zadne gry - direct3d sie wywala, po odinstalowaniu wszystko jest OK, a karta z powrotem na PCI. Probowalem zmieniac ustawienia w BIOSie ale to nic nie daje:/ Jak zrobic zeby system widzial karte na AGPx8 i gry dzialy? Czy jezeli karta jest widziana na PCI to sa jakies roznice w wydajnosci w stosunku do momentu kiedy widziana jest na AGPx8? Pomozcie bo sie juz z tym zakrecilem :mur:

1267559[/snapback]

Mam identyczny problem!!

Chodzi na agp x8, ale z gier wywala i jak tam test direct3d to tak samo wywala(mam directx9.0c) , na agpx4 tak samo, prubowałem w biosie jakoś ustawić, ale nic nie pomaga:/ Jak odinstaluje stery to tak samo widzi na pci ale wolniej chodzi:/ Ma ktoś jakieś sugestie, a może ktoś już zetknął się z tym problemem?

 

PS: Płyta już raz była wymieniona na nową --> na pierwszej wszystko dobrze chodziło na agpx8, tylkko że kilka dni;), a jak wymienili na nową to taki problem:(

 

POMOCY!!!

Edytowane przez acre117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acre117

wyczysc wszystko odnosnie grafy najlepiej jakims clinerem do sterow łacznie z rejestrem i nie restartuj kompa tylko zainstaluj ponownie stery ale musisz miec właczone agpx4 powinno działac - mysle ze problem jest z płyta bo u mnie sie działo na asusie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co do tej pory zauważyłem co do agp:

jak dam fsb na standard[100] agp ładnie idzie, żadnych zwiech, gry chodzą itd. direct3d, też się nie sypie;)

mój proc to 2000+ athlon xp (12,5x133), prubowałem więc fsb 132. Direct3d włącza się, ale po chwili roni sie restart systemu:/

Powracam do testów;) Jak ktoś coś zauważy niech napisze.

 

Mam bios 1007, zaraz zrobie update do 1008 może pomoże;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast wyglada to tak mam Radka Sapphire 9600 pro, proca A 2400+ (133x15) jesli go puszcze na tych ustawieniach to w chwili pojawienia sie ekranu powitalnego w win Xp pojawiaja mi sie jakies bieale pasy i restart kompa ale jesli przestawie tego samego proca np na 166X13 bez zmiany czego innego to wtedy dziala wszystko normalnie.

Oprucz tego po zaladowaniu biosa 009 moglem np krecic procka ale komp nie uruchamial sie, wyczalilem ze po nacisnieciu twardego resetu wszystko sie odpalalo (dziwna sprawa) zmienilem na 008 i jak narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz komp mi chodzi i to na agpx8, gry chodzą, direct3d się nie wiesza i wszystko jest ok poza jedną sprawą: procek chodzi normalnie(12,5x133), ale ramy (2x256 pc3200) musiałem puścić na 333mhz:( na 400mhz, komp się uruchamia win też, ale gry nie chodzą, czy to może być wina procesora??

PS: Prubowałem zmienić fsb procka (8x200) i ramy na 400, żeby chodziło synchro, ale wtedy komp nie wstał:( Miał ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem do niedawna takiego athlonka 2000+ (12,5x133) i znam twoj problem... teksturowanie agp jest dostepne tylko wtedy gdy ram idzie synchro lub +33mhz...

moja rada jest taka... masz zapewne procka z serii a wiec o szynie 200 nie masz co marzyc bez masakrycznego zwiekszenia napiecia... mi dzialal stabilnie na ustaieniu 10,5x166 (1,65v=default) i mialem synchro ram chociaz w tym przypadku mozesz dac 200 ale nie bedzie przyrostu wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie chciał iść nawet 10x166 (!) możliwe że to jest wina zasilacza(jakiś lipny no name), albo kości ram( 1x 256mb pc3200 elixir, 1x 256mb pc 3200 mosel:/) ??? A może jest jakiś inny sposób żeby ramy szły 400?? Napięcie mam def. A może asynchro pójdzie dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego za asynchro tu duzo nie pomoze...

nadal nie bedziesz mial teksturowania... mozliwe ze zasilacz (sprawdz napiecia... normy chyba znasz...) ramy sproboj odpalac przy przetaktowywaniu jako single a nie dual... mozliwe ze sie przez to kopie... lub tez sproboj na pojedynczych kosciach... prockowi nie zaszkodzi rowniez napiecie nieco wyzsze...

zreszta szyna proca nawet jesli jakims cudem pojdzie ci ram na 400 bedzie ograniczala ta szyne wiec krec proca z ramem;) kombinuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy mam jako single, na pojedyńczych kościach też prubowałem i nic. Kombinuje już od kilku dni;) Napięcie jeszcze sprubuje troszke podnieść. Nie rozumiem ostatniego zdania, możesz troche jaśniej wytłumaczyć (newbie). Oczywiście teraz jest asynchro, bo fsb mam 133, a ramy chodzą 333

 

PS: Możesz napisać jak ten sempron się spisuje na tej płycie, bo myśle na jego kupnem:)

Edytowane przez acre117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ostatnie zdanie znaczy mniej wiecej tyle ze szyna proca jesli jest mniejsza od szyny ramu (u ciebie wlasnie asynchro +33) ogranicza realna wydajnosc ramu... czyli praktycznie nie ma zysku na wydajnosci podnoszac szyna dla ramu bez krecenia szyna procka...

a sempron spisuje sie very gut;) jest to bartonik o czestotliwosci 2000mhz (12x166) lecz ma zablokowany mnoznik... moj kreci sie do 2400 (12x200) przy 1,8v... wiecej narazie nie probuje bo mi zasilka nie wyrobi... jak zmienie zaczne zabawe:)

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co Wy macie z tym agp, ja na tej plycie z tego co widze pobilem rekord w kreceniu radkow 9550 ;) jedynie co mi sie nie podoba to niskie odczyty/zapisy do ramu, wieczne ustawianie wszystkiego od poczatku w biosie po nie udanej probie o/c no i jeszcze to ze z niewiadomych przyczyn nie moge osiagnac fsb 227 pomimo odblokowanego mnoznika, ale pozatym plyta spoko. nie mialem nigdy nic na nf, wiec nie wiem jak bym byl zadowolony z abita, plyta napewno bardziej hardkorowa, ale asusek tez obleci. nie ma sie sesu teraz i tak zabardzo babrac w wymiany, lepiej zaczac oszczedzac na platforme a64 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Wiecie może jak Asus A7V880 obsłuży Athlona XP1700+ pracującego na Vcore 1,5V ?

 

Do tego jakieś kosci 256RAM400 kupowane jako no-name (jest na nich napisane LD czy LDB i są dwa kolejne z serii ale podobno nie ma szansy na uruchomienie ich w duall-chanel). Ale co się stanie jeśli spróbuję ustawić pracę w dualu (sama płyta chyba nie wykryje, czy można ją do tego zmusic?).

 

Karta W-Lan Realteka i GF-FX5200 (ciekawe czy pójdzie na AGPx8?)

 

Zasilacz jest raczej dobry.

 

Najbardziej ciekawi mnie ta obsługa procesora na 1.5V. Czyżby obsługiwała tylko od 1,65V ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chcę się przywitać i przedstawić, ponieważ pisze tu pierwszy raz.

 

Witam, jestem dudak :D

 

A teraz do rzeczy, około miesiąca temu kupiłem przedmiot dyskusji, czyli Mobo Asusa A7V880 i od tego czasu życie mi się z deka skomplikowało :)

 

Problem polega na tym, że od samego początku mam problemy ze startem PC.

Na początku zaczęło się od zwichy podczas ładowania niebieskiego boot screena w win xp ("zapraszamy"). Przed pojawieniem się screna monitor przygasał na chwile i ukazywały się krzaki na obrazie i komp się po chwili restartował żądając wejścia w tryb awaryjny.

 

Gdy w/w problem zanikł pojawił się gorszy :(, a mianowicie komp nie startował.

Po włączeniu pawer, wygląda jakby było ok, normalny start, lecz monitor niezaskakuje.

I tak po kilka razy z rzędu, czasami od razu się załaduje. Po tych próbach uruchomienia mobo uruchamia się w trybie defaulut

 

Próbowałem wszystkiego, wymieniłem każdy komponent oprócz mobo (3 różne CPU, 3 różne GPU, 2 inne HDD, itd), wgrywałem różne biosy i nic.

 

Zauważyłem, że niema zbytnio ochoty wystartować z magistralą inną niż 100MHz

Wczoraj zrobiłem próbę, puściłem na 100FSB- zaskoczył, 110 - również zaskoczył, 120 - poszedł, ale źle wykrył HDD sata, następnie 133 - klapa, potem kilka prób uruchomienia i w końcu start z ustawieniami defaulut.

Czasami uda się wskoczyć na 133, ale zazwyczaj przy kolejnej próbie uruchomienia są już problemy i startuje na 100.

Spróbowałem zmienić Vcore, z auto (gdzie według AsusProbe jest 1,55) na 1.65 i na FSB 100 wystartował, na 133 już nie.

 

W czym problem, na w/w mobo przesiadłem się z Chaintecha KT333, gdzie nie było żadnych problemów, a wydajność na asusie za dużo nie wzrosła. Czytałem gdzieś na angielskim forum, że niektórzy mają problem z zamykaniem systemu, ale u mnie jest ok.

 

Zaznacze jeszcze, że jak już się uruchomi, to chodzi ok.

 

A teraz co w środku: (w nawiasie to co było podmieniane do sprawdzenia)

Zasilacz to ModeCom 300GT

HDD Samsung SATA 80GB (Samsung ATA133 80GB)

RAM Twinmos 512/400 Mtec (Kingmax 2x256/400) - sprawdzone MemTestem86

CPU Duron 1800 /zielone PCB (Duron 1800 / odblokowany mnożnik; Duron 800)

GPU Gigabyte 9600PRO (Gigabyte 7500PRO, Winfast GF2Ti)

Cdrom LG52

 

Może ktoś mi pomoże bo już sam nie wiem.

 

PS. jak by co odezwę się dopiero w niedziele po 22.

 

PS2. przepraszam, że dak dużo :D

Edytowane przez dudak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do duala to warto spróbować. Mam dwie kości kingstona 2x512(ddr333) jedna z 2002 a drugą z 2004 roku i chodzą w dualu bez żadnych zwiech nawet jako ddr400. A jeśli chodzi o vcore to asus tak ma. Sam szukam jakiegoś moda biosu żeby zejść poniżej 1.65 na Thortonie2000@2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o vcore to asus tak ma. Sam szukam jakiegoś moda biosu żeby zejść poniżej 1.65 na Thortonie2000@2600.

1323264[/snapback]

:blink: Czy to znaczy że nie poda automatycznie napięcia 1,5V dla procesora Athlon XP1700+ ? Ten procesor to typ, który tak ma.

 

Nie chodzi mi o możliwość obniżania napięcia Vcore w Biosie. Tylko o to czy procesor zostanie poprawnie wykryty i zasilony napięciem znamionowym. Czy może płyta poda mu 1.65V ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że nie poda automatycznie napięcia 1,5V dla procesora Athlon XP1700+ ? Ten procesor to typ, który tak ma.

 

Nie chodzi mi o możliwość obniżania napięcia Vcore w Biosie. Tylko o to czy procesor zostanie poprawnie wykryty i zasilony napięciem znamionowym. Czy może płyta poda mu 1.65V ???

raczej nie zostanie, a7v880 ma jeszcze dodatkowo problemy z rozpoznawaniem procow, wiekszosc trzeba konfigurowac recznie. mi mojego wykrywa jako 1.25 ghz, a po podkreceniu do czystego 3200+ (11x200) bios pokazuje go jako 2800+ ale nie nalezy sie tym przejmowac, to tylko wadliwy system identyfikacji, ktory nie wplywa w zadnym stopniu na wydajnosc, jezeli oczywiscie potrafimy skonfigurowac w sposob poprawny procesor recznie. co do napiec to chyba pusci na Twojego cpu najnizsza z mozliwych wartosci, czyli 1,6V. (co jest rowne jakies 1,68V realnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...