Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

wiec doczekamy sie jeszcze kolejnej versji bios chodzi mi moze o jakieś modyfikacje pod kątem OC OCzywiście

1710474[/snapback]

Wczoraj na stronce ASUSA wrzucono nową wersję biosa 1010.004 beta. Testował ktoś? Jakieś nowe możliwości OC/dodatkowe opcje w BIOS'ie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pożyczyłem od brata proca bartona 2500 i tu zaczyna sie problem.Jak dam na fsb 200 winda wstaje ale po chwili zwis.Daje wieksze vcore na proca i nic dalej zwisy.Przy moim sempku nie było promblemu daje 200 i śmiga daje 210 i śmiga.Nie wiem co robie żle.Teraz mam proca na 333 a pamieci na 400 i chodzi ale odczyty z pamieci sa takie biedne że szkoda gadć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie zadnych zmian, max FSB227, napięcia te same, żadnych nowych opcji. Blokada PCI/AGP dalej nie działa. Podsumowując nie warto go flashowac.

1712381[/snapback]

Może przynajmniej BIOS przestanie zapominać ustawień co kilka dni :mur: Jesli nie to wracam do A7V8X - ta mnie przez 3 lata ani razu nie zawiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Niedawno "odziedziczyłem" po bracie płyte A7V880 i procka AthlonXp+ 2500 Barton. Mam pewien problem, z tego co znalazlem w necie to ten procek powinien byc taktowany okolo 1,9GHz. A ja moge tylko ustawic w biosie mnoznik tylko na auto (czyli 12,5). Jak ustawie fsb na 166 to mam prawie 2,1GHz. Dodam tylko ze pamieci mam na 400MHz. Czy ktos mogłby mi pomóc jak ustawić ten procesor tak zeby wszystko było ok?? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro jadę kupić tę płytkę więc nie mam czasu aby wertować ten topic a mam dwa proste pytania:

- Czy ten asus jest wybredny jeżeli chodzi o pamięci w dualu tzn czy pojdzie mi 512 od goodrama i 512 od Twinmosa w dualu przy fsb200

- Czy bede mogł zmieniać mnożnik mojego sempa z pod biosu czy jednak będe skazany na programiki z pod windy na mojej obecnej płycie ASRock K7VT4A+ moge regulować mnożnik z biosu. Sempron oczywiście jest przerobiony na mobile.

 

THX za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę kupić tę płytkę więc nie mam czasu aby wertować ten topic a mam dwa proste pytania:

- Czy ten asus jest wybredny jeżeli chodzi o pamięci w dualu tzn czy pojdzie mi 512 od goodrama i 512 od Twinmosa w dualu przy fsb200

U mnie w dualu chodzą dwie kości 512 MB Kingston ValueRam. Jedna to DDR-2700 a druga DDR-3200 więc IMO płyta wybredna nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo>> Mnożnik na stałe z BIOS można ustawić tylko na niektórych ASRockach. Inne płyty nie mają tej możliwości. Po mobile modzie masz domyślny mnożnik startowy 11x, więc u ciebie nie powinno stanowić to problemu (11x200). Tylko nie wiem, po co chcesz zmieniać tego swojego ASRocka na tą płytę - dużego wzrostu wydajności i tak nie będzie, a mnożnika regulować nie da rady...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo>> Mnożnik na stałe z BIOS można ustawić tylko na niektórych ASRockach. Inne płyty nie mają tej możliwości. Po mobile modzie masz domyślny mnożnik startowy 11x, więc u ciebie nie powinno stanowić to problemu (11x200). Tylko nie wiem, po co chcesz zmieniać tego swojego ASRocka na tą płytę - dużego wzrostu wydajności i tak nie będzie, a mnożnika regulować nie da rady...

Kupuję tego asusa bo brat przenosi sie do akademika i składa sobie kompa w sumie ma już wszystko prócz płyty głownej (miał być stary ASRock K7VT2 ale okazało się że padł) wiec potrzebna jest nowa płyta wymysliłem tak że ja kupie (tzn ojciec) tego Asus'a A7V880 do kompa domowego a do tego kompa brata pojdzie ASRock K7VT4A+ :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem po wgraniu nowego biosu 1010.004, chodzi mi o prace wentylka na procku cały czas pracuje na pełnych obrotach coś koło 2600 obr. mimo ustawienia w biosie 55 stopni lub obojętnie jakiej. Na wcześniejszym biosie 1010.002 chodził mi coś koło 1300 obr. dopiero gdy procek przekroczył temperature jaką mu ustawiłem to załanczały sie więkrze obroty.

Czy ktoś ma podobny problem? Chyba to nie wina zasilacza bo akurat też w między czasie wymieniłem z 200W na 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna chyba coś się skopało podczas wgrywania bo wgrałem ten bios jeszcze raz i teraz już chodzi jak należy startuje na 1300 obr dopiero jak osiągnie zadaną temperature i też podnosi obroty na 2600 po przekroczeniu zadanej. Nie wiem czemu tak miałem wcześniej.

Mam tą płyte od niedawna i nie działa mi jeszcze w niej wyjście na słuchawki (karta dźwiękowa zintegrowana) mimo wgrania sterowników z dołonczonej płyty głucho, musze przekładać wtyczke na wyjście pod głośniki. Może mała podpowiedź :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tej plycie zaistalowac USB 2.0? chodzi mi o to ze skaner na USB 1.1 strasznie wolno mi pracuje. Probowalem roznych kombinacji ale jak pracowal wolno wczesniej tak tez pracuje i teraz. Prosze o opisanie wszystkiego krok po kroku.

 

Acha zeby nie bylo zadnych niedomowien skaner jest przystosowany pod prace USB 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak z płyty ze sterownikami. A tak na serio pewnie masz ten problem co na większości nowych płyt że nie chce się zainstalować z oprogramowania z płyty najlepiej będzie jak zainstalujesz service pack jeden lub dwa to już obojętne w przeciwnym razie będziesz się musiał męczyć i ściągać z netu różne pliczki o które poprosi windows typu „usbehci” itp. Przynajmniej ja tak zawsze mam problem znika po zainstalowaniu service packa i spróbuj instalować z menadżera urządzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos kreci to jest tak ustawiamy

 

VCore na 1,65V mamy +0,05 =1,7V itd.

tak samo jest z VDimm dajesz na 2,85 masz 2,9

zawsze o +0,05V

 

wiec max Vcore po zmianie zworki mamy rzeczywiste 2V

dlatego wydaje wam sie ze Asus jest bardziej stable to ze wzgledu ze zawyza napiecia VCore i VDimm o 0,05V dodatkowo mamy blad z czujnikiem ,a raczej z jego pelna obsluga programowa jesli masz Pc Probe i wlaczysz Everest zakladke czujnik lub inny sofcik tego typu mozesz zostac niemile poinformowany przez Pc Probe o wysokich volt np. +12 (16-18) +5V (6-8) jest to oczywiscie falsz bo wystarczy wylaczyc Everest itd. oraz Pc Probe - uruchomic go ponownie i wszystko powraca do normy

 

co do sterow ADI AD 1888 SoundMax najnowsze to

/AD1888 5.12.01.5290/

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio/ad1888/

 

part1

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio...15290_part1.zip

part2

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio...15290_part2.zip

part3

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio...15290_part3.zip

 

INFO

plik w part1 AD1888_v51215290_part1.zip

po rozpakowaniu ma koncowke .exe zamience na .rar jak w pozostalych part 2,3 i rozpakujcie calosc fine

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tej plycie zaistalowac USB 2.0? chodzi mi o to ze skaner na USB 1.1 strasznie wolno mi pracuje. Probowalem roznych kombinacji ale jak pracowal wolno wczesniej tak tez pracuje i teraz. Prosze o opisanie wszystkiego krok po kroku.

 

Acha zeby nie bylo zadnych niedomowien skaner jest przystosowany pod prace USB 2.0

Jak masz ustawione w Biosie? USB2.0 FullSpeed to ta sama prędkość co USB1.1; dopiero ustawienie USB2.0 HiSpeed daje prędkość 480Mb/s Edytowane przez Felson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos kreci to jest tak ustawiamy

 

VCore na 1,65V mamy +0,5 =1,7V itd.

tak samo jest z VDimm dajesz na 2,85 masz 2,9

zawsze o +0,5V

 

wiec max Vcore po zmianie zworki mamy rzeczywiste 2V

dlatego wydaje wam sie ze Asus jest bardziej stable to ze wzgledu ze zawyza napiecia VCore i VDimm o 0,5V dodatkowo mamy blad z czujnikiem ,a raczej z jego pelna obsluga programowa jesli masz Pc Probe i wlaczysz Everest zakladke czujnik lub inny sofcik tego typu mozesz zostac niemile poinformowany przez Pc Probe o wysokich volt np. +12 (16-18) +5V (6-8) jest to oczywiscie falsz bo wystarczy wylaczyc Everest itd. oraz Pc Probe - uruchomic go ponownie i wszystko powraca do normy

 

co do sterow ADI AD 1888 SoundMax najnowsze to

/AD1888 5.12.01.5290/

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio/ad1888/

 

part1

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio...15290_part1.zip

part2

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio...15290_part2.zip

part3

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio...15290_part3.zip

 

INFO

plik w part1 AD1888_v51215290_part1.zip

po rozpakowaniu ma koncowke .exe zamience na .rar jak w pozostalych part 2,3 i rozpakujcie calosc fine

2,85V + 0,5V = 3,35V :)

1,6V + 0,5V = 2,1V

 

Chciałes napisac 0,05V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .... moze w tym topicu mi ktos pomoze :)

mam ta "cudowna" plyte glowna ... najnowszy bios

dzis kupilem sobie dysk Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 sata2 i za zadne skarby nie wykrywa go w biosie ... probowalem juz wszstkiego ... dysk jest bez zworek (tzn sa piny ale nie ma opisu do nich a na stronie asusa napisali for factory use only czy jakos tak)

HELP !!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Oki sprawa rozwiazana ... wszstkich zainteresowanych odsylam do http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157513&st=210

Edytowane przez Kubski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakupl poprawione juz ,luzZZ ladny zonk ehehe

 

 

czy doczekamy sie wersji BIOSU

A7V880 1010 FINAL

 

moze jakis list motywacyjny do ASUS zeby sie pospieszyli

ktos cos wie ??? pisac pozdro

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakupl poprawione juz ,luzZZ ladny zonk ehehe

czy doczekamy sie wersji BIOSU

A7V880 1010 FINAL

 

moze jakis list motywacyjny do ASUS zeby sie pospieszyli

ktos cos wie ??? pisac pozdro

Lepiej żeby sie nie spieszyli, a zrobili to dokładnie i dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz ja to sie martwie tym ze juz dali se luz z ta plyta FINITO nie ,dlatego trzeba im przypomniec ze jeszcze mase uzytkownikow jest

tej plyty ,i duzo chetnych czeka na BIOS 1010 FINAL

 

a glownym problemem do poprawy jest obsluga czujnikow

volt>>> oraz dodania pomiaru volt V-DIMM w BIOS

czy poprawnego wykrywania CPU, wraz z jego FSB orginal

++obsluga chipa audio AD ADi 1888 SoundMAX

- troszke szwankuje w grach 3d AUDIO

 

minusem takze jest to ale to juz od budowy fiyzycz. brak 4pinATX +12V

i stabilizacja przy wyzszym FSB i VCore daje po tylku u tej mobo niestety, mozna niby modzik ale po gwarze wtedy d::

 

jak zwykle jestesmy na lasce producenta ASUS

ZOBACZYMY moze bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz ja to sie martwie tym ze juz dali se luz z ta plyta FINITO nie ,dlatego trzeba im przypomniec ze jeszcze mase uzytkownikow jest

tej plyty ,i duzo chetnych czeka na BIOS 1010 FINAL

 

a glownym problemem do poprawy jest obsluga czujnikow

volt>>> oraz dodania pomiaru volt V-DIMM w BIOS

czy poprawnego wykrywania CPU, wraz z jego FSB orginal

++obsluga chipa audio AD ADi 1888 SoundMAX

- troszke szwankuje w grach 3d AUDIO

 

minusem takze jest to ale to juz od budowy fiyzycz. brak 4pinATX +12V

i stabilizacja przy wyzszym FSB i VCore daje po tylku u tej mobo niestety, mozna niby modzik ale po gwarze wtedy d::

 

jak zwykle jestesmy na lasce producenta ASUS

ZOBACZYMY moze bedzie lepiej

Wg. mnie najwiekszym bolem jest restart biosu z niewiadomych przyczyn ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhhh jestem uzytkownikiem najnowszej rewizji (tak mysle)

z BIOSEM default 1009 od razu i jak dotad przez ponad 3,5miecha wszystko stable (brak resow) jak narazie -- odpukac

 

/konfig/ustawieniena/

Athlon XP T-B JIUHB 1,5V@1,65(1,7)

2x512 PDP 400 CL-2-2-6 synchro FSB 1:1 200 2,55@2,75V(2,8)

Radzio 9800 XT ASUS 256MB

stery OMEGI najnowsze

 

ustawienia znaczace

w BIOS jak dla mnie d:

 

--AGP

Fast Writes : DISABLED

AGP master 1 WS write : DISABLED

AGP master 1 WS read : DISABLED

AGP aperture size : 256

 

>>shad.., cache

Video BIOS shadowing : DISABLED

Video BIOS cacheable : DISABLED

System BIOS cacheable : DISABLED

Video RAM cacheable : DISABLED

 

--PCI/AGP

PNP OS Installed : ENABLED

Assign IRQ for VGA : ENABLED

Delayed Transaction : DISABLED

(enabled problem z obciazeniem CPU przez sieciowke SURECOM)

PCI master 0 WS write : ENABLED

 

--HDD

IDE 32-bit transfer mode : ENABLED

 

--CPU

Spread spectrum (modulation): DISABLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...