Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj dostałem ta płyte A7V800 i od wczoraj mam dużo problemów,ja już niewiem co mam zrobićsad.gif

Po pierwsze bios mi laguje wszystko dzieje się z opżnieniem(obojętnie czy ustawie agp x4 czy x8)wgrana jest najnowsza wersja biosu 1009,płyta rev 1.02...jeszcze z biosem to nic...problem zaczą się przy instlacji windowsa XP co jakiś moment wyskakiwał blue screen,i tak chyba z 6x próbowałem instalowac tego windowsa i ciagle to samo,dopiero po odłączeniu modemu neostrady(pod usb siedziała) się zainstalował dobrze!!!Ale to musiał być jakiś fart bo to nie możliwe(poprostu przypadek)...dalej po zainstalowaniu windowsa...wyskoczył jakiś bład programu...instaluje programy,samoczyny restart!!!dobra podjescie drugie i trzecie przy instlacji(obojetnie jakiś tam programów) samoistyny restart,potem komputer sam sie zrestartował(mimo że niczego nie instalowałem),więc wyciągnełem jedną z dwóch kości(testowane w dualu i bez dualu)[mam 2x256 jedna goodram i jedna elixir),został w środku sam elixir i niby wszytsko ok ale po godzinie zaczeły wyskiwac błędy że apliakcja została zamknieta czy wysłać raport...i po 1,5 godz komputer sam się zresrtował...(w tym momencie zaczełem przypuszczać ze elixir jest uszkodzony) no nic i teraz mam włożonego goodrama od 30 min i narazie zadnego problemu(no poczekam co sie jeszcze stanie),jedno jest pewne na elixrze byl restart i na dwoch naraz tak samo ...i teraz co ja mam zrobic czego to jest wina(może pamięci się gryza może jedna jest walnięta?)?Na innej plycie na asrocku pamieci działały OK!

Pomocyyyyyyy

 

oznaczenia pamięci:

Elixir:

Nanya M2U25664DS88B3G-5T

 

GoodRam:

GR400D64L3/256

 

ps:Może kogoś to zaciekawi program GoldMemory v6.68 z pod dosa znalazł na good ramie 2 błedy...

a na Elixirze około 1400błedów i to w dopiero w 38%...i teraz mam pytanie kosci sa do wyrzucenia?Idlaczego działo to na starej płycie bez problemu?

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem tą płyte w poniedziałek :D i jak narazie jestem zadowolony - zaraz po złożeniu Pc aktualizowalem biosa do wersji 1010.004 (beta)

Proc (athlon 1700+ - 1,4 Ghz) smiga 200x10,5 =2150 MHZ bez zwiększenie napięcia na procu :D - czyli i więcej pójdzie :D

Pamieci Kingston (400 mhz) 2x 512 w dualu (czarne sloty) 2,5 |3| 3| 7 - odczyt z pamieci (3240 MB/s) zapis (970 MB/s)

 

Ps. mialem problemy z portem LPT do drukarki -jak go ustawilem w biosie to moglem drukowac ale dzwięk sie kaszanił podczas drukowania w Audiogy :P zmienilem sloty i smiga

 

 

XsAnThE a zgraj biosa bete i zobacz czy cos sie poprawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem tą płyte w poniedziałek :D i jak narazie jestem zadowolony - zaraz po złożeniu Pc aktualizowalem biosa do wersji 1010.004 (beta)

Proc (athlon 1700+ - 1,4 Ghz) smiga 200x10,5 =2150 MHZ bez zwiększenie napięcia na procu :D - czyli i więcej pójdzie :D

Pamieci Kingston (400 mhz) 2x 512 w dualu (czarne sloty) 2,5 |3| 3| 7 - odczyt z pamieci (3240 MB/s) zapis (970 MB/s)

 

Ps. mialem problemy z portem LPT do drukarki -jak go ustawilem w biosie to moglem drukowac ale dzwięk sie kaszanił podczas drukowania w Audiogy :P zmienilem sloty i smiga

XsAnThE a zgraj biosa bete i zobacz czy cos sie poprawi :D

Komp jest nie kręcony...timmingi juz ustawiałem inne ale nic nie pomogło...elixir wali błedami cały czas i to cały czas i powduje restarty(testy memtestem86 i goldmemory 6.68 spod dos)...więc go dałem kumplowi on go sprawdzi jeszcze na 3 innych configach...a goodrama ktory miał dwa błędy oddałem do sklpu bo mam go na gwarancji,i kupiłem dzis tania kostke apacer 256MB 400Mhz i nie sypie żadnymi błędami wszytsko działa ok...dziwne jest to ze te same kosci na mojej starej płycie działały ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najwiekszym bolem jest restart biosu z niewiadomych przyczyn ;/

Tez to mam od jakiegos czasu !!! :P a z czego to sie robi nie wiem, moze ktos cos na to juz poradził ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam resarty na kompe gdy gram w jakies gry 3d przy AGP x8 restart czasmi juz w menu gry przy AGP x4 freez ekranu po oklo 6-10minutach gry,wtedy nic innego nie działa oprócz resartu!Temp karty w normie chlodzona prze ATI Siliencer...

I co ja mam zrobić jak się pozbyć tych zwiechów?

 

Po takim zwisie windows wywala komunkiat z treścią błędu:

BCCode : 100000d1 BCP1 : 5F3F8A08 BCP2 : 00000006 BCP3 : 00000001

BCP4 : 811BE250 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

 

Napiecie na procku 1,73V - ta plyta sama podwyższa.

 

ps:defaltowe timmingi pamięci:

 

Taktowanie pamięci 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

2T

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Mam dokladnie to samo, czyli po kilku minutach grania albo restart albo wylacza mi sie monitor (taka reakcja jakby zwiekszalo mi sie odswieżanie tak duze ze monitor nie moze obslużyc i wszystko znika - czarny ekran)

 

plyta - Asus A7V880

procek - athlon xp2700+

Grafika - radeon 9700 - AGP 8x

RAM - 2*512 Mb + 2*256 Mb DUAL CHANEL

 

TEMPERATURY WSZYSTKIE W NORMIE

 

PROSZE O POMOC bo juz wszystkiego probowalem :(( stery ati, omegi (NOWSZE I STARSZE) wszystkie biosy (stabilne i beta) :(((

 

KOMPUTER NIC NIE PODKRĘCANY!!!!!

Edytowane przez mc0314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mc0314

 

to przez grafe 9700 - pisze nawet w knidze od ASUS ze moga wystapic problemy z kartami 9500/9700

 

zrob tak

ustaw

 

AGPx4

wszelkie shadow, cache daj na disabled

 

System BIOS cacheable : DISABLED

Video RAM cacheable : DISABLED

Video BIOS shadowing : DISABLED

Video BIOS cacheable : DISABLED

 

dalej

AGP master 1 WS write : DISABLED

AGP master 1 WS read : DISABLED

 

nastepnie

Delayed Transaction : DISABLED

moze pomoze

 

AGP aperture size : 128

 

jesli masz wiecej niz 256MB np. 512/1024MB

 

zawsze ustawiaj rowna ilosc taka jak masz na karcie

128 to dawaj AGP aperture size : 128MB no chyba ze masz pamieci fizycznej tylko 256MB wtedy musisz dla AGP aperture dac 64MB tak zeby niebylo ponad polowy przeznaczonej dla AGP

taka zasada

 

Fast Writes : DISABLED

ustawiasz tak jesli kreciles w jakis sposob grafe softmod, biosmod

inaczej mozesz dac ENABLED o ile grafa obsluguje ta opcje zobacz to w Everest i niepowoduje przeklaman i zwiech po jej uaktywnieniu

 

dodatkowe przerwanie zarezerwowane dla VGA

ustaw

 

Assign IRQ for VGA : ENABLED

 

co do bios to tyle jesli to nic nieda to zostaje ci czekac na nowa wersje bios ewent. kupno grafy d::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mc0314

 

to przez grafe 9700 - pisze nawet w knidze od ASUS ze moga wystapic problemy z kartami 9500/9700

 

zrob tak

ustaw

 

AGPx4

wszelkie shadow, cache daj na disabled

 

System BIOS cacheable : DISABLED

Video RAM cacheable : DISABLED

Video BIOS shadowing : DISABLED

Video BIOS cacheable : DISABLED

 

dalej

AGP master 1 WS write : DISABLED

AGP master 1 WS read : DISABLED

 

nastepnie

Delayed Transaction : DISABLED

moze pomoze

 

AGP aperture size : 128

 

jesli masz wiecej niz 256MB np. 512/1024MB

 

zawsze ustawiaj rowna ilosc taka jak masz na karcie

128 to dawaj AGP aperture size : 128MB no chyba ze masz pamieci fizycznej tylko 256MB wtedy musisz dla AGP aperture dac 64MB tak zeby niebylo ponad polowy przeznaczonej dla AGP

taka zasada

 

Fast Writes : DISABLED

ustawiasz tak jesli kreciles w jakis sposob grafe softmod, biosmod

inaczej mozesz dac ENABLED o ile grafa obsluguje ta opcje zobacz to w Everest i niepowoduje przeklaman i zwiech po jej uaktywnieniu

 

dodatkowe przerwanie zarezerwowane dla VGA

ustaw

 

Assign IRQ for VGA : ENABLED

 

co do bios to tyle jesli to nic nieda to zostaje ci czekac na nowa wersje bios ewent. kupno grafy d::

A co ja mam zrobić??Mam ten sam problem tylko ze mam Radka 9800pro...w biose juz ustawiałm tak jak mwoisz i dalej to samo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mc0314

 

to przez grafe 9700 - pisze nawet w knidze od ASUS ze moga wystapic problemy z kartami 9500/9700

 

zrob tak

ustaw

 

AGPx4

wszelkie shadow, cache daj na disabled

 

System BIOS cacheable : DISABLED

Video RAM cacheable : DISABLED

Video BIOS shadowing : DISABLED

Video BIOS cacheable : DISABLED

 

dalej

AGP master 1 WS write : DISABLED

AGP master 1 WS read : DISABLED

 

nastepnie

Delayed Transaction : DISABLED

moze pomoze

 

AGP aperture size : 128

 

jesli masz wiecej niz 256MB np. 512/1024MB

 

zawsze ustawiaj rowna ilosc taka jak masz na karcie

128 to dawaj AGP aperture size : 128MB no chyba ze masz pamieci fizycznej tylko 256MB wtedy musisz dla AGP aperture dac 64MB tak zeby niebylo ponad polowy przeznaczonej dla AGP

taka zasada

 

Fast Writes : DISABLED

ustawiasz tak jesli kreciles w jakis sposob grafe softmod, biosmod

inaczej mozesz dac ENABLED o ile grafa obsluguje ta opcje zobacz to w Everest i niepowoduje przeklaman i zwiech po jej uaktywnieniu

 

dodatkowe przerwanie zarezerwowane dla VGA

ustaw

 

Assign IRQ for VGA : ENABLED

 

co do bios to tyle jesli to nic nieda to zostaje ci czekac na nowa wersje bios ewent. kupno grafy d::

ŚLICZNIE DZIEKUJE ZA TE PODPOWIEDZI!!!! za chwilke poustawiam tak jak napisales i moze bedzie ok :))))

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Arrpiotom

To wina zasilacza, po prostu się przegrzewa i wyłącza, włączyć go możesz dopiero po wyjęciu i włożeniu wtyczki gdyż dopiero wtedy następuje "zwarcie styków" po przegrzaniu.Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem ale tak samo miałem w moim starym zasilaczu 300W, pomogło dopiero wywiercenie otworu na dodatkowy wyntylator i chłodzenie dodatkowo transformatora, takie coś najczesciej duże, żółte i kwadratowe. Hehe, to tylko zasiłka albo jakieś urządzenie powoduje zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki XiAo_20 znalazłem najwydajniesze ustawienia do mojej konfiguracji ale to i tak gorsze wyniki niż na mojej starej MSI KT6DELTASR /KT600/.

Moje ustawienia

Dram Clock -Auto

DramTimming -Manual

Cas Latency -2

Bank interlave -4-Way

Trp -3T

Tras -7T

Trcd -3T

Trfc -12T

Command Rate -1T Command

Bus Selection -Auto

 

Wyniki w everescie

Odczyt 2278

Zapis 745

Oczekiwanie -114

Wszystko w trybie Single ale i tak gorzej niż na w/w płytce czemu?

Co jeszcze ustawić?

Co to jest i co daje

Vlink 8x Supported

V-link Data 2x Supported ???

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy szanowne grono.

Posiadam owa plyte od tego czasu mam same klopoty!

Oto moj sprzet:

 

AthlonXP 3200 + (FSB 400)

Gigabyte GeForce 6600 256 MB

2x256 MB Kingston CL3

 

Komputer zawiesza sie na kazdej grze. Zawiesza sie takze w 3dmark05. Wszystko w biosie ustawione jest domyslnie. Nic nie podkrecane. Probowalem takze wylczyc dual, przestawic pamieci na 333 (single) i nic, agp 4x... i ciagle zwiechy. Gdzie lezy przyczyn?? Poradzice cos. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napiecia jakie masz w idle i podczas obciazenia. nawet jakims programem. feele i inne deere zasilaczami nie powinny sie nazywac :P gdy nie jest odpalona zadna gra, zadne marki, tylko np: word, muzyka, lazenie po necie to komp jest stabilny? jeszcze podaj jakie masz temperatury. nieobciazonego i w biosie po tym jak sie zawiesi.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest stabilny (czasami zwieche walnie jak odpale winampa). Sprawdzilem programem SpeedFan napiecia i pokazuje cos takiego:

 

Vcore1: 1,71V

+3.3V: 3.26V

+5V: 4,73V

+12V: 12,10V

 

-12V: -16,97V

-5V: -8.78V

+5V: 5.03V

Vbat: 3.22V

 

Troszke mnie martwia te "minusowe" napiecia. Przelozylem inny zasilacz i pokazuje tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore jest za wysokie. bartony chodza na 1.65 ale to moze byc blad programu. +5V jest za niskie. w speedfanie jest opcja zapisywania w okreslonych odstepach czasu informacji o napieciach do pliku. wlacz ta opcje i odpal np: 3dmarka05 i zobacz jak sie zachowuja napiecia gdy komp jest obciazony.

 

btw:

"Przelozylem inny zasilacz i pokazuje tak samo" <- jaki zasilacz przekladales? jak wtedy wygladaly napiecia dodatnie? to bylo cos mocniejszego od Feela? generalnie minusowymi napieciami nie zawracaj sobie glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vlink 8x Supported - przepustowosc szyny miedzy mostkami 533 MB/sek

- zalecane ENABLED

 

V-link Data 2x Supported - znany jako HyperTransport

usluga niedostepna ;miala byc robiona na nowe proce ale jak widac na socketA zadne niepowstaja z HyperTransport czyli (2x533)

ponad 1000 MB/sek - niestety ;wiec obojetnie jak ustawisz masz

DISABLED w rzeczywistosci

 

obsluge te poprawiono i dodano dzialajaca w KT880 Pro

 

co do wynikow powinnes miec lepsze ,pewnie BIOS nieobsluguje do konca twoich pamiatek ,pobaw sie jeszcze z CR 1T/2T i roznymi mnoznikami jak widac BIOS w ASUS A7V880 nadal kuleje grrr

 

#Twiggy696#

minusowe napieca niesa mierzone przez plyte ba nawet ich wogle niewykorzystuje jak wiekszosc plyt dzisiejszych ,wiec niebierz pod uwage ich

z tego co widac napieca +5,+12,+3,3 masz OK i zapewne mierzone miernikiem beda blizej idealowi normy ATX(+/- 5%)

zawsze mozesz to sprawdzic multimetrem d::

 

jak wiadomo ASUS pobiera zasilanie glownie z lini +3,3/+5V (proc, mobo, pamiatki, AGP, PCI, mostki itd.)

+12V sluzy tylko do FAN(pin) oraz napedow/dyskow

 

zalecam jak cos zeby na lacznej lini +3,3/+5 bylo 190/200W (28-30/30A) bo przy kreceniu moga byc szopki

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego 300W lepiej wyciagnij i wloz 350 :) sprawdz speedfanem logi tak jak wyzej napisalem. i podaj temperatury.

opanowalem zawieszanie. zwiekszylem napiecie procesora i jest ok. czy pojda na tej plycie w dual na 400 pamieci 2x512 GEIL CL 2.5?? Czy ktos ma te pamieci?? Jak chodza na tej plycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie CR 2T,1T najszybciej ida właśnie na 1T, pozostaje mnożnik. Ustawienia standard mam 12,5 X166 jak tylko zmienie monożnik na inny nieważnie czy w góre czy w dól muszę resetować bios CMOS, mam zablokowany mnożnik tylko że nie wiem jak odblokować mojego Athlona 2600+,HM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XiAo_20:

 

wiem ze ta plyta nie monitoruje napiec minusowych dlatego napisalem zeby sie nimi nie przejmowal :)

 

mondeo:

 

jakie napiecie ustawiles?

Przestawilem zworke OVER_VOL1 na plycie na ENABLED. Napiecie zwiekszylo sie do ok 1,7V (tak pokazuje w biosie). W Winsowsie pokazuje 1,81 V. Nie wiem z czego to wynika. Przy okazji ustawilem w biosie OVERLOCK 10%. Komputer smiga az milo :) Temperatura na procku max 45 stopni C (wentylator Pentagram QVC-100 Cu). Jak na tej plycie chodza pamieci GEIL?? Zastanawiam sie nad kupnem tych pamieci (2x512 MB PC-400 dual). W gre wchodza jeszcze pamieci Corsair. Jakie lepiej na tej plycie beda chodzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overvoltage to sluzy do podnoszenia napiecia na kazdym stopniu o 0,2V. jezeli musiales to zrobic zeby kompna domyslnych ustawieniach chodzil znaczy ze cos jest nie tak jak powinno. Skoro podniesienie napiecia pomoglo to moze byc cos z procesorem nie tak. Moglbys sprawdzic innego procana mobo i ustawic mu jego domyslne napiecie i zobaczyc czy dziala stabilnie czy nie. Jedno jest pewne ze cos u Ciebie w kompie nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż kupiłem ową płytke i do tego sempa 2200+ .

Podkręciłem go do 2043MHz ,dałem mu 227 fsb ,a więcej nieda rady bo w biosie tylko jest do 227fsb.Czy jest jakiś bios co podwyższy fsb żebym mógł jeszcze troche go podkręcić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema ,masz tylko setfsb(ICS94228/230BF)

http://www13.plala.or.jp/setfsb/download/setfsbU14i_8KHA.zip

 

max 265 >>co watpie zebys osiagnal na tym zasilaniu z linni 5V zeby marzyc o 245++ trzeba zrobic moda na zasilanie z +12V

do tego dochodzi brak blokady pci/agp wiec wysokie mhz na pci +wymiana kondziolow na linni stabilizacji te co sa max lekko ponad 6V daja rade

 

mod

http://217.172.39.212/~forum/index.php?showtopic=133148

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: heh to nie dlamnie :] ,ale dzięki za odpowiedz

sorki że zrbie offtopa ,ale małe pytanie co bardziej opłaca się kupić sprzedać r9550 i kupić radeona 9800Pro 256MB ten taniszy i podkręcić ?? :] czy może sprzedać sempa 2200+ i asusa K7V880 i kupić K8NS i Athlona 2800+ i podkręcić ??

Co bardziej się opłaca zrobić ? żeby był bardziej wydajny w grach komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic radzia 9800

 

bo watpie zebys o tyle wiecej wykrecil proca na innej mobo

proc to nie selekt przecierz no chyba ze masz takiego farta

powinnes pod 2300Mh podgonic na obu plytach max wiecej nieprzewiduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...