Skocz do zawartości
mechmom

Co kupic bo sprzedaje moje gforce4 mx 460 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prosze o pomoc w wyborze karty graficznej.

Bede dysponowal kwota okolo 300 zl plus kasa jaka dostane za mojego GeForce4 MX 460 wystawionego wlasnie na allegro...

Co polecacie? Czytalem juz bardzo duzo postow nt kart graficznych i jedyne co mam to metlik w glowie..

Najchetnie bym chcial kupic w sklepie w Krakowie, a nie przez net.. chodz w ostatecznosci.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego radzia 9550 to biez firmy gigabyte 128mb 128bit-jest to

karta nowa i kosztuje okolo 350zl-w 3d2001 wyciaga okolo 12K.

 

a jezeli chodzi o karte do 700zl to skorzystaj z szukajki-byl obszerny temat o karcie do 700zl.

 

update:moze nie obszerne ale wymowne :D

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=762...ighlight=700%2A

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=747...ighlight=700%2A

 

ale ja na twoim miejscu wziąłbum tego gigabyta+zmiana płyty na cos co ma blokade pci/agp-jak lubisz asusa i via to a7v880.

zmieniłbym twojego bartonka na 2,5+ mobile.

mysle ze jeszcze na jakis tuning zasilacza tez by starczylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogolnie to przecież procesor ma nienajgorszy więc poo co zmieniać na lepszy jeśli karta bedzie słaba dalej i będzie zwalniała całego kompa :roll: To by sie mijało z celem... a AMD 2600+ to wcale nie jest zły procesor, może nie jest przyggotowany na o/c ale wydajnośc ma nawet dobrą...

 

A może jakiś używany 9700 byś kupił? A jak nie używane to chyba 9600 Pro bardzo dobrej firmy a za 700 zł to nie wiem czy nawet na XT ci nie starczy czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maly update konfigu bo mam 2500+ (nie mobile) a nie 2600+ bo nie polubil mojej plyty chociaz na innej chodzil [hmm cuda jakies]... :)

Mi super cudow nie trzeba, doom3 nawet nie bede sciagal ani farcry ;P jedynie jakas strategie, nfs underground (2 jak wyjdzie..:D), czy cos w stylu simcity4 tutaj moj geforce nawet jakos sobie radzi przy mniejszych detalach ;)

Potraficie okreslic ILE RAZY taki 9550 128/128 (His, Gigabyte czy Saphire) jest lepsiejszy od tego geforce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maly update konfigu bo mam 2500+ (nie mobile) a nie 2600+ bo nie polubil mojej plyty chociaz na innej chodzil [hmm cuda jakies]... :)

Mi super cudow nie trzeba, doom3 nawet nie bede sciagal ani farcry ;P jedynie jakas strategie, nfs underground (2 jak wyjdzie..:D), czy cos w stylu simcity4 tutaj moj geforce nawet jakos sobie radzi przy mniejszych detalach ;)  

Potraficie okreslic ILE RAZY taki 9550 128/128 (His, Gigabyte czy Saphire) jest lepsiejszy od tego geforce?

okolo 2.5-3 razy lepszy :) a ja bym brał radeona 9700 urzywanego ale to karta która wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maly update konfigu bo mam 2500+ (nie mobile) a nie 2600+ bo nie polubil mojej plyty chociaz na innej chodzil [hmm cuda jakies]... :)

Mi super cudow nie trzeba, doom3 nawet nie bede sciagal ani farcry ;P jedynie jakas strategie, nfs underground (2 jak wyjdzie..:D), czy cos w stylu simcity4 tutaj moj geforce nawet jakos sobie radzi przy mniejszych detalach ;)  

Potraficie okreslic ILE RAZY taki 9550 128/128 (His, Gigabyte czy Saphire) jest lepsiejszy od tego geforce?

nie wiem ile razy ;)

 

ale po podkręceniu 9550 od Hisa uzyskujesz kartę wydajnościowo pomiędzy R9600Pro a XT (bez OC).

 

ze rdzenia wyciśniesz coś około 400-450 Mhz, z pamięci z radiatorkami 520-560 Mhz.

 

W 3Dmarku 2001 - około 11000-12000 pkt (poziom GF 4Ti), a w 3Dmarku 2003 - około 3800-4000pkt (poziom około 200% lepiej niż 4Ti4200)

 

polecam HISa - cena to około 320-350 zł

 

Jeśli idzie o DIII i Far Cry - to będą ładnie chodziły na tym radziu.

 

Radzę też podkręcić procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

do 400zł

- 9550 Gigabyte lub His (prawie jeden poziom ze wskazaniem na Gigabyte)

Do 500zł

- 9600Pro Gigabyte wersja DH i tu na razie nie ma konkurenta (mają dojść tanie Hisy i Szafirki)

Do 600zł

9600Pro od Gigabyte wersja D konkurencji nie znam

Do 800zł

Mógłby być jakiś 9600XT ale się nie opłaca bądź używany 9700.

Do 1000zł

Tylko i wyłącznie 9800Pro @ XT różnych firm z wyjątkiem nowego wynalazku MSI o ile się nie mylę. I jakichś całkiem nieznanych tworów.

Wyżej niż 1000zł

To już zwykłych userów nie dotyczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm oki wiec mysle ze skusze sie jednak na 9550 :)

Madness, mozesz powiedziec dlaczego wskazujesz na gigabyte akurat a nie his?

Pięknie bo już 9 osób mi obserwuje aukcję :) A dopiero 1 dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm oki wiec mysle ze skusze sie jednak na 9550 :)

Madness, mozesz powiedziec dlaczego wskazujesz na gigabyte akurat a nie his?

Pięknie bo już 9 osób mi obserwuje aukcję :) A dopiero 1 dzien :)

Gigabyte się najlepiej podkręca. Jeszcze chłodzenie zmienić na rdzeniu, radiatorki na pamięci i można z niego sporo wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje teraz R9600Pro Yuan/XpertVision i kręci się calkiem nieżle, pamięci 2.8ns Hyniksy. Jak ktoś jest zainteresowany to moge podać niedługo max O/C i wyniki i konfig. Kosztuje 625PLN ale chyba jest warta swojej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz sam nie wiem czy skucic sie na 9600Pro za okolo 600 czy 9550 prawie polowe tanszy, choć nie mozna go nigdzie dostac obdzwonilem 10 sklepow w Krakowie wysprzedane wszystko... :o

No i moje ulubione pytanie :P Ile razy taki 9600 Pro jest wydajniejszy od 9550?

No i jeśliby 9600Pro to której firmy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...