Skocz do zawartości
pbuda

Gdzie sie podzialy te gigabajty...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Samsunga Spinpointa 160GB. Problem jednak w tym, ze ma on faktycznie...128GB. Gdyby mial 150 to bym rozumial, przeliczniki, itp. Ale 128 to juz chyba cos nie tak. Przy instalce Windowsa XP jak sie ustawia partycje to juz brakuje tych 20-25GB. Nie zebym sie martwil, ale jednak 20GB bonusu by sie przydalo... Wie moze ktos w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partition Magic i podziel dysk tak zeby jedna partycja miała mniej niz owe 128GB

1274908[/snapback]

jasne moze u ciebie to dziala tak jak piszesz ale na mojej maszynie nie!

- trzeba poszukac moze nowszej wersji biosu a co do aktualizacji Windows Update - juz wprowadzili te latki co niby rozpoznaja lewe windy? :) wiecie cos o tym wiecej? bo pozostaja mi tylko jeszcze te dwie drogi, najnowszy bios i wszystkie aktualizacje windy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne moze u ciebie to dziala tak jak piszesz ale na mojej maszynie nie!

- trzeba poszukac moze nowszej wersji biosu a co do aktualizacji Windows Update - juz wprowadzili te latki co niby rozpoznaja lewe windy? :) wiecie cos o tym wiecej? bo pozostaja mi tylko jeszcze te dwie drogi, najnowszy bios i wszystkie aktualizacje windy ;/

1275175[/snapback]

 

po wieśniacku : to se kup kontroler ATA i nie bedzie na 100% problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do XP - SP1

do 2K - SP3

jak nie działa - macie nie przydzielone miejsce na dysku, resetnijcie z dyskiem ustawionym na auto w biosie i sprawdzcie wtedy

 

Po zainstalowaniu Service Pack'a, konieczna jest jeszcze modyfikacja rejestru. W tym celu uruchom Edytor Rejestru (Start -> Uruchom -> regedit) i znajdź gałąź HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesAtapiParameters. Utwórz w niej nową wartość DWORD o nazwie EnableBigLba i nadaj jej wartość 1.

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki dysk tylko na ATA i musisz zainstalowac SP1 jak XP i SP3 jak 2000 jak juz ktos wspomnial. Musisz skasowac ta partycje co masz z 127 GB czy tam ile ja mialem np. 127 GB no i wtedy juz po SP wlaczasz partition magic 8 (niewiem czt dobrze napisalem) i robisz partycje na dysku. Bedziesz mial dostepne okolo 150 GB wolnego miejsca na ich utworzenie. I tak pozatym ten topic byl juz kilka razy m.in ja jeden alozylem zamiast poszukac tak jak ty. Aha i niewiem czy to konieczne ale ja robilem tez to z rejestrem (ktos juz to opisywal to ja niebede) i jest jeszcze taki program DisableBigLba jak poszukasz w topikach to tam wszystko jest. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...