Skocz do zawartości
Wisia

W Win ME nie ma restartu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na jednym dysku Win ME, a na drugim (fizycznym) Win XP. Obydwa działają od ok 2,5 roku. Od niedawna w Win Me nie działa restart ani przez Crtl-Alt-Del, ani na sztywno, ani przez Wyłącz>uruchom ponownie. Nie jest to jednak wina sprzętu, bo z Win XP w tym samym komputerze, restart działa normalnie. Czy mógłby mi ktoś pomóc, bo denerwuje mnie, gdy niechcący (przy instalacji np. uaktualnień do WinME) potwierdzę Reboot, a

na monitorze pokazuje się migający kursor i nic się nie dzieje. Potem muszę wyłączyć komputer przytrzymując przycisk, no a potem skanowanie dysku i dopiero uruchomienie systemu. Dla wyjaśnienia : przeskanowałam ME Avast!-em, Ad-Aware i Fix-it i nie znalazły się żadne szkodniki. Przeinstalowałam też Win ME, ale bez formatowania i tego chciałabym uniknąć. A nie mogę całkiem przejść na XP, bo mam starą drukarkę i skaner, do których nie ma sterowników pod XP.

Więc jest jakieś wyjście? Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. U mnie przez 2,5 roku a u syna przez 3 lata działał bardzo poprawnie. Ale przesądza brak sterowników w XP do starego sprzętu, a przecież trudno wyrzucać drukarkę laserową i skaner (dobrze działające), tylko dlatego, że jest nowszy system operacyjny. Mnie w każdym razie na to nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak nie pomoglo przeinstalowanie bez formatu to chyba tylko format ci pomoze ... ewentualnie jesli masz wlaczone odzyskiwanie systemu to moze masz jeszcze gdzies ta co sie resetuje ? chociaz watpie bo w tym sys wszyscy to wylaczaja .mysle ze tylko format a i skoro me trzymasz dla drukarki i skanera to po co ci xp ?

 

pozatym tez twierdze ze win me jest calkiem ok u mine bardzo dobrze dziala bardzo dlugo... ale niestety nie moglem na nim za nic zainstalowac nowej karty graficznej i przeszedlem na xp

 

jesli zdecydujesz sie na formata i zainstalujesz me od nowa to nie polecam robienia jakich kolwiek aktualizacji u mnie po nich zaczynal sie kaszanic ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj "Wisia" zgodzam się ze stwierdzeniem że nie można wyrzucać tak dobrego sprzętu. ale możesz zrobic inną rzecz np zainstalować dwa systemy podziel dysk na dwie partycję i zainstaluj dwa systemy. Ja tak mam u siebie ponieważ mam stary skaner który dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze!

Pewnie nie doczytałeś, że mam dwa systemy ME i XP, ale problem mam z ME, który jest na oddzielnym dysku w tym samym komputerze. No i może to dziwne, ale chciałabym, aby dalej działał poprawnie. Może ktoś zna na tyle ten system, żeby pomóc w przywróceniu mu dawnych walorów. Nie myślę przy tym o przywracaniu systemu, bo to nic nie dało. Widocznie nastąpiła zmiana w jakimś pliku konfiguracyjnym, ale nie wiem w którym i nie wiem jak możnaby to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj sgj! Używałam kiedyś Win98 SE, ale nie wytrzymałam z nim pół roku. Bez przerwy były bluescreeny lub komunikaty o błędach vxd, kernell32 lub tp. Być może każdy system ma swoje ulubione konfiguracje sprzętowe, bo u mnie ME po tym '98 to był miód!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...