Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Na TaiPanie przy FSB200 CL2 oraz 2.5 sa freeze :( memtest wywala freeze zawsze przy 66%, czasem tez w biosie no i w windows :( Problem nie wystepuje na FSB133 ;) Cos z tym biosem jest nie tak, jutro potestuje dokladniej inne memtestem ;) Prime, Super PI, marki i reszta dzialja stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu dla porównania wrzucam analize przepustowości w zalezności od mnożników dla TAIPANA

 

Wniosek: TAIPAN wszechstronnie zoptymalizowany.

Dołączona grafika

 

Najlepsza przepustowosc dla mnoznika: 9, 10, 10.5 and 11

Bardzo agresywny BIOS :) super przepustowość ....świetna optymizacja.

 

Ogólnie bios jest tak wyżyłowany, że bez dobrych ramów sie nie obejdzie.

 

Rekomenduje tego biosa pod zablokowane Semprony i Bartony 2500+

 

Enable:

LAN

Audio

Parallel port

 

Disable

USB

IEEE-1394

S-ATA

Serial port

 

 

Błedy pomiarów nie przekraczają 0,4%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Karas bratku......... :D

 

Panowie zagladnalem do was na wasz topic bo mam problem... kupilem kumplowi NF7 rev2 i bylo all spox ale MOBO nie wykrywala samprona to zapodalem nowy biosik oficjalny... i nagle nie wiem ale chyba padl IDE controler bo nie wykrywa ani HDD ani CDRW... czy to mozliwe???

 

i jeszcze jedno pytaneczko ... Jaki biosik mod moge wgrac na ta MOBO ... bo po opisach szukalem ale prawie kazdy ma NF7-S? i nie wiem czy biosik merlina moge rowniez wgrac na NF7 rev.2??? :?:

 

HELP!!!

 

Pozdrawiam all.... OC MANIAC :twisted:

 

PS. Prosze tylko mi nie zarzucac ze jest gdzies o tym w topicu bo gdybym mial czas na czytanie to z mila ochotka bym sobie poczytal... ale niestety nie mam ... praca i praca... chociaz wiem ze i tak kiedys poczytam ... bo zona ma NF7-S i bede kcial troszke sie pobawic na ABIT-u ....

 

PS2. Karas jakie odczucia na ABIT-u z przesiadki ... ja mialem zmienic ostatnio ASUS-a na ABIT-a ale powstrzymalem sie bo teraz to juz tylko bede zmieniac na AMD64 s.939 .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny ranking z nForcersHQ :)

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....p=421568#421568

 

http://members.fortunecity.com/maxxxracer/.../biosbench.html

 

 

-------------------

 

Też zalecam przed testowaniem sprawdzić graniczne, extremalne możliwości ram bez błedów za pomocą np. Windows Memory Diagnostic lub Memtest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Karas bratku......... :D  

 

PS2. Karas jakie odczucia na ABIT-u z przesiadki ... ja mialem zmienic ostatnio ASUS-a na ABIT-a ale powstrzymalem sie bo teraz to juz tylko bede zmieniac na AMD64 s.939 .......

No witam bratku :wink: Wrazenia jak na razie same pozytywne. Nareszcie normalne napiecia ,procek nie potrzebuje az tylu V zeby chodzic stabilnie. Jeszcze nie zaktualizowalem podpisu ,ale na tym co ponizej chodzi stabilnie przy 1.6V co na Asusie nie dalo sie uzyskac. No i na rev 1.04 w gorace dni mialem problemy ze stabilnoscia przy FSB200. Co mnie uradowalo to jakosc wyjscia analogowego SS (nie ma szumow jak na Asusie) no i plytka jest rownie wydajna na takich samych ustawieniach co moj wczesniejszy Dlx. Aha no jeszcze jedna zaleta to wlasnie Biosy. Jest ich tak duzo ,ze nie wiadomo ,ktory wybrac :P Jak wroce do domku bede testowal Taipana i Mantarays XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Karas bratku......... :D  

 

PS2. Karas jakie odczucia na ABIT-u z przesiadki ... ja mialem zmienic ostatnio ASUS-a na ABIT-a ale powstrzymalem sie bo teraz to juz tylko bede zmieniac na AMD64 s.939 .......

No witam bratku :wink: Wrazenia jak na razie same pozytywne. Nareszcie normalne napiecia ,procek nie potrzebuje az tylu V zeby chodzic stabilnie. Jeszcze nie zaktualizowalem podpisu ,ale na tym co ponizej chodzi stabilnie przy 1.6V co na Asusie nie dalo sie uzyskac. No i na rev 1.04 w gorace dni mialem problemy ze stabilnoscia przy FSB200. Co mnie uradowalo to jakos wyjscia analogowego SS (nie ma szumow jak na Asusie) no i plytka jest rownie wydajna na takich samych ustawieniach co moj wczesniejszy Dlx. Aha no jeszcze jedna zaleta to wlasnie Biosy. Jest ich tak duzo ,ze nie wiadomo ,ktory wybrac :P Jak wroce do domku bede testowal Taipana i Mantarays XT.

 

Masz dobre ramy. Jak masz czas potestuj może :

Sandre, aide, CCR2002 (sam RAM tylko)

 

na CL2 3-2-11-1T pod kątem mnożników. Wyniki przekraczające wartości o 0,4% odrzuć.

 

Lub testy wg tzw. NORMY ..opisanej w tym wątku.

CL2,5 3-3-11 FSB200 x11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Karas bratku......... :D  

 

PS2. Karas jakie odczucia na ABIT-u z przesiadki ... ja mialem zmienic ostatnio ASUS-a na ABIT-a ale powstrzymalem sie bo teraz to juz tylko bede zmieniac na AMD64 s.939 .......

No witam bratku :wink: Wrazenia jak na razie same pozytywne. Nareszcie normalne napiecia ,procek nie potrzebuje az tylu V zeby chodzic stabilnie. Jeszcze nie zaktualizowalem podpisu ,ale na tym co ponizej chodzi stabilnie przy 1.6V co na Asusie nie dalo sie uzyskac. No i na rev 1.04 w gorace dni mialem problemy ze stabilnoscia przy FSB200. Co mnie uradowalo to jakos wyjscia analogowego SS (nie ma szumow jak na Asusie) no i plytka jest rownie wydajna na takich samych ustawieniach co moj wczesniejszy Dlx. Aha no jeszcze jedna zaleta to wlasnie Biosy. Jest ich tak duzo ,ze nie wiadomo ,ktory wybrac :P Jak wroce do domku bede testowal Taipana i Mantarays XT.

 

Masz dobre ramy. Jak masz czas potestuj może :

Sandre, aide, CCR2002 (sam RAM tylko)

 

na CL2 3-2-11-1T pod kątem mnożników. Wyniki przekraczające wartości o 0,4% odrzuć.

 

Lub testy wg tzw. NORMY ..opisanej w tym wątku.

CL2,5 3-3-11 FSB200 x11

Chetnie potestuje ,ale w domciu bede dopiero w przyszlym tygodniu ,wiec dopiero wtedy.

 

PS. Sorry za te posty dodatkowe ,ja tylko moj post edytowalem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna uprzedzic ze bios ma bardzo ostre timingi i moze nie dzialac z Hynixami... I troche mnie to dziwi ze nie chce dzialac nawet na CL2.5 DDR400 gdy na innych biosach wszystko jest ok na CL2 DDR440 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zrobic update zadnego z ww biosow ,uzywam flash menu 135 po wcisnieciu update from file wyskakuje Bios file size error.Co z tym fantem zrobic

Zrob to pod dosem zaciagnij najnowszy bios ze strony abita i razem z nim masz awdflash.
oryginalne biosy wchodza ale wszystkie ww nie, z pod dosa tez nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna uprzedzic ze bios ma bardzo ostre timingi i moze nie dzialac z Hynixami... I troche mnie to dziwi ze nie chce dzialac nawet na CL2.5 DDR400 gdy na innych biosach wszystko jest ok na CL2 DDR440 ;)

Ja mam 2 x 512 hynix d43, czyli rozumiem ze mam sobie odpuscic taipana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D26 TaiPan 0.1

 

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz (Romsip Modded by -=Merlin=-)

-- TaiPan 0.1 (Optimised 200FSB Register)

- L12 mod built-in

- Bpl 3.02 Cpc Off

 

 

D26 ver. 2.0.05 TaiPan 0.1 Bpl 3.02C 25.09.04

 

 

by -=Merlin=- :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Merlin, nareszcie:)

 

Mam pytanko, mam zrobionego drut moda L12, ale teraz wszystkie te biosy maja wbudowanego tego moda, wiec moze lepiej wyjac ten drucik? Czy moze lepiej zostawic bo jeszcze lepiej sie proc bedzie krecil?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zrobic update zadnego z ww biosow ,uzywam flash menu 135 po wcisnieciu update from file wyskakuje Bios file size error.Co z tym fantem zrobic

Zrob to pod dosem zaciagnij najnowszy bios ze strony abita i razem z nim masz awdflash.
oryginalne biosy wchodza ale wszystkie ww nie, z pod dosa tez nic.

jak w podpisie taipan i na fsb220 idzie ale na cl3 na cl2.5 i musze jeszcze pokombinowac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w podpisie taipan i na fsb220 idzie ale na cl3 na cl2.5 i musze jeszcze pokombinowac ;-)

 

Qumplowi przy FSB 220 8-3-3-2,5 nie bootuje TaiPan CPC OFF - a MantaRay śmiga sobie stabilnie z takimi ustawieniami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki Ci Merlin bo jesteś naprawde wyjątkową osobą, która pomaga innym za darmo, daje możliwość współpracy i pozwala na większe OC :twisted: . Dziękuje Ci Merlin za godziny spędzone przy kompie, za nieprzespane noce ;) kiedy to pracowałeś nad tymi wszystkimi biosami.

Jeszcze raz w imieniu wszystkich DZIĘKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te freeze klawiatury to nie wina pamieci jak nic niepisze to sie moze testowac godzinami prim95,suprePi czy inne na fsb 255,ale tylko jak troszke popisze na klawiszach to blokada,a testy dalej chodza??normalnie moge przyciskiem power wylaczyc system bez problemów---=====POMOCY=====--------

czego to moze byc wina???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh - daaawno nie zaglądałem i jestem nie na czasie :?

zaraz bede se testował ale mam pytanko - czy BIOSy Merlina mają włączony SATA ( bo tictaca czytałem ze tak) bo mam taki dyskacz :/

 

 

aaaa tyle tego ze nei wiem keidy skoncze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie TaiPan sie nie sprawdził :( zaliczyłem zwis systemu, prime95 wywalił po godzinie błąd. Na Discovery wszystko było w porządku prime chodził ponad 9 godzin bez błędów i bez zwiech i do niego wracam.

Oba biosy były testowane na FSB 230 Cl3 3 3 11 wydajnościowo podobnie z lekką przewagą dla biosu TaiPan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zwiechy to przez tą "lekką przewage"

Było pisane, że bios jest agresywny, więc nie ma się co dziwić...

Ja mam winbondy BH6 i na 220 2-2-2-11 Dual nie stwierdzam problemów, wcześniej 244 2-2-2-11 i tak samo wszystko w normie..

Jeśli komuś nie pasuje to niech wraca do Discovery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...