Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

No i coś takiego powinno być :D

Gratulacje Piotrek za zrozumienie tematu ;)

I na przyszłość zróbcie trochę bardziej estetycznie np.

 

D25 2.0.5->FSBxxx->Timingixxx->Aida/sandara xxx

D25 2.0.06-> xxx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm rzeczywiscie, jest lepiej :). MOze nie jest tak samo jak na abitowskich ale roznica jest mala zaledwie 150 mozna wiec przymknac oko ;>.  THX za porade:>.

ale czego masz mniej ?? 150 czego ?

chlopaki czego 150 ???

 

stabilny przyczym ???

Sorry ze bylem taki chaotyczny w moim poscie ale piszac to mialem mala temperaturke, 37,5* (jako czlowiek :>). ChodZIlo o pkt w 3 d marku 2k1. Na abitowskim biosie mialem 19050 przy 220 mhz, na biosie Merlina o okolo 150pkt mniej. Mysle ze sytuacja sie wyjasnila. Co do testow to powiem ze bios mnie uratowal i dzieki niemu odzyskalem wiare w abita:). Nie wiem jak do innych biosow by Merlin bo ich nie uzywalem, ale 2.0.06 jest spox :). Dobra robota.

 

A powiem jeszcze moj kumpel polecil mi bios ticktacka (d_10). Nie uruchomilem nawet FSB 230 :/... A na biosie merlina 250x7 poszlo :). Oczywiscie niezbyt stabilnie, ale to raczej przez to ze nie mam vmoda na NB. Nie zmienia to faktu ze wynik jest dosc imponujacy:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najlepszymi biosami do FSB są

 

->d10b4

->D25 by Merlin (rózne wersje ;) )

 

Tak to jest z tymi biosami, że dla kilku osób są one najlepsze (d10b4) (Hipo, Chaos) a dla całej reszty lepsze są biosy Merlina. Coś w tym jest choć nie wiem co ;) Sam na starym memkach na d10b4 jechałem niestabilnie na 240FSB, a po Merlinie "bardziej stabilne" 250FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci osobno chodza na 250 w goldmemiena 3-4-4-11 i wlasnie na takich testowalem duala, derewuje mnie to troche, bo zaraz po wgraniu tego biosu goldmem dochodzily do 250 testu przy 235 i bylo okej wiec go wylaczylem a teraz jak go wlaczxam to sie juz przy 230 wywala :?: :?:, timingi i inne ustawienia oczywiscie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W abicie powalony jest mnożnik 5x Bios traktuje go jako 14x i pamięciu ustawia bardzo debilnie (tzn nie synchronicznie). Oczywiście faktyczny mnożnik na procku jest 5x. Z mnożnikiem 5,5 jest już wszystko ok. W efekcie mimo niższej magistrali przy mnożniku 5,5 system jest szybszy.

W sandrze bandwidth efficency dla mnożnika 5 wynosi 72%, a dla 5,5 76%

 

Czy dałoby radę jakoś to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek-> a nie przegżewa się coś, bo taki stopniowy spadek wydajnośc musi być czymś spowodowany. Może clear i stopniowe podkręcanie, albo powyłącznie niepotrzebnych funkci. A jak u ciebie z APIC?

 

PS. Chłodzisz mosfety i inne... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala poprawka panowie-przepraszam bardzo ze zmieniam zdanie jak choragiewka na wietrze, ale jednak dalem wczoraj jeszcze jedna szanse biosowi d10b4 i 230 fsb tez osiagnolem. Powodem dla ktorego przedtem sie to nie udalo byl omylnie wlaczony za wysoki mnoznik (wgrywajac bioska mialem jeszcze lekka temp :) a chcialem zabawe z biosami skonczyc wczoraj bo od paru dni siedze i kombinuje z fsb 220 :>). Teraz na biosie d10b4 prime idzie juz godzine i nic. Dam znac jak cos sie zmieni, i przepraszam bardzo za zamieszanie :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam stabilnie tylko na d10b4.Lecę na 240x10 na 2x512 Hynixa w dualu.250 mam niestabilne.Może Merlin zrobi taki bios jak D10 rev.1.0.0 02.08.2004.rar ale ze spokojniejszymi ustawieniami pamieci.Może jeszcze z CPC off czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam stabilnie tylko na d10b4.Lecę na 240x10 na 2x512 Hynixa w dualu.250 mam niestabilne.Może Merlin zrobi taki bios jak D10 rev.1.0.0 02.08.2004.rar ale ze spokojniejszymi ustawieniami pamieci.Może jeszcze z CPC off czy coś.

jnteresujacy pomysl opowiedz mi troche otwojm sprzecie , alle ja prowadze rozmowe inym forum zapraszam serdecznie !!!

 

http://forum.hslab.pl/viewforum.php?f=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=- i niestety po raz kolejny się rozczarowałem :( widać d10b4 pozostanie u mnie już chyba na zawsze :?

 

Przy 250 reset podczas ładowania systemu, przy 240 reset zaraz po załadowaniu, dopiero na 230 uzyskałem na tyle stabilny system żeby sflashowac spowrotem bios na d10b4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek-> a nie przegżewa się coś, bo taki stopniowy spadek wydajnośc musi być czymś spowodowany. Może clear i stopniowe podkręcanie, albo powyłącznie niepotrzebnych funkci. A jak u ciebie z APIC?

 

PS. Chłodzisz mosfety i inne... ?

no wlasnie tu jest drobny problem, nie mam nic na mosfetach ani na SB, na nb zalman + wiatrak 70mm, na mostfety przygotowuje radiator od volcano 7+ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=-  i niestety po raz kolejny się rozczarowałem :( widać d10b4 pozostanie u mnie już chyba na zawsze :?

 

Przy 250 reset podczas ładowania systemu, przy 240 reset zaraz po załadowaniu, dopiero na 230 uzyskałem na tyle stabilny system żeby sflashowac spowrotem bios na d10b4.

 

Masz na na mosfetach cos Klikni Post 2---->>> http://forum.hslab.pl/viewtopic.php?t=784

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=-  i niestety po raz kolejny się rozczarowałem :( widać d10b4 pozostanie u mnie już chyba na zawsze :?

 

Przy 250 reset podczas ładowania systemu, przy 240 reset zaraz po załadowaniu, dopiero na 230 uzyskałem na tyle stabilny system żeby sflashowac spowrotem bios na d10b4.

za jnteresowal mnie ten biosik NF7D_10 Beta4

 

i jestem w szoku poruwnowalem 2 biosy (hexem) od TicTac i orginal ten bios jest niezminiony tylko okrojony troche stabilniejszy , jak za instalujesz orginalny

mazwa NF7D_10.bin to sobaczysz z tez pujdzie

 

a 2 sprawa podaj mi twoje wartosci ( napiiecie i ....... wszystko )

 

podai mi to na http://forum.hslab.pl/viewforum.php?f=30&s...d5f4df3fbdac02b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin moze zrob nowa wersje d23 3dfire bo moim skromnym zdaniem jest najlepszy  :D.Mam stabilne 245 i osiagnelem nawet 255 i 260.

Pozdrawiam.

 

http://pul407k4.pop.e-wro.pl/fbs520.bmp

http://pul407k4.pop.e-wro.pl/fbs511cpu.bmp

http://pul407k4.pop.e-wro.pl/fbs511mem.bmp

d23 3dfire to jest bios TicTac niebede zminal spefikaci tego sie nierobi

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do -=Merlina=-

 

Podajesz w opisie np.

 

Romsip Bios Tables

1-21 Tables

1-31 Tables

4-29 , 1-31 Tables

12-18 Tables

Fire Tables

- L12 mod built-in

- Cpu Interface Optimised 200FSB

-------------------------------------------------

 

Co przez te Tabele rozumiesz i jak to pracuje, optymalizacja dla FSB200 na jakiej zasadzie działa?

 

prosimy wytłumaczenie idei i zasady działania tych optymalizacji.

 

Bedzie wtedy lepiej wybierać z posród kilkudziesieciu wersji kilka własciwych pod własny konfig.

 

Akurat pod

1x512MB TwinMos/TwinMos DDR400...E50B 0330D

2x256MB Twister DDR400 CL2

ustawione na: CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11 tCMD=1T

(2,9V podbijane przez płyte na 3,04V)

szukam tylko i wyłacznie wersje z CPC ON pod w/w timingi, bo z tRCD=2 nie odpalają wcale powyżej FSB182MHz. A przekraczać FSB225-230 nie zamierzam. Płyta zostanie surowa bez modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do -=Merlina=-

 

Podajesz w opisie np.

 

Romsip Bios Tables

 1-21 Tables

 1-31 Tables

 4-29 , 1-31 Tables

 12-18 Tables

 Fire Tables

- L12 mod built-in

- Cpu Interface Optimised 200FSB

-------------------------------------------------

 

Co przez te Tabele rozumiesz i jak to pracuje, optymalizacja dla FSB200 na jakiej zasadzie działa?

 

prosimy wytłumaczenie idei i zasady działania tych optymalizacji.

 

Bedzie wtedy lepiej wybierać z posród kilkudziesieciu wersji kilka własciwych pod własny konfig.

 

Akurat pod  

1x512MB TwinMos/TwinMos DDR400...E50B 0330D

2x256MB Twister DDR400 CL2

ustawione na: CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11 tCMD=1T  

(2,9V podbijane przez płyte na 3,04V)

szukam tylko i wyłacznie wersje z CPC ON pod w/w timingi, bo z tRCD=2 nie odpalają wcale powyżej FSB182MHz. A przekraczać FSB225-230 nie zamierzam. Płyta zostanie surowa bez modów.

*********************************************

*********************************************

 

1.) pierwsze musisz ????.bin rozrombac na czesci , i sie musisz dostac do Original.bin

 

 

jedna z table jest w Original.bin (128k) w Datai ,tam mozna robibc pewne manipullacie

 

-(address: 0000b300h - 0000b90h )         - change the value with :           6Y AX 3A 02 to // 4Y 2X 00 00(multi workin again)           exp:           68 A4 3A 02 to // 48 24 00 00(multi workin again)           (Y,X = can be any number..... and it is not y or x on actual bios            so if it is 61 //  41 if 68 // 48)

CPU Interface : Optimirung by TicTac

 

- 133MHz CPU Interface enable

- 133MHz CPU Interface disable

- 166MHz CPU Interface enable

- 166MHz CPU Interface disable

- 200MHz CPU Interface enable

- 200MHz CPU Interface disable

 

Dołączona grafika

 

2.) som jeszcze manipulacie Nvidia Bpl tam sie znaidujom (COMMAND PER CLOCK) Cpc on/off

CPU Disconnect ....

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merlin mam pytanko: testowałem 2 Twoje biosy z CPC ON wersja 2.0.0 i 2.0.4. Po zmianie na ten drugi utraciłem możliwość prawidłowego ustawieniea AGP Aparature Size.

 

W tej chwili w biosie mam 512MB ale w Windowsie (XP SP2 en) niezależnie od ustawień w biosie mam 128MB. Czy to wina biosa czy może Windowsa ?!

 

PS

 

Na obu biosach mam taką samą wydajność i takie samo maxymalne FSB/timingi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merlin mam pytanko: testowałem 2 Twoje biosy z CPC ON wersja 2.0.0 i 2.0.4. Po zmianie na ten drugi utraciłem możliwość prawidłowego ustawieniea AGP Aparature Size.  

 

W tej chwili w biosie mam 512MB ale w Windowsie (XP SP2 en) niezależnie od ustawień w biosie mam 128MB. Czy to wina biosa czy może Windowsa  ?!  

 

PS

 

Na obu biosach mam taką samą wydajność i takie samo maxymalne FSB/timingi.

 

Pozdrawiam

wes sciegni tool tutaj

http://forum.hslab.pl/viewtopic.php?t=784&...er=asc&start=30

 

nForce2 Tweaker 0.25b

 

i powidz mi co natym jest informacie w nForce2 Tweaker 0.25b

 

ten przypatek sie jeszcze nie slyszalem Camos wymasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...