Skocz do zawartości
Tuncio

Modecom 2.1 MC 9990 - opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w necie ale wciąż nie mogę znaleźć opini na temat głośników Modecom 2.1 - MC - 9990.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12357

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12357.html

http://www.modecom.pl/produkt.php?447

 

Czy wiecie coś o nich i czy opłaca się je kupić? Kosztują około 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dwóch tygodni MC 9600.

Od 9990 rożnią się mocą sub -5W, sat chyba taka sama no i radio.

Jestem z zakupu bardzo zadowolony.

Jakośc dzwieku ok. Ale zdumiewa bas - naprawde tak jak pisza w reklamie komputronika - potęzny!!!. czysty i bardzo głeboki.

U mnie ustawiony na ok 1/3 i jest super.

Z nocą jest tez w porządku, Na ok 3/4 regulatora dzwiek jest czysty i to juz jest maly ból uszu i płyty lecą z półek.

 

Uwaga: nie ma wyjscia na słuchawki, przynajminiej do modeli do 9860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zauważyłem różnice między Creative a tymi głośnikami (a raczej wszystkimi Modecoma).

 

Creative: 40Hz-20KHz

Modecom: 40Hz-18Khz

 

Teraz pytanie: czy odczuwalna jest różnica? Jeśli tak to po jakiego grzyba wsadzili do satelit bzyczki (wysokotonowe), kiedy to granica przenoszenia zmniejszyła się (w prównaniu do np. P380 Creative'a).

 

Proszę o szybką odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuncio - zakładam, iż nie masz mniej niż 10 lat. Jeżeli moje założenia są trafne, nie zawracaj sobie tym łba. I tak nie usłyszysz tych 18khz, nie mówiąc już o 20. Zwłaszcza, że prawdopodobnie karmisz uszy 3mp3trójkami, które obcinają górne częstotliwości do granicy 16khz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym dane podawane przez producenta są na ogoł wyssanne z palca :). Być może Modecom podaje uczciwie parametry głosników, cześto jest tak że głośniki o teoretycznie gorszych parametrach grają ogólnie mówiąc lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy karmię Audio-CD i Ogg więc mogą być problemy:) Oczywiście żartuje, nie jestem audiofilem, a zależy mi na czystym dźwięku. W którymś z postów napisałem o moim pomyśle na podłączenie do subwoofera (na przykład z takego Modecoma) 2-óch kolumn z głośnikami 25W (średnie), 5W (wysokie). Moje pytanie brzmi czy zasilacz od takich zestawów pociągnie te ~15W więcej na kanał. Jeśli tak to czy można gdzieś dostać jakiś w miarę tani i oczywiście dobry aktywny subwoofer (100-200zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...