Skocz do zawartości
koperek

Wyciszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

tak mam dla was małe pytanko. chciałbym wiciszyć komputer . i teraz pojawia się pytanie czy do wyciszenia obudowy nieurzywająć specjalnej maty moge urzyć korka(takiego z którego robi się tablice korkowe) ?? i czy to nie podwyższy zbytnio temperatury. prosze o pewne rady i sugestie. :)

 

 

edit:Tutaj możemy wynieniać się pomysłami dotyczącymi wyciszania komputera. Masz jakiś pomysł jak wyciszyć kompa pisz tutaj :!: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. na pewno wzrośnie. Już kilka osób ma tak wygłuszone kompy. Musisz zrobić dobrą wentylacje w budzie i będzie gitara. Puść na 7V wentyl (najlepiej 80mm) z przodu na nadmuch i na wylocie wyciąg na 7V (najlepiej 120mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem w trakcie prac nad wygluszeniem kompa - uzywam czegos takiego o uzywa sie w kolumnach glosnikowych - nie wiem jak to sie nazywa. ale daje ciekawy efekt, tylko ze wentylator mam tylko z tylu obudowy i bede musial kupic cos na przod. ogolnie jak skoncze to sie pochwale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zakładaj czegoś takiego > http://allegro.pl/show_item.php?item=29409446 - zabójca dysku :)

 

A sprawdzał ktoś te maty do wygłuszania aut ? >http://allegro.pl/show_item.php?item=29409620

 

Hajper ty tu 8O

Co do mat to miałem takowe, waga kompa wzrosła, co do wyciszenia to dużo niepomogło, może w tańszych obudowach coś to daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej gąbki z mnóstwem stożkowatych sutków sobie poszukaj kajś. Najlepiej nie jako "SuPeR akustyczna gąbka do wyciszania TwOjEgO Pc!!!! Jedyna taka na AlLeGrO!!!!!!!!", tylko w jakichś niepotrzebnych opakowaniach, dajmy na to na zapleczach sklepów elektronicznych :>

W robocie to widziałem, Elfa przysyła elektronikę w gustownych paczuszkach wyłożonych taką właśnie gąbką - grubą na jakieś 3 cm, "gęstą" i z mnóstwem wzmiankowanych sutków, co prawda stożkowych, ale zaokrąglonych. Nie wiem doprawdy po co, pewnie żeby scalaki nie krzyczały do kurierów z DHLa, że chcą siku albo na spacer.

O, takie coś:

Dołączona grafika

W każdym razie taka gąbka działa bdb jako wygłuszacz komputra. Rodzeństwo też tym można wygłuszyć, tylko trzeba napchać im tego w paszczę mnogo i popchnąć kijem od szczotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim !

Moglibyście doradzić co można dobrze i w miare niedrogo kupić w markecie budowlanym (typu Obi, Praktiker, Castorama itp.) do wyciszenia kompa poza korkiem ? Może te dźwiękochłonne maty z "sutkami" można gdzieś dostać poza Allegro ? Jutro się wybiorę na zakupy i chciałbym mieć pewność czym da się w miare dobrze kompa wyciszyć. Z góry thx za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim !

Moglibyście doradzić co można dobrze i w miare niedrogo kupić w markecie budowlanym (typu Obi, Praktiker, Castorama itp.) do wyciszenia kompa poza korkiem ? Może te dźwiękochłonne maty z "sutkami" można gdzieś dostać poza Allegro ? Jutro się wybiorę na zakupy i chciałbym mieć pewność czym da się w miare dobrze kompa wyciszyć. Z góry thx za wszelkie rady.

jesli chcesz taka gabke to poszukaj w sklepach z naglosnieniem, gdzies moze z glosnikami do samochodow, lub po prostu na zapleczach sklepow agd, rtv, komuterowych (tak jak jonas powiedzial)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odwiedziłem Castoramę :) (Wrocek, ul.Krzywoustego) i spotkałem tam matę izolacyjną wykonaną z korka o grubości ok.7-8 mm -na opakowaniu było of course wszystko opisane do czego może służyć itp. Opakowanie 4 sztuki, każda 50x50 cm kosztuje ok.70 zeta. Przymierzam się do jej zakupu dlatego opisuje (może komuś się przyda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Nie wiem po co wydawać 70zł za korek... Ja jako mat wygłuszających i tłumiących drgania używam starych kasetonów styropianowych. Efekt podobny, a kaseton zwykły 50*50*0.4 [cm] kosztuje ok. 2zł w sklepie za tapietami, itp :)

Może się komuś przyda ten pomysł. Moim zdaniem można zaryzykować i sprawdzić zanim wyda się 70zł. Mało jest do stracenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odwiedziłem Castoramę :) (Wrocek, ul.Krzywoustego) i spotkałem tam matę izolacyjną wykonaną z korka o grubości ok.7-8 mm -na opakowaniu było of course wszystko opisane do czego może służyć itp. Opakowanie 4 sztuki, każda 50x50 cm kosztuje ok.70 zeta. Przymierzam się do jej zakupu dlatego opisuje (może komuś się przyda).

ile? 70zl :o chyba Cie pogielo zeby tyle wydawac na korek. nie mam mowy... wogole zmien sobie pomysl bo to co widziales to czysty wyzysk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do wyciszenia użyłem karimaty zakupionej w Tesco (lub w jakimś innym hiper super duper) i kosztowało to mnie 7,49zł do tego taśma 2-stronna ok. 4zł czyli rachunek 11,49zł. No i jeszcze trochę pracy (która jest łatwa szybka i przyjemna :) )

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odwiedziłem Castoramę :) (Wrocek, ul.Krzywoustego) i spotkałem tam matę izolacyjną wykonaną z korka o grubości ok.7-8 mm -na opakowaniu było of course wszystko opisane do czego może służyć itp. Opakowanie 4 sztuki, każda 50x50 cm kosztuje ok.70 zeta. Przymierzam się do jej zakupu dlatego opisuje (może komuś się przyda).

 

moim zdaniem to bardzo drogo za korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tą cenę to mi się odechciało korka. W tej chwili w kompie mam karimatę żółtą kupioną w Tesco za ~ 5 zł. Sprawuje się dobrze ale jeszcze trochę zostało do wyłożenia. Co do tego korka to jest tak jak napisałem - widocznie markety budowlane się cenią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja kiedys wylepilem swoja obudowe roznymi gabkami jakie mialem po plytach glownych itp. Przylepilem to wszytko na tesme obustronna. Oczywiscie zadnej roznicy nie bylo, a skonczylo sie na tym, ze tasma puscila i wentyl wyciagajacy powietrze z obudowy wciagnal mi ta gabke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...