Skocz do zawartości
Winchester

Chlodzenie chipsetu

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zastanawiam sie nad chlodzeniem chipsetu.. mam plyte gygabyte'a. Mam jakis tam radiatorek ale on sie calkiem ladnie grzeje :/. Nie bardzo chce kupowac sobie wentylka bo zawsze to bedzie ciszej. Zastanawialem sie nad Zalman ZM NB47J . Warto? Moze cos innego polecacie? I jeszcze pytanie, czy ten radiator ktory jest teraz zalozony jest przyklejony jakos czy jak? Bo nie chce nic tam rozwalic na tej plytce. I czy zakladajac tego zalmana musze posmarowac pasta? czy klejem lepiej czy jak?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, popatrzyłem sobie na stronie Gigabyte na fotkę Twojej płyty głównej.

Dołączona grafika

i jak wół widać, że chłodzenie NB jest mocowane na kołeczki (czyli tak samo jak tego niebieskiego Zalmana).

Pod radiator nie musisz dawać żadnego kleju (wystarczy pasta termoprzewodząca - jest razem z ZM NB47J.

Ja mam ten radiator zamocowany w swoim kompie i jestem z niego bardzo zadowolony (odpadło jedno źródło chałasu z budy).

Ponieważ na tego Zalmana nie montuje się wiatraka musisz mieć w obudowie dobrą wentylację :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pasty to uzyje silvera 5, tylko bylem ciekawy :). No a jak mam zamontowac na south'a ? Bo tez sie ostro grzeje , a tam otworkow nie mam :(. Leo01?? :)

Taśma dwustronna - można nabyć w każdym papierniczym...

Lub bardziej fachowa tasma - od jednego użytkownika z Tweak'a.

Klej nie jeste najlepszym rozwiązaniem - późniejsze problemy ze zdjeciem radiatora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie... jest taki myk ze niestety gdybym chcial zalozyc ZALMAN ZM-BN32J na south bridge, to bedzie on mi zawadzal o karte graficzna :/. Czy radzice moze wygiac troche radiatorek? Moze przyciac? Jakies inne pomysly... moze by sie udalo zrobic tak, zeby karta lekko wchodizla w ten radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to zawsze możecie sobie podocinac zwykłą piłką do metalu. MOże nie będzie to super estetyczne, ale moim zdaniem, ważneijsze jest, żeby lepiej chłodziło niż ładnie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przymocowania na sb ( brak otworow ) .. polecam prezerwatywy ... wydaje sie to glupie i smieszne , ale dziala .. radiator nie jest az tak ciezki i nie ma wibracji ( brak wentyla ) zeby sie ssuwal ... 4 przezerwatywy i dziala ... wymaga to nistety wyjecia plyty glownej z budy , no coz ... robimy tak , smrujemy radiator ( co powoduje ze juz sie trzyma na sb .. teraz aby sie nie ruszal ani nie zeslizgiwal ... 2 gumki ( koncowka kondona , barrdo sa rozciagliwe ) bajemu wazdluz , 2 w szerz i nie ma bata , nie moze odpasc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w piatek kupilem zelmana zoltego na NB za 13.50 :] na allegro , jak przyjdzie to powiem jak sie bedzie sprawowal , mam nadzieje ze da sobie rade bez dmuchawki

 

ps. te coolerki na abicie po miesiacu siadaj co za shit

 

ps2. jak juz chcecie kupowac te zelmanki to nie przeplacajcie ! w komputroniku sa o 5zł tansze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na NB moge polecić tylko Zalmana "niebiestki" lub "zółty" (komu co wejdzie... ), przesmarować go "Silverem5" i COOL!  8) Co do miejsca zakupu to polecam Allegro, jak sie uda to mozna nowke wyrwać nawet za 19 zł!

 

No ale czy pewne jest ze niebieski jest lepszy? :)

 

ja w piatek kupilem zelmana zoltego na NB za 13.50 :] na allegro , jak przyjdzie to powiem jak sie bedzie sprawowal , mam nadzieje ze da sobie rade bez dmuchawki

Rozumiem ze bedziesz go dawal na polnocny mostek. To ja czekam na wyniki :). Napisz tez w jakich warunkach go testowac, na jakich grach - programach, jaka wentylacja budy i takie tam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ja dzis juz dostalem swojego zelmana zółtego ;] no i juz zamontowany powiem tak w idle tem 23C czyli o 2 mnej niz na tej swistawce abitowej , warunki w jakich jest komp to buda otwarta i jeden wentyl z tylu wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy powietrze do srodka ...w stresie nie testowalem bo nie mam czasu ;] ale mysle ze duoz wiecej nie bedzie ,.. dodam ze mam zainstalowana ta latke chlodzaca i ona mi zbila temp z 32 na 25 na wiatraczku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zamontowalem żółtego Zalmana na miejsce tego abitowskiego wyjca. Teraz dopiero slysze jak pracuje HDD :) Temparatura w budzie spadla o 4 stopnie, a na procku o 3 stopnie, ale to prawdopodobnia dlatego iz przedmuchalem caly kurz z Mobo, a bylo go tam calkiem sporo. Ale ta cisza... teraz az mnie kluje w uszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zamontowalem żółtego Zalmana na miejsce tego abitowskiego wyjca. Teraz dopiero slysze jak pracuje HDD :) Temparatura w budzie spadla o 4 stopnie, a na procku o 3 stopnie, ale to prawdopodobnia dlatego iz przedmuchalem caly kurz z Mobo, a bylo go tam calkiem sporo. Ale ta cisza... teraz az mnie kluje w uszy :)

 

No super, ale jaka masz temperature chipsetu? Jaka w spoczynku jaka w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zamontowalem żółtego Zalmana na miejsce tego abitowskiego wyjca. Teraz dopiero slysze jak pracuje HDD :) Temparatura w budzie spadla o 4 stopnie, a na procku o 3 stopnie, ale to prawdopodobnia dlatego iz przedmuchalem caly kurz z Mobo, a bylo go tam calkiem sporo. Ale ta cisza... teraz az mnie kluje w uszy :)

 

No super, ale jaka masz temperature chipsetu? Jaka w spoczynku jaka w stresie?

Nie mam termometru elektronicznego by to dokladnie sprawdzic, jedyne co moge podac to odczyt z MBM (choc mozna go sobie w zadek wsadzic), ale co mi tam, napisze: 25 stopni w spoczynku i 28 stopni w PRIME95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...