Skocz do zawartości
Czarek_p

Wolny transfer miedzy szybkimi dyskami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z transferem między dyskami w moim kompie. Jest, ale mały. Mam dysk MAXTOR 7200 8 Cache 160GB i przenosilem na niego filmy z innego dysku. Z WD Caviara 7200 8 Cache 80 GB. W necie czytalem, ze przeniesienie filmu 700 MB zajmuje mniej wiecej 20s. Mi natomiast 5 min. Dyski mam podczepione tak, ze primary master to 160 GB i secondary master to 80. Odczepiłem wszystkie CD-Romy! Moja platforma jest w opisie. Dodam, ze mam win98 bez wirusow (norton 2004 z aktualna baza + skany przez net) i proca 2300 MHZ (200 x 11,5). U kumpla ktory tez ma win 98 dysk podczepiony byl jako secondary slave ( 160 GB bo on ma 2 swoje) a jako sec. master CD-Rom. Ma plyte na SD-ramy i durona 1000 MHZ. Film u niego przenosi sie niecałą minute. Mój dysk moze osiągnąć transfer wewnetrzny ok 600 MB/s. Chcialem z jednej jego partycji przeniesc film na drugą i przenosil sie 5 min. Czy cos na plycie glownej musze przestawic, czy to wina dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o transfer z dysku na drugi dysk to czy masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej (VIA 4in1 czy coś takiego). Natomiast co do transferu z partycji na partycję tego samego dysku, to jest to normalne że idzie wolno ale 5 minut to ciut za długo chyba. Transfer wewnętrzny nie ma nic do tego - mylisz pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o transfer z dysku na drugi dysk to czy masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej

Sterowniki do plyty glownej mam zainstalowane. Sa to oryginalne stery pod windows dla Nforce2 ultra 400. Myślę, ze to moze wina biosu, albo jest w nim cos wylaczone. Bo przeciez z partycji na partycje 5 min i miedzy 2 szybkimi dyskami tez 5 min :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do menedżera urządzeń, następnie kontrolery IDE ATA/ATAPI. Tam będziesz miał podstawowy i pomocniczy kanał IDE. Wchodzisz do obydwóch potem ustawienia zaawansowane i masz "tryb transferu". Wszędzie ma być DMA jeżeli dostępne. I napisz potem co będziesz miał w "bieżący tryb transferu". Ale sterowniki powinny to zrobić za Ciebie, jednak lepiej się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do menedżera urządzeń, następnie kontrolery IDE ATA/ATAPI. .

Umm. NIewiem. Wchodze do menadzera i klikam na kontrolery dysku twardego, a tam mam 3 pozycje

Drugi kontroler IDE

Pierwszy kontroler IDE

Standardowy podwojny kontroler PCI IDE

 

Nie mam zadnego dysku ani kontrolera na PCI!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Ty masz Windowsa 98. Wchodzisz w dyski twarde w menedżerze urządzeń. I tam będziesz miał nazwy swoich dysków. Wejdź do ich właściwości i poszukaj opcji DMA i włącz. Nie powiem Ci dokładnie gdzie bo W98 nie mam już dawno. Tutaj masz opis jak się to włącza:

http://mi.kn.bielsko.pl/~mi00dha/tuning/in...index.php3?hc=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...