Skocz do zawartości
m-c

Szumy we wzmacniaczu od kompa....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki dosc nieciekawy problem;) Wzmacniacz Denon DRA-295, u mnie od nowosci (ponad rok). Wszystko jest OK do wlaczenia kompa... Wtedy zaczyna sie szum. Szum jest niezalezny od wejscia ktore ustawie we wzmacniaczu (czyli nawet jak wlacze CD to jest...), ma stale natezenie (tzn jak glosnosc dam na max to szum sie nie zwieksza). Dodam, ze szum maleje gdy nastepuje jakis odczyt z dysku. Odleglosc wzmacniacz- srodek kompa ok. metr.

 

Jest jakas mozliwosc izolacji przed jakimis polami z komputera wychodzacymi?? Moze cos we wzmacniaczu zmieniac?

Bardzo prosze o rade... mam nowa dzwiekowke (PCM 2702) i wszystkie szumy bardzo denerwuja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w moim wzmacniaczu.

Okazało się że to kabelki robiły takie zamiesznie.

Poszedłem do sklepu muzycznego kupiłem 2 metry kabla pozłacanego fi 30 mm i teraz dzwięk jest idealny, żadnych szumów.

 

Trochę droga ta impreza bo za 2 metry kabla zapłaciłem jakieś 400 pln ale opłacało się. Basy dużo czystsze i głębsze no i żadnych szumów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie chyba kabelki... bo jak wlacze wzmacniacz na pustym wejsciu (czyli np. CD z odlaczonym CD i bez kabli) to jest to samo.

Znalazlem wlasnie przyczyne - gdy fizycznie odlacze kabel sygnalowy z dzwiekowki do wzmacniacza problem znika. Chyba jest to zwiazane ze wspolna masa (jej brakiem). Jakie wyjscie?? Uziemienia laczyc czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem :/ . Gdy wlaczam kompa zaczyna wydobywac sie szum z glosnikow. Niewazne czy podlacze wierze czy glosniki (modecom 9600). Jak na razie nie znalazlem na ten temat zadnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

(...)Jest jakas mozliwosc izolacji przed jakimis polami z komputera wychodzacymi?? Moze cos we wzmacniaczu zmieniac?

Bardzo prosze o rade... mam nowa dzwiekowke (PCM 2702) i wszystkie szumy bardzo denerwuja....

PCM`ka jest "troszeczke" wyzej od minta :> hehs :> przeczytaj watek "alternatywa dla SB Live !"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...