Skocz do zawartości
Gzuguz

Maxymalne fsb na MSI KT4AV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie postu chcialem sie dowiedziec jakie ktos z posiadaczy mial maxymalne i stabilne fsb.Czy moze komus poszlo 200.

U mnie max przy Duronie 1.6 178na defaultowym napieciu.

:wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie stabilne dla calego zestawu FSB na tej plycie to 175 przy napieciu 1,68 (drutmod)  :)  Przy 183 tez szlo, ale Prime95 komp juz nie przechodzil  :(

u mnie to co w podpisie , ale pozniej poszla sie je.bac tablica alokacji i wogole praca dyplomowa ( naszczescie mialem kopie ) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus, ludzie ile razy możne pisać - na czpisecie via kt400/a nie osiągniecie stabilnej magistrali 200FSB - i koniec nic dodać nic ujac po prostu to nie jest mozliwe chyba że chcecie się pożegnać z dyskiem itp. Co do tego jak rozpoznaje ci procka zalećne jst od mnożnika jaki ustawisz a nie od taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus, ludzie ile razy możne pisać  - na czpisecie via kt400/a nie osiągniecie stabilnej magistrali 200FSB - i koniec nic dodać nic ujac po prostu to nie jest mozliwe chyba że chcecie się pożegnać z dyskiem itp. Co do tego jak rozpoznaje ci procka zalećne jst od mnożnika jaki ustawisz a nie od taktowania.

co ty takie gloopie gloopoty opowiadasz

w sumie to nie bede sie klocil bo nie wiem jak jest na KT400 ,ale osobiscie to na KT266A i KT333CF(kt400 :P ) mialem stabilne fsb200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB daj obrazek bo cos mi się nie chce wieżyć , a Na Abicie masz tylko 166?

wiesz 200 to dla kt 400 nie problem , ja moglbym jechac jeszcze wyzej gdyby niepamieci ( badziewiaste elixiry :/ ) , i tak na 195 jechalem jakis kawal czasu , dopiero pozniej dysk ( stara u5 odmowila posluszenstwa ) wiec nie mow ze kt 400 i fsb to bujda , skoro ja na swojej badziewiastej msi mialem 195 ( albo 197 nie pamietam ) , to mi nie mow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB daj obrazek bo cos mi się nie chce wieżyć , a Na Abicie masz tylko 166?

na starym Solteku DRV5 (KT333) mialem stabilne fsb190,a przy 200 winda lekko latala :]

 

Sawa,nastepnym razem nie pisz o rzeczach na temat ktorych nie masz zielonego pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietia, no i napisałeś dlaczego nie daje się 200fsb na kt400, czpiset owszem pujdzie ale jaki pozytek z tego jesli system i komponenty nie zniosą na dłuższy czas taktowania pci powyżej 40. Co stego że ustawisz jak co chwile bedzie ci wywalać kontroler dysku twardego. Dziwne że wszyscy tak zachwalai Nforce za blokade taktowania PCI i AGP i wieszali psy na wia za brak dzielnika 1/6 w czipsetach KT400/a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP 190 to nie 200. I ciekawe dlaczego winda ci lekko latała. To że ustawisz nie znaczy że będzie ci chodzić stabilnie. Ja też mogę się pochwalić że mam 240 FSB i co z tego jeśli nie oferuje to stabilnej pracy. A co do znajomosci to przeszłem przez wszystkie czipsety VIA od KT133 do KT600 więc rozeznanie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_VIP_ co z tego że miałeś na KT333 FSB 190. Przecież KT333 różnie się od KT400 tylko tym że przy tej drugiej dodali oficjalną obsługę pamięci 400MHZ i montują przeważnie z innym mostkiem południowym - poczytaj specyfikacje.

 

Pietia możesz, ale nie możesz bo ci pamieci nie pozwalaja - to skad wiesz że możesz, sam sobie zaprzeczasz - skad wiesz jesli nie sprawdzałeś na innych pamięciach.

 

Opowiadajcie takie głupoty , a potem bedą watki - padł mi dysk , dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze u KGB :) , sam pisałe że boi się o dysk. Jeden przypadek nie czyni regóły. Poczytałem i poza kilkoma przypadkami widze tylko posty w stylu że kontrloler wywala, albo ze dysk padł. NIe pisze że się nie da, tylko ze nie da się stabilnie. Jak chcesz ryzykowac to dawaj, tylko napisz jakie są tego konsekwencje. Zaden dysk na dłuższą mete tego nie wytrzyma - chyba że ty wiesz lepiej od producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawa

po co ci obrazek ,moge ci dac screena 8KHA+ na fsb283 i wiadomo ze to bedzie walek

KD7-E wycisnalem fsb213 i akurat na NF7 pamiec mi wywalala sie przy 215 wiec nie wiem czy u mnie pamiec nie wyrabia czy plyta

 

fsb200 na KD7-E dzialalem dlugo ,a ze podpis mam jaki mam to raczej max procka i jego PR

do tego dochodza timingi pamieci itd - i tak niedlugo zmienie podpis

na 8KHA+ fsb200 mialem krotko ale o dysk sie zatroszczylem - coz Kyro1 wywalilo sie w 3dmarku ,a voodoo3 2000 nie -nie kazdej karcie sluzy agp100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBG Ale <span style="color:red;">[ciach!]</span>lisz, max procka - nie mówił ci ktoś o zmianie mnoznika - poza tym watpie żeby 1700+ miał mnożnik 13.5 , a pamięci ddr400 KInGMAX nie wyciągajką 200FSB przy dobrych taimingach. W innych watkach piszesz że o dysk się biosz. No cóz zmienny jak pogoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBG Ale <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, max procka - nie mówił ci ktoś o zmianie mnoznika - poza tym watpie żeby 1700+ miał mnożnik 13.5 , a pamięci ddr400 KInGMAX nie wyciągajką 200FSB przy dobrych taimingach.  W innych watkach piszesz że o dysk się biosz. No cóz zmienny jak pogoda.

mylisz sie... ja na 8K3A (KT333) miałem kolego z Athlona XP 1700+ mnoznik 24x... wez pod uwage to ze płyta nie posiadała 5cio bitowego mnoznika! wiec proc był modowany na mostkach. Abit KD7 i z tego co wiem (moge sie mylic) wszytskie abity pod Socket A od KX7-333 wzwyż posiadają 5cio bitowy mnoznik co umozliwia zmiane mnoznika w zakresie 6x-24x na kazdym procesorze marki AMD posiadającym odblokowany mnożnik. Co do tego co piszesz o KT400 to lol. Nie wiem czy wiesz ale na poddatność płyty na overclocking chipset ma bardzo maly wplyw... Przykład? slaba kostrukcja GA 7VRX(P) rev 1.0 bez dzielnika 1/5 nie dalo sie nawet 166mhz zrobić (a to KT333) nastepne rev. (poprawione ) juz spokojnie chulały podobnie z pierwszymi versjami Solteka DRV5 oraz MSI KT3. To ze są płyty które robią duzo wyzsze FSB niz reszta na takim samym chipsecie to zasługa kostrukcji PCB oraz konstrukcja płyty oraz firmware i zasilania (głownie jego jakośći) o chłodzeniu wspominać nie musze. Sam miałem 8KHA+ na którym zrobiłem FSB 200mhz a ta płyta była oparta o KT266A z standartowym dzielnikiem PCI 1/4 (czyli po 133mhz taktowanie pci już wzrastało ,podobnie taktowanie AGP z dzielnika 1/2) sam sprawdzałem elektronicznym czestotliwościomierzem taktowanie PCI... i przy 166mhz wynosiło ono ~42mhz ,testy na overclockers.com oscyloskopem wykazały to samo! zasługa takiej czestotliwosci to tylko zasługa konstrukcji tej plyty (inni zawodnicy na KT266A odpadali przy 150mhz wyłaczajac KR7 :D tez wspaniała konstrukcja) epox zastosował z tego co pamietam wysokie cykle pci co przełozylo sie na sprawną prace przy duzych czestotliwosciach. Nastepny przyklad to Iwill (nie pamietam nazyw modelu) na chipsecie ALi! był to chipset (starszy chyba niz KT266) ,który posiadał dzielnik 1/4 jednak producent! potrafił go wszczepic do tej płyty przez co zaa oceanem przez dłuzszy czas była królem OC!. Podobnie sprawa miewa sie z Abitem KD7 jego przemyślana i oparta na doswiadczeniach konstrukcja (abit najpierw pokazal at7 max2) sprawia ze płyta pozwala wyciskac wiecej niz konkurencja na tym samych chipsecie. Zresztą zobacz tez DFI Lan Party 2 i porównaj do słabych płyt na NF2400 ,roznice FSB czasem nawet z rzedu 40-50mhz...

 

pozdrawiam zbanowany :( Jelen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBG Ale <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, max procka - nie mówił ci ktoś o zmianie mnoznika - poza tym watpie żeby 1700+ miał mnożnik 13.5 , a pamięci ddr400 KInGMAX nie wyciągajką 200FSB przy dobrych taimingach.  W innych watkach piszesz że o dysk się biosz. No cóz zmienny jak pogoda.

gdzie ja napisalem ze boje sie o dysk na KD7??

to raczej chodzilo o 8KHA+ ,a wiesz roznica miedzy pci40 a 50 juz jakas jest

nie po to kupowalem Samsunga zeby sie o niego bac :twisted:

KINGAMXy przy 166MHz moge wycisnac na cl2 2-6-2 ,na 200MHz juz tylko cl2.5 3-7-3

przez dwa miesiace pracowalem na 10x200 ,a 13.5x166 to max procka w pracy ciaglej

wystarczy pomyslec ze nie da sie tego uzyskac na fsb200 - mozna miec tylko 2200MHz lub 2300MHz

dla twojej wiadomosci to dzialal tez 11.5x194 ,ale podaj mi PR na fsb186 czy 194 dla T-breda

podpis jest w celach informacyjnych, jak bym wycisnal fsb230 to bym napisal zeby ktos mogl sie skonsultowac ,ale nie ma sie czym chwalic bo kazda KD7 wyciaga fsb200

zreszta juz miesiac nie mam procka i siedze na 1800+@1000MHz bo tylko tyle procek idzie - i co mam w zwiazku z tym zmieniac podpis bo komus sie moze nie podobac :P

 

ZXC napisal kwintesencje tematu fsb i zwiazanych z nia chipsetami

prawda jest taka ze najwiecej zalezy od plyty a nie od chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zxc - nie zrozumiałeś mnie z tym dzielnikiem . Chodziło o to że nominalnie 1700+ nie ma dzielnika 13.5. KGB napisał że nie ustawia 200FSB bo procek mu nie wydala przy więcej jak 13.5*166. To jeśli może zmieniać mnożnik to co za problem ustawić sobie 10*200? Tłumaczy się też pamieciami , wątpie że KingMax ddr400 nie wyrabiały 200FSB. Co do podkręcalności KT400 nie napisałem że płyta nie wyrabia tylko reszta komponentów np. dysk twardy długo nie pociągnie na PCI taktowanym 40 Mhz.

Co do MSI KT3 Ultra REV.1.0 to się mylisz bo bez problemu wyciąga 180 FSB - ma dzielnik 1/5.

Wiadomo że producent płyty może obejść pewne ograniczenia czipestu jednak żedna płyta na kt400 nie posiada dzielnika 1/6 więc taktowanie PCI przy 200FSB i tak będzie 40 MHZ, a o tym cały czas mówie.

 

Co do czipestu KT266 to MSI Kt266 pro2 też chodzi na FSB > 160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... żedna płyta na kt400 nie posiada dzielnika 1/6 więc taktowanie PCI przy 200FSB i tak będzie 40 MHZ, a o tym cały czas mówie...

zgadza sie...ale to nie oznacza ze dobre konstrukcje nie sa w stanie pracowac calkowicie stabilnie i bezpiecznie na fsb200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku czy ty czytasz co do ciebie piszę??

jak wol napisalem ze przez dwa miesiace jechalem na fsb200

teraz jade na 1000MHz procu

nie daje ci to do myslenia ze mam rozne konfiguracje ,a podpis zostaje ten sam??

przykladowo juz miesiac temu sprzedalem KT7 ,a dwa tygodnie temu spalil mi sie duron ,dwa miesiace temu sprzedalem 1700+

jak ci tak bardzo zalezy to zmienie podpis na aktualny ,ale nie w tej chwili bo wlasnie ide zmieniac koncowki wahaczy w samochodzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...