Skocz do zawartości
Luk@s

karta dzwiekowa

Rekomendowane odpowiedzi

jedynym (IMHO) racjonalnym rozwiązaniem jest wyprowadzić dzwięk w postaci cyfrowej po łaczu opytycznym separując się od EMI i tu mamy 2 rozwiązania - 

pierwsze standardowe PCM po SPDIF (np AudigyX i Aureal) - wtedy jakosc zalezy od jakosci generatora sygnału zegarowego i rozdzilczosci PCMa - w AudigyX jest 96kHz czyli OK w Aurealu 48kHz czyli tak sobie)

 

drugiue znacznie ciekawsze i odpowiadajace problemowi autora wątku to wyciągniecie dzwieku po AC3...

oczywiscie AC3 jest algorytmem nieco stratnym (szkoda ze NForce2 nie uzywa DTS-a) ale - jakość DACów w dowolnym dekoderze AC3 jest nieporównywalna do jakiejkolwiek dzwiękówki...

 

tak więc wniosek jest jeden - zamiast kupowac dzwiekówke kupuje się mobo z SoundStormem i doczepia do najtanszego amplitunera po optyku ciesząc sie nienagannym dzwiekiem niezakócanym pobzykiwaniem w takt operacji dyskowych czy wyswietlaniem skomplikowanych wyrenderowanych obrazów 3D (zjadających impiulsowo np  50W mocy)

Da sie zrobic na kazdej karcie to o czym piszesz :)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1012368#1012368

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyp @ napiszę tylko jedno  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Jak te wyniki Audigy2 są prawdziwe co tam dali to sorry. Nawet nie dajecie swoich wyników, tylko "fachowe" testy. N/c. Szkoda mi słów...

To sie smiej dowoli.. a przy okazji polecam przeczytac z zrozumieniem jeszcze raz moj poprzedni post...

Dla mnie wyniki z xbitlabs.com i tomshardware.com (dwa niezalezne fachowe zrodla!) sa wystarczajaco wymowne i przekonywujace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może go nie zrozumiałem, tak czy siak mam gdzieś wyniki na necie. Moglibyście zrobić RMAA. Być może warunki domowe nie są świetne, ale chciałem zauważyć że najwyżej można zrobić ciut gorzej niż powinno, a kalibracja głośności przecież jest więc porównanie i tak by było. Ja testy zrobilem... Jeszcze jedna rzecz jeśli to tomshardware takie rzetelne to zobacz jak wyszło platinum ex. Elegancko a jak już pisałem mam inny przetwornik (lepszy). Popatrz na zdjęcie gdzie jest przetwornik na xbitlabs.com - jest końcówka KEP, a ja mam KQ i teraz Audigy2 mają te lepsze prawdopodobnie, a więc ten test się liczy. A Twojego posta jednak zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może go nie zrozumiałem, tak czy siak mam gdzieś wyniki na necie. Moglibyście zrobić RMAA. Być może warunki domowe nie są świetne, ale chciałem zauważyć że najwyżej można zrobić ciut gorzej niż powinno, a kalibracja głośności przecież jest więc porównanie i tak by było. Ja testy zrobilem... Jeszcze jedna rzecz jeśli to tomshardware takie rzetelne to zobacz jak wyszło platinum ex. Elegancko a jak już pisałem mam inny przetwornik (lepszy). Popatrz na zdjęcie gdzie jest przetwornik na xbitlabs.com - jest końcówka KEP, a ja mam KQ i teraz Audigy2 mają te lepsze prawdopodobnie, a więc ten test się liczy. A Twojego posta jednak zrozumiałem.

No widzisz.. a twoja poprzednia wypowiedz stwarzala wrazenie jakbys mial tym problemy...

Nie podwazam twoich wynikow.. twierdze jedynie ze porwnanie wynikow jest bezcelowe... Jesli masz w swojej karcie przetorniki o klasie porownywalenj z audigy 2 zs... to tlyko pogratulowac szczescia... faktem jest jednak ze nie jest to tak oczywiste w przypadku produktow tej firmy... Jesli jest ona zdolna do obnizania kosztow poprzez zastepowania pozlacanych wtyczek zwyklymi w wersji value tej samej karty.. to tym bardziej moze to dotknac przetwornikow(nie raz tak ta firma robila)... a przeciez typowy szczesiac chcacy miec swoje audigy i tak nei zwroci na to uwagi.... i wszyscy sa szczesliwi...

Poza tym pozostaje kwestia otwara i dyskusyjna na ile cos takiego jest powtarzalne(masz zwykle bulk kupione w folijce? czy egzemplarz kupiony w promocji laczonej z jakims innym produktem creative-glosniki opcjonalnie?)... bo jakby nie patrzec niezbyt sensownym jest z punktu widzenia creative wkladanie do budzetowej karty przetwornikow z produktu niewatpliwie z najwyzszej polki...

Reasumujac.. nie bylbym taki pewien co do tego kupujac karte tego prducenta mialbym tyle szczescia co ty(a coz moglbym wtedy zrobic poza ubolewaniem?)... karty(Aureon, Audigy2) sa w porwnywalnej cenie... a na korzysc Terrateca przemwiaja genialne sterowniki od Audiotraka.. o klase lepsze(jesli sie nei gra nalogowo) niz to co oferuje Creative... + lepszej klasy wzmacniacz sluchawkowy+ obsluga 7.1 + dowolne sterowanie sygnalem- tym co pojawia sie na poszczegolncyh wyjsciach

Dla mnie wybor jest oczywisty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyp @ napiszę tylko jedno  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Jak te wyniki Audigy2 są prawdziwe co tam dali to sorry. Nawet nie dajecie swoich wyników, tylko "fachowe" testy. N/c. Szkoda mi słów...

To sie smiej dowoli.. a przy okazji polecam przeczytac z zrozumieniem jeszcze raz moj poprzedni post...

Dla mnie wyniki z xbitlabs.com i tomshardware.com (dwa niezalezne fachowe zrodla!) sa wystarczajaco wymowne i przekonywujace...

Facet co ty wogule piszesz jakie niezalezne zrodla :) , to sa gorsze serwisy niz Chip i Enter /. Jakies <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly podajesz do czytania :) ( mnie to wisi co oni pisza jak sam nie przetestuje ) .

Zrob testa u siebie i ocenimy , faktyczne pomiary u ciebie w domu na twoim kablu . .

Wogule to wiedzialem ze bedzie taka rozmowa z wami , ale coz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zwykle bulk kupione w folijce? czy egzemplarz kupiony w promocji laczonej z jakims innym produktem creative-glosniki opcjonalnie?)... bo jakby nie patrzec niezbyt sensownym jest z punktu widzenia creative wkladanie do budzetowej karty przetwornikow z produktu niewatpliwie z najwyzszej polki...

Zwykle bulk w folii kupione ale model karty to nie SB 0240 jak każde A2 lecz SB 0244. Miałem szczęście to fakt. Jeszcze bardzo chciałem ze pozłacanymi wtykami, okazało się że dostałem bez nad czym ubolewałem, jednak po obejrzeniu recenzji i zdjęć ZSa się cieszyłem, że nie sugerowałem się nimi. Ne słuchałem "zwykłego" A2 być może gorzej gra, ale ze swojej karty jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan:

W takim razie jeszcze tylko zyczliwie oswiec nas kto kupil te testy(oba bo rezultaty sa powtarzalne...) i przypuszczam ze juz nikt nie bedzie mial wiecej pytan oraz watpliwosci...

 

Zwykle bulk w folii kupione ale model karty to nie SB 0240 jak każde A2 lecz SB 0244. Miałem szczęście to fakt. Jeszcze bardzo chciałem ze pozłacanymi wtykami, okazało się że dostałem bez nad czym ubolewałem, jednak po obejrzeniu recenzji i zdjęć ZSa się cieszyłem, że nie sugerowałem się nimi. Ne słuchałem "zwykłego" A2 być może gorzej gra, ale ze swojej karty jestem zadowolony.

No.. wrescie jakies konkrety... i rzeczowa oraz na poziomie dyskusja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jeszcze wtrącić swoje dwa słowa bo testy testami ok i nie ważne kto je przeprowadzal.....chcialbym wiedzieć czy ktoś z was miał przyjemność odsłuchiwać obywdie karty, mianowicie prodigy 192 i 7.1 bo jak już napisalem pare postów wczesniej wedlug danych z tamtej strony sa one na różnych przetwornikach....a moze a2 nie jest tak do konca zle ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może go nie zrozumiałem, tak czy siak mam gdzieś wyniki na necie. Moglibyście zrobić RMAA. Być może warunki domowe nie są świetne, ale chciałem zauważyć że najwyżej można zrobić ciut gorzej niż powinno, a kalibracja głośności przecież jest więc porównanie i tak by było. Ja testy zrobilem... Jeszcze jedna rzecz jeśli to tomshardware takie rzetelne to zobacz jak wyszło platinum ex. Elegancko a jak już pisałem mam inny przetwornik (lepszy). Popatrz na zdjęcie gdzie jest przetwornik na xbitlabs.com - jest końcówka KEP, a ja mam KQ i teraz Audigy2 mają te lepsze prawdopodobnie, a więc ten test się liczy. A Twojego posta jednak zrozumiałem.

No widzisz.. a twoja poprzednia wypowiedz stwarzala wrazenie jakbys mial tym problemy...

Nie podwazam twoich wynikow.. twierdze jedynie ze porwnanie wynikow jest bezcelowe... Jesli masz w swojej karcie przetorniki o klasie porownywalenj z audigy 2 zs... to tlyko pogratulowac szczescia... faktem jest jednak ze nie jest to tak oczywiste w przypadku produktow tej firmy... Jesli jest ona zdolna do obnizania kosztow poprzez zastepowania pozlacanych wtyczek zwyklymi w wersji value tej samej karty.. to tym bardziej moze to dotknac przetwornikow(nie raz tak ta firma robila)... a przeciez typowy szczesiac chcacy miec swoje audigy i tak nei zwroci na to uwagi.... i wszyscy sa szczesliwi...

 

NO wlasnie Skyp , skad masz pewnosc ze Terratec do swoich tanszych kart , ktore im nie schodza , nie daje gorszych przetwornikow :) ( zreszta na forum twojepc.pl jzu bylo o tym ) >>

Twoja karte ma 1 osoba na 5000 Creativa , to tak samo jak barracudy sie psuly ( jak miala je ponad polowa osob )

Creative to niestety monopolista i watpie zebys wiedzial jaka maja polityke odnosnie produkcji kart , ( ja tez tego nie wiem i sie nie dowiem )

Creative to dla mnie jedna z najgorszych firm , co nie zmienia faktu ze akurat A2 bede bronil , bo to calkiem inna bajka .

To samo tyczy sie Terrateca .

Pozatym uczepiles sie tym wynikow w RMAA , a one wlasnie nie oddaja tego jak karta gra ( a na sile sie klucac to napewno testy twojej karty bylyby gorsze niz w necie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Xan.. wez sie napierw zdecyduj... bo dalej pobrzmiewa mi tresc twojego ostatniego postu zanim go przeedytowales...

Jaki jest sens dyskusji z toba skoro ty nawet nei rpzeczytales z zrozumieniem moich postwow w tym watku...? Mam sie powtarzac do skutku?

Napisalem ze testowalem Audigy,Audigy2, i mojego Terrateca... ile razy mam sie powtarzac?

Wiem co mam za karte bo dokladnie rpzed zakupem analizowalem co kupuje... biorac pod uwage poziom "dysusji" w tym watku z toba... twoje przemyslenia i odczucia szczerze mowiac srednio mnie interesuja na temat tego co ty myslisz o tym jak gra moja karta...

Aha... podaj jeszcze mi tlyko linka do tego watku an forum twojepc.pl... Czytuje je dosc czesto ale musialem przegapic watek o tkorym wpsominasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynym (IMHO) racjonalnym rozwiązaniem jest wyprowadzić dzwięk w postaci cyfrowej po łaczu opytycznym separując się od EMI i tu mamy 2 rozwiązania - 

pierwsze standardowe PCM po SPDIF (np AudigyX i Aureal) - wtedy jakosc zalezy od jakosci generatora sygnału zegarowego i rozdzilczosci PCMa - w AudigyX jest 96kHz czyli OK w Aurealu 48kHz czyli tak sobie)

 

drugiue znacznie ciekawsze i odpowiadajace problemowi autora wątku to wyciągniecie dzwieku po AC3...

oczywiscie AC3 jest algorytmem nieco stratnym (szkoda ze NForce2 nie uzywa DTS-a) ale - jakość DACów w dowolnym dekoderze AC3 jest nieporównywalna do jakiejkolwiek dzwiękówki...

 

tak więc wniosek jest jeden - zamiast kupowac dzwiekówke kupuje się mobo z SoundStormem i doczepia do najtanszego amplitunera po optyku ciesząc sie nienagannym dzwiekiem niezakócanym pobzykiwaniem w takt operacji dyskowych czy wyswietlaniem skomplikowanych wyrenderowanych obrazów 3D (zjadających impiulsowo np  50W mocy)

Da sie zrobic na kazdej karcie to o czym piszesz :) http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1012368#1012368

chłopie jak to zadziała masz u mnie duże piwo - lece testowac na moim Vortexie2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Xan.. wez sie napierw zdecyduj... bo dalej pobrzmiewa mi tresc twojego ostatniego postu zanim go przeedytowales...

Jaki jest sens dyskusji z toba skoro ty nawet nei rpzeczytales z zrozumieniem moich postwow w tym watku...? Mam sie powtarzac do skutku?

Napisalem ze testowalem Audigy,Audigy2, i mojego Terrateca... ile razy mam sie powtarzac?

Wiem co mam za karte bo dokladnie rpzed zakupem analizowalem co kupuje... biorac pod uwage poziom "dysusji" w tym watku z toba... twoje przemyslenia i odczucia szczerze mowiac srednio mnie interesuja na temat tego co ty myslisz o tym jak gra moja karta...

Aha... podaj jeszcze mi tlyko linka do tego watku an forum twojepc.pl... Czytuje je dosc czesto ale musialem przegapic watek o tkorym wpsominasz...

Bo mnie twoje odluchy to malo obchodza , ty dales wyniki z RMAA ktore nie sa poprawne , a to dlatego ze twoja karta by miala duzo gorsze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na Audiotraka Prodigy 7.1,kupilem go a po zamontowaniu go i odpaleniu kompa szczena mi opadla gdy uslyszlem ten dzwiek,za ta cene jest piekny,jeszcze raz dziekuje wam za porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, ja się może za bardzo nie znam, możecie tak napisać, dzisiaj ide odebrać Audigy bo sobie wczoraj zamówiłem... i nie narzekam, uwazam, ze takie spieranie się czy Prodigy czy Audigy 2 są lepsze, nie ma sensu, ponieważ w warunkach domowych i tak nie zauwazycie różnicy, a jeśli już to różnica będzie śmieszna, tak samo jak różnica w tych testach co przedstawialiście, nie ma jakiejś extremalnej przepasci pomiędzy jedną kartą a drugą!! a pozatym, obie karty są świetne moim zdaniem (kupuje Audigy bo tylko na to mnie stać)... a tak pozatym uważam, że nie macie aż takiego sluchu dobrego, zeby słyszec rożnice tych kart, także dla mnie osobiście - taka dyskusja jest nie ma mniejscu ! :) pozdrowiam Wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, ja się może za bardzo nie znam, możecie tak napisać, dzisiaj ide odebrać Audigy bo sobie wczoraj zamówiłem... i nie narzekam, uwazam, ze takie spieranie się czy Prodigy czy Audigy 2 są lepsze, nie ma sensu, ponieważ w warunkach domowych i tak nie zauwazycie różnicy, a jeśli już to różnica będzie śmieszna, tak samo jak różnica w tych testach co przedstawialiście, nie ma jakiejś extremalnej przepasci pomiędzy jedną kartą a drugą!! a pozatym, obie karty są świetne moim zdaniem (kupuje Audigy bo tylko na to mnie stać)... a tak pozatym uważam, że nie macie aż takiego sluchu dobrego, zeby słyszec rożnice tych kart, także dla mnie osobiście - taka dyskusja jest nie ma mniejscu ! :) pozdrowiam Wszystkich ;)

Na świecie mamy ludzi i chodzące delfiny. Ci pierwsi mają bardzo różny słuch i jedni zadowalają się dźwiękiem z minig*** z tesco za 300zł, a inni są dużo bardziej wybredni i potrafią poświęcić np. 300zyta więcej na dźwiękówkę dla naprawdę małego szczególiku w odtwarzanej muzyce. A ci drudzy to wiadomo - dvdaudio beee, gramofony rulz, kable @99.998%cu bee, bo duuuzo lepsze @99.999cu... Każdy ma swoje wymagania i kupuje to, na co go stać.

 

Boże co ja pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie kartę SB live 5.1 player ale z procesorem od modelu digital.Wcześniej na b starej płycie slot 1,oraz na późniejszej socket 478

nie było żadnych problemów z trybem 5.1.Po przesiadce na platformę socket A tryb 5.1 nagle zniknął,sytuacja miała miejsce na płycie asus KM 400,obecnie też na nforce 2 ultra 400 (epox 8rda3+), na płycie MSI kt 266 wszystko działało,nie wiem w czym problem,być może chodzi o złe rozpoznawanie identyfikatora ID urządzenia,dodam że zmiany sterowników,biosu płyty,sp nic nie dają.Być może firmware do wymiany ale na stronach creative nie można znaleźć.Za linki oraz opinię będę wdzięczny :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki z Creativa do firmware to raczej nie znajdziesz kiedyś pisałem do nich email-a że przesiadłem się z Win98SE na WinXP i chce mieć paski, programy i inne duperele które działały na poprzednim systemie w odpowiedzi napisali iż nie ma co szukać na stroanch ale moge za 50 zł kupić płyte ze sterami :) mój SB LIVE 1024 kosztuje obecnie ok 40 zł na Allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...