Skocz do zawartości
j.h.hudy

Opinie o ASROCK K7V88 !!!

Rekomendowane odpowiedzi

hmm , powodem była chyba karta grafiki , miała pękniętą scieżke , raz działała a raz nie (jak sie wygieło pod odpowiednikm kontem to pc ruszał)

heh , pewnie dlatego miałem zwiechy przy instalacji windosa

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze powiedziec czemu jak wlozylem karte s3virge 2mb to komputer nie zawsze sie wlącza ?? (wlaca sie ale nic na obrazie nie ma)

a karta jest sprawna.....

mam nadzieje ze uszkodzona karta agp nie uszkodzila plyty i nie jest to powodem ze nie zawsze sie włącza........

ale teraz tuner działa przynajnmiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , coś zauważyłem , że jak włącze pc listwe do zasilacza atx a zaraz potem pc to wtedy komputer startuje......

tak mi napisal pcprojekt : mysle ze wlasnie ta grafika

niektore plyty dzownie sie zachowuja z kartami vga na pci

Pozdrawiam

aha , nie wiem czemu ale ta karta bardzo mi sie grzeje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przymierzałem do tej płytki ale jak widze te wszystkie wypowiedzi to chyba poczekam na jakąś rewizje 3.0 lub coś w tym stylu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , karta raz sie w włączała na karcie s3 na pci a raz nie , teraz zupelnie przestała....

podlaczylem karte geforce gts , pc sie nie wlacza , przykro mi ...

aha , karty na pci graficzne byly gorace po kilku min. pracy

minelo 3 dni od daty qpna tej plyty , co mam robić ???

aha , karta uszkodzila mmojego geforca ktory jest w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , karta raz sie w włączała na karcie s3 na pci a raz nie , teraz zupelnie przestała....

podlaczylem karte geforce gts , pc sie nie wlacza , przykro mi ...

aha , karty na pci graficzne byly gorace po kilku min. pracy

minelo 3 dni od daty qpna tej plyty , co mam robić ???

aha  , karta uszkodzila mmojego geforca ktory jest w serwisie

kup sobie asusa na kt400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kart pci to dzialaja tylko w jednym lub dwoch zlaczach PCI

u mnie wirge zdaje sie w przed ostatnim dzialala na epoxie i abicie

to jest zwiazane pewnie z przydzialem przerwan pod pci

 

u ciebie najwyrazniej plyta jest uszkodzona - musisz ja oddac na gwarancje

niestety taka jest cena za kupowanie swiezynek i to nie koniecznie Asrocka czy ECSa - innym producentom tez sie zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro ide oddac płyte do firmy..

dadzą mi nową płyte od ręki!!

do tego qpie karte grafiki ati 9550 his 128/128

mam nadzieje ze ten komputer bedzie wrescie działał jak trzeba

aha , mam rowniez nadzieje ze uszkodzona płyta nie uszodziła np. proca albo ramu labo innych kart pci...

pozdro i dzieki za pomoc i prosze o nastepne wypowiedzi w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest to wina kiepskiego ramu? sprawdź ram programem do testowania ramu :wink: A co do płyty to nigdy nie ufałem takim producentom jak ASROCK sama cena płyty (195) muwi samo za siebie że elemęty zastosowane na płycie nie są najlepszej jakości :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb można smiało zmieniać co 1 MHZ , mnoznik też można zmieniąc od 6.5 do 24 , vcore można zwiększyć tylko do 10 % , na ram chyba też można ale nie jestem tego pewien

w biosie ma zajebi.... dóżo opcji , po prostu sie pogubiłem na początku , można chyba wszystko ustawić , i ma ładnie graficzinie ułożonego biosa (przesówająca sie grafika tak jak przy włączaniu win 98  :lol: 

 

tylko wiesza mi sie tuner tv jak go włącza i zaczne robić coś z gg albo na dysku <beczy>

hm , zmieniłem pci latency timer z 32 na 64 , narazie działa , tylko na jak długo :evil:

 

oki jusz działa ale mam nastepny problem , mam okropne artefakty w 3dmarku (w pewnym momencie fps spada do 1 i jest wszystko ciemne na ekranie , czasami sie tylko pojawi jakis ślaczek , jak włącze NFSU to mam tak odrazu , wgralem najnowsze hyperiony , może to od tego ???

ale czy zmiana mnoznika jest w biosie? (na poprzednich asrockach zworki) ,napiecie 10% czy 5%?(na poprzednich 5% :D ) sprawdz czy da sie VDDR zmieniać bo zastanawiam sie nad kupnem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie terz jest bardzo ważne VDDR, sprawdz i napisz o ile.Dlamnie terz jest bardzo ważne VDDR, sprawdz i napisz o ile.Dlamnie terz jest bardzo ważne VDDR, sprawdz i napisz o ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak , dsotałem nową płyte i jusz działa super !!!!!!

mam tesz nową grafe , ati radeon 9550 128/128

tylko jeden problemik , jak wlacze karte tv to wali artefaktami po cały ekranie , a jak wylacze w tunerze tryb overlay to jest wszystko oki jusz....

przynajmniej jusz nic sie nie wiesza

 

pozdro dla wszystkich aha na poczatku nie moglem zmienic rozdzieloczosci monitora ale wylaczylem tryb recovery i jusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego ASRock-a od kilku dni, komp chodzi calymi dniami i zadnej zwiechy nie zaliczylem. Mialem problem z odpaleniem 3dmarka2001 i 2003 ale po wgraniu biosu 1.30 wszystko jest cacy. Mam tez wgrane najnowsze hyperiony. Niedlugo bede mial ramy taktowane 400mhz (GOODRam) i bede podkrecal. Jak na razie plyta stabilna jak skala. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie miales te problemy z 3dmarkiem ??

bo jak ja wlaczylem 3dmarka albo NFSU to po prostu mi sie monitor wyłączał.....

znowu mi sie zawiesza pc jak mam wlaczone radio i gadam na gg , albo siedze w necie

jusz nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie miales te problemy z 3dmarkiem ??

bo jak ja wlaczylem 3dmarka albo NFSU to po prostu mi sie monitor wyłączał.....

znowu mi sie zawiesza pc jak mam wlaczone radio i gadam na gg , albo siedze w necie

jusz nie wiem co mam robić

mialem taka karte tv.. i na kilku plytach glownych mi takie szopki odwalala ze hej.. az sie wkurzylem i sie jej pozbylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrrr , zrobilem reinstal systemu i mam 7100 pkt w 3dmarku :x

jak dam w biosie agp8 to pc sie zawiesza w grach i w 3dmarku :/

a skolei rivatuner nie moze podkrecic mojej karty , mowi ze : no supported fails , wgrane najnowsze catalaisty jakie tylo są :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrrr , zrobilem reinstal systemu i mam 7100 pkt w 3dmarku  :x

jak dam w biosie agp8 to pc sie zawiesza w grach i w 3dmarku :/

a skolei rivatuner nie moze podkrecic mojej karty , mowi ze : no supported fails , wgrane najnowsze catalaisty jakie tylo są :/

no widze trafiles z plyta kup cos markowego wrescie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coż moge powiedzieć o tej płycie , jak narazie stabilna jak h... , żadnych problemów nie mam , tylko mało mam tych pkt w 3dmarku bo tylko 8700 z oc :/ , a jak dam agp8 w biosie to są artefakty , może jakis biosik wyjdzie i bedzie pykać :]

polceam tą płyte jak narazie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu skladalem na niej kompa z AXP2000+, saphire radek 9600 pro, 512ddr400 itd. Instalacja winxppro+sp1 - bez problemów. Minusy to ustaw. - mnoznika na plycie a nie w biosie, v-core tylko 5-10%, nie znalazlem zmiany napiec dla ddr, ani żadnych zabezp. term. (ustaw. temp. CPU przy ktorym komp sie wyłaczy) kiepski manual dołączony do płytki tylko kilka pierwszych stron bez opisu biosu i innych, za to w róznych jezykach. pelny opis jest na cd i w necie: http://www.asrock.com/Drivers/Manual/K7V88_UM.pdf

co ciekawe - chcialem ustawic na probe 10x200, niewiedzialem ze proc. ma zablok. mnoznik - system wstal i pracowal stabilnie przy 2500mhz 12,5x200 bez podn. vcore (niezly procek) przez jakies 30 minut bez zwiechy. IMHO za te kase jest to chyba lepszy wybór niż tanie plyty na kt400. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu skladalem na niej kompa z AXP2000+, saphire radek 9600 pro, 512ddr400 itd. Instalacja winxppro+sp1 - bez problemów. Minusy to ustaw. - mnoznika na plycie a nie w biosie, v-core tylko 5-10%, nie znalazlem zmiany napiec dla ddr, ani żadnych zabezp. term. (ustaw. temp. CPU przy ktorym komp sie wyłaczy) kiepski manual dołączony do płytki tylko kilka pierwszych stron bez opisu biosu i innych, za to w róznych jezykach. pelny opis jest na cd i w necie: http://www.asrock.com/Drivers/Manual/K7V88_UM.pdf

co ciekawe - chcialem ustawic na probe 10x200, niewiedzialem ze proc. ma zablok. mnoznik - system wstal i pracowal stabilnie przy 2500mhz 12,5x200 bez podn. vcore (niezly procek) przez jakies 30 minut bez zwiechy. IMHO za te kase jest to chyba lepszy wybór niż tanie plyty na kt400. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem do swojego ati bios od 9600 i teraz lipa 8O

wszystko działa tylko bios płyty glownej szaleje . wolno sie ładuje bios jak nacisne F2 , kompuer przechodzi post jak gdyby 2razy (strasznie wolne odświeżanie) ale w windows i dos jest wszystko w najlepszym porządku

 

ktos jsuz tak miął ??

 

update!!!!

przed chwilą zniknoł bios 1.3 ze strony asrocka , jest tylko 1.2 i 1.1 !!!!!!!

ciekawe na kiedy porpawią tego 1.3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jusz jest zpowrotem 1.3 ale bez poprawek :/

aha , co cieawe , jak wyjołem liva to jusz działa mi agp8 , szkoda tylko ze nic ono nie daje :evil:

aha , nie wiecie czemu moja karta tv ma parzączy czipset /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty chcesz od swojego Radka 5500 przecie to 4 potokowiec i wynik masz dobry ok. 8000 w 3dsmarku 2001 ja na 9100 mam 11000 ale ostro skręcony ty za to masz więcej od mnie na smarku 2003 ja mam tylko 1550 !!!! jak dobrze kartę skręcisz to może zrobisz z niej 9600!!! Poczytaj jak to się ma :

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...l/strona-3.html

 

co do sterowników to najlepsze sa omegi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qpilem semprona 2200+ , poszedł na 200 fsb bez zmiany vcore :D

tylko jedno mnie martwi , jak dałem 210 fsb to mam zwis w 3damrku :/

aha , w 3dmarku mam 10 000 pkt po oc karty , w 2003 jescze nie paczyłem , potem powim

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...