Skocz do zawartości
badboy11

LILO

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

mam dwa systemy- XP i mandreaka. po formacie partycji C (z winda) nie wyskakuje mi juz wybor rozruchu systemu. jak to przywrocic??

pozdr.

To teraz na C jest Windows? Jak tak to laduje sie od razu Windows tak??

 

Jaki to linux? Bo np. ja w slackware odpalilem z plyty i jak on pytał jak bootowac to pisalem:

boot: bare.i root=/dev/dyskzlinuxem noinitrd ro
I po odpaleniu i zalogowaniu jako root walnalem:

(sid@sid /root) # lilo
i to wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Uruchamiasz jakąś małą ratunkową dystrybucje linuxa.

2. Montujesz partycje na której jest mandrake. np. mount /dev/hda5 /xxx ( gdzie hda5 to partycja z linuxem, a xxx to katalog montowania)

3. wpisujesz chroot /xxx ( ten sam katalog co wczesniej )

4. wpisujesz lilo

5. na koniec tylko exit i reboot

 

Ewentualnie mozesz uzyc płyty mandreka powinno tam być opcja repair lub update dokladnie nie wiem bo nie uzywam tej dystrybucji linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterowniki do swego Radeona http://ati.com/support/drivers/linux/radeo...11&submit=GO%21 a nstepnie skonfiguruj Xy. Z tego co zobaczylem w logach to nie masz nawet teraz ich skonfigurowanych. Xy powinny ci chodzic na driverach Xowych mimo wszystko ale bez wsparcia dla 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam cos na temat lilo posiadam debiana z knoppix-installer wersja 3,6 mam w sumie 6 partycji i mi pokazuje wsyzstkie 6 w boot loaderze czy moge jakos w nim usunąc niepotrzebne 4 ?witam tez mam cos na temat lilo posiadam debiana z knoppix-installer wersja 3,6 mam w sumie 6 partycji i mi pokazuje wsyzstkie 6 w boot loaderze czy moge jakos w nim usunąc niepotrzebne 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...