Skocz do zawartości
Gość

co to za czesc? (na k.graf.)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Chodzi o ta czarna z 8 nozkami.. jak widac lub nie, gorna jest 'lekko' uszkodzona, mozna wymienic, ale nie wiem co to..

Ma ktos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z demontażem z innej karty też może być problem.

1.W większości przypadków elementy są dodatkowo klejone od spodu do laminatu.

2.Zbyt długie grzanie elementu może go uszkodzić a tutaj bedzie problem,chyba że kolega ma odsysacz do cyny i dobra lutownicę z cieniutkim grotem.

3.Mi to nie wygląda na drabinkę R ale zawsze moge się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Zbyt długie grzanie elementu może go uszkodzić a tutaj bedzie problem,chyba że kolega ma odsysacz do cyny i dobra lutownicę z cieniutkim grotem.

Ja tego nie bede lutowal i cale szczescie, bo bym pewnie jeszcze pogorszyl sprawe :) powierzam sprawe specjaliscie, ktory na codzien pracuje w serwisie, ma stanowisko lutownicze warte wiecej niz moj komp oraz doswiadczenie, wiec mysle ze tutaj akurat problemu nie bedzie :)

3.Mi to nie wygląda na drabinkę R ale zawsze moge się mylić.

Ja tam nie wiem kompletnie, nie moglem znalezc nic o podobnym wygladzie w sieci (pomijajac scalaki, ale one wyraznie sie roznia od tego), ale kilka osob z forum elektroda.pl tez stwierdzilo ze to jest drabinka rezystorow, tak wiec cos w tym musi byc, napewno bedzie to sprawdzone.

Jesli to sa rezystorki to poznanie ich wartosci nie stanowi trudnosci, wystarczy odlutowac, omomierz do reki i heyah.. ;] Mam tylko nadzieje, ze wszystkie 4 sa jednakowe, bo z tego jednego to juz raczej nic sie nie zmierzy..

Najlepiej jakby kolega zrobił dobrą fotę tego US (moim zdaniem). 

Lub napisal symbol, jeśli jest. 

Mam kolegę serwisanta od takich rzeczy

Lepszej foty narazie nie bedzie... karta jest teraz daleko ode mnie, zanim ja wyslalem w dobre rece nie widzialem tej usterki (tak.. tak.. glowna usterka jest inna, to wyszlo "przypadkiem"), a szkoda bo mam aparat wiec moglbym trzasnac to w lepszej jakosci, a tak jest tylko skan ze skanera, ktorym dysponowal znajomy. Symbolu tez na tym nie ma.. jakby byl to juz pewnie znalazl bym w necie co to.

Jedyne co moge Was naprowadzic, to ze to znajduje sie w okolicach otworu na kolki od radiatora (tego polozonego dalej od sledzia) na gornej czesci (patrzac jak karta jest w kompie) Radeona 9500, prawdopobonie tez 9700 i moze 9800, bo ten 9500 jest na PCB 9700 i ma praktycznie identyczny uklad czesci, wiec bardzo mozliwe ze i te tam sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten element nazywa sie RP16 - RP35 ma np oznaczenie 470 i pewnie jest to jednak drabinka rezystorow SMD (jest ich mnóstwo pomiedzy ram a gpu)

na Radku są tez elemanty oznaczone CP!!! i wyglądzją jak... drabinki kondensatorów 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) wymiana tego typu elementów w serwisie nie jest żadnym problemem, ale domowe metody ... nie radzę

Dlatego napisalem, ze robota bedzie wykonana profesjonalnie w serwisie przez kompetentna osobe, nie odwazylbym sie nawet tego sam robic.

Dzieki za potwierdzenie, juz ok 10 osob stwierdzilo ze to drabinka R, wiec chyba mozna temu wierzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...