Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego podczas instalacji sterownika wyskakuje mi błąd "program instalacyjny nie mógł zakończyć instalacji. Spróbuj użyć standardowego sterownika VGA dla karty graficznej ............"

albo komunikat w stylu że nie można zainstalować ponieważ karta jest nie właściwa czy jakoś tak :-/

Czasem zdarzają się błędy w instalacji omeg ale jak da się je ominąć to powinno działać ok w twoim

przypadku sie nie dało więc tżeba postępować tak odinstalować te sterowniki które teraz masz potem

restart zacznie ci działać w hu. rozdzielczości bez odpowedniego sterownika dla karty i dopiero teraz

instaluj jeśli tak zrobiłeś to znaczy że lepiej przejść na te catalisty po soft modach też dają kopa

(w niektórych grach zdecydowanie lepsze od omeg)

 

...A konkretnie to miam inną sprawę. Mam do rozdysponowania wiatraczek 80 ze starego kompa i zastanawaim się jak go najlepiej rozdysponować. Pomysł bobera wydaje się być dobry, bo powietrze przepływałoby między nóżkami... ale tam są za małe odstępy.... HEJ! to może dać tak wentyl, jak to bober pokazał, tylko, że nei od boku kart, a od przodu (czy tyłu jak kto woli).

Jeszcze miałem pomysł, ale nie wiem, czy sensowny, żeby położyć wentyl na grafie bezpośrednio bez niczego (czyt. radiatora), ale czy to coś da :?...

prubój próbuj ale zdejmowanie radiatora to nienajlepszy pomysł (no chyba że chcesz go przeszlifować

dokładnie a potem wypolerować i dac lepszą paste termo.)

ciepły lud to był by odjazd! 8) ale tak na serio to właśnie chciałbym sie dowiedzieć ile by można było

wyciągnąc z rdzenia na wc a podtem vmody? było by ładnie ram też by pokazał co może

i tak wogóle można odmieniać przez przypadki słowo bober np. pomysł bobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubój próbuj ale zdejmowanie radiatora to nienajlepszy pomysł

Się boberku nie zrozumieliśmy :)

Nie chce zdejmować radiatorów, bo na pamięcaich ich nawet nie mam, tylko po prstu bez niczego położyć wiatrak na karcie tak, żeby se wiało :lol: Ewentualnie manipulować nim tak i owak, żeby znaleźć optymalne ustawienie, a potem ewentualnie zmontować to na stałe, dodać radiatory...

Wpadłem na nowy pomysł... może wykminić jakieś kanały powietrznem. Zrobić cyrkulacje... tylko z czego to zrobić :roll: ??? i czy to jest warte zachodu... :?

Na razie tyle moich dziwnych rozkmin... ale przy pomyśle z suchym lodem obstaję twardo, tam w końcu wody nie ma, a zimne jest... tyle, że jak toto wprowadzić w użytek.

Może ktoś coś z freonem wymyśli... ehhh przeginam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka myślałem że chodzi co o rdzeń... jak już pisałem potestój!

i radiatory na 100% dawaj ja miałem na samym początku tylko tą

80 chłodzone ramy na karcie i wyciągałem 216mhz a jak dodałem

radiatory to idzie 220,5 gdyby ramy były lepsze to by dało znacznie więcej radiatory są tylko troszke cieplejsze od otocznia(powietrza)

tak więc zapuszczaj te radiatory i jazda!

 

No dobra teraz o tym wyzwaniu 7tyś marków

bez formatowania dysku już chyba nie wyciągne nawet

6250 (teraz mam tylko ok. 6200-6210)

pożycze od sąsiada jego proca i może będzie jakiś lepszy wynik

~6400 smarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar się jeszcze bawić tą kartą, ale na razie kończę ściąganie pewnej rzeczy z eMULA, więc wyłączanie kompa nie wchodzi w grę ;)

Mam jeszcze pytanko. Chodzi o tego nieszczęsnego 3Dmarka2001. Z tego, co czytam na każdym forum, to wszyscy używają wersjii SE. Ja mam jakąś wersję ORYGINAL, czy coś takiego. Chcę się zapytać, czy te wersje różnią się między sobą jakimiś testami, a co z tego poniekąd wynika otrzymywanymi wynikami :?: :?: :?:

W ogóle, to czym się różnią :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepek206

nie jestem pewien na 100% ale chyba różnicą jest to że nowa wersja se pro obsługuje karty z dx 9.0 i AGP 8x ale głowy nie dam.

gilbert

Żadnej takiej strony nie znam ale jak naprawde potrzebujesz to skorzystaj z www.google.pl

i pamiętaj najpierw załatw sobie jakieś lepsze chłodznie potem moduj.

i nie bobek :evil:

update mam coś ale to mod dla wesji non-se ale może i w naszyb będzie działać

http://forums.extremeoverclocking.com/show...d.php?p=1168434

jeśli tylko znajdzie sie te miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie pełny szcunek. Ambitne plany i jeszcze wprowadzane w życie.

 

Z tym suchym lodem to nie bardzo. Przecież to CO2 - będzie wyglądało jakby Ci się komp dymił a jeszcze zmniejszysz sobie ilość tlenu w pomieszczeniu co jak widomo myśleniu nie służy.

 

Może zamiast zakładania osiemdziesiątki za kartą lepiej założyć coś jak Arctic Cooling VGA Silencer (oczywiście po zdjęciu oryginalnego radiatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajny radiator to podstawa ja mam tą 80 bo nie moge zdejmować swojego radiatora jest na klej przyklejowy... ale jeśli ktoś ma radiator który można zdjąć to już inna bajka... :twisted: :twisted:

no panowie dziś dorwe tego antka 2000+ będzie jazda! :twisted:

jak dorwe troche $$$ (mam już na dysk i ram) to kupie jeszcze jakiegoś

cpu barton-M no to będą już ostatki karty ostatni 3dmark i na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie moge nic wiecej uzyskac http://service.futuremark.com/compare?2k1=8192622 pamieci na grafie nie chca wiecej isc. trzeba bedzie pokombinowac z prockiem. probowal ktos przerabiac Athlona@mobile bo nie wiem co z ta zmiana mnoznikow(czytalem ze sie zawiesza). proc u kumpla na kt600 chodzil z fsb200(2300mhz) wiec mysle ze 2200mhz dalo by sie wyciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober - nie spodziewaj sie zbyt duzego przyrostu mocy na gpu jezeli juz masz 289 to mysle ze 10mhz wiecej to juz bedzie dobrze. ja mam bardzo duzy radiator na gpu i pamieciach ale nie daje to juz zbyt duzo mhz. gpu mam lekko cieple a ram jest chlodny(chodzi o radiatory oczywicsie:P) i mysle ze daloby sie wiecej wyciagnac dopiero po jakis vmodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak odrazu 310+mhz sie nie spodziwałem ale jakieś 300 mhz to jednak jest coś

a vmody też w planach! tżeba tylko dokładnie poszperać po google i napewno sie znajdzie

update:

tak jak już wcześniej pisałem http://forums.extremeoverclocking.com/show...d.php?p=1168434 to v mod do radka 9200(firmy power color) na jakimś hiszpańskim forum napisali że jest to link do monów radka 9200/se więc może sie udać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mały update dla wszystkich.

 

Znalazłem programik Ati Tray Tools (NIE AtiTool), który pozwala nie tylko przetaktować Radka ale także zmienić ustawienia timingów pamięci, a to wszystko z poziomu windy :!: więc nie trzeba majstrować w biosie.

 

Programik doszedł do 348/205 mimo, że program ma funkcję przywrócenia poprzednich ustawień przyciskiem "R" z klawiatury (SUPER bo obraz na monitorze bywał nieczytelny jak lekko przegiąłem;)

 

Kartą sterowały najnowsze omegi oparte na catalystach 4.9, nie mam radiatorów na pamiątkach (Samsungi 6 ns), a rdzeń dalej chłodzi ZMnb47j z lekkim (1400 obrotów) nawiewem 80mm wentyla umieszczonego ukośnie pod kartą (blokuje sloty PCI).

 

Jeśli ktoś chce fotki karty lub ma problemy z downloadem to proszę o wiadomosć prywatną i przyślę wszystko na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...

Czemu ja w ATITool mogę zmieniać timingi 8O

Mam obecnie ATITool 0.0.22

Podaj może tulip przykładowe (czyt. te które osiągnąłeś) timingi. Zebym wiedział, czym się kierować względem tej karty :lol:

No ściąganie skończone, zaczął się weekend... drżyj Radeonku, drżyj! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsj swoje ustawienia tych timingów albo daj screen

 

 

dj wentyl

też mam wejście na monitor na kablu ale mam karte od tego samego producenta co tam co podałem link więc może sie jakoś odnajdzie te miejsce gdzie trzeba podpiąć potencjometr wydaje mi się że zakres

do 1,75v jest bezpieczny na codzień ale spróbuje też wycisnąć 1,8v

narazie kombinuje z zdobyciem potrzebnych rzeczy

-potęcjometr 20k-5k kumpel mówił że są takie potęcjometry ale trudno je znaleźć(ja na elektronice sie nie znam)

-płyna taśma izolacyjna widziałem jak koleś czegoś takiego używał do v-modów na asusie a7n8x-deluxe dobre też jako izolator dla sub-zero zestawów

-kogoś kto umie dokładnie lutować niestety ja nie umiem najdokładniej :-(

i będzie gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepek, napisałem "NIEAtiTool" żeby była jasność o jakm programiku mówię bo maja podobne nazwy i mogłoby się zdarzyc, że ktoś stosowałby jeden myśląc, że to ten drugi.

Przypuszczalnie oba mają zbliżone możliwosci (albo nawet identyczne) ale Ati Tray Tools wydaje mi się bardziej przejrzysty, a poza tym Ray Adams ma wyrobioną renomę jeśli chodzi o programiki do OC.

 

Opis programu i screeny (linki) pojawią się w najbliższym czasie, jak tylko założę jakąś stronę na darmowym serwerze bo nie chcę tu wklejać kilku (przed i po + screen z 3dMarka) zdjęć, a Wy chyba nie chcielibyście oglądać fotek 100x150.

 

W najbliższym czasie = dziś (23.10.2004) po południu/wieczorem/w nocy zależnie od czynników zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulip, z tego co napisałeś wcześniej, wywnioskowałem, że programik ATI Tray Tool ma możliwość zmiany timingów, a ATITool nie!

To mnie zdziwiło, bo używam ATITool i jest tam możliwość zmiany timingów.

 

Zastosowałem metodę bobera i ustawiłem wiatrak prostopadle do kartyi jakie były tego wyniki... no cóż:

Na początku podniosłem taktowanie GPU o 10MHz i żadnych problemów nie było. na pamięciach mimo tego chłodzenia nic nie wycisnąłem więcej, bo i tak wiatrak jest za dalegko od pamięcie, a radiatorów nie mam...

Ale co dalej.. zostawiłem kompa w takim stanie na jakieś pół godziny, zrobiłem ponowny test i artefakty na z każdej strony :? Wyszło na to, że nic ten wiatrak nie dał, choć zmniejszając nieco taktowanie pamięci udało mi się ustawić wyżej GPU.

Cóż... ja chciałem zwiększyć możłiwości tej karty zupełnie za dramo (no i trochę zwiększyłem), ale chyba nie obejdzie się bez małych wydatków, zeby wycisnąć maxa... choćby na te radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem krótki opis Ati Tray Tools ale mam trudności z www, więc będzie to opis tradycyjny (tekstowy bez zdjęć).

 

Zwiększanie wydajności rozpocząłem od ustawień wyświetlania. Otworzyłem menu klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę AtiTT w obszarze systemowym i przeszedłem do Direct3D poprzesuwałem wszystko podobnie jak wcześniej.

 

Analogicznie postąpiłem z opcjami OpenGL.

 

Następnie zabrałem się za Hardware możemy zmienić opóźnienie szyny PCI (im mniej tym lepiej dla wydajności, ale gorzej dla stabilności) oraz zaznaczyć stosowanie ustawień sprzętu przy uruchamianiu.

 

Overclocking settings... oferuje nam najważniejsze opcje.

Overclocking , które określają w % możliwości przetaktowania i underclockingu (nie znam dobrego odpowiednika tego słowa po polsku).

Timings1 - opóźnienia pamięci - jak zawsze, im mniejsze tym lepsze, ale mniej stabilne

Timings2 - ponieważ nie chce mi się wszystkiego opisywać w szczegółach, a samo tłumaczenie nazw nic by nie wniosło proponuję najeżdżać myszką na poszczególne suwaki i zmniejszać wszystko co ma w nazwie delay lub precharge, natomiast nie wiem jak postępować z parametrami active (zwiększać czy zmniejszać).

 

W obu zakładkach dostępne są opcje: Read (Reset-przywróć domyślne). Opcję R możemy wykorzystać, jeśli trochę przesadziliśmy zwyczajnie wciskając R na klawiaturze.

 

Tweaks - zakładka zawiera różne sztuczki mogące wpłynąć na wydajność

Pixel Shader Version.

 

Pozostałe funkcje nie są opisane, ponieważ nie wiem na czym polega ich działanie lub wydały mi się na tyle oczywiste, że szkoda marnować miejsce i czas.

 

Opis ukierunkowany jest na wydajność i niestety wiąże się to z poświęceniem jakości (jak dużym nie wiem).

 

Wszystko co napisałem, napisałem w dobrej wierze, zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli ktoś uważa, że mógłby coś dodać lub ma inne doświadczenia to niech uzupełnia - wszyscy na tym skorzystamy.

 

Moje wyniki:

Timings1- cas latency: 2 [3] pozostałe bez zmian

Timings2 - 5[8], 1[4], 5[8], 14[16], 1[3], cl + 3[cl + 3], 3[4], 1[2], 3[4], 1[2]

w nawiasach wartości przed moją ingerencją.

Zmniejszając cl w Timings1 zmniejszyłem również podstawę szóstego parametru Timings2, a więc jego wartośc jest również o 1 mniejsza od fabrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie na wszystko co mnie stac to 6816ptk http://service.futuremark.com/compare?2k1=8205182

jakbym mial procka 2500 to juz by bylo 7000:). mam nadzieje ze jakies vmody da sie zrobic bo to co narazie jest na forum nie pasuje do mojego radka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załorzyłem wentyl na rdzeń, no i pamiec poszla 180@210, rdzen 200@260,troche zmienione timingi, no i z 3800 zrobiło sie 4600 :-)(jak checie moge wrzucić screny). Według mnie to nawet niezły wynik, ale boje sie dalej krecić, nie mam żadnych kszaczkuf ale jakos sie obiawiam o karte :lol: 2 pytania :

1.) Dlaczego mam tak mało pkt w porównaniu do wentyla ?? chodzi o mojego celka 2,8 ? :-//

2.) kurde zapomniałem :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 tak to procesor z fsb=100 ja mam 175 to jest kolosalna różnica ale nie tylko to pewnie ram masz nie podkręcony(standardowe timmingi) ustawienia jakości obrazu najprawdopodobniej mas albo standardowe albo wyższe ustaw najniższe i będzie pare smarków więcej odłącz np. kare muzyczną dodatkowy dysk jeśli masz cd-rom/nagrywarke/stacje dyskietek i też będzie pare smarków otwórz bok obudowy aby mieć lepsze chłodzenie to chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak widzicie jestem poczatkujacy na tej stronie,ale ppostanowilem ze sie pochwale moim wynikiem na radku 9200se! :) !!Jak mozecie to powiedzcie co o tym myslicie???http://service.futuremark.com/servlet/Index?pageid=/orb/projectdetails&projectType=6&projectId=8212668

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...