Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

hmm dziwi mnie jedna rzecz, w postach mniej wiecej od strony 1 do 5 czy cos takiego widze wyniki w 3dmarku03 po okolo >5000 na slabych kompach...

ktos mi powie jak to jest ze u mnie na p4 3.0 plyta is7 2x256mb dual ddr na procesorze freezer4 na NB zalman zm-nb47j do tego wiatrak z boksa wieje na PWM co daje przy marku okolo 40 stopni na procku to samo 40 stopni wiatrak i radiator z NB z is7 zostal przelozony na grafike na orginalny radiator dolozylem drugi z wiatrakiem :D co prawda ten orginalny nie jest klejony ale nei chcialo mi sie go sciagac:> pasta pod radiatorem na grafice jest z radiatora zalmana.

oznaczenia spisane z karty to:

1. czip

ati

215j78ana12ph

agap9

0434ss

2. ram

mira p2s45d40btp

4035aa2-5ag

 

niestety nie wiem jakiej firmy to karta bo znalazlem ja gdzies w szafie;D

 

no a teraz wyniki z 3dmarka03 i ustawienia ati

stery softmod.5-6_xp-2k_dd_cp_wdm_23864

timingow nie ruszalem

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ma ktos jakies pomysly czemu jest tak "zle" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grifter

Zacznijmy od tego, że 9200 SE nie obsługuje Dx 9.0 więc 5k w 3dmarku03 na niej jest po prostu niemożliwe (9600 XT obsługujące Dx 9 miały ok. 4k) :lol:

 

A druga sprawa jest taka, że Twój wynik jest jak najbardziej prawidłowy, jak przystało na kartę bez obsługi Dx 9.0

 

No i na koniec: to pomyliły Ci się marki, ludzie osiągają 5000, ale w 3dmarku 2001 :lol:

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis sprawdzilem mojego Radka 3DMarkiem01 po O/C 312/206 i uzyskalem 7531pkt :D ale miałem minimalne kreski w niektórych testach wiec musze minimalnie zmniejszyc taktowanie karty <_< ale jestem zadowoliny z tego wyniku :rolleyes:

Edytowane przez point1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

point1 jak masz procka i pamieci ustawione (fsb i timingi)? Kurcze az mi sie wierzyc nie chce w te 7500 :wink: zmieniales timingi na karcie?

dzisiaj zrobilem defraga i maly zonk, CS:CZ sie tnie :angry: a smarki 2001 z ~4400 przed spadly na ~3400 po, co tu jest grane do jasnej anielki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis sprawdzilem mojego Radka 3DMarkiem01 po O/C  312/206 i uzyskalem  7531pkt :D  ale miałem minimalne kreski w niektórych testach wiec musze minimalnie zmniejszyc taktowanie karty <_< ale jestem zadowoliny z tego wyniku :rolleyes:

1533320[/snapback]

 

cos za duzpo masz :mur:

ja na 300/225 i bylo cos ponad 6000pkt

podaj screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: luki_pc wejdz na gg to ci przesle fotkie z mojimi pkt z 3DMarka01

 

Jak tos chce fotkie to pisac na gg :wink: jak by ktos numeru nieumial znajsc to 2620419 :D

Edytowane przez point1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zaczelem sie bawic timingami i faktycznie daja niezlego kopa;]

przy 290/190 niestety jak zwieksze memspeed na 200 to juz krzaki sa i to samo jesli core speed wieksze niz 290 ;/

 

ale mniejsza oto.

 

Przy 290/190 bez zmiany timingow 3dmark01 5281 punkcikow

Przy 290/190 i zmianie w timing 2 pierwszej opcji o jeden nizej juz 5390 :>

jak widac okolo 100 punktow wiecej, teraz tylko troche posiedziec i do 600 dojde, wiecej chyba nie da rady przez te ograniczenie z mem i core speed ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis sprawdzilem mojego Radka 3DMarkiem01 po O/C  312/206 i uzyskalem  7531pkt :D  ale miałem minimalne kreski w niektórych testach wiec musze minimalnie zmniejszyc taktowanie karty <_< ale jestem zadowoliny z tego wyniku :rolleyes:

1533320[/snapback]

oj cos ten wynik lewy jest, ja na swoim wyciagalem w granicach 7450pkt przy 322/270(540) i to bylo na a64 ~2480MHz na axp ~2400MHz bylo w granicach 7300pkt wiec naprawde ten twoj wyniczek troszke przeszadzony jak podasz linka do orba to uwierze.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8585147

Edytowane przez ..:::Dj Ventyl:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..:::Dj Ventyl:::.. jak ty to robisz ?? mam pytanie ty sam podkrecasz te pamieci do tych Mhz czy ATI Tray Tools ci to podkreca jak dasz max MEM???bo mi zawsze sam dojdzie do 210Mhz i koniec ja chce Vmoda :D jak ktos znajdzie do tej karty to niech dawa linka ja go moge zrobic jako pierwszy umie sie obslugiwac lutownica :wink: a niezalezy mi na tej karcie poniewaz za ok 20 dni bedzie R9800PRO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ta karta byla na hynixach 4ns i uwazam ze to dzieki temu tak dobrze szla. byly tez przyklejone radiatory wysokosci ok. 5cm(zajmowaly 2 sloty pci) jakbym mial opis jak zrobic v-moda to napewno bym go zrobil a tak niestety karta sie wysypywala przy wiekszych czestotliwosciach. teraz przeszla na emeryturke i pracuje na kompie biurowym :)

 

co do ATI Tray Tools to program ustawial na 254MHz reszte juz sam podciagalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jakiś czas temu kupiłem HIS radeona 9200 128 mb/128 bit wersja box i na pudełku pisze radeon 9200 a jak wejde do własciwości karty to pisze ze to jest radeon 9200SE czy to jest jakas okrojona wersja tego radeona czy to tylko tak pisze radeona 9200se a

jest to r9200. jeszcze jedno pytanko po załonczeniu komputera i po 5 minutach grania to radiator jest tak ciepły ze niemozna go dotknąć i czy danie na niego jakiegoś wiatraka jest jaki sens ze karta bedzie lepiej chodzić . sprawdzałem ją w 3dmark2001 mój wynik był 6700 bez zadnego podkręcania tej karty

 

 

AMD Athlon1800xp, ecs l7s7a2 512 MB DDR kingston, r9200 128/128 , HD80 GB ,dvd samsung 16x ,cd-rw 52x24x52, monitor LG 15' , kamera PCVC 740k usb

post-107886-1121097032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jakiś czas temu kupiłem HIS radeona 9200 128 mb/128 bit wersja box i na pudełku pisze radeon 9200 a jak wejde do własciwości karty to pisze ze to jest radeon 9200SE czy to jest jakas okrojona wersja tego radeona czy to tylko tak pisze radeona 9200se a 

jest to r9200. jeszcze jedno pytanko po załonczeniu komputera i po 5 minutach grania to radiator jest tak ciepły ze niemozna go dotknąć i czy danie na niego jakiegoś wiatraka jest jaki sens ze karta bedzie lepiej chodzić . sprawdzałem ją w 3dmark2001 mój wynik był 6700 bez zadnego podkręcania tej karty

AMD Athlon1800xp, ecs l7s7a2  512 MB DDR kingston, r9200 128/128 , HD80 GB ,dvd samsung 16x ,cd-rw 52x24x52, monitor LG 15' , kamera PCVC 740k usb

1541253[/snapback]

twoja karta to pelny 9200 nie SE .

jak dasz wentlator to mozesz pewniej spac i grac. Szybciej niebedzie chodzic ale mozesz karte podkreci wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: pomózcie co jest u mnie nie tak

zdjołem u sieiei chłodzenie z rdzenia standardowe i zamontowałem duzy radiator z chipseta z starej płyty głownej i na to jeszcze załozyłem wiatrak z chłodznie boxowego od bartka 2500 a przyrost podkrecania 1 mhz :blink: ze 306 na 307 wiecej nie idzie bo te małe smieszne trójkaciki wyskakuja :-P radiator jest prawie zimny nawet jak gram dłuzszy czas <_< czy oczyms zapomniałem ??

 

 

2.na pamieci zamontowałem radiator rzuciłem paste no i poszły na 250 :D ale jest inna dziwna rzecz jak ustaiwiłem timingi takie jak na stronie tu sa, na 200 niechce chodzic <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej nie wyciągniesz bez vmodów to już limit w tym momęcie różnica temperatur 30-pare stopni a -30 da tylko pare mhz (w jakimś teście fx 55 to przeczytałem)

i tak bdb podkręcone teraz możesz jakiś cichy wiatrak tam dać i masz spokuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wy podkręcacie radeona 9200 se niektórzy z 200/166, 306/250 a inni wyzej to ile ja moge swojego pełnego radeona 9200 128/128 podkręcić i jaki potrzebny mi program i co musze na tego radeona dac zeby go nie spalic najlepiej by było jakby ktoś wstawił zzut ekranu gdzie i jak sie to ustawia jak ktoś moze :D

 

 

AMD Athlon1800xp, ecs l7s7a2 512 MB DDR kingston, r9200 128/128 , HD80 GB ,dvd samsung 16x ,cd-rw 52x24x52, monitor LG 15' , kamera PCVC 740k usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wy podkręcacie radeona 9200 se niektórzy z 200/166, 306/250 a inni wyzej to ile ja moge swojego pełnego  radeona 9200 128/128 podkręcić i jaki potrzebny mi program i co musze na tego radeona dac zeby go nie spalic najlepiej by było jakby ktoś wstawił zzut ekranu gdzie i jak sie to ustawia jak ktoś moze :D

AMD Athlon1800xp, ecs l7s7a2 512 MB DDR kingston, r9200 128/128 , HD80 GB ,dvd samsung 16x ,cd-rw 52x24x52, monitor LG 15' , kamera PCVC 740k usb

1550098[/snapback]

wszystko zalezy od predyspozycji karty . pamieci, chlodzenia karty itd.

wszystko o podkrecaniu masz w FAQ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na wyniki kolegi wyżej zdałem sobie sprawe że najprawdopodobniej dj wentyl ma najwyższy wynik w smarku 2001

najprawdopodobniej bo nie ma pewności która karta to 9250 czy 9200se

3dmark nie rozrużnia 9250 od 9200se czasami w kolumnie z sterownikami widać jaka to naprawde karta

 

Tak czy inaczej gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dj wentyl niedojrze że ja okrutnie podkrecił to jeszcze ma dobry sprzet atlona 64 i 2 *512 w dualu dziwne nie jest ze ma najlepszy wynik  :wink:

1555104[/snapback]

To tutaj masz wynik na AXp 2362MHz i 2x256 (single) elixir (porownywalne do twojego, procek szedl wtedy na napieciu w granicach 1.9V dokladnie nie pamietam) a to juz nie taki super sprzecik a na a64 nie mialem czasu na dopieszczenie i jechalem na zlych stereach. http://service.futuremark.com/compare?2k1=8233348

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moje wyniki na radku 9200 PRO

 

3DMARK 2k1

 

3DMARK 2k3

 

GPU mogłbym jeszcze kręcić z 10-20 mhz jak założe lepsze chłodzenie, a na pamięciach nie mam nic więc za dużo nie kręce. jedynie dmucha na nie lekko wentyl ten co w podpisie. ale ogólnie karta ciepła jest cała :mur:

Edytowane przez paluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś mieć wyniki koło 7,5k a nie 6,8k

skup się na radiatorach na ram

może masz jakiś radiator od pentiuma II

to te długie procesory ładne radiatorki można z tego zrobić

i jaki to ram hynix, samsung, elixir?

 

w testach Game 4 - Nature, Fill Rate (Single-Texturing), Point Sprite Speed 128 bitowe 9200 dają kopniaka 64bitowym 9200se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...