Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

jet tu ktos kto mi odpowie na pytanie? :mur:

1657030[/snapback]

facet a po co ci bios od gigabyte? jak chcesz timingi pozmieniac to att a pozniej rabitem zmieniasz timingi na te na ktorych karta dzialala w att no i podmieniasz biosy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedro cierpliwości odrobinkę. Przeczytaj cały temat, pomyśl chwilkę. Nie zaśmiecaj mojego ukochanego topicu.

 

Nikt Ci nie odpowie czy karta będzie działać z takim czy innym biosem. To niestety trzeba sprawdzić empirycznie. Jakbyś się trochę wczytał w topic to wiedziałbyś, że wszystko można zmienić bez flashowania biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie spytac czy ten by dzialal bo pamieci sa innej firmy

próbuj jak ten nie zadziała wgrasz inny, teoretycznie powinien działać nawet taki z innym czasem dostępu, ale może zdażyć się że karta nie wstanie (na ok 30-40 flashowań karty nie wstały mi 2 razy, z powodu złego BIOSU)

 

7800p w 3dmark 2001 na 9200 64MB/128bit 3,6ns @285/240Mhz proc 2200Mhz

 

w3d 2003 ok 1350p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął prawie rok od czasu jak biłem rekord na karcie kuzyna i z tego co widze to chyba jeszcze nikt go nie pobił... ;) Mam teraz jeszcze lepszego proca niż wtedy (moge go bujnąc do 4GHZ ;) ) - chyba znów spróbuje pobić ten rekord (7403pkt w 3dm01se)

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął prawie rok od czasu jak biłem rekord na karcie kuzyna i z tego co widze to chyba jeszcze nikt go nie pobił... ;) Mam teraz jeszcze lepszego proca niż wtedy (moge go bujnąc do 4GHZ ;) ) - chyba znów spróbuje pobić ten rekord (1682296[/snapback]

 

rekord jest pobity o 50ptk poszukaj dobrze to w ktoryms poscie znajdziesz linka do orba z wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam radka tak jak w temacie wiem że to stary rapeć ale jak narazie wszystko na nim działało to tej pory gdzy zainstalowałem NFSMW gra strasznie się (cieła) więc postanowiłem podkręcić kartę i normalnie mnie olśniło mam abita nf7 rev2.0 a fabryczne ustawienia frafiki jakie wskazuje RivaTuner to Memory 165Mhz i Core 200Mhz a podkręciłem je na mem 240Mhz(480) i Core 280Mhz prszyrost szybkości w 3D marku 2001 jest zadziwiający na standardowym taktowaniu wynik 4074a po podkręceniu 5531 na wszystkich elemętach wydzielających jakiekolwiek ciepło podoklejałem radiatory mało profesionale (z telewizora). Czy to jest możliwe testowałem kartę ze 3 godziny 0 zwiechy 0 artefaktów w 3D marku i w NFSMW.Sterowniki do karty to Catalyst 5.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj...

 

co ma do tego czy zwiekszyc wydajnosc karty to czy jest ona na rynku, czy jej nie ma... ??

 

skoro mamy te karty graficzne to widocznie jakos w nasze rece trafily a ze nie grzesza wydajnoscia, to trzeba je troche podrasowac...

 

irytuja mnie taki posty jak ten wyzej.

 

btw. ja juz daaawno nie zagladalem do tego topicu... teraz nieco zmienilem platforme, jest wiekszy potencjal i sprubuje ruszyc przynajmniej te 6k.

 

jak skoncze moding swojego potwora to wrzuce fotki i screeny z testow//orba

 

heh zastanamiam sie czy nie wydajniejszy mam na plycie zintegrowany uklad vga :P niby obsluguje directx 9.0b ale pamiec nie jest taktowana (tak mi sie wydaje) i przydzielam ja z ramu. z 512MB ddr kingston 400mhz przydzielam dziadowi 64 lub 128mb, mysle ze wiecej mu nie trzeba... jak bede mial czas to przetestuje to :]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie chłodznia Hisa 9200SE (128Mb|64bit) pamieci Mosel Vitelic 5ns, jeszcze go nie krecilem ale po przeczytaniu tego topicu nabralem ochoty bo juz myslalem ze z ta karta nic juz sie zrobic nie da.

 

No wiec chodzi o to czy zakupic to na gpu: - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75271659

 

czy moze wystarczy zalozyc wentyl w tym stylu, mniejszym kosztem i duzo latwiej ??

- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75332375

 

Dodam ze nie chce osiagac jakis rekordow, interesuje mnie wzrost wydajnosci w grach (wiem ze duzo nie na robie ale za te pare zł to sie chyba opłaca) i stabilne bezpieczne uzytkowanie na codzien.

 

Na pamiec zaloze radiatorki - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75037452

 

Doradzcie co wybrac a moze macie jakies inne pomysly, jak to zakupie to zaczne zabawe w oc.

 

p.s z takimi pamieciami jak moje to sie na tym forum nie spotkalem

Edytowane przez CookieMonster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyla moim zdaniem nie warto kupowac bo za duzo ci nie da, a bedzie glosny, zwlaszcza ze jest to 40x40. Radiatorki bym kupil Pentagramy VGA Heatsink, mialem takie na swoim radku 9200se, a teraz przenioslem je na swojego radka 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem tą kartę wczoraj, aby podłączyć monitor LCD prze złącze DVI. Nie chcę jej podkręcać, mam tylko jeden problem: w sterownikach i programie do karty nie ma możliwości obrotu obrazu o 90 stopni - potrzebne jest to do funkcji pivot w monitorze. W poprzedniej karcie Gforce program to umożliwiał. Ściągnąłem sterowniki ze srony ATI, także program Hydrovision i nic się nie zmieniło nadal ta opcja w ustawieniach się nie pojawiła.

Czy ktoś może mi pomóc, tzn:

czy jest taki soft do tej karty, aby była możliwość obrotu ekranu?

skąd pobrać takie sterowniki (ze strony ATI pobierałem, chyba, że nie te co trzeba)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktos ruszyl ten temat...

 

A tak wogole to na radziu 9200se od Procompa (ram 5ns Vdata)

ostatnio wyciagnolem taktowanie 320/230 (cooling by zalman niebieski+radiatorki Pentagrama na ram).

Wynikow nie podaje bo komputer sie do tego nie nadaje (Athlon 800@900 siostry) ale wyszstko stabilnie chodzi juz od jakis 3 miesiecy. Moze niedlugo wloze go doswojego kompa na czas testow.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

His 9200SE na Hynixach 5ns. Standartowe chłodzenie z radeona 7500 (bardzo lipne) + pasta titan silver grease + nawiew z boku (Wentyl od CPU z podpisu)

Wynik: 300/480 bez artów. (ale może być mniej, bo krótko wygrzewałem kartę)

 

Mam coś takiego, że jak dam więcej mhz na rdzeń to najpierw długo wszystko jest ok, a nagle wyskakuje full artefaktów. Dziwne to trochę jest... Może dzieje sie tak po przekroczeniu jakiejś temperatury?... Kto wie jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

Mam coś takiego, że jak dam więcej mhz na rdzeń to najpierw długo wszystko jest ok, a nagle wyskakuje full artefaktów. Dziwne to trochę jest... Może dzieje sie tak po przekroczeniu jakiejś temperatury?... Kto wie jak temu zaradzić?

 

Moim zdaniem to doszedłeś po prostu do granicy możliwości podkręcania GPU, u mnie działo się podobnie na Radku 9000. Rdzeń szedł na 325mhz i działał tak ponad rok bez żadnych zwiech ani artów, natomiast gdy dałem o 1mhz więcej to chwile pochodził i zaczął sypać artami. Może jakiś vmod napięcia GPU pomoże (o ile taki jest :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem chłodzenie i timingi i doszedłem do stabilnych 300/490MHz :) Planuję zmianę chłodzenia i vmoda gpu, bo jest łatwy:)

Edit: Na tym kompie co w sygnaturce ale procek idzie na 1200MHz i z zapuszczonymi różnymi śmieciami (gg, opera itd) w tle 6599 3dm 2k1 :) Dobiję spokojnie do 6700 jeszcze :) Tak przy okazji. Która wersja omeg jest najoptymalniejsza dla radeona 9200SE? Ja ściągnąłem 5.1, ale nie wiem czy nie są za stare...

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem chłodzenie i timingi i doszedłem do stabilnych 300/490MHz :) Planuję zmianę chłodzenia i vmoda gpu, bo jest łatwy:)

Edit: Na tym kompie co w sygnaturce ale procek idzie na 1200MHz i z zapuszczonymi różnymi śmieciami (gg, opera itd) w tle 6599 3dm 2k1 :) Dobiję spokojnie do 6700 jeszcze :) Tak przy okazji. Która wersja omeg jest najoptymalniejsza dla radeona 9200SE? Ja ściągnąłem 5.1, ale nie wiem czy nie są za stare...

 

mi najlepsze wyniki wychodzily z omeg 4.6 jak dobrze pamietam, 5 juz sa chyba za swieze do tej karty. pozdro i czekam az komus wkoncu uda sie pobic rekordzik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będąc w temacie to mam właśnie 9200SE i zajebisty problem.

 

Otóż po przełączeniu AGP na 4X komp łapie straszną zmułę (na Omegach) albo pieprzy się ekran w taki zposób że obraz jest jakby pocięty na cieniutkie paseczki i źle poskładany (na Catalyst i Warcat), ale pasek zadań i pasek Statbar zostają normalne.

 

W czym może być błąd??

 

Mam takie pomysły

- pieprzy się coś w sterownikach bo wcześniej miałem GF2 MX400, czyli powinienem postawić system na nowo

- AGP 4X w mojej płycie no powiedzmy że jest dodatkową opcją bo trzeba poprosu spod BIOS'a ustawić:

AGP 4X - Enabled, czyli może następuje jakiś konflikt sprzętowy

- może by się przydał update BIOS's karty graficznej, bo kupiłem ją już używaną i w sumie nie wiem co się z nią działo wcześniej.

 

Wiem że raczej nic to nie ma do O/C ale w tym momencie zmiana AGP z 2X na 4X doda mojej karcie dużo wydajności. Szukam właśnie także jakiś radiatorków na pamięci (tak żeby były akurat na tą kartę czyli nic zajebistego być nie musi) to może byście coś polecili.

 

I jeszcze jedna sprawa, o ile zarzuce radiatorki na pamięci i będę kręcić to powiedzmy do jakich wartości moge pozostać przy fabrycznym chłodzeniu GPU??

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z nvidii na ati na pewno powinieneś postawić system od nowa. IMO w tym tkwi problem. Oprócz tego nie zawadzi ściągnąć najnowszych sterowników do płyty głównej.

 

A ja mam takie pytanie. Czy do Radeona 9200SE można wgrać bios od zwykłej 9200? Karty różnią się magistralą pamięci. R9200 ma 128bit a R9200SE 64bit. Czy to ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...