Skocz do zawartości
kung

Ogniwo peltiera a Abit NF7 rev.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem nastepujace ogniwo:

 

OGNIWO PELTIERA TEC1-12710 40x40x3,3mm

 

Dane techniczne i opis:

 

 

TYP: TEC1-12710

WYMIARY: 40x40x3,3mm

PRĄD: 10A

REZYSTANCJA: 1.08 OHM

NAPIĘCIE: 15,4V

MOC: 89W

 

Miałem płyte na SIS ECS'a, włączyłem komputer procesor 2000+ chłodzony WC - wchodzę do biosu temp. ok 100C (reserved) czujnik termiczny zgłupiał - bo faktycznie takiej temp. nie moglo byc gdyz uzylem zlotka z czekolady ;-)) ktore wlozylem miedzy ogniwo i procesor zeby sprawdzic czy jest cieple bylo lodowate. Komputer wchodzil do windowsa ale i tak nie moja plyta wiec kolega mi oddal abit'a. Dziwna sprawa bo komputer sie wlacza i wylacza po sygnale Bip lub odrazu przy wejsciu do biosu. Procesor musi byc zimny bo tak samo testowana temperatura zlotkiem ;-). Zeby pozniej sie odpalil musze czekac troche, reset biosu i sie odpali. Wloze ogniwo bez napiecia miedzy bolk a procesor komputer sie wyłączy. Włacze ogniwo tak samo. Myslalem ze CPU jest za zimny wiec zilozowałem płytkami i tekturką nic z tego . Kwestia poboru mocy mam chiefteca 360W lecz do zasilania ogniwa uzywalem dodatkowego zasilacza +12V molex. Nie wiem w czym problem w rece przykladam WC do goracej strony ogniwa i druga jest zimniutka co swiadczy o dobrym odprowadzaniu ciepla. Nic sie nie grzeje, wszystko styka, zasilanie jest ok. Czemu komputer sie wyłącza po paru sek. ? Dotyczy to mojego abita :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% zasilacz nie wyrabia abit pobiera z 12v dla procka a sis pewnie z 5v i dlatego na abicie nie chce chodzic bo jak ten zasilacz ma chyba 16a na 12v to jak pelt zabierze 10a to 6a to stanowczo zamało dla mobo które bieże prąd dla proca z 12v

sory ale dopiero teraz zauwarzyłem ze masz dodatkowy zasilacz do pelta :oops: a już posta nie moge usunać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% zasilacz nie wyrabia abit pobiera z 12v dla procka a sis pewnie z 5v i dlatego na abicie nie chce chodzic bo jak ten zasilacz ma chyba 16a na 12v to jak pelt zabierze 10a to 6a to stanowczo zamało dla mobo które bieże prąd dla proca z 12v 8)

chyba czytac nie umiesz gosc wyraznie napisal ze ma dodatkowy zasilacz na tego pelta!!!!!!!! :evil: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u znajomka ze swoja zasilką tj. chiefem 360W, zeby zasilic osobno ogniwo - on ma plyte ta co ja abita lecz nowsza wersje (kolorowe sloty pamieci). Komp rusza, ale temp oscyluje w granicach 30-45 stopni :-/ tez ma WC a w rece trzymajac ogniwo przykladajac do WC druga strona daje lód wiec wydajnosc odpowiednia. Komputer rusza wchodzi do windowsa i sie resetuje ... U mnie odrazu sie wylacza u niego niestabilnosc, na ecsie chodzilo ale temp. smieszna :-D. Czemu tj. tak problemowe aby cos zimnego chlodzilo proca !? :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...