Skocz do zawartości

Ktory wybrac:  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory wybrac:

    • Hitachi DeskStar 7K250 (HDS722516VLSA80 ) 160 GB Serial ATA
      30
    • Samsung SpinPoint 160 GB SP1614C (7200) Serial ATA
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuje sie do zmiany dysku, poniewaz na poczciwym Maxtorze 40Gb ATA133 7200 obr. zaczynam sie nie miescic. To raz. A dwa - dysk chodzi jak odrzutowiec i to na wysokich tonach co jest bardzo dokuczliwe! Jest on najglosniejszym elementem mojego kompa. Mysle ze wybiore ktorys z tych 2 modeli:

 

:arrow: Hitachi DeskStar 7K250 (HDS722516VLSA80 ) 160 GB Serial ATA [link]

 

:arrow: Samsung SpinPoint 160 GB SP1614C (7200) Serial ATA [link]

 

Chcialbym posluchac opinii od posiadaczy tych dyskow (lub w wesji 120GB). Prosze sie nie rozpisywac na temat Badacud, Maxtorow, Caviarow itp., bo poprostu w gre wchodza tylko te 2 wymienione przeze mnie modele. Kryterium jakie przyjmuje przy wyborze dysku to szybkosc i cisza. Slyszalem, ze Hitachi jest bardzo szybki, lecz nic nie wiem o glosnosci. Z Samsungiem jest na odwrot - slyszalem ze jest nieslyszalny (:)), ale za to nic nie wiem o szybkosci. Prosze o komentarze, spostrzezenia i uwagi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hitachi (dużo mniejszy ;) ). Ale jest BARDZO ale to BARDZO cichy. Tylko raz na jakiś czas (moze raz na tydzien ?) jest jakaś akcja z przestawianiem głowic - wtedy słychać dziwny dźwięk. Wg Hitachi to coś ma konserwować dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam IBMHITACHI 160GB SATA i uważam że jest to świetny dysk. Jest bardzo szybki i w sumie bezgłośny ew. przy bardzo wzmożonej pracy odrobineczkę go słychać. No i od czasu do czasu słychac takie małe pisknięcie(to chyba ta rekalibracja głowic, o której już wspominano). Wiadomo każdy chwali swoje ale polecam HITACHI. Ciao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi - cichy, szybki, chłodny, czasami zrobi "miauuu" (pozycjonowanie :) ).

Mam z nim tylko jedną drobną niedogodność - musi leżeć na macie bo przykręcony do obudowy wprawia ją w wibracje i basowo buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi - cichy, szybki, chłodny, czasami zrobi "miauuu" (pozycjonowanie :) )

Mam z nim tylko jedną drobną niedogodność - musi leżeć na macie bo przykręcony do obudowy wprawia ją w wibracje i basowo buczy.

No ale wyczytalem tez ze nowy firmeware temu zapobiega?? Mam MP3 z tym miauczeniem - jak tak sie dzieje co 5 min to kiepsko...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiedziałem co to jest i siedziałem przy kompie i nasłuchiwałem, to słyszałem ten odgłos tak z 1-2 razy na godzinę - takie 1 sekundowe cichutkie miauuu. Nowy firmware to podobno zlikwidował / uspokoił, ja jednak nie zmieniłem firmware i jakoś już od dawna nie zwrociłem uwagi, że to sie pojawia. Musiałbym się z powrotem wsłuchiwać. A przy kompie można swobodnie spać, więc do głosnych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak z nowymi dyskami ale starsze IBM były dosć awaryjne.

No tak było ale było było dawno temu, teraz te dyski są ponoć oki. Teraz to Hitachi robi dyski, nie IBM.

 

 

Ostatnio sam miałem taki dylemat i kupiłem Hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak z nowymi dyskami ale starsze IBM były dosć awaryjne.

Tyczyło to się dysków IBM z produkcji na Węgrzech. Ale porzejęciu przez Hitachi wszystko jest spox. Bierz Hitachi :wink: Mam go, więc wiem co piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez glupie MIAU! Nawet artykul o tym napisali - niestety zgubilem linka. Nie znalazlem jeszcze kogos komu udalo sie wylaczyc ten dzwiek - wiekszosc mowi ze nowy firmware. Nadal sie waham....

wszystko juz bylo opisane tu (linki do firmware tez tam sa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj ten dysk [ Hitachi Deskstar 7k250 160GB SATA ] i jest naprawde cichy - Samsunga nie mialem i nie wiem jak to z nim, ale ten Hitachi IMO jest nieslyszalny. To jesli chodzi o glosnosc.

 

Testow na szybkosc jeszcze nie robilem, poniewaz musze sobie wszystko znow poinstalowac itp.

 

Aha, po sformatowaniu mam 153GB 8O :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hitachi

153 Gb vs 149 GB na Samsungu ( po sformatowaniu)

czas dostepu 12,7 vs ~14 ms Samsung

- Hitachi to glosniejsza nieco praca, szczegolnie odczyt/zapis , dzwieki sa bardzie metaliczne niz w samsungu

lepsza wydajnosc w srodowisku serwerowym

niestety u mnie po 7 miesiacach na samsungu pojawilo sie pare Kb badow na serwerze, podobnie jak i na maxtorze 160 GB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali przedmowcy - stawiam na Hitachi - sam mam Deskstar-a 250K 160GB stymze na PATA i musze powiedziec, ze to bardzo szybki, cichy i chlodny dysk (barka 120gb sata 50stC, hitachi 36stC - przy tych samych warunkach chlodzenia)

 

Co do efektu "miauu" to po w graniu nowego firmware'u znika on calkowicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maxtora 60 GB już dwa lata i narazie wszystko działa bez zarzutów... dlatego poleciłbym tą markę...

co forum to opinie, na tym promuje sie hitachi (według mnie najlepszy), na innych maxtor/wdc itd. itp a tak naprawdę różnicy w wydajności nikt podczas normalnego użytkowania nie zauważy, problem hałasu tu niekwestionowanym liderm jest seagate (tak myślę), a z dwóch zaproponowanych hitachi, chociaż nie wiem czemu nie pomyslałeś o seagate sata N... itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, samo dzialanie to nie jest powod do polecania ;-)

Hmm...wydajem mi się, że jednak tak :!:

 

Gdybym powiedział, że czarne są lepsze to wtedy bym się z Tobą zgodził...a pod pojęciem dobrego działania miałem ich bezawaryjność, bezproblemowość itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...