Skocz do zawartości
wadim

Zewnetrzne IP wady i zalety :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem ofetrte wykupu zew. IP za 8 zł na miesiac, prosze mi doradzic jakie sa wady i zalety zewnetrzengo stałego adresu IP :)

Zewn IP ?

A co teraz masz ?

Chodzi chyba o przekierowanie portow. Jakis koles chce na swojej sieci jeszcze zarobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalety..

Mozesz postawic dowolny serwer(http, ftp, shoutcast, gry itp.).

Mozesz wysylac pliki przez gg do osob za NAT'em :]

p2p.. ok 70% wiecej zrodel do sciagania :D

 

WADY:

Jesli nawet teraz all bylo dobrze bez firewalla to przy zewnetrznym ip bez niego ani rusz.

W ogole przy stalym ip jest o tyle wada ze jak dostaniesz gdzies bana to juz niewiejdziesz. ale zapewne teraz za serwer tez ma stale ip wiec na jedno wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalety..  

Mozesz postawic dowolny serwer(http, ftp, shoutcast, gry itp.).  

Mozesz wysylac pliki przez gg do osob za NAT'em :]

p2p..  ok 70% wiecej zrodel do sciagania :D

 

WADY:

Jesli nawet teraz all bylo dobrze bez firewalla to przy zewnetrznym ip bez niego ani rusz.

W ogole przy stalym ip jest o tyle wada ze jak dostaniesz gdzies bana to juz niewiejdziesz.  ale zapewne teraz za serwer tez ma stale ip wiec na jedno wyjdzie.

hmm jak mowicie ze przy p2p szybiciej to biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie bawi w sciganie ludzi ktorzy sciagaja warezy. To nie Ameryka ;] A jesli sie obawiasz, to lacz sie przez jakies proxy w abudabi :mrgreen:. I bierz jak tylko jest mozliwosc - naprawde, warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam głupie pytanie :) wiem ze niebiezpieczenstwo sie zwieszkyło napewno :) i tak p2p nie sciagam, czy pozatym moze mnie jakas organizacja namierzyc za targanie z jakiegos servera ftp itp.??

moze , ale rownie dobrze jak si upra to moga cie dorwac jak jestes za maska :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie zaczeło dostalem zewnetrzne ip :)

i odrazu mam problem wiec chce wysyłac pliki do ludzi z gg :) ale gdy nie ustawie fowardowania i nie wpisze nowego adresu ip to pisze ze obie storny sa za firewallem a jak ustawie to fowardowanie i port powyzej 8k bo tak mi kazał admin to pisze ze nie mozna nawiazac połaczenia co jest nie tak?

UPDATE UDAŁO SIE :) JUZ DZIAŁA :) ustawiłem otwarte porty i adres ip :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...