Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no taka prawda. Dadzą Ci te BH-5 coś? Czy będziesz miał MHz dla proca by je puścić tak jak byś chciał? I czy jest to opłacalne względem wydawania pieniędzy?

 

pzdr ;-)

1523524[/snapback]

Zgadza się zdecydowanie u mnie max Vcore=2,85 V :? ,a równolele (w topicu oferta Sirius) czytam testy BH-5 Astaka ; i potrzeba by im zapodac 3,4-3,5V,ażeby uzyskać 250-260 MHz przy dobrych timingach,więc dla mnie z powodu ograniczena napięc płyty sprawa nierealna.A przy 2,85V "ciagną" coś koło 220Mhz :cry: czyli słabiutko,więc zaczynam sie cieszyć Hynixami, bo widzę że chodzą zupełnie przyzwoicie( przy normalnie sprawdzonych ustawieniach nie zaliczyłem ani jednej zwiechy). :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Jak sie nie ma mobo, ktora pozwala na ustawienie wysokiego napiecia dla pamieci to sie kupuje hynixy poniewaz są w miare na portwel przecietnego kowalskiego i dobrze sie podkrecaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho to się pochwaliłem tymi hynixami co miałbym na sprzedaż. na 250 MHz 2,5:3:3:6 1T w MemTest posypały się błędy... oj trzeba będzie je dokładnie potestować. :? :? :?

 

Ps. Czy praca w dualu może być winą gorszych możliwości podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho to się pochwaliłem tymi hynixami co miałbym na sprzedaż. na 250 MHz 2,5:3:3:6 1T w MemTest posypały się błędy... oj trzeba będzie je dokładnie potestować. :? :? :?

 

Ps. Czy praca w dualu może być winą gorszych możliwości podkręcania?

1525182[/snapback]

Na socket A na pewno tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enigma_pl :wink:

 

Może spróbuj poluzować TRAS na 2,5-3-3-7-1T lub 2,5-3-3-8-1T powinno byc wydajniejsze jak 3-3-3-6-1T a jak nie pójdzie to pozostaje 3-3-3-8-1T,wszystko oczywiście przy 250MHz.Życzę powodzenia :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MemTest to nic ;) Jesli chcesz miec pewnosc to trzeba zapuscic Gold Memory :D U mnie bylo 5H w memtescie bez bledu a po 30 minutach pojawilo sie kilka bledow w Gold Memory...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MemTest to nic ;) Jesli chcesz miec pewnosc to trzeba zapuscic Gold Memory :D U mnie bylo 5H w memtescie bez bledu a po 30 minutach pojawilo sie kilka bledow w Gold Memory...

1526349[/snapback]

dokladnie.

Memtestem spradzasz czy kosc jest sprawna, ale dopiero w golmemory sprawdza kosc pod obciazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak: (timingi i napiecia te same)

3 kosci w dualu max FSB 215

2 kosci w dualu max FSB 225

1 kosc FSB 233

Cieńko jak na hynixy ale cóż-na takie trafiłem.

Pozdrawiam

1525323[/snapback]

Zapominasz o tym, że na socket A hynixy chodzą najgorzej.

 

3-3-3-6 1T 250 MHz -> 15 pass-ów w MemTest...

1525379[/snapback]

nie wydajniej było by 2,5-4-4-7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o tym, że na socket A hynixy chodzą najgorzej.

Nie nie zapominam o tym, ale widziałem duuzo lepsze wyniki hynixów na Socket A i ze wzgledu an to porównuje.

Pozdrawiam

PS zaraz zobacze jak będa latac na 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma, oczywiscie ze im wiecej masz slotów zapełnionych tym pamiątki gorzej chodzą, tymbardziej te hynixy. Jak juz mowilem, kosc kosci nie rowna i musisz kazda oddzielnie testowac.

 

Moja propozycja jest taka, poluzuj 6 do np. 12-14, wydajnosciowo roznicy nie zobaczysz pamiatki sobie troche odpoczna, wracam dzisiaj kolo 18 wiec pogadamy na gadu co dalej :P

 

PS: Wysłałem ci PMke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydajniej było by 2,5-4-4-7?

1526480[/snapback]

nie, wydajnisje bylo by 2,5-4-3-7, ale dawac ras-to-cas na 4 i do tego ras precharge o 1 cykl wolniej... :/ lepiej to jest napewno od max poluzowanych 3-4-4-11.... po za tym 2,5-4-4-7 to robią B8J albo niektore selekty B8R czy te co sie trafiają D8J :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob narzeka na hynixy w polaczeniu z amd64, ale ja mialem hynixy i nienarzekalem wszystko bylo OK. Oczywiscie o CL2 mozesz zapomniec natomiast jesli trafisz dobre kostki to 250 - 260MHz CL2,5-3-3-6 lub ewentualnie 2,5-4-3-7 masz pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

paolowawa zajebistego masz kompa, bardzo mi sie podoba Twoj zestawik nom moze tylko to chlodzonko na karte grafiki mi nie przypasi, ale reszta super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko w swoim czasie, bedzie w podpisie, niemam zbytnio czasu przysiasc przy 3dmarkach i innych testach, jak tylko uporam sie z zaliczeniami to siadam ostro do benchmarkow

 

Co do prosby enigma_pl to niemam kota i nienawidze kotow

 

Bart17 --> a czemu ci to chlodzonko niepasi? skoro na 5v jest cicho i wydajnie a na 12v karta jest naprawde dobrze chlodzona i delikatnie slyszalna...to nic wiecej chyba niepotrzeba, niekupilbym podrobki w wydaniu pentagramow, lub padaczki w wykonaniu Arctic Silencera

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

ja bym nie kupil tego zalmana bo potem jest problem z nakladaniem radiakow na pamieci :lol: wolalbym cos z serii ATI x REV x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam lekka przesada ze ciezko sie zaklada radiatorki. Moim zdaniem zaden silencer niema takiego stosunku ciszy do wydajnosci. Pozatym na zadnym silencerze przy 12v niemialem takiej temperatury jak mam teraz na 7v. Wiec widac czarno na bialym ze Zalman jest duzo wydajniejsza konstrukcją. TYlko ten problem z radiatorkami, ale przeciez niezaklada sie ich coodzienie, wystarczy zalozyc je dobrze przed montarzem chlodzenia i problem z glowy.

Chyba ze lubisz bawic sie w codzienne odklejanie i przyklejanie radiatorkow...to wtedy owszem lepszy bedzie silencer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Dobra nie robmy OT zaloz radiaki to sie przekonasz tak jak inni.

 

Mam teraz 2x 512 BT-D43 w dualu na 250 MHz ida przy 2,5-3-3-7 ale proc nie wyrabia na napieciach 2,9V. Super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie robmy OT zaloz radiaki to sie przekonasz tak jak inni.

 

Mam teraz 2x 512 BT-D43 w dualu na 250 MHz ida przy 2,5-3-3-7 ale proc nie wyrabia na napieciach 2,9V. Super!!!

1529286[/snapback]

Screen co najmniej z super Pi i CPU-Z byłby mile widziany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwydajniej jest jak jest CL 2 albo 1,5 :D

1527736[/snapback]

roznica pomiedzy cl2,5 a cl2 jest znikoma a co dopiero cl2 oraz cl1,5... najwieksza roznice zauwazyc mozna na cl3 do cl2,5, choc ja i tak tam ronicy nie widze w grach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

roznica miedzy CL 2, a 2,5 nie jest wcale taka znikoma :mur: taa bo Twoje gry to taki benchmark, ze ja pierdziele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...