Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać kilka postów wyżej dużo zależy od płyty głównej i platformy.

Najlepiej chodzą(mowa o Hynix D43 DT z nowej serii) na S939- 250-260MHz-1T

U mnie na S754 wychodzi -230MHz-1T (dwie kości 512MHz jedna pójdzie trochę wyżej).

 

Myślę że powyższe róznice wynikają głownie z zastosowanej platformy w mniejszym stopniu od różnic konkretbych egzemplarzy pamięci(u siebie testowałem obie kości oddzielnie i większych różnic nie było). :)

 

Edit:

Róznica nie tkwi w samym sockecie tylko procki pod S939 mają 2-kanałowy kontroler pamięci ,a na S754 jednokanałowy.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka mam mozliwosc zakupienia jednej pamiatki Hynix 512

oto oznaczenia:

 

PC3200U-30330 0441 A

HYMD264646B8R-D43 WD-A

HY5DU56822BT-D43

 

zaproponowana cena tej pamiatki to 195zl

 

teraz pytanie:

warto za taka cene kupic ta kosc a pozniej poszukac drugiej z podobnymi oznaczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto, ale później nie łatwo dostaniesz kość o podobnych oznaczeniach (konkretnie chodzi o xxxBT)

 

PS. Moje ustawienia Cell Menu, czy jakoś tak, jak ktoś chce... :P

 

1514835[/snapback]

Wiesz co ,ja u siebie Agressive Timing mam właczony(enabled) i u mnie jest lepiej,jak chcesz to możesz właczyć (czy się poprawi). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 kostki chodzące w dualu? ciekawe... może spróbuj z dwoma?

 

aha no i oczywiście spróbuj z tym jak napisał kolega: 2T, poluzuj timingi, zwiększ napięcie do 2,75V (ew. więcej)...

 

A może na złe kości trafiłeś?! :lol:

 

 

PS. Wiem, że raczej nie ten dział, ale czytając Wasze problemy z Hynixami to mogę coś zaoferować:

Jak ktoś chce to mam do sprzedania Hynixy 2x 512 MB, oczywiście na kościach DT i oczywiście działające tak jak mi.

Tzn. robią spokojnie stabilne 2,5:3:3:6 255 MHz 1T (moje i brata to ten sam sklep, ta sama seria, ten sam krzem :wink:)

Niestety na więcej nie miałem czasu ich testować na moim kompie (są u brata wrzucone - brat nie mieszka ze mną, a marudził mi żeby je sprzedać bo chce kupić platformę DDRII, niby szybciej, niby nowsze... :?)

Gwarancja w warszawskim sklepie chyba jakoś 20 miesięcy...

 

Jak ktoś chętny to na gg: 2585704, bądź pw...

 

PS. Chciałbym za nie ok. 380 PLN (można ofkoz spokojnie porozmawiać jeszcze co do ceny :wink:)

Wiem również, że na allegro za tyle się kupi nówki, no ale nie sprawdzone i będzie kupa. 210 MHz z 2T :lol: :lol: :lol:

 

Jak znajdę dwóch kupców to nie ma problemu bym sprzedał po jednej kości. :D

 

Może na DFI i Venice'ku by pokazały więcej mocy...? :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja również myśle, że to przez 3 kości. Jak znajde czas to sprawdze na 2 kosciach.

Platformy raczej nie bede zmieniał - nie jest mi to potrzebne chociaż swojego czasu kusiły mnie Venice z serii 17.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Mam pytanie:

Posiadam teraz 1x 256 hynix j-d43

Czy jak dokupie 1x 512 hynix j-d43 i wloze w mojej mobo do slotu 1 i 3 (uaktywni sie prawdopodobnie tryb dual channel ddr) oraz wgram bios 2T to wydajnosc i OC bedzie gorsze niz normalne 2x 512 ?

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się czy wydajność na zestawie:

256 MB + 512 MB (dual channel) na 2T bedzie gorsza od 512 MB + 512 MB (dual channel) 2T ??

 

Wg mnie oczywiście, że tak. Masz mniej ramu oraz 2x512MB lepiej pracuje w dualu niż 256 MB + 512 MB...

Taka jest moja opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

no jak jest z OC i wydajnością ramu 256 + 512 widzialem, ze chyba Chaos przeprowadzal taki test...

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mam od marca i max jaki wyciskam to naprawde bardzo cieniutko....

3-4-4-11 @ 250 @ 2.9V :?

 

2,5-3-3-11 jeszcze 225 @ 2.8V

3-3-3-11 @ 225 @ 2.7V

3-2-3-4 @ 225 @ 2.8V

 

jak CL i RAS-to-CAS badz Ras precharge bedzie 2 (np. 2-2-x-x badz 2,5-2-x-x) poprostu nie startują

 

seria AA-A D8J oczywiscie... tydzien: 0453 wg. naklejki

kupione w esc.pl bo bylem podjarany i myslalem ze to najlepsze pamieci :E no niestety, to byly DT :P

 

i jakos zauwazylem ze wszystkim wersje 512MB lepiej sie kręcą :blink:

 

kumpel tez je ma i 3-3-3-8 @ 250 a ja mam 256 i juz ras-to-cas z prechargiem na 4 musze ustawiac :?

 

aha, z tego co wiem to timingi 2-2-2-6 czyli bySPD dla 133MHz idą do 166fsb @ 2.9V ... wyzej nie probowalem.

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - ja u siebie zauważyłem, że jak dam 2,8V na pamiątki to sypią błedami jak złoto. Maksymalne wyniki OC wyciągam na 2,65V maks. 2,7V. Może to tu tkwi haczyk ??

1519591[/snapback]

Hynixy nie lubia wysokich napiec...chociaz moze dobrze sie czuja przy 3.05V, chodzą na 285Mhz przy 2T i 3-4-4-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem gdzies u kolesia na jakims forum (nie pamietam dokladnie) co na epoxie na nf4u zrobil na 3.1V cos 270mhz ale na 1T ;) timignów nie pamietam, ale pewnie na poziomie 3-4-4-x

rozne serie sie trafiaja i rozne lubia rozne napiecia... jedne wola mniejsze drugi nie ;)

 

pozdr. ;)

 

edit: acha, enigma, ale mi heniek nawet na 2,5-2-3-x badz 2,5-3-2-x (niestabilnie) nie startuje :(

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2:2:2:5 190 MHz 3,0V. 1T czy 2T? (co to jest "PAT"? :P)

 

Camel: mi też nie chodzą... :P

 

Bart17: na jakie ramy się przesiadasz? :wink:

1520251[/snapback]

to jest jakies wyostrzenie timingów pamieci... mozliwe ze pat enalbed oznacza 1T a disabled 2T ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poscie 1245 napisałem, że chodza (mowa o Hynix D43 DT z nowej serii) mi na 270MHz 2T-2,5-3-3-8 2,8V jednak po sprawdzeniu Gold Memory sypie błedami na tych ustawieniach.

Weryfikuję więc powyzszy post i podaje max ustawienia przy których GM nie sypie błedami.

230MHz-1T-2,5-3-3-7 2,8V

258MHz-2T-2,5-3-3-7 2,8V

265MHz-2T-3-3-3-8 2,8V

270MHz-2T-3-4-3-9 2,8V

272MHz-2T-3-4-3-11 2,8 V

 

Powyżej 272 MHz winda nie wstaje,oprócz tego jest ciepło i troche to działa na niekorzyść

 

@enigma_pl

 

Czy próbowałeś włączać u siebie parametr Agressive Timing ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak próbowałem i komp nie wstaje :P

 

-------

kurde widzę, że przydałoby się puścić Gold Memory... :?

1522305[/snapback]

No nie wiem, Ty masz inna platforme S939 pamięci dual i moze cos jest inaczej bo u mnie przy Aggressive timing disabled to jest zupełna nedza pamieci ok 20-25MHz niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjałem jedną kość i stabilne FSB to 225 przy 2.5-3-3-11 1T @2.7V w dualu.

Teraz widać, że przy 3 kościach otrzymujemy niższe FSB niż z 2 kostkami.

Później je troche jeszcze pomęcze.

Sprawdze jak podkręcają sie pojedyncze kosci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enigma_pl

Sprzedajesz Hynixy,masz na oku jakieś inne :) ,ja też bym zmienił na coś szybszego osatnio mysle o Astak na BH-5 2x512 za 601zł z sirius.pl w topicu o ofercie pamięci sirius niedługo dzięki uprzejmości jednego z kupujących bedzie test tych pamieci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O

Owszem sprzedaję i jednocześnie przy hynixie zostaje! ;-)

 

W sygnaturce mam 1 x 512MB zaś sprzedaję 2 x 512 MB. Ramy są z tego samego sklepu, z tej samej serii, z tego samego krzemu praktycznie (na kościach są chyba te same oznaczenia literka w literkę).

Chodzą praktycznie tak samo, choć jutro chcę jeszcze przetestować te 2 x 512 MB memtestem (mój 1 x 512 MB przeszedł 25 min bez problemu).

 

A nie zmienię na nic szybszego, bo:

1. proc nie idzie (dużo) więcej niż 255 na normalnym napięciu (ok. 1,5V)

2. brak pieniążków

3. jakby były pieniążki to w takiej kolejności zmiany w kompie: kolejna kostka 512 MB Hynixa (a jak :D) -> obudowa Chieftec -> WC -> grafika -> inny RAM ;-)

 

po co zmieniać coś co jest dobre? :D :D :D

ja jestem z moich bardzo zadowolony, jak na cenę jaką za nie zapłaciłem... :)

 

 

PS. maxymalne napięcie możliwe na mojej płycie głownej bez modów - 2,85V - trochę mnie ogranicza. Wiadome, że przy 2,85V (podobno dające 2,9V) nie pozwoli mi wyciągnąć maxa z BH-5/6... ;-) A na Hyniaxa napięcie praktycznie nie działa, więc to ram akurat dla mnie.

 

pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...