Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie dotyczące tych timingów: rozumiem że zmniejszając timingi zmniejsza się też pożliwość podkręcania FSB - więc co lepiej kręcić ? timingi czy FSB ? (mówie o kościach Hynixa i platformie pod A64 S939)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYMD264646B8J-D43 AA-A

 

 

 

U mnie pisze:

 

HYMD264646D8J-D43 AA-A

 

Od gutexa dostales D8J-D43??? Przypomnij raz jeszcze jak chodza, i jakie to kostki chcesz sprzedac? te od gutexa??

 

Tak, właśnie takie pamiątki dostałem od qutexa i własnie te pamiątki chce sprzedać.

Chodzą całkiem przyzwoicie:

240mhz 2.5-3-3-11 bez zmiany napięcia

250mhz 2.5-4-4-11 bez zmiany napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kicha ledwo 200 ciagna kupilem u goscia na lallegro za 250zł i wyugladaja inaczej niz normalnie

MOze to wina płyty głownej nie wiem

hehe poczytaj ten topcik przeciez pisze ze to podroby hynixow kupiles zapewne serie CT od NEOBIT :) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł: aby oczyścić się z zarzutów kłamstwa i dowieść, że te ramy naprawdę idą tak jak powiedziałem, zamierzam w nabliższym czasie pożyczyc od kolegi kamerkę cyfrową, którą nagram krótki filmik który bedzie pokazywał ustawienia w biosie i jak pracuje komputr bez problemów na takich timingach przy FSB 229Mhz

 

PS. 260MHz wyciągnęłem na nich (ale asynchro na jednej kości: "-J") jeszcze jak nie miałem drugiej kości, więc to nie jest miarodajny dowód, ale wszak pokazuje, że te kości tej firmy naprawdę dużo potrafią

 

jednocześnie zapewniam że nagram go w taki sposób, żeby nie było wątpliwości że to ja i mój komp na nagraniu

aha, czy ktoś ma jakieś uwagi co jeszcze ma być na nagraniu?

jednym słowem: zalezy mi na udowodnieniu swojej prawdomówności i rewelacyjności ramów Hynixa :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Ja kupiłem w sklepie te pamięć: HYMD264646D8J-D43 AA-A, i nie narzekam

Mi bez podnoszenia napiecia poszło 2.5-3-3-11, na fsb 230, a więcej nie próbowałem, bo sie boje o mofsety(niechłodzone)

sklep to arest.pl

ogółem nie narzekam, czekam na mozliwość dokupienia 2 kostki i duala.

Na razie jade na nowym biosie Taipan@merlin, z CR 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu! Mam wielka prosbe.. zapodaj hynixy z aresta na 333 i cl2-2-2-6 zobacz czy pojdzie, a potem na 400 z cl2-?-?-?..

 

Prosze odpisz szybko, bo moze jednak jutro przejde sie do aresta i kupie tam a nie u gutexa..

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra

na wstepie zaznaczam- założyłem już na nie (dziś) radiatorki, ale co się orientuje, niewiele wpłynęlo to na pracę kości-najwyzej pozytywnie-ładnie ciepło oddają.

Czasu nie miałem więc tak:

1. 333, 2-2-2-6 -bootuje, chodzi i zapie..., na napieciu 2,7v( tak ustawiłem i już)

2. 400, 2-3-3-9 -jw.

3. 482, 2,5-4-4-11 - j.w (to było wcześniej, przed obaczeniem teo posta), napiecie 2,8(cholera nie wiem czy napiecie coś mi daje)

tak na boku - bez radiatora walnełem je na 235 2,5-3-3-11, na 2.7v ....tak z przypadku, ja naprawde nie mam/miałem czasu na testy...mam dziewczyne w ciązy, sami wiecie...

W obu przypadkach zauważyłem dziwną przypadłość- deamon tools mi sie na starcie wywalał(i raz outpost firewall). Przy 450, 2,5-3-3-11 jest spoko.

Dla spokoju ducha mówie - zapusciłem 3dmarka 2001, ale tylko na chwile, do 3 testu ze smokiem. No i odpalałem Americas Army, ten badziew lubi sie wywalac, wiec gdy na treningu było ok, uznałem ze jest ok:)

Proc chodził róznie - od 1666(166x10), potem 2000(200x10), ~2200(242x9).

Zawsze synchro

Nie wiem czego to wina(pewnie tego biosu nowego co mam-taipan), ale asynchro ani razu mi nie zbootował.

Ogółem- brac te pamiątki póki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak ..

pamieci z neobitu bylychyba takei same jak te od Gutexa ...

 

kupilem 2szt od gutexa ...

solo kazda robi 240 ... w dualu nie moze wysjc z 200MHz

 

po zapodaniu biosu z 2T mam 240 Dual ...

;]

wszyscy sie zrolowalismy na maxa ;]

tak to jest jak sie jest zachalnnym na fsb ...

potestujcie biosy z cpc off (2T)

 

UPDATE:

Póki co testuje na biosie D26ver.2.0SpeedFireFullBpl3.19C-MerlinandMaverS

bo wczeniej uzywalem jego wersji z CPC on (1T) i pamietal ze byl fajny :)

potem zrobie testy na tym nowym d27 moze ..

 

SuperPI stable 2x512 243Mhz 2.5-3-4-11-2T 2.7v jak narazie ... (godzina 00:26 Sobota ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak ..

pamieci z neobitu byly chyba takei same jak te od Gutexa ...

 

kupilem 2szt od gutexa ...

solo kazda robi 240 ... w dualu nie moze wysjc z 200MHz

 

po zapodaniu biosu z 2T mam 240 Dual ...

;]

wszyscy sie zrolowalismy na maxa ;]

tak to jest jak sie jest zachalnnym na fsb ...

potestujcie biosy z cpc off (2T)

 

UPDATE:

Póki co testuje na biosie D26ver.2.0SpeedFireFullBpl3.19C-MerlinandMaverS

bo wczeniej uzywalem jego wersji z CPC on (1T) i pamietal ze byl fajny :)

potem zrobie testy na tym nowym d27 moze ..

 

SuperPI stable 2x512 243Mhz 2.5-3-4-11-2T 2.7v jak narazie ... (godzina 00:26 Sobota ;])

chyba? w everest pokazuje je jako Jade Star Tech czy Hyundai ?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazuje Hynix ...

 

ale chodzi o to ze nie wazne kto zrobil kosci sa i tak hynixa ...

mam idento objawy jak mial tomboy...

single 240+

a dual ledwo 200 na defaultowych timingach ...

wszystkiemu winne 2T

po zmianie 1T na 2T dual smiga na 240 i wiecej .. jeszcze nie stestowalem do konca

 

Dołączona grafika

 

chodzi mi o to ze sa w nich kosci BT ...

a w tych neobitowych CT .. i zrobil je jade star ... ale to jeden pies wychodzi na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladne ..

jedna kosc spokojnie smiga na 1T ... przy drugiej pojawia sie problem jesli bios nia ustawienia @T (np NF7) trzeba sie posilkowac modyfikowanymi biosami z 2T .. wtedy beda chodzic tyle w dualu co smigaja w single ;]

aczkolwiek 2T daje maly spadek performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E...to spoko

Mam nowy biosik merlina, jak trza bedzie sie wgra z CPC off i już, zależy mi na wysokim fsb, bo daje wiekszego kopa mi niz mgz proca, no i pozatym, proc max ciagnie do 2.3 ghz w miare stabilnie(max jaki na razie osiągnełem to 2.36)

A za rok moze zmiana wyszystkiego...albo nie, dojdą wydatki na dziecko wiec nie bede sie juz tak bawił:(

Tylko czemu nie chce mi chodzic asynchro...sprawdziłbym czy sięgnie 500-520:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem isc dzis do aresta, ale ciach! by strzelil, kumpel ktoremu wczoraj wieczorem sprzedalem moje hynixy 2x256 mowi, ze nie chodza mu w dualu na abicie nf7.. w singlu smigaja.. wiem, ze on ich nie kreci powyzej 400.. biosa nie zmienial od momentu zakupu mobo (marzec/kwiecien).. Dzisiaj o 15 ide do niego cos z tym zrobic.. jesli macie jakis pomysl to zarzuccie, nie znam sie zupelnie na abitach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz czasu to nie kręc .. takie podejscie debilne

pozatmy widac ze nie masz pojecia o pamieciach bo hynixy nie sa do 2-2-2-x ... a ty od nich tego oczekujesz (czytajac twoje posty wyzej)..

 

hynixy najlepiej chodza 2.5-3-4-11 .. ewwentualnie 2.5-3-3-11 ..

za to nie potrzebuja wysokich napiec bo swoje maxy robia przy 2.6 - 2.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos w jakie kolejnosci podajesz timingi (2 srodkowe) trcd pozniej trp czy odwrotnie?

Mi na razie udalo sie stabilne na 100% uzyskac 230MHz w dualu przy 2,5-3-3-11 @2,7V (pamieci od gutexa) bios taipan d27 0.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz czasu to nie kręc .. takie podejscie debilne

A gdzie napisalem ze nie mam czasu krecic?

 

Nie mam czasu, zeby szukac dlaczego u kumpla na nf7, niezaleznie czy w singlu czy w dualu, 512 mojego ramu ma problem w win xp, wolno sie wsyzstko uruchamia i same bledy wyskakuja, nawet menagera urzadzen nie mozna odpalic bo komunikat o bledzie jest... Memtesta przechodzi bez bledow, [brzydkie określenie na linuksa] tez dobrze dziala.. Kostki wsadzane osobno dzialaja.. Polecilem przeinstalowac winde..

 

Jesli mialbys napisac w ciagu swiat projekt o petli synchronizacji fazowej PLL to tez nie mialbys czasu na takie rzeczy... dlatego zapytalem sie czy ktos slyszal o takim problemie na hynixach... po to chyba jest to forum..

 

Jesli nie wiesz w czym problem, to jeszcze nie powod zeby mnie od debili qwa wyzywac.

 

 

pozatmy widac ze nie masz pojecia o pamieciach bo hynixy nie sa do 2-2-2-x ... a ty od nich tego oczekujesz (czytajac twoje posty wyzej)..

 

hynixy najlepiej chodza 2.5-3-4-11 .. ewwentualnie 2.5-3-3-11 ..

Oczekuje tego od nich przy 166mhz, czy to tak wiele?!

 

A to, ze chodza najlepiej przy 2.5-3-4-11 to inna kwestia, nie interesuje mnie tymczasowo wysokie fsb.. A system oparty o nf2 jest przy takich time'ingach najwydajniejszy przy taktowaniu > 200... nie interesuje mnie takie fsb dopoki nie przejde na athlona 64, za pol roku...

 

Teraz chce 166mhz i 2-2-2-6, a wiem ze sa partie hynixow ktore tak dzialaja..

 

za to nie potrzebuja wysokich napiec bo swoje maxy robia przy 2.6 - 2.7

 

A o napieciach mnie nie ucz, moze wiesz ze swoje maxy robia przy niskich napieciach, ale ciekawe czy wiesz dlaczego z punktu widzenia elektroniki Panie ekspercie??

 

Przepraszam, jesli moje wczesniejsze posty w jakikolwiek sposob ublizyly Twojej osobie, wiedz, ze nie byly skierowane przeciw Tobie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadek jest .. wiadomo ze jest timingi podaje tak jak ustaiwa sie w nf7 w biosie ale o tylu

 

11

4

3

2.5

 

 

240 wywalilo mi sie w 32mb pi ..

na razie nie chce mi sie testowac konkretnie tylko po 32mb pi zapodaje i styka .. w tym czasie ogladam jakis film albo co ..

240 zdawalosie dzialac ale po 2h grania w Cronicles of Riddick sie wylozylo

 

@mikeb: WHATEVER

hynixy pojda 2-2-2-11 nawet na 200 .. ale z 2T

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kurde chyba pasuje juz z OC... :? Nie kumam o co chodzi......

Kupilem w NTT takie oto pamieci - roznia sie jedna koncowa cyferka serii:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Opatulilem je w takie oto radiatory

Dołączona grafika

 

Z ciekawosci sprobowalem na biosie z CPC ON - D27Taipan(08.12)

Dołączona grafika

 

Wiec standardowo daje 11-4-4-3cl na FSB=240, bios D27Taipan CPC OFF... ale jakiez moje zdziwienie, gdy MemTest pokazuje takie cos...

Dołączona grafika

 

No wiec FSB w dol, timingi zaostrzone i teraz juz wszystko OK, ale jakos mnie to nei satysfakcjonuje :(

Dołączona grafika

 

Dla pewnosci testowalem na mnozniku x10, Vcore 2V, Vddr 2,8V, Vdd 1,6V, mosfety i inne gorace uklady na mobo radiatorowane, buda dobrze wietrzona a na CPU i GPU jest WC...

 

I czego mozna jeszcze sprobowac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos: no troche sie unioslem, ale chyba nie chcialbys zeby ktos cie od debili wyzywal.. Moze nie wiem wiele o pamieciach, ale chce sie dowiedziec jak najwiecej

nie nazwalem cie debilem ..

przeczytaj dokladnie

 

 

@Dimek .. ;] to norma :) mnie poprzednie pamiatki chodzili

10x240 (2400Mhz) czysto 2.5-3-4-11

a 12x200 (tez 2400Mhz) błedy ;]

przy czym na 12.5x200 tez bledy ..

a na 11.5x200 nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tam w d... inne sklepy Po tym jak naciąłem się na podróby hynixów wyłacznie kupie u gutexa w pon pamiatki zmawiam moze bedea na nastepny dzien albo pozniej .mysle ze gutex to porzadny gość mowa o kupnie przy cąłej wpłacie kasy na konto :(

Takze dam znac jak chodzą

Jeśli pójdą beznadziejnie to na 99% KT 600 nei daje rady ale tak wy te pamięci chwalicie .

Gutex pisał że na 480mhz bez problemu chodza bez zmian ynapiecia powyżej 500 zmiana napiecia jest potrzebna

pozdor :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek .. ;] to norma :) mnie poprzednie pamiatki chodzili

10x240 (2400Mhz) czysto 2.5-3-4-11

a 12x200 (tez 2400Mhz) błedy ;]

przy czym na 12.5x200 tez bledy ..

a na 11.5x200 nie :)

Wiec o co chodzi :?: 8O ... Wiem, ze proc spoko smigal na 2,7GHz (225x12) w SC @11-2-3-2cl (MantaRaysXT CPC ON), wiec mysle, ze nie on jest winowajca...

Pamieci teoretycznie sie nadaja, ale jak sie okazuje nie jest to taka rewelacja na tej platformie w konfiguracji 2x512MB :?

 

Co mozna zrobic aby zwiekszyc FSB do powiedzmy 240 i miec proca podchodzacego do 2,7GHz :?: - przy rozsadnych timingach of koz i bez peltierow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...