Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska nie bardzo wiem co zrobic pamiatki moja sa niby OK aleeeeeee gutex przysłał mi inna serie niz była w opisie! z tego co widze w opisie aukcji Hynix HYMD264646B8J-D43 a jak sprawdziłem na kosciach apmieci to pisze Hynix HYMD264646D8J - D43 Wiec cos jest nie tak zobacze jak mi przysle druga pamiec jaka mi przyjdzie a przyjdzie w poniedziałek. Nie wiem czy pisac do niego bo nie wiem ktróa sie bedzie lepiej krecic ale z tego co widze to ludzie na forum bardziej polecacie tą z Hynix HYMD264646B8J-D43 wiec moge sie upomnieć. CO wy mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem bawić się z tymi Hynixami

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=37221111

Oznaczenia na kościach BT D43

I tak FSB 205 2-2-2-8 Vdimm=2.63v komp nie rusza , przy 2.77V tez nie

Przy 2-3-3-8 idzie .

Obniożyłem mnoznik podniosłem FSB do 215 i : 3-4-4-11 V=1.63V idą ale w windzie i tak sie sypie , restarty itp.

Nie wiem ale ja to zawsze mam pecha chyba że coś mam z płytą zwalone.

Jak dla mnie to moje TwinMoski już te nowsze co sie niby nie kręcą chodza lepiej niż te Hynixy , nie mówiąc o TwinMosach tych starszych które mam .

Ogólnie ja bym nie polecał najnowszych Hynixów bo są dowalone ale ta cena za 279zł zachęcająca ,a i może trafi się komus jakiś dobry egzemplarz.

To tyle z mojej strony, jakbym miał jeszcze raz wybrać ramy to chyba wziołbym Kingstony Value na kościach Kingstona, przynajmniej z gwarancją było by bez problemu.

Aha i piszcie jak się wam kręcą najnowsze Hynixy , wyprodukawane niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki CHAOS dokładnie masz bios że ci leca w dualu tak wysoko

mógłbyś podac jeg opełną nazwe ? PLEASE!

jedynei z tgeo co wiem aby 2x512mb hynix smigał na abicie to potrzeba biosu z cpu off

D26ver.2.0SpeedFireFullBpl3.19C-MerlinandMaverS.ZIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dostałem pamięci D8J - D43, więc chyba gutex powinien zmienić opis na allegro. Niestety za długo się nimi nie pobawiłem, bo zgon zaliczyła płyta główna po CLEAR CMOSie (przytrzymanie klawiszu Insert nic nie pomagało). A dałem 9*220. Potem tylko ciemny ekran, dioda od HDD świeci cały czas, z kolei Power nie. Wyjąłem wszystko z płyty, podpiąłem samo zasilanie, start na pinach i nic... kompletna cisza, zero pisków z jej strony. Co ciekawe na wyświetlaczu POST cały czas FF... I Święta bez kompa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - przyszly dzisiaj pamiatki do mnie zamowione u gutexa - nie licze na szal FSB bo mam epoxa 8rda+ ale chetnie jutro podziele sie wrazeniami ;)

No i dobrze że nie liczysz na szał FSB :-)

Kupiłem u niego też te hynixy, przyszły dzisiaj, i na moim 8RDA idą max stabilnie tylko na 210Mhz przy 2,5-3-3-8 przy 2,9V (na mniejszym napięciu są zwiechy)

 

Zmieniając CL na 2 i 210Mhz,

lub podwyższając timing np: 3-4-4-11 i ustawiając 215Mhz komputer zamierał pomagał tylko clear bios.

No cóż Epoxy jakoś chyba nie są stworzone do oc pamięci.

Ale i tak jestem zadowolonu bo kupiłem je pod przyszłą wymiane płyty na platforme A64 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem graniczne stabilne ustawienie dla swoich pamieci w trybie DUAL przy timingach 11-3-4-2,5cl - jest to 235MHz (zdjecie na poprzedniej stronie), bo na 236 juz wyskakuje takie cos :(

Dołączona grafika

 

Teraz albo inne biosy testowac (na co nie mam juz sil i chcialbym, zeby to byl D27), albo luzowac timingi... i znow od nowa "zabawa" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Niedlugo dojdzie Lanparty pewnie po swietach a przedtem chce kupic te hynixy D43. 1x 512MB i dobrze zeby poszly przy FSB 250 gdyz za 3-4 mkiechy kupie jakiegos dobrego mobila od amd 8)

 

mam na oku to ale nie wiem cyz warto

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37221111

 

Jesli macie jakies dobre oferty ktore sa pewne to podajcie mi na prv. Wielkie thx.

Cena do 300zl. Gdyz musze opchnac swoje stare twinmosy i nonamy + DFI kt-400 i moze GF 4 mx za 2 miechy jak przezyje vmoda i rekord 8000pkt w 3dmarku01 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za moze banalne pytanie ale skad to sie bierze że na intelu wynik jest x2 lepszy niz na AMD w aidzie i everescie ?

Czyt aMD jest tak bardzo słaby ?  :roll:

Przeciez intelek ma cos tam burst ze szyna idzie 800mhz pomimo pamieci 200mhz. Nie wiem jak to mozliwe ale tak to sobie tlumacze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37221111

 

Ta pamięć jest identyko co sprzdeaje gutex czyzby konkurencja ?

Co o tej sądzicie kupował ktos juz u tego kolesiahttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=37221111 za 279zł

a gutex sprzedaje za 299zł

 

Ta pamięć jest identyko co sprzdeaje gutex czyzby konkurencja ?

Co o tej sądzicie kupował ktos juz u tego kolesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na DFI kt-400 i pamieciach 1x256twinmos 400mhz i 1x noname 1x 128 266@333 2-2-2-6 i puszczeniu 1T komp ofcoz nie wstal. Reset cmos i od nowa ustawienia wszystkiego ale zeby to moglo spowodowac cos wiecej ;o Przestaje sie bawic :F :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]chaos a nie masz jakichs dokladnych % wynikow powiedzmy z aidy ile sie traci na 2T, bo nie wiem czy sie oplaca ryzykowac pada biosu i sprawdzac samemu a ty widze odwazny:] (a na google to sa spore rozbieznosci)

ubawilem mnie po pachy ta odwaga ..

biosy sa przeciez pewne .. tylko takich uzywam .. testowanych ..

bywa ze zmieniam biosy z 5razy dziennie jak testuje .. i nic mi nie padlo jeszcze

w grach roznicy nie widac i w windzie

 

 

UPDATE .. testy i tak mialem robic .. ale wykreiskow i procentow liczyc nie bede .. liczcie se sami :P

 

D26MantaRays XT 10x240 2.5-3-4-11

 

Single    1T                    2T  Everest  3555/1310     3500/1230Sandra   3561/3254     3495/3156DualEverest                3580/1420Sandra                 3620/3365

10x245 2.5-4-4-11 DUAL

1T                 2T3700/3400    3684/3404

jak widac w dualu roznice w syntetyczych benchmarkach sie niweluja

 

update2

SuperPi 16mb

11x235 2.5-3-4-11-1T na moich starych hynach 2x256

16m03s

 

11x235 2.5-3-4-11-2T na tych nowych 2x512

16m17s

 

Dołączona grafika

 

roznica jest .. owszem ... ale glównie w benchach w któych sie pamiec liczy mocno (wiec szczegolnie superpi)...

ale mysle ze nie jest zle .. 14 sekund to niewiele .. biorac pod uwage ze przy tamtym tescie mialej jeszcze troche bardziej okrojony sys z badziewi

ja tam narzekal nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos Hynixy na epox ?? zastanawiam sie czy nie warto było by zmienic mobo bo nic nie moge podkrecic :(

Ja mam i jest beznadziejnie.

wczoraj chodziły mi na 210 ale moja baba siedziała na kompie i dŁubała tylko w explorerze.

Jak ja zapuściłem benchamarka to już kapa :-(

Stabilnie tylko na 205Mhz :-/

ale te 5mhz to wielkie nic i teraz mi chodzą w standardowych ustawiniach 11x200 2.5-3-3-8

Ale nie żałuję za jakieś trzy/cztery miechy kupię płytkę pod A64 to te kostki będą jak znalazł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Epox naprawdę jest taki słaby? nie jest to przypadkiem wina innego komponentu? polecano mi wiele razy właśnie Epoxa i nie wspominano, że nie wyrabia na tak niskich MHz'ach na FSB

co za szczęście, że mam Abitka :P

Jak ja kupowałem mojego to też nikt nie wspominaŁ o czymś takim bo wzasadzie nikt nie wiedział...

bo było to prawie dwa lata temu he he he.

Zmiana biosu na najnowszy też nic nie dała, a może są jakieś nieoficjalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...