Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

nawiazujac do wczesniejszych postow, potestowalem troche pamieci i tak :

 

na 166Mhz pracuja na 2,2,2,6 ale wydajniej na 2,2,2,10 wszystko na 2,6V

na 190Mhz pracuja na 2,3,3,11 na 2,6V stabilnie

na 200MHz pracuja na 2,3,3,11 ale juz na 2,8V stabilnie

-na 210Mhz pracuja na 2,3,3,11 na 2,9V niestabinie :( super pi wywala bledy.

na 210MHz pracuja na 2,5,3,3,11 na 2,6V stabilnie

narazie tylko tyle. musze zmienic chlodzenie na CPU zanim pojade dalej .

 

Ustawienia testowane na 3DMark 2001, Super Pi, Cinebench2003

maja jakis potencjal w sobie :) ja jestem strasznie zadowolony. nareszcie moge sprawdzic ile max pojdize procesor :) (moj 2300+ idze spokojnie na FSB 210 czyli 2GHz na 1,6V)

 

wszystko na orginalnym biosie abit d27

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,ja właśnie tesuje swoje hynixy w dulau 2x512 na 233(466)mhz przy timingach cl 2.5.3.3.11 i jest jak narazie dobrze wszytsko przy napiecu 2.9 ale...jak zmienilem slot,(w celu testów)tzn jedna kosc wsadzilem tam gdzie wczesniej siedizala druga i na odwrót,to Prime 95 po chwili wywalil błąd,po zmianie slotów jak narazie jest dobrze,czy to ma jakieś większe znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamieci GeIL Ultra Platinum DDR500 sa na tych samych kosciach, o ktorych piszecie w tym watku czyli Hynix D43 ? Na XS tak pisza... niestety nie bardzo chce mi sie sciagac radiatorki z moich pamieci zeby sprawdzic ale chodza one do 230MHz przy timmingach 2-2-2-6 (2.8V) a do 270 na 2.5-3-3-6 (3.0V) oczywiscie przy 1T .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamieci GeIL Ultra Platinum DDR500 sa na tych samych kosciach, o ktorych piszecie w tym watku czyli Hynix D43 ? Na XS tak pisza... niestety nie bardzo chce mi sie sciagac radiatorki z moich pamieci zeby sprawdzic ale chodza one do 230MHz przy timmingach 2-2-2-6 (2.8V) a do 270 na 2.5-3-3-6 (3.0V) oczywiscie przy 1T .

1419722[/snapback]

ale o co ci chodzi ???

chyba niedokonczyles pytania. nio fajne pamieci masz :D

 

 

nio i lecimy dalej z moimi pamieciami : (zmienilem paste na procesorze)

230Mhz i 2,5 3 3 11 2,6V stabilne :) strach sie bac co mozna osiagnac na tej platformie :)

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodzi ???

chyba niedokonczyles pytania. nio fajne pamieci masz :D

chodzi mi o to, ze czytajac wczesniejsze posty w tym watku wydaje mi sie, ze moje pamieci chodza "za dobrze" jak na D43 (przed chwila zrobilem superpi 16MB na 280 2.5-4-4-7-1T 3V)... ale moze mi sie tylko wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami tak sie dzieje, z kościami wszystko wporządku według mnie

 

dobra a teraz moje pytanko

mam moej 2x512 na 2-2-2-6 174mhz i w sandrze mam

odczyt 2400

zapis 2235

 

czy to troszeczke nie mało? niestety moja płyta nie obsługuje duala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami tak sie dzieje, z kościami wszystko wporządku według mnie

 

dobra a teraz moje pytanko

mam moej 2x512 na 2-2-2-6 174mhz i w sandrze mam

odczyt 2400

zapis 2235

 

czy to troszeczke nie mało? niestety moja płyta nie obsługuje duala :(

1420843[/snapback]

 

mało :/ , moze SANDRA zaniza :) sprawdz w EVERESCIE

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosu wyjatkowo cie nie zjebie za niesuzkanie (chociaz na upartego to bys znalazl odpowiedz) i za nieodpowiednie miejsce na posta (bo jest ok) i za nowego posta (bo dopisales sie do istniejacego) i odpowiem: ma znaczenia, jak masz 2 kosci to napewno jedna jest lepsza i smiga wyzej. rownie sloty na nf7 sa tragiczne w niektorych egzemplarzach i dobrze smiga tylko 1 kosc w osobnym slocie. i najlepiej przy 2 kosciach to wsadzic lepsza kosc do slabszego slota a gorsza do lepszego wtedy sie wiecej wyciska. smutne ale co zrobisz:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,Logan...bywa..obecnie testuje sobie ramy i raz przy fsb 470* jest dobrze w Prime95 nawet pare godzin,a raz po minucie juz error...więc,się zastanwiam czy nie zostawic tak,ale...zoabczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,Logan...bywa..obecnie testuje sobie ramy i raz przy fsb 470* jest dobrze w Prime95 nawet pare godzin,a raz po minucie juz error...więc,się zastanwiam czy nie zostawic tak,ale...zoabczymy.

1421500[/snapback]

 

 

Słuchaj możesz jeszcze spróbować np GoldMemory... wtedy sprawdzisz trochę szybciej czy wywala kontroler pamięci...

 

Podreślam, że to na wstępie... Później np PRIME95

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam takie pytanko dotyczące moich pamiątek.

Mam Hynixy D43 PC3200 Cl3 2x256-niestety nie podam teraz dokładnych oznaczeń pamieci bo jestem w pracy i nie mam pamiatek pod ręką.

Otóż nejlepsze napięcie jakie one tolerują to 2.76V, chciałbym się dowiedzieć dlaczego i czy coś mogę z tym zrobić?? No i np złapałem stabilność w dualu przy fsb260 czyli pamiatki 520mhz Cl3 4-4-11 na 2,76V. MemTest ok,prime stable i SuperPi 16M bez żadnych problemów. Wczoraj zaczełem testować GoldMemory i sypie błędami przy o wiele niższych ustawieniach! Zjazd z szyną w dół nie pomaga(sypie błędami przy 500mhz) a na zwiększenie napięcia pamiątki tak jakby wcale nie reagowały-wręcz przeciwnie,kiedy w MemTest zacznie wywalać błedy i zwiększam im V to wysypują jescze więcej błedów! W dodatku pamięci wcale nie tolerują Cl2,5-może przy szynie 200mhz tak ale to mnie nie interesuję:-/

Dawałem już im 3.4V i czuję się bezradny w tej sytuacji a jeszcze dobiły mnie te błędu w Goldmem więc proszę o dobre rady! :wink:

 

ps.jak bede w domu to napisze dokładne oznaczenia tych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam takie pytanko dotyczące moich pamiątek.

Mam Hynixy D43 PC3200 Cl3 2x256-niestety nie podam teraz dokładnych oznaczeń pamieci bo jestem w pracy i nie mam pamiatek pod ręką.

Otóż nejlepsze napięcie jakie one tolerują to 2.76V, chciałbym się dowiedzieć dlaczego i czy coś mogę z tym zrobić?? No i np złapałem stabilność w dualu przy fsb260 czyli pamiatki 520mhz Cl3 4-4-11 na 2,76V. MemTest ok,prime stable i SuperPi 16M bez żadnych problemów. Wczoraj zaczełem testować GoldMemory i sypie błędami przy o wiele niższych ustawieniach! Zjazd z szyną w dół nie pomaga(sypie błędami przy 500mhz) a na zwiększenie napięcia pamiątki tak jakby wcale nie reagowały-wręcz przeciwnie,kiedy w MemTest zacznie wywalać błedy i zwiększam im V to wysypują jescze więcej błedów! W dodatku pamięci wcale nie tolerują Cl2,5-może przy szynie 200mhz tak ale to mnie nie interesuję:-/

Dawałem już im 3.4V i czuję się bezradny w tej sytuacji a jeszcze dobiły mnie te błędu w Goldmem więc proszę o dobre rady! :wink:

 

ps.jak bede w domu to napisze dokładne oznaczenia tych pamięci.

1422212[/snapback]

 

ja wlasnie odpalilem sobie flasha i error, pamiec nie moze byc read... mysle zonk

odpalilem goldmema i error :| :| co ejst? zjechalem z timingami na 3-4-4 przeszlo, potem 3-4-3 przeszlo... wiec to CL2.5 nei pasuje mu za bardzo...

 

goldmem jest o wiele bardziej wrazliwy niz memtest czy prime czy super pi... u mnie te 3 ostatnie przeszly, a goldmem daje bledy... nie qmam troche tego programu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie odpalilem sobie flasha i error, pamiec nie moze byc read... mysle zonk

odpalilem goldmema i error :| :| co ejst? zjechalem z timingami na 3-4-4 przeszlo, potem 3-4-3 przeszlo... wiec to CL2.5 nei pasuje mu za bardzo...

 

goldmem jest o wiele bardziej wrazliwy niz memtest czy prime czy super pi... u mnie te 3 ostatnie przeszly, a goldmem daje bledy... nie qmam troche tego programu... :)

1422369[/snapback]

No ale nie zależy już mi na tym Cl 2.5 moze być Cl3, tylko dlaczego jak daję im większe napięcie gdzie powinny wiecej mhz ciągnąć albo iść na niższych timach to one sypią błędami wtedy że hej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natan33

 

mam to samo ze swoimi hynixami (na kosciach DT), im wiecej V tym gorzej ze stabilnoscia

podobnie w GM, sporo bledow (volty nie pomagaja), a memtesty, 3dmarki zapetlone na 10 razy, kompresje, pi32M, giery i ogolnie caly komp bardzo stabilny

(mam na tym punkcie malego bzika)

 

jedyne co udalo mi sie zrobic by GM bylo wmiare stabilne to w

dualu na 215mhz cl3 2,6V@bios mam po 6h testow jeden blad,

(na biosach mantarays xt, taipan d26 0.1, d27 r2 619 2T, na innych tylko gorzej), ale jak mam to cl3 to juz mam freezy i pi sie wali

wiec dalem spokoj z tym GM, skoro komp jest stabilny

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę powiedziawszy u mnie na 2x512MB max stabilności osiągnąłem przy 232 MHz. Do tego napięcie 2,9V (rzeczywiste 2,95V ;-) ) Według mnie to ogranicza mnie kontroler nForce'a2. Sprawdzałem 512MB i max jakie osiągnąłem to 245MHz.

 

Wszystko sprawdzałem GoldMemory.

 

Sprawdzałem także 256MB i poszło na 253MHz czy nawet 255MHz(przy ustawieniu optimum 3-4-4-8). Wydaje się, że to powoli kres możliwości płyty... podkreślam płyty bez modów...

 

Pewnie są pośród Tweakowców tacy, którzy o wiele lepiej sobie z Hynixami poradzili...

 

Pozdrawiam

 

PS. powodzenia "feel no fear" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech mi teraz ktos madry odpowie, czemu nie moge wejsc wyzej niz fsb250 na moich hynisiach :) obojetnie czy mam cpc on czy off czy 3-4-4-11 czy 3-4-3-11 zawsze wali bledami... :|

 

250 to graniczna wartosc... dziwne...

proc niby wstaje i dziala na 260 wiec to CHYBA? nie to...

 

jakies pomysly? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech mi teraz ktos madry odpowie, czemu nie moge wejsc wyzej niz fsb250 na moich hynisiach :) obojetnie czy mam cpc on czy off czy 3-4-4-11 czy 3-4-3-11 zawsze wali bledami... :|

 

250 to graniczna wartosc... dziwne...

proc niby wstaje i dziala na 260 wiec to CHYBA? nie to...

 

jakies pomysly?  :mur:

1422996[/snapback]

Płyta się skończyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale moze możliwośc płyty sie skończyły ;) swoją droga to czy to możliwe ze moje hynixy chodza na V1.3? przynajmniej tak mi pokazuje everest DIMM VTT 1.28V? na timingach i FSB takich jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głownie chodziło mo o to napiecie O_O nie wiem wkońcu ile mam :/ ble głupio czegos niewiedzieć ;)

1425006[/snapback]

Zapewne 2.5-2.6V - standardowe napięcie DDRów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj ze swoich wycisnalem 3 3 2 8 2T przy 263MHz ;))

smigaja wydajniej niz na 11 - testowalem wiele razy

sredni wynik w sandrze i everescie ~3840mb/s ;]] chyba niezle:)

aha wszystko przy 2.9V

szkoda ze teraz juz takich nie robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...