Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

kupowalem ostatnio kosci (2*512 DT D43) z arest.pl : 490 MHz 2,8V 3-3-3-7 2T dual i 450 Mhz 2.8V 2,5-3-3-6 2T na Asusie A8N-E full stable.

 

pozdrawiam

1507282[/snapback]

no wlasnie, czyli dno w porownaniu z BT

BT szly kazda minimum na 500 przy 2,5-3-3 na 2.6-2.7V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

dzisiaj wzialem do testu 512 w jednej kosci od qmpla DT-43 2,9V 2,5-3-3-11 na 237 MHz stabilnie , ale na badziewnym biosie :-/ 3-3-3-11 @ 2,9V 240 MHz średnio-stabilnie.

 

Naklejka - HYMD264646D8J-D43 AA-A

Kosci - HY5DU56822DT-D43

Pamieci zakupil sobie na arest.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie ;) ) znawcy Hynixów które kostki (512) są z lepszej serii i na jakie kręcenie można liczyć:

 

kość 1

HYMD232646B8J-D43

HY5DU56822DT-D43

cena 189zł

 

kość 2

HYMD264646D8J-D43

HY5DU56822DT-43

cena 190 ze sklepu ESC

 

Platforma na jakiej będzie to latać to MoBo Soltek 75FRN2-L, czy możliwe jest wyciągniecie na któryś z tych kości na tej platformie 500Mhz? Z tego co z waszych wypowiedzi wyczytałem to ta druga kostka powinna lepiej się kręcić, mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci dt-43 hmm powinno pojsc 470 MHz.

1509214[/snapback]

No tak ale obie są na dt-43, więc która lepiej wybrać? B8J czy D8J?

O tej pierwszej jakos nie mogłem za dużo opinij znaleśc wiec nie wiem jak się kręci.

A i jeszcze coś, ta pierwsza kość B8J z arestu by była, ktoś może już brał tam takie kostki, jak się sprawują?

Edytowane przez Ragnor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale obie są na dt-43, więc która lepiej wybrać? B8J czy D8J?

O tej pierwszej jakos nie mogłem za dużo opinij znaleśc wiec nie wiem jak się kręci.

A i jeszcze coś, ta pierwsza kość B8J z arestu by była, ktoś może już brał tam takie kostki, jak się sprawują?

1509226[/snapback]

W areszcie też są D8J, tylko opis na stronie jest nieadekwatny do rzeczywistości, to te same pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+- Hynix 2x512mb D8J, DT @ 2,5-3-3-6, max 253mhz (na razie)

 

w pospisie tak ma... calkiem normalne :D

1502767[/snapback]

 

no ale 1T czy 2T ?? Moje tez spokojnie robia 250MHZ@ 2.5-3-3-7 czy 2.5-3-3-6 ale przy 2T (CPC OFF) jak ktos nie wie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co ma super pi do "full stable", u mnie też hynixy chodzą na 253 z napieciem 2.8 i timingami 2,5-3-3-6 i przechodzą super pi 16m tyle że prime sie wywala po 1 minucie

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co ma super pi do "full stable", u mnie też hynixy chodzą na 253 z napieciem 2.8 i timingami 2,5-3-3-6 i przechodzą super pi 16m tyle że prime sie wywala po 1 minucie

1511581[/snapback]

 

Akurat miałem zapuszszczonego Prime na ustawieniach

 

256MHz 2T-2,5-3-3-7 2,7V :) .

 

Edycja 22:01

 

Zapusciłem tez Prime na:

 

270MHz 2T-2,5-3-3-7 2,8V

 

Wyzej jeszcze troche pójda,ale musze poprawić chłodzenie.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ?:-/

1512169[/snapback]

No i to z tego,że jak lubisz to masz :)

 

A tak na poważnie w poście 1245 napisałem jak chodzą moje hynixy test był podparty SPi.

W poście 1246 misiom 1 napisał(a),że SPi nie jest miarodajne do stable i miał(a) rację,więc w poscie 1247 testy podparłem Prime 95 i to wszystko. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta badziewnych screenów :P

 

 

SuperPI 16M (z włączonym SP2004):

Dołączona grafika

 

SuperPI 16M (po restarcie kompa, ale czemu gorszy czas?!?!?!):

Dołączona grafika

 

 

Wygrzewanie SP2004 (niestety "Small FFTs", bo brat na kompie siedział i raczej "Large, in-place FFTs" by mu baaardzo przeszkadzało. A no i tylko 4h 20 min...):

Dołączona grafika

 

 

SP2004 po wyłączeniu (tamto powyżej zrobione jak chodził jeszcze):

Dołączona grafika

 

 

 

PS. Miało być 250 MHz, ale postanowiłem, że Was przekonam iż DT wcale nie są złe i dałem 255 MHz... :wink:

Niestety więcej na 1T chyba mi ni chodzą, choć szczerze mówiąc nie testowałem dokładnie (może proc siadał, może za słaby PSU, etc.)

 

pzdr i najeżdżać na Hynixy tylko za słabe timingi... :P (och tak 2:2:2:5 1T 250MHz to by było coś :D :D :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart17 ciężko było uwierzyć? Nie no spoko, sam też często nie wierzę w niektóre wyniki... :]

 

PS. Nowy bios niedługo, może coś więcej przy tych timingach i 1T. Wyższe timingi raczej mnie nie interesują, a tymbardziej 2T :D :D :D

 

_____

No chyba, że mnie ktoś oświeci i uświadomi, że przy timingach wyższych, ale za to i wyższej magistrali będę miał lepsze wyniki... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma_pl - mam podobne rezultaty :) 2,5-3-3-9 250MHz 1T bez najmniejszego zająknięcia przy napięciu 2,7V. A wersja to DT wg co poniektórych najgorsze badziewie jakie Hynix wyprodukował.

Wynik z Everestu to odczyt 6900-7000pkt zapis 2900-3000pkt.

Pozdrawiam niedowiarków jak potrzeba to też mogę taki pokaz slajdów jak enigma zapodać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...