Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

Oka dzisiaj postanowilem porobic pare testow (uzylem do tego trzech roznych programow), ktore bylem zmuszony przeprowadzic na zasmieconym systemie operacyjnym i wiecie co za tym idzie m-dzy innymi to, ze nie krecilem moich pamiatek max bo nie mam regulacji mnoznika i musialbym zaserwowac dla procka okolo 2,1V i co z tym idzie schlodzic mosfety :) Ale mysle, ze jak na dual channel to są niezle wyniki zatem oto one:

 

Super PI 1MB:

Dołączona grafika

 

Everest HE:

 

- czas oczekiwania:

Dołączona grafika

 

- odczyt z pamięci:

Dołączona grafika

 

- zapis do pamięci:

Dołączona grafika .

 

 

CPU-Z: (Przy takich ustawieniach zostały przeprowadzone wszystkie testy):

Dołączona grafika .

 

Aha chcialem dodac, ze to nie jest ostatnie slowo i moze zalatwie jakiegos thounderbreada z regulacją mnoznika aby sprawdzic ile tak na prawde max poleca moje pamiatki, tyle z mojej strony dziekuje :)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie robmy OT zaloz radiaki to sie przekonasz tak jak inni.

 

Mam teraz 2x 512 BT-D43 w dualu na 250 MHz ida przy 2,5-3-3-7 ale proc nie wyrabia na napieciach 2,9V. Super!!!

1529286[/snapback]

Hmmm coś mi się tu nie zgadza,

napisałeś, że robią Ci w dualu 250 przy 2,5 3 3 7, a na screenach powyżej widzę 240 mhz przy 2,5 3 3 11 i prawdę mówiąc ten wynik to żadna rewelacja, ponieważ moje DT tyle też zrobią na przykład (unstable, ale 1 MB w super Pi to żaden problem),

a 1 MB próbka super pi to jakiś żart miał być??? :lol:

Minimum 16 MB, a co lepiej 32 MB poproszę, co i tak mi nie da pełnego obrazu stabilności, ale to i tak będzie więcej niż 1 MB :lol:

 

Jak na razie to słabo jak na BT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

no to mowie, ze robia, ale jest nistabilnie kumasz? bo sie komp restartuje po okolo 5 minutach bo procek nie wytrzymuje wymysl jak rozblokowac mnoznik w sempie na nforce 2 to pomyslimy damn

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy macie jakieś problemy z czytaniem? @Bart17 napisał, że pamięci mu się kręcą dobrze tyle że nie może ich przetestować na maxa bo proc nie wyrabia. Mam nadzieje że uprościłem jak było to dla kogoś ża trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H D43 DDR400 mają 3-3-3-8,obniz najpierw na 2,5-3-3-7, ale napisz wiecej szczegółow jakie masz kości ile jaka poj. na jakiej czest.biegają? :)

 

Edit No i jaka konfiguracja kompa ?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm kolega mi mowil, ze hynixy nie sa stworzone do niskich timingow tylko do wysokiego FSB, przy okazji ja mam przy FSB 220MHz timingi 2-2-2-6 :)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Przez 10 minut pracy sie pracuje full wypas :) potem sie zaczynaja schody :) w koncu to BT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

to nie mysl tyle, mowie, ze po normalnej pracy net+gg+muza po 10 minutach krzaki, ale sprobuje 2-2-2-11 przy 2,9 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie mysl tyle, mowie, ze po normalnej pracy net+gg+muza po 10 minutach krzaki, ale sprobuje 2-2-2-11 przy 2,9 V.

1532137[/snapback]

Moze troche grzeczniej? No chyba że kultura nie pozwala... zrozumiem :wink:

 

zwiekszenie tRAS nic nie da.

 

Założe się że przy 200mhz przy 2-2-2-6-1T nie przejdzie Ci bezbłednie Memtest86+ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Jakbys nie wiedzial to mowie - uruchomienie mojego ramu pod biosem 1T jest niemozliwe, nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie wiedzial to mowie - uruchomienie mojego ramu pod biosem 1T jest niemozliwe, nie wiem czemu.

1532201[/snapback]

Spokojnie, zachowujesz sie jak przedszkolaczek ktory uparł się swego.. heh smieszne. Widać że nie potrafisz normalnie dyskutować.

2T tez nie powinno pojsc bezbłędnie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu chwalicie się jakimiś wynikami a nawet ich w najmniejszym stopniu nie potwierdzicie....  :mur:

 

To SuperPI 16M to jest naprawdę minimum....

 

Tak dużo trzeba ?

 

jakiś tam beznadziejny obrazek...

o Ty się pochwaliłeś!! :P

Samo 16M nie potwierdza stabilności. Podobno nawet jak przechodzi Memtest to i tak w GoldMemie potrafi wywalić :P

 

to jest 2T? jeśli tak to dużo nie osiągnąłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Ty się pochwaliłeś!! :P

Samo 16M nie potwierdza stabilności. Podobno nawet jak przechodzi Memtest to i tak w GoldMemie potrafi wywalić :P

 

to jest 2T? jeśli tak to dużo nie osiągnąłeś :P

1532389[/snapback]

 

Zgadzam się. SuperPI napewno nie pokazuje 100% stabilności, zresztą uważam że nic takiej nie pokaże. Jedynie goldmem jest IMHO najlepszy do testów i jak narazie on gwarantuje największą precyzje w testowaniu ramów.

 

Tak to tylko 2T więc nic specjalnego. Max to jakieś 275 ale mam tylko zalmana na NB. Więc 1.8V to dla niego i tak dużo... a co dopiero 1.9V

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest stabilnie to po co w ogóle o tym mówić,

 

i denerwuje mnie jeszcze jedno: przecież oczywistym jest fakt, że do 512 tek D43 trzeba dawać bios 2T, bo jakby inaczej tu osiągnąć wysokie taktowania? W przypadku nowych 512 DT myślę, że przy zastosowaniu biosa 1T przy 440 mhz ich możliwości się kończą i dalej już jest niestabilnie, zresztą niektórzy mają niestabilności nawet przy 400 mhz...

 

Mówię tu o socket A w razie czego...

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Hynixy 512 MB DT i mam 255 MHz (510 zwane przez niektórych) i stabilne (15 passów =ponad 5h w Memteście, więcej nie chciało mi się puszczać :P) na 2,5-3-3-6 1T...

ofkoz Socket939...

 

Więc Twoje tezy psychodeliczny mogą się jedynie tyczyć właśnie socket A :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...