Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam Hynixy 512 MB DT i mam 255 MHz (510 zwane przez niektórych) i stabilne (15 passów =ponad 5h w Memteście, więcej nie chciało mi się puszczać :P) na 2,5-3-3-6 1T...

ofkoz Socket939...

 

Więc Twoje tezy psychodeliczny mogą się jedynie tyczyć właśnie socket A :P

1532719[/snapback]

Właśnie mówię tutaj o socket A, a szczególnie o nforce2, bo on ma problemy z dwustronnymi 512-tkami na wysokich FSB i wymusza to stosowanie biosów 2T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówię tutaj o socket A, a szczególnie o nforce2, bo on ma problemy z dwustronnymi 512-tkami na wysokich FSB i wymusza to stosowanie biosów 2T...

1532843[/snapback]

 

Ja właśnie mam 2stronne 512 i 1T wogóle nie wchodzi w grę.

 

I 263 na socket A to jest już dobry wynik (tak działa na codzień)

 

275 od dużegoo święta ale już tak nie daje bo strach na zalmanie niebieskim 1.9V ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H D43 DDR400 mają 3-3-3-8,obniz najpierw na 2,5-3-3-7, ale napisz wiecej szczegółow jakie masz kości ile jaka poj. na jakiej czest.biegają? :)

 

Edit  No i jaka konfiguracja kompa ?

1531543[/snapback]

P4 2.66 @3.0, ASUS P4P800-SE, 2x512 HYMD264646D8J-D43-AA-M chodzą na częstotliwości 187.5MHz przy napieciu 2.65V

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko jest tak z enkiami czy ogolnie nforce2 ma problemy z dwu-stronnymi 512? bo ja sie tak zastanawiam, czy po zmianie biosu na 2T rusze na kolejne fsb bez vdd moda :E hihih :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem od niedługiego czasu pamięci Hynix DJ8.

U mnie chodzą na 200-2,3,3,6 i 246-3,3,3,8

Zmieniałem sloty

Podnosiłem napięcie

Biosu przynamniej na razie nie chcę zmieniać

Mogę zrobić coś jeszcze czy to już ich definitywny koniec? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem od niedługiego czasu pamięci Hynix DJ8.

U mnie chodzą na 200-2,3,3,6 i 246-3,3,3,8

Zmieniałem sloty

Podnosiłem napięcie

Biosu przynamniej na razie nie chcę zmieniać

Mogę zrobić coś jeszcze czy to już ich definitywny koniec? :]

1534031[/snapback]

Do ilu V podnosiles napiecie ? Moje Hynixy 256MB R-D43 na kosciach BT czują sie dobrze przy napięciu 3,05-3,1V na Asusie K8N (S754) i działają na timingach 3-4-4-8 przy 280Mhz (560DDR).

 

Dam sobei urwa głowe, bo na Abicie NF7 pracowałem na nich non stop przy 2-2-2-11 i było miodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu V podnosiles napiecie ? Moje Hynixy 256MB R-D43 na kosciach BT czują sie dobrze przy napięciu 3,05-3,1V na Asusie K8N (S754) i działają na timingach 3-4-4-8 przy 280Mhz (560DDR).

 

Dam sobei urwa głowe, bo na Abicie NF7 pracowałem na nich non stop przy 2-2-2-11 i było miodnie.

1534041[/snapback]

Co do V jest lipa... Tylko 2.8V :]

Max timingi na plycie to 3,4,4,8 i tu kolejna lipa...

 

Edit:

One wogle nie reagują na zmianę napięcia :]

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dt sypały błędami jak sie dało napiecie pow. 2.6V. Zmiana napiecia nic nie dawała w osiagach a widocznie czują się najlpiej przy niskim napieciu.

Co prawda moje hynixy to kiszka ale jednak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś mnie tknęło i napisałem emaila do ESC czy by mi pamięci wymienili na takie same tylko że dobierane do duala. No i faktycznie tak się stało. Tylko że rezultaty mierne jedyna różnica to że pamięć poszła na 250 reszta dokładnie tak samo !! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm w przypadku P4 na rdzeniu northwood to normalne wiec sie nie boj ;-)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej wspólną kolektywną dyskusją (:D) doszliśmy do tego, że wysokie V pomaga tylko w przypadku starszych serii D43 np. BT, a w DT podnoszenie V powyżej 2,8 w zasadzie nic nie daje...

1535874[/snapback]

Sry miałem "przerwe "w czytaniu topicu,ale mój głos potwierdza wyniki wcześniejszych wniosków. :)

 

Edit

@enigma_pl

Widze,że twoja lista do sprzedazy juz bez hynixów.pzdr :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Hynixy 512 MB DT i mam 255 MHz (510 zwane przez niektórych) i stabilne (15 passów =ponad 5h w Memteście, więcej nie chciało mi się puszczać :P) na 2,5-3-3-6 1T...

ofkoz Socket939...

 

Więc Twoje tezy psychodeliczny mogą się jedynie tyczyć właśnie socket A :P

1532719[/snapback]

Memtest to żaden test stabilności. Moje hynixy na FSB 220, 8,3,3,2.5,1T spokojnie przeszły nockę w memteście bez ani jednego błędu, a pamięciożerny (nie pamiętam, który to) test w Prime95 wysypał się natychmiast. Obecnie walczę z 235 FSB i 2T -- zawsze się po paru godzinach sypnie. Nie wiem, chłodzenia im brak czy takie słabizny z nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, własnie tak sie zastanawiam nad zakupem HYNIXÓW, ale nie wiem czy bedą dobrze chodzić na moim kompie (AMD ATHLOM XP 2000+; MSI KT4V; GAINWARD GEFORCE4Ti 4800SE 64Mb). Zastanawiam sie oczywiście nad 512Mb.

Znalazłem w 4 sklepach:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=231

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=642

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12544&sid=1

http://www.barwkomp.pl/sklep/DDR_Hynix_512...AMHX512400.html

Nie jestem pewny czy we wszystkich to są te same. Jak myślicie, czy to będzie dobry wybór, no i jak by było z podkręcaniem?

A jeżeli nie hynixy to jakie inne?

Może PQI?

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=377

tylko ta cena troche taka mała. Żeby to nie był czasem jakiś shit.

Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdro4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy HYNIXY beda dobre do mojego kompa, bo nie chciałbym kupic czegos co nie bedzie dobre. Jedni mówią że hynixy sa extra a niektórzy że nie bardzo. I kogo słuchać? a co myslisz o PQI, czy sa w ogóle warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PQI które można dostać na allegro są IMO beznadziejne, do Hynixów wogole bym ich nie porównywal. W cenie Hynixów nie dostaniesz niczego lepszego ;) a memorki są naprawdę niezłe (wiem bo miałem) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry miałem "przerwe "w czytaniu topicu,ale mój głos potwierdza wyniki wcześniejszych wniosków. :)

 

Edit

@enigma_pl

Widze,że twoja lista do sprzedazy juz bez hynixów.pzdr :)

Witamy ponownie!

Hynixy możesz znaleźć na allegro u jakiegoś typa (399 PLN :lol:) do kogo poszły, on sam je teraz sprzedaje... To była transakcja mieszana, ale w sumie pierwszy właściciel Hynixów nieźle na tym wyszedł. ;-)

 

 

Memtest to żaden test stabilności. Moje hynixy na FSB 220, 8,3,3,2.5,1T spokojnie przeszły nockę w memteście bez ani jednego błędu, a pamięciożerny (nie pamiętam, który to) test w Prime95 wysypał się natychmiast. Obecnie walczę z 235 FSB i 2T -- zawsze się po paru godzinach sypnie. Nie wiem, chłodzenia im brak czy takie słabizny z nich...

Jak będę mógł to puszczę tego prime'a i zobaczymy co z tego będzie.

(W grach mi się nie sypie, więc dla mnie jest stabilne nieważne na wynik prime'a...)

 

A co do Twego ramu: jakie napięcie? w sumie raczej tak sobie Ci chodzą... może to wina socketu i tyle... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, żaden z linków nie odnosi się do hynixów... :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki żle skopiowałem linki a teraz juz poprawnie czy te na http://www.barwkomp.pl/sklep/DDR_Hynix_512...AMHX512400.html to to samo co te na http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=231 oraz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=642

Edytowane przez sysunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...