Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem przeciez ,ze nikt nie jest wrozka :mur:

Gdybys zapytal mnie o Astaki na bh-5 czy twinmosy 1a4t tez bh-5 to odpowiedzilbym ze te pierwsze sa lepsze(jak dla mnie)

Moze zle zadalem pytanie ale wystarczylo napisac ze nie ma znaczenia to oznaczenie albo przyznac ze sie nie wie czy ma i tyle ;)

Myśle, że to nie ma większego znaczenia. Ale skoro tak Ci lepiej, to przyznaję, że nie wiem które będą lepsze! :P

 

PS. Spytać nikt nie broni... :P / najwyżej zjadą... [; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegow :)

 

Planuje zakup kostki Hynixa, mam do wyboru:

 

1. HYMD232646B8J-D43 (HY5DU56822DT-D43)

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=231

 

lub

 

2. HYMD264646D8J-D43 (HY5DU56822DT-43) AA-M; 0510

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=642

 

I mam w zwiazku z tym zapytanie, ktora z tych kostek bylaby lepsza pod Abitkiem nf2, wiem ze nie jestecie wrozkami ale moze z wlasnego lub cudzego doswiadczenia podpowiecie?? :)

 

Obecnie posiadam 2x256 i myslicie ze dodajac 512 pojdzie to wszystko ? (wszystko na Abicie NF7). Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

 

hehe no i zamowilem te z esc.pl, mam nadzieje ze wytrzyma ta kostka 217 MHz przy Cl2.5 i cpc on :)wiecej do szczescia mi nei jest potrzebne gdyz kostki co mam tyle max stabilnie ida przy cpc on

Dzisiaj o 1200 zamowilem i dostalem wiadomosc ze juz jutro bede ja mial :) no prosze co za predkosc :D

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wlasnie zakupilem hynixy BT-D43 jakie mi proponujecie timingi na poczatek czy tak 2,5-3-3-7 to juz moze byc?

 

powiedzcie oco chodzi z ta zmiana na 1T, czy ja jak bym tak zmienil to ramki by wytyrzymaly? Chce puscic kompa na 15x235 (3,5ghz) hynixy dadza rade?

 

poki co testy w everescie- raczej kiepsko (np. 100ns oczekiwania) na 2,5-3-3-7 bez podnoszenia napiecia.. oj bedzie dzis grube @

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

a czy to są moduły dwustronne czy jednostronne? jesli te co masz w sygnie to na 1T nie wiem czy w ogole wstana bo na Nforce 2 nie wstaja, ale jak masz intela to nie wiem, 235 na te hynixy to jest nic na 100% dadzą rade.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

jak na module pamięci ram masz kości pamięci z obu stron to masz dwustronne no i bedzie trzeba chyba 2T zapodac chociaz mowie - nie wiem jak jest z intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jednak zakupilem Hynixa z www.esc.pl i powiem ze jestem zadowolony. Paczka od momentu zamowienia doszla w 26 godzin :banana: :banana: :banana:

 

I teraz mam 256 MB Geile cl2.5 + 256 MB Kingstona cl.3 + Hynixa cl3 i wszystko jak anrazie chodzi na 215 MHz przy cl 2.5-3-3-11 i cpc on. Jak zakupie drugiego Hynixa i sprzedam te 2 kostki to potestuje wiecej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie fajne Hynixy BT-D43 na allegro 1589480[/snapback]

na stronie internetowej sprzedającego cena za 2x512 to 440 zł, czyli taniej o 40 zł niż na allegro (prowizje robią swoje). Ciekawe tylko jak te hyniksy bedą się podkręcać, bo chyba mają nieco inne oznaczenia niż stare BT 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na www jest raczej za dwustronne DT, BT zwykle sa drozsze ;)

1590286[/snapback]

Na pewno są to BT - pytałem właściciela sklepu. Ale 440zł to i tak trochę drogo, no i nie wiadomo jak z OC. Może ktoś się poświęci i zakupi parkę by przetestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są to BT - pytałem właściciela sklepu. Ale 440zł to i tak trochę drogo, no i nie wiadomo jak z OC. Może ktoś się poświęci i zakupi parkę by przetestować?

1590289[/snapback]

hmm a one sa na pewno 1 stronne? nigdzie to chyba nie jest powiedziane nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ale mam dylemat szkoda, ze te hynixy sa po 440zl w tej samej cenie moge miec te Patriot link

maja dwie zalety, wieczysta gwarancja i radiatorki. Na hinixy nie wiem dlaczego daja tylko 2 lata :[

I co tu zrobic? Zalezy mi przedewszystkim na calkowitej stabilnosci, podkrecanie coz 250 przy srednich timingach, nie musza byc super. Pamieci pod A64 i Asus na nf4ultra.

I co tu kupic? Moze daja gdzies z 5 chociaz lat gwarancji na hynixy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś bedzię miało się zepsuć (np.nie wytrzymają na dłuższą metę wyższego fsb) to stanie się to napewno prędzej niż po dwóch latach.Pozatym nie wybiegaj tak daleko w przyszłość :) z dzisiejszym postępem technologicznym,pewnie za dwa lata będzie miał już dylemt czy kupić te ddr'ki 4 800mhz czy może ddr'y 5 633mhz :P

 

Podsumowując-na twoim miejscu nie zwracał bym uwagi na długość gwarancji,jeśli zależy ci na Hynixach to je bierz.Ja np. z swoich nie jestem zabardzo zadowolony(nie wyrabiają na wysokich fsb ale za to na ciekawych timingach latają)

 

ps.Pinki w temacie o MSI K8N NEO2 zapodałes screnna z ustawieniami twoich hynixów-sprawdziłem na moich-nie ma szans wysypują sie odrazu przy 260mhz i 1T :(

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam obecnie duala 2 x 256 MB hynixów J-d42 PC3200.

 

Pojawiła się opcja wymiany na jedną kość 512mb A-Data (kostki tez adaty) pc3200 cl2.5.

 

Wymienić (bez doplat itp) czy zostać przy tym co mam?

 

pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś bedzię miało się zepsuć (np.nie wytrzymają na dłuższą metę wyższego fsb) to stanie się to napewno prędzej niż po dwóch latach.Pozatym nie wybiegaj tak daleko w przyszłość :) z dzisiejszym postępem technologicznym,pewnie za dwa lata będzie miał już dylemt czy kupić te ddr'ki 4 800mhz czy może ddr'y 5 633mhz :P

 

To nie tak, teraz mam Twinmos maja jeszcze 4 lata gwarancji i juz mam dzieki temu na nie kupca w bardzo dobrej cenie. Jesli za okolo 1-1,5 roku bede je zmienial to znacznie latwiej sprzedam w dobrej cenie cos, co ma dlugo gwarancje niz taki z polroczna. Jesli ktos zmienia sprzet co pare miesiecy to racja, jemu wisi dluga gwarancja, zawsze sprzeda sprzet w dobrej cenie.

 

Nadal mnie gnebi pytanie czy te partioty z niebieskimi radiatorami sa znacznie gorsze od tych "henkow"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

@Ocean

Moze bede mial odpowiec na nurtujace Cie pytanie bo bede mial prawdopodobnie te Patrioty w piatek

Sa juz zamowione ale jeszcze czytam co sa warte bo moge sie z nich wycofac

No nic zobaczymy co sie do piatku urodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61040057 teraz te hynixy sie oplaca wziac (ja takie mam i 220MHz w dual channelu na 2-2-2-6 idą), a z gosciem sie mozna potargowac zawsze cos...

slyszalem, ze mozna je sprowadzic z korei wowczas jeden moduł wychodzi okolo 40 zł, a wysyłka około 40-stu modułow pamieci bedzie kosztowac 80 zł.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61040057 teraz te hynixy sie oplaca wziac (ja takie mam i 220MHz w dual channelu na 2-2-2-6 idą), a z gosciem sie mozna potargowac zawsze cos...

dawaj screena z CPu-Z bo nie wierzę, że te noewe henki tak chodzą. Poza tym ile max z nich wycisnąłeś?

 

slyszalem, ze mozna je sprowadzic z korei wowczas jeden moduł wychodzi okolo 40 zł, a wysyłka około 40-stu modułow pamieci bedzie kosztowac 80 zł.

12$ za moduł 512MB? Bzdura.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

dawaj screena z CPu-Z bo nie wierzę, że te noewe henki tak chodzą. Poza tym ile max z nich wycisnąłeś?

12$ za moduł 512MB? Bzdura.

1601572[/snapback]

Qrde wlasnie nie wiem ile max bo przy FSB 260 MHz procek nie wyrabia, a to nie są nowe hynixy tylko te na kościach BT ;]

Ja mowie, ze mozna tak tanio kupic w korei lec i sie przekonaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde wlasnie nie wiem ile max bo przy FSB 260 MHz procek nie wyrabia, a to nie są nowe hynixy tylko te na kościach BT ;]

nie dałeś screena z CPU-Z z tymi hyniksami na 2-2-2-6 220 Mhz. Nadal czekam - coś czuję ściemę na kilometr.

Ja mowie, ze mozna tak tanio kupic w korei lec i sie przekonaj.

1601753[/snapback]

nie zamierzam lecieć do korei aby się rpzekonać, że te kostki są tam 7 razy droższe niz mówisz. Cena 12$ za 512MB jest niedorzeczna - to by z pewnością nie pokryło nawet 1/3 kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...