Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo moje ramy z podpisu to Hynixy. Dlatego pytam w tym topiku - a to odczyt z Sandry:

 

Memory Module 1

Model : CL25-4-4DDR 500

Extended Information : GeiL Dual Channel

Serial Number : 20020725

Type : 512MB DDR-SDRAM

Technology : 16x(32Mx8)

Speed : PC4000U 2.5-5-5-9

Date of Manufacture : 5 lutego 2002

Set Timing @ 250MHz : 2.5-5-5-9

Set Timing @ 233MHz : 2.0-5-5-8

 

To samo jest dla 'Memory Module 2'. Interesuje mnie 'Set Timing @ 233MHz : 2.0-5-5-8'. Przy 233 sa takie timingi ? To dotyczy 1 modulu tylko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Set Timing @ 250MHz : 2.5-5-5-9

Set Timing @ 233MHz : 2.0-5-5-8

To samo jest dla 'Memory Module 2'. Interesuje mnie 'Set Timing @ 233MHz : 2.0-5-5-8'. Przy 233 sa takie timingi ? To dotyczy 1 modulu tylko ?

1640107[/snapback]

masz te same pamieci co ja... moje chodza duzo lepiej niz producent zapisal w spd... 2-3-3-6 bodajze do 235 MHz, 2.5-3-3-7 do 261 i 2.5-4-4-7 do 275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5-3-3-7 do 261 ale mowisz o 2 kosciach razem czy tylko o 1 ?

oczywiscie dual

 

i przy jakim napieciu ? ja nie moge w ogole dac nizej niz 2.5-4-4-7 bez wzgledu na napiecie - dziwne nie ?

napiecie 3.0V a przy 2.8 chodza 250-2.5-3-3-6-1T

 

261:

Dołączona grafika

 

275 (na starym procku):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kosci 1x512MB hynix bt-d43

 

Puscilem je na 2,85V wiecej nie moge)

Niestety na tym napieciu wszystko co udalo mi sie uzyskac to 9x270, dzielnik 166 i to niewazne na jakim biosie, probowalem wszystkich prawie, na kazdym to samo.

Malo tego, komp w ogole nie bootuje sie na dzielnikach 100 i 133 (probowalem przy 9x300). O co chodzi? Dalbym spokoj gdyby okazalo sie ze te 225Mhz (przy 270 i dzielniku 166) to ich max, ale dlaczego w takim razie nie odpalaja na 300 i dzielniku 100 albo 133?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie (pewnie bylo ale 56 stron to za duzo jak dla mnie): mam obecnie hynixy 512 400mhz cl3 d43 dj korea kupowane w esc.pl na miesjcu(polecam sklep)

mam kijowata plyte(narzie) do OC i nie mam Vdimm wiec na jakich timingach bedzie chodzic bezproblemu ram.siedze na niej na 2,5-3-3-6 1t i nie bylo zadnych problemow(chyba bo mi sie 2 dni pozneij dysk caly zwalil:P), zaznaczam ze nie mam stacji dyskietek i nie moge sie pobawic goldmemory a memtest windows version nic nie wykrywal(byl wlaczony 2min:P).

 

a64 2800+ 1.8ghz s754, plyta na via800:(

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Jesli nie podkrecasz to nie zobaczysz przy normalnej pracy roznicy... wystarczą elixyry i inne wynalazki, a jak nie widac roznicy to po co przeplacac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie podkrecasz to nie zobaczysz przy normalnej pracy roznicy... wystarczą elixyry i inne wynalazki, a jak nie widac roznicy to po co przeplacac?

1654527[/snapback]

Właśnie, że zobaczymy różnicę. lecz nie mogę powiedzieć,że akurat róznicę będzie widać przy HYNIX-ie i GeIL value ....

Testowałem raz GOOD RAMY i ELIXIRY z tymi samymi TIMINGAMI 3.3.3.8-1T i ELIXIRY okazały się lepsze !! aha jeszcze powiem czym dokładnie je testowalem : nasz kochany EVEREST :D

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

RÓŻNICY PRZY NORMALNEJ PRACY NIE ZOBACZYSZ :mur:

JAK NIE PODKRECASZ TO PAMIEC TAK CZY TAK BEDZIE PRACOWAC NA 166MHz, MOZE PARE ns LUB PARE MB WIECEJ W EVERESCIE, ALE UWIERZ MI, ZE NIE WIDAC, A JAK NIE WIDAC TO DLACZEGO MA PRZEPLACAC ?

HAHA FAJNE TESTY ROBISZ GOODRAM VS. ELIXIR MIOD MALINA PO PROSTU <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym roznia sie 1671551[/snapback]

 

Wez przeczytaj choc troche tego tematu to bedziesz wiedzial.

 

A nie po raz setny to samo pytanie :mur:

 

I po raz setny ta sama odpowiedz :mur:

 

Jedne sa na kosciach DT, sa z nowszej serii, ktora sie gorej podkreca, tamte to

legendarne BT, ktore sa bardzo podatne na O/C i rzadziej dostepne. BT z kolei

dziela sie na J-D43 i R-D43, te drugie ponoc troszke gorsze do O/C bo sa Low-Cost.

Cos tak kiedys VIP tlumaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RÓŻNICY PRZY NORMALNEJ PRACY NIE ZOBACZYSZ  :mur:

JAK NIE PODKRECASZ TO PAMIEC TAK CZY TAK BEDZIE PRACOWAC NA 166MHz, MOZE PARE ns LUB PARE MB WIECEJ W EVERESCIE, ALE UWIERZ MI, ZE NIE WIDAC, A JAK NIE WIDAC TO DLACZEGO MA PRZEPLACAC ?

HAHA FAJNE TESTY ROBISZ GOODRAM VS. ELIXIR MIOD MALINA PO PROSTU  <_<

1667995[/snapback]

czy cos sugierujesz ?? :> posluchaj ja mialem na mysli testy w EVEREST :) ,że widać różnicę .... :P .Trudno, moja wina bo źle napisałem (widać różnicę lecz nie opisałem dokładnie gdzie). Naturalnie, że nie zobaczymy różnicy w aplikacjach takiego typu jak gry itp. Zobaczymy różnicę w ODCZYCIE i ZAPISIE oraz czasie dostępu pamięci w Evereście czy też innych programach (SiSoft Sandra) (CCR) (SUPER PI).... nawet 3d mark :P kilka smarków więcej :P no ale masz racje :) nie opłaca się "kupować" droższej pamięci w tym przypadku...

POZDRO :P

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No skoro uwazasz, ze 4ms mniej czy tam 10MB wiecej w everescie no to masz racje... wez sobie kliknij w tym everescie test pamieci tak 5x pod rzad i zobacz, ze za kazdym razem jest inny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro uwazasz, ze 4ms mniej czy tam 10MB wiecej w everescie no to masz racje... wez sobie kliknij w tym everescie test pamieci tak 5x pod rzad i zobacz, ze za kazdym razem jest inny wynik.

1672295[/snapback]

zgadza sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sandman

 

Te pamięci o które pytasz czyli : Hyundai HYMD564 646B8J-D43 to takie same które ja mam, nie wiem jeszcze jak się kręcą ale mam pytanie czy Ty je kupujesz jako 500mhz czy jako 400mhz?

1673270[/snapback]

 

jako PC 3200 czyli 400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości tych pamieci przechodza moje oczekiwania Tylko szkoda że przez [ciach!]ianego NF7 mogę pracować z cl2,5 na 500MHz Kostki oczywiście BT, CPC ON

 

http://members.chello.pl/j.jakacki/NF7-S.jpg

http://members.chello.pl/j.jakacki/hynix.jpg

Edytowane przez jakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...