Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy na NF2 oplaca sie kupowac hynixy tylko w 1 kosci 512 czy jak juz to tylko dual ???i czy oczywiscie poleca na jakies ladnej FSB :D, obecnie twinmosy PC2700 leca mi na 217, ale to chyba max z nich :( nie wiem nie robilem vdimm moda, ale chyba juz wiecej nie daja z siebie :(

Edytowane przez NIUTI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zastanawiam sie nad kupnem pamieci, szukajac na forum jakie pamieci sa najlepsze i najtansze do OC wiekszosc odpowiadala ze Hynixy... Szukajac na necie gdzie moge najtaniej kupic znalazlem w sklepie ESC za 195zł... Dodam ze przymierzam sie do kupna 2 kosci po 512MB ( i uruchomienia ich w Dualu -poczatkowo na 333MHz i jak najnizszych timmingach i 1T a pozniej po zmianie proca na wysokie FSB), z tego co podali w opisie pamieci maja oznaczenia: PC3200U-30330; 0510; HYMD264646D8J-D43; AA-M; kosc: HY5DU56822DT-43; korea 01 czyli powinny to byc te ktore tak niezle się kreca...

 

Teraz moje pytanie, czy warto wziac te pamieci, czy lepiej zainwestowac w jakies inne kosci np:

 

1. GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5 - 409zł

2. PDP Patriot 2x512MB PC-400MHz CL 2.5 - 399zł

3. Corsair VS DDR 2x512MB 400MHz (VS1GBKIT400) CL 2.5 - 370zł (jako pojedyncze moduły)

 

z tego co zauwazylem wszystkie pamieci poza Hynixami posiadaja CL2,5 Hynixy maja niby CL3.... Prosze doradzcie mi ktore lepiej kupic... Mi osobiscie jakos podobaja sie te PDP Patrioty ale bardzo malo jest informacji na necie o OC... doradzcie ktore brac....

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wcześniej pamięć GeIL 512MB PC-400 CL2.5 ale wogóle nie chciała sie kręcić max to jakieś 210MHz (troche to było przez słaby kontroler procesora bo na sempronie 2600+ poszły na 222MHz) i je wymieniłem

Zakupiłem w PCP najpierw jedną kostke z końcówką DTP dochodziła gdzieś do ok 240MHz

Dozbierałem troche kasy i dwa dni temu dokupiłem drugą tym razem to była końcówka DT, troche się krzywiłem bo są opinie że sie słabo kręcą

Na szczęście moje obawy się nie potwierdziły na 3-3-3-8 2T sama poszła u mnie na 260MHz :)

teraz sprawdzam jak obie razem chodzą

Narazie testuje na 235MHz 2,5-3-3-6 1T 2,85V i wstępnie wygląda na to że jest stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Hyny(2 kości 256) kopowane w dłogim odstępie czasu, mało że puściłem w dualu to jeszcze z taktowaniem równym 275Mhz z timingami 3-4-4-8 2T. Myśłę że jeszcze by się dało zmniejszyć timingi ale nie miałom zadużo czasu żeby się pobawić. Napięcie to 2,9 volta. Oba moduły na kostkach BT, oznaczenie pierwszego B8R i D8J B) B) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...