Skocz do zawartości
bogdan75

Sempron 2200+ - wielki test!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wczoraj Durnia 1800 na Semprona 2200+.

Zapuściłem 3DMarka 2001SE i... żadnej różnicy!! :lol:

W cenie też nie ma żadnej różnicy , więc nie ma czym się podniecać. Jedyna zaleta to ,że ma taką samą wydajność przy wolniejszym zegarze (1500MHz) a co za tym idzie mniej się grzeje - u mnie nawet o 10 stopni!! I temperatura waha się od 35 (spoczynek) do 55(podkręcony i po Colinie4) stopni.

Co do O/C - może nie umiem tego dobrze zrobić ale... Gorzej sie kręci od Durona - może z racji wolniejszego taktowania. Udało mi się wycisnąć FSB 180MHz - przy napięciu 1,7V. Przy okazji zauważyłem , że moje pamięci nie chodzą nawet na FSB 204MHz - czyli nie wytrzymują 408 MHz... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba chcesz nabawić się na początek ovocka :evil: Nie dość, że użyłeś wprowadzającego w błąd tematu topiku, co jest niezgodne z regulaminem, to jeszcze umieściłeś go nie w tym dziale co trzeba ( vide Podstawowe zagadnienia) i w zasadzie nic nie napisałeś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj Durnia 1800 na Semprona 2200+.

Zapuściłem 3DMarka 2001SE i... żadnej różnicy!! :lol: 

A cos ty myslal, ze dostaniesz cos nowego ? Heh... wcisneli ci starego,

zardzewialego T-Breda z zablokowanym mnoznikiem.

 

SEMPRONY TO SYF I UNIKACIE TEGO. Do jasnej ciasnej... ile mozna

zajadac sie odgrzewanymi kluchami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja to wiem - pracuję w sklepie komputerowym i sądziłem , że takie porównanie kogoś zainteresuje - ale za to jeszcze dostałem zjebkę!!

A co do zestawów komputerowych do domu - co mam Wam klientom proponować skoro nie ma Athlonów??!! K8 na s754??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem lepszy test :] to dopiero są sztuki pełna selekcja i 2200Mhz stabilne na hynix d43

http:\\ <= Link został skasowany bo naruszał regulamin.

kto powiedział że są cienkie hehe,chyba jednak niewszystkie.

 

edit:

Link z posta został skasowany, ponieważ nie wolno umieszczać ofert sprzedarzy w innym dziale niż Sprzedam.

Punkty karne za nie dostosowanie się do regulaminu :!:

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogadan75: To coś nie tak z tym Twoim sprzętem. Z własnych doświadczeń i z wypowiedzi ludzi w internecie wiem że Semprony 2200 bez problemu idą na szynie 200 bez zmiany napięcia. No chyba że trafiłeś na jakąś dziwną serię.

 

Lamperator: Gadasz bzdury. Fakt. może Sempron to nie jest demon szybkości jeżeli patrzeć na mhz, ale w praktyce 1800 mhz jakie sie bez żadnego problemu wyciąga z semprona 2200+ starcza do wszystkiego. Nowy Windows ma wyjść w roku 2006 i dopiero wtedy kupno maszyny nowej generacji będzie uzasadnione. A do czego teraz moc obliczeniowa ( mówie o zastosowaniach domowych ) ? mp3, GG, Poczta, Net, Gry, Grafika, office, programowanie, rar, obróbka i kompresja filmów, - oto do czego głównie użytkuje swój komputer zwyczajny człowiek w domu. W grach liczy sie karta graficzna. W obróbce filmów oprócz procesora duże znaczenie ma również wydajność i przepustowość pamięci i dysk twardy. Nie można więc ślepo patrzyć na procesor i wmawiać ludziom że sempron to złom. Liczą sie także inne komponenty komputera. Wprawdzie różnica czasowa w kompresji filmu do divx czy rozpakowywaniem kilkusetmegowego archiwum na pewno będzie widoczna gdy porównamy semprona 1800 mhz z jakimś podkręconym bartonem 2500+ lub szybszym -  tutaj jednak każdy musi sobie zadać pytanie czy oszczedność   czasu będąca w uproszczonych warunkach proporcjonalna do taktowania procesora jest tego warta ? Nie wątpie, że są domowi użytkownicy nie idący na kompromis i zawsze wybierający najszybsze rozwiązania, ale większości ludzi zapewne dodatkowe mhz procesora nie sa do niczego potrzebne. Dzisiaj komputer już jest standardowym sprzętem domowym, a dzięki "wyścigowi zbrojeń' pomiędzy amd a intelem za niewielki pieniądze można kupić wcale nie taki wolny komputer jakby sie mogło z pozoru wydawać gdyby patrzeć tylko na mhz procesora low endowego i high-endoweg

Myslisz dobrze ale nie do konca.

Skoro Smepron kosztuje 2,5x wiecej niz duron 1800 to po co go kupowac ?

Przeciez taki duron poradzi sobie z domowymi pracami rownie dobrze co ten Sempron.

SEMPRONOM MOWIE STANOWCZE NIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan75, wiesz, na tym forum jak zakałda się taki temat to musi on byc w pełni pokryty wiadomościami. Musi być komplet testów i informacji min: dokłądny steeping, seria, data produkcji, Maks. częstotliwośc, maks FSB, napiecia i maks. osiągi na konkretnych, testy do zblizonego modelu procka, screeny z Prime, CPU-Z, przepustowość z Sandry lub Everesta (AIDA), testy na jakimś solidnym benchmarku 3D w 640x480 itp. Ludziska ,muszą wiedzieć w co się łądują. To forum ma pewien poziom i trzeba się dostosowac.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem co z tymi semptronem.

Dali FSB 166 Mhz i nic wiecej a tu wydajnośc taka jak na zwykłych XP.

W czy leży chaczyk ??

 

Rozumiem to tak jak bym ustawił mojego 1800+ na 166 magistali to mam 2200 ?? dla mnie lol :lol: nic juz nie kumam.

 

Teraz też lece na 166 Mhz ale * 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skoro Smepron kosztuje 2,5x wiecej niz duron 1800 to po co go kupowac ? "

 

nowy duron 1800 i sempron 2200 sa w dokladnie takiej samej cenie, a uzywany duron na pewno nie jest 2,5 raza tanszy ;) Co nie znaczy ze mam zamiar zmienic swoja zabawke na cos innego. Mnie obecny "duronoathlon" wystarcza naprawde do wszystkiego i musze sie tu zgodzic z Elfem - dla ludzi nie ma teraz nic lepszego niz taki sempron 2200 jesli nie chca przeplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja swojego Semprona 2200+ podkrecilem do 1800mhz vcore 1,50v i pracuje mi stabilnie temperatura cpu po podkreceniu 40-45!!

udalo mi sie go podkrecic do 2000mhz tylko bo na wiecej plyta glowna nie pozwala :( ??!!!!

 

PŁ.GŁ PCCHIPS M848A V2.1 PAMIEC GOODRAM DDR256 400MHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...