Skocz do zawartości
MaKaR

Splinter Cell: Chaos Theory

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Bloom sam w sobie jest czy nie jest rodzajem HDR (z tego co napisałeś wynika że jest chociaż słowa "podobny lub zbliżony" to nie to samo co "taki sam" ;) )? Dzięki za odpowiedź. Nara.

1582056[/snapback]

blooming jest rodzajem filtru nakladanego na obraz 2d(ramke). tak jak wspomniale efekt HDR moze byc uzyskany wieloma metodamia, ale kazda z nich posiada swoje wady(trudnosc implementacji, wydajnosc, slaba jakosc uzyskanego efektu itp) jak i zalety (duza wydajnosc, latwosc implementacji, b.dobry efekt koncowy). najlepiej gdy HDR mozna reprezentowac z duza precyzja, ale z drugiej strony nie zawsze taka jest wymagana - np. inaczej HDR zachowuej sie na otwartej przstrzeni gdy swieci nad nami slonce, a inaczej w zamknietych pomieszczeniach gdzie zrodlo swiatla jest slabsze. np. w splinter3 nie trzeba stosowac HDR o wysokiej, bo w wiekszosci mamy slabe zrodla swiatla i w takim przypadku sprawdzi sie HDR o niskiej precyzji, ale znowu w Far Cry gdzie mamy spore, naslonecznione otwarte przestrzenie najlepiej wizulanie wypadnie HDR o najwiekszej precyzji. btw: podobnie bedzie z nowym Serious Samem - beda tam duze otwarte przestrzenie i dlatego bedzie tam wykorzystany HDR o wysokiej precyzji.reasumujac; HDR mozna uzyskac wieloma metodami, ale nie kazda sie wszedzie sprawdzi. zawsze powstaje kompromis pomiedzy wydajnoscia, a jakoscia.

 

niby w czym nVidia dała ciala?? ze dodala wsparcie dla hdr którego nie posiada ATi to one dało ciała i daje nadal!!! Normalnie lol

dokladnie. nv daje wiecej mozliwosci w metodzie implementacji HDR, dzieki temu developerzy moga miec wiekszy wybor, a co za tym idzie lepiej/latwiej moga uzyskac zamierzony efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy spolszczenie to można sobie pobrać osobno czy jest dostępne tylko w formie dodatku do angielskiej wersji jako całość? Mogę od kumpla dość tanio kupić wersję en.

1593590[/snapback]

Spolszcze nie jest to dodatkowej plytce i zdaje sie, ze osobno nie mozna pobrac go z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja mam pytanie, wiem że może głupie ale czy ja na moim FX szrocie mogę też HDR sobie walnąć ;). Wiem że to się mija z celem (mam niiiiissskąąą wydajność już teraz ale chcę to zobaczyć w akcji...czyli 2 FPS :P ). Jak narazie to nawet nie ma Patcha 1.04 w wersji PL a mi się nie chcę gry przeinstalowywać ale myślę że chyba po edycji pliczków ini chyba da się to zrobić....Jak myślicie? I proszę, nie piszcie że to bez sensu tylko napiszcie czy wiecie czy to się da zrobić czy nie, a jak się da to jak. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam gre jak w temacie, sciagnalem do niej patch-a 1.3 PL, ale gdy chce go uruchomic nic sie nie dzieje, tzn. klikam na niego x2 pojawia sie klepsydra na kursorze myszy i zaraz znoka, nie weim co robic, prosze o pomoc (posiadam oczywiscie orginal w wersji PL 1.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam gre jak w temacie, sciagnalem do niej patch-a 1.3 PL, ale gdy chce go uruchomic nic sie nie dzieje, tzn. klikam na niego x2 pojawia sie klepsydra na kursorze myszy i zaraz znoka, nie weim co robic, prosze o pomoc (posiadam oczywiscie orginal w wersji PL 1.2)

1596262[/snapback]

musisz odinstalowac gre, pozniej ja zainstaluj, nastepnie patch 1.3 i dopiero polska nakladka. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz odinstalowac gre, pozniej ja zainstaluj, nastepnie patch 1.3 i dopiero polska nakladka. pozdrawiam 

1596604[/snapback]

 

 

Sorry ale to chyba nie prawda...

Najpierw gra (jest ona w wersji 1.0 ANG!), potem patch polonizujący z dodatkowej płytki (przy okazji każe on zrobić update do wersji 1.02 ale dalej jest to wersja ANG, prośba na o aktualizację wyskoczy od razu przy próbie instalacji nakłdki PL, po prostu weź OK czy co tam chcą), po updacie i zainstalowaniu polskiej nakładki masz już wersję 1.02 PL, na koniec instalacja patcha sc3_pl_1.02_na_1.03.exe (do zaciągnięcia z tej stonki http://www.3dgamers.com/games/splintercell3/downloads/ ) i koniec. Ja tak zrobiłem i działa. Może po prostu myślałeś że patch 1.3 PL to właśnie nakładka polonizująca ale to nie prawda, to po prostu aktualizacja do polskiej wersji SC3 (czyli z nakładką polonizującą już zainstalowaną). Nara.

 

PS. Po instalacji nakłądki PL NIE DA się jej już odinstalować, trzeba usunąć (odinstalować) całą grę.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic sobie splinter cell'a 3. ale najpierw chcialem sobie zmiar popatrzec jak u mnie na kompie bedzie chodzic pelna wersja i czy jest sens - w tym celu sciagnolem sobie z bit torrent'a obraz tej plyty - nie moge w nia zagrac chyba kazdy wie czemu ;) moze ktos znalazl sposób na rozwiazanie tego problemu? jakby co to gg 5266555.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....twoja szczerość wręcz poraża. Ale pomyśl, nawet gdyby to co mówisz było prawdą to i tak my (forumowicze) nie mielibyśmy możliwości sprawdzić czy naprawdę kupisz oryginał. A do tego jak już uda Ci się odpalić tego buckupa to pewnie i tak dojdziesz do wniosku że po co kupować oryginał jak już masz full wersję na lewo....Naprawdę rozwaliłeś mnie tym postem. Po prostu zassij demo tej giery. Jak chciało Ci się ściagać całe DVD to możesz chyba 600 MB ściągnąć i sprawdzeić grę na legalu...ale na to chyba nie wpadłeś. Albo może powiesz że jak przejdziesz grę (pirata) i dojdziesz do wniosku że gra full chodzi Ci dobrze to wtedy kupisz grę (bo wiesz jak chodzi to można wydać kasę na coś co już przeszedłeś...dżizasss :mur:)? Na przyszłość polecam lekturę regulaminu :rulez: (o piratach nie piszemy!!!). I nie, nie można odpalić pirata bo gra jest za dobrze zabezpieczona. Ja polecam tą grę (jeżeli grałeś w poprzednie części i się podobało to tutaj nie będzie inaczej) chociaż sam single pęka po około 10 godzinach (największy minus gry) ale i tak warto.

BTW: cena to 79 zł nówka.

BTW2: Tym bardziej dziwi mnie twój post gdyż nie jesteś nowym userem na forum....

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic sobie splinter cell'a 3. ale najpierw chcialem sobie zmiar popatrzec jak u mnie na kompie bedzie chodzic pelna wersja i czy jest sens - w tym celu sciagnolem sobie z bit torrent'a obraz tej plyty - nie moge w nia zagrac chyba kazdy wie czemu ;) moze ktos znalazl sposób na rozwiazanie tego problemu? jakby co to gg 5266555.

1622700[/snapback]

 

Poprostu szczyt inteligencji :lol:

 

Wiesz, nie oceniaj ludzi po sobie - jesli ty jestes glupi to nie znaczy, ze inni tez sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe se zwylem w sumie niby macie racje ale jaki to pirat ;)przeciez jak go nie skopiowalem tylko z internetu sciagnolem - a to wedlug polskiego prawa nie jest przestępstwo. Jesli sam bym mial np orginala i go skopiowal i udostępnil innym to wtedy tak. Dobra ale teraz nie mówmy o piracie tylko o grze i jej zabezpieczeniach ;) . Czy wydaje sie wam ze po 3-4 miechach jacys crack'erzy mogli by zlamac zabezpieczienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale Cenega jednak nie zapomniała. Patch 1.04 w wersji PL jest już dostępny. Ja ściągam ze stronki Cenegi. Dokładny adres to: http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=905

Patch działa z wersją 1.02 i 1.03 więc nie trzeba robic updateu do wersji 1.03 przed instalacją tego patcha. Wszyscy posiadacze kart ATI mogą się więc teraz cieszyć z nowych opcji (SM 2.0). Szkoda że mam FXa bo chciałbym zobaczyć HDRa w akcji :(. Zresztą chwilowo nawet nie mam SC zainstalowaniego (ale patcha ściagam "na zapas" ;) ). Także ludu ściągać i się bawić. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja splintera tez nie mam zainstalowanego, ale sciagam patcha, a nóż widelec cos poprawi - choc nie wiem co:)

mam zamiar calą serie przejsc raz jeszcze:) ta gra jest wywalona w kosmos (seria).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zmienia patch  1.01, 1.02, 1.04 ?

1632058[/snapback]

Głównie usprawnienia do multiplayera. Jak czytałem Release Notes to praktycznie nie było tam ani jednej poprawki do singla. A patch 1.04 dodaje support SM2.0 dla kart ATI dzięki czemu moźna się cieszyć opcjami graficznymi wcześniej dostępnymi tylko dla GF seri 6/7.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic orginal w empiku w kielcach zna ktos moze cene w empikkach w tesco za ile PLN :)moge nabyc gre..? i czy orginal po zainstalowaniu chodzi bez plytki:) pozdro

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic orginal w empiku w kielcach zna ktos moze cene w empikkach w tesco za ile PLN :)moge nabyc gre..?  i czy orginal po zainstalowaniu chodzi bez plytki:) pozdro

1632127[/snapback]

Cena powinna wynosić 79zł. Za tyle widziałem w Tesco ale różne rzeczy się dzieją. Jak kupowałem grę w dzień po premierze w EMPIKU w Łodzi zapłaciłem 99zł ale w innym EMPIKU też w Łodzi sprzedawali po 79zł :/. Oryginał NIE CHODZI bez płyty (przynajmniej tryb single bo Versusa można odpalić nie z poziomu głównego menu ale z trybem kooperacji już nie ma tak dobrze ;) ) więc trzeba o płytkę dbać :). Pozdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem splinterka mam radeona 9600xt i wykrywa mi ps1.1 :| a nie 2.0 i nie da sie tej opcji zmienic (ta pierwsza opcja w zaawansowanych)dlaczego:(( co jest w demie mialem ok:|

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to nie.. wersja 1,4 o ile wiem to jest dla polskiej wersji 1,2... patch od cenegi? czy jak to tam szlo.. tak domniewam, bo ktos wyzej chyba cos tam pisal.. 1007 POST TUTAJ.. jesnak nie wiem czy dziala.. ja sprawdze na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt szkoda ze na wersje pl nie dziala alez dylemat

1635972[/snapback]

Musi działać chyba że Cenega coś zrypała. Jak zainstalujesz grę, to potem zarzuć łatkę PL (na dodatkowej płytce), przy okazji instalka łatki poradzi najpierw zainstalować patcha 1.02-zgódź się. Po instalacji patcha (a zaraz potem łatki) masz wersję 1.02 PL i teraz wystarczy wrzucić patch 1.04 PL (ten od Cenegi pasuje do wersji 1.02 PL i 1.03 PL). Musi działać (ja nie sprawdziłem bo nie mam jak chwilowo a i sensu w tym większego u mnie nie widzę ,FX, przyznaję ale tak np. instalowałem patcha 1.03 PL i chodziło). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziala, po instalce latasz 1.02 i potem 1.04. Tak naprawde to dziala nawet ta lata do angielskiej wersji tylko trzeba zalatac po instalce a potem doinstalowac polska wersje (tyle tylko ze kiedy wybieramy z sm 20 to sa krzaki w zakladce ale wszysko dziala)

Jestem mile zaskoczony spolszczeniem, podoba mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...