Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

tak a swistak siedzi i zwija je w te sreberka ;)

 

jak zlozysz to stwierdzisz ze jeszcze nizej z temp sie da sejsc i bedziesz dalej modowal FC tak jest zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - mam takie pytanie - w sumie luzno zwiazane z tematem ale jednak wydaje mi se ze ma racje bytu - chodzi mi o utylizacje lub sposoby ponownego wykozystania (poza chlodzeniem kompa) FREONU moze ktos szukajac w necie informacji natknoll sie na jakies ciekawe linki... za sugestie albo linki z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ze tak smiesznie odpowiem- nie ma innego pomyslu na uzywanie freonu poza chlodnictwem ;]

 

Mozesz sie nim nagrzac wdychajac go albo zrobic z niego gaz bojowy i bawic sie w husain'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe w husaina wle sie nie bawic bo go wszyscy chca bic :) ale musze sie dowiedziec o przemyslych pomyslach myslelem ze ktos sie moze natknoll na cos w stylu Plazmowego Spalania (rozbicia)gazow toksycznych na komponenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-110C to jakbym mial kaskade.... tera max to ok. -50C MOGE wycisnac....

 

Najwczensiej fc skoncze 11 kwietnia bo musze dorwac w swoje lapki elastyczny waz do freonu....

 

Wymyslilem dosc fajne rozwiazanie subcoolingu na TZR'rze i co zrobic bym musial uzywac tylko 1 elastycznego weza zamiast 2 takich..... Jutro napisze reszte, teraz mozecie wymyslic ocb ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut nie myślałeś o napisaniu takiego FAQ o FC, ale od nowa, uporządkowanego? Ten topic zawiera informacje, ale jest bardzo chaotyczny i trudno sie czegokolwiek dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh berkut - ty na FC wyciagnolles taki wynik??? te 2100MHz?? zobacz na to: http://szabla.compower.pl i na podpis admina czyli szabli :) jezeli on to zrobil to ty spokojnie powinienes dojsc do 3000+ (tylko on uzywa proca 0.13u) dlatego z niecierpliwoscia czekam co osiagniesz na swoim :)

tylko sie tak zapytam... prowizorycznie....

czy ten jego wynik (szabli) to mial byc dobry...????

sam mowiles ze on uzywa TB 0.13.....

tu z 10 uzytkownikow (łącznie ze mną) przekroczyło już 2400Mhz na tym Athlonie....

 

Nie wydaje mi się, zeby to była rewelka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh berkut - ty na FC wyciagnolles taki wynik??? te 2100MHz?? zobacz na to: http://szabla.compower.pl i na podpis admina czyli szabli :) jezeli on to zrobil to ty spokojnie powinienes dojsc do 3000+ (tylko on uzywa proca 0.13u) dlatego z niecierpliwoscia czekam co osiagniesz na swoim :)

A najlepsze to że szabla używa wspaniałego watercoolera 12db :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A te jego 2100 to na prawie każdym xp1700 b0 0,13 mozn na powietrzu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Stacja manometrow (po lewej niskie cisnienie, po prawej wysokie, od tego samego zawory)

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Parownik zaizolowany (dosc zalosny wyglad ale jutro bedzie widac reszte jak bede po turnieju w cs'a)

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

kompresor

 

 

 

 

Dołączona grafika

moj komp

 

Dołączona grafika

butla freonu :>

 

 

Dołączona grafika

wziernik (dzieki temu widze freon przez szybke jak plynie :>)

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

tutaj ten brzydal co to wszystko robi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem ....

 

Dziś udało mi się wyrwać do sklepów. To co udało mi się ustalić - przewody elstyczne o wytrzymałości do 300bar 8O i długości 2m (jeden na wysokie, jeden na niskie ciśnienie) będą mnie kosztować około 150zł - w to wliczone dorobienie końcówek.

 

Zawory takie jak widziałem na zdjęciu u Berkuta - fi 12 koszt 92 brutto, niskie fi 8 albo fi 6 około 60zł brutto.

 

Muszę pokombinować jak manomerty w to wprządz - no oczywiście manometry muszę nabyć.

 

Najgorsze jest to, że nie mam miedzi - w tygodniu pracuję od 8-17 ... a w soboty sklep zamknięty.

 

Dziś może uda mi się poskręcać wszystko do kupy - walnę fotki jak wygląda wszystko po czyszczeniu.

 

W sklepach, fachowcy powiedzieli, że skoro wczesniej w układzie był R12, to trzeba teraz r409A zasunąć, bo na R22 układ może nie wytrzymać - tylko nie wiem z jakiego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut co myslisz o mrozeniu Pentium 4 z tego powodu widze jeden problem przy Athlonach jest mały problem jest malo miejsca do zaizolowania gniazda prcesora ,chce cos zrobic ala Kryotech (taka komora ktora by izolowala proca od calosci w pewnym stopniu) na frezarce ale chyba przejde na Pentium 4 tam jest sporo miejsca na takie wynalazki :wink: , boje sie tego skraplania wody, podaj moze jakies sugestie jakzaizolowac proca zeby miec 100% pewnosci ze nic sie nie stanie kompowi... tak poztym za ok 2-4 tygodnie powinienem skladac caly uklad,.. juz mam wymazona chlodniczke (skraplacz), zaworki, przewodzik do freonu elastyczny tylko dla rurki ssacej bo do kapilarnej bede uzywac miedzi (jest dosyc elastyczna i wytrzymala)....

FC is comming....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow.. pierwszys raz zobaczyłem te zdjęcia...

 

po pierwsze... ładne firanki w truskawki...

 

po drugie... obiecałeś, że posprzątszątasz w pokoju...

 

po trzecie... trzeba było użyć szarej pasty do izolacji, bo ta żółta psuje cały projekt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach, fachowcy powiedzieli, że skoro wczesniej w układzie był R12, to trzeba teraz r409A zasunąć, bo na R22 układ może nie wytrzymać - tylko nie wiem z jakiego powodu.

Do R22 jest potrzebne wyzsze cisnienie niz do R12 ale twoj kompresor powienien to wytrzymac, kwestia chlodzenia kompresora... R22 ma temp. wrzenia -40C i moze znacznie wiecej ciepla ponadto odebrac, R409A ma temp. wrzenia -35C i nizsza wydajnosc..

 

Dioda- latwiej jest P4 izolowac i mocowac to wszystko ale mnie na P4 nie stac !!

 

po pierwsze... ładne firanki w truskawki... 

 

po drugie... obiecałeś, że posprzątszątasz w pokoju... 

 

po trzecie... trzeba było użyć szarej pasty do izolacji, bo ta żółta psuje cały projekt....

co wy macie z tymi firankami ???

 

nie przypominam sobie zebym to obiecywal....

 

gdzie ty masz zolta paste ? gdzie ty na tych zdjeciach wogole masz paste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...