Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Zlozylem wlasnie swoe FC. I mam pytanie: jaką max temp. mozna uzyskac na gazie tym do zapalniczek? oczywiście bez obciążenia. Mam na myśli nie teoretyczną ale osiągana przez was w swoich układach. Ja mam -22 i nie wiem czy to nie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem wlasnie swoe FC. I mam pytanie: jaką max temp. mozna uzyskac na gazie tym do zapalniczek? oczywiście bez obciążenia. Mam na myśli nie teoretyczną ale osiągana przez was w swoich układach. Ja mam -22 i nie wiem czy to nie za mało.

nikt z nas nie uzywa propan-butanu wiec nie podamy ci temperatur ale przecziez na poczatku topicka berkut podawal temperatury jakie uzyskal na tym wlasnie gazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tonic nie mozesz sam poszukac ??!!

pisze to tylko dlatego ze akurat pamietam ze taka butla ok. 11kg kosztuje jakies 500-600zl

A mi się wydawało, że 13.6 kg kosztuje koło 200 zł :>

 

W necie jest chałowo z cenami freonów w Polsce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r22 = ok 18zl/kg

404a = ok 55zl/kg

 

Zalezy gdzie kupujesz i jak ci policza.

 

No nie bedzie na razie 3ghz na nowym procu. Kapilara dalej za dluga chyba, ale gorsze jest to ze nie mam zasilacza odpowiedniego. Procek choc sie duzo lepiej kreci to na freonie chodzi tak samo jak poprzednik (chodzi mi o max) Zasilacz sie wylacza przy ladowaniu windy przewaznie. przy 2,8ghz nawet do systemu nie moge wejsc bo mam fsb 233 wtedy i juz zasilacz placze z bolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po wylączeniu kompresora temp. na parowniku maleje mi jeszcze ok. 4 stopni i potem dopiero wzrasta?

sadze ze po wylaczeniu kompresora rurka ssaca nie sscie wiec gaz moze spokojnie parowac w parowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"RaVeN155"]r22 = ok 18zl/kg 

404a = ok 55zł/kg

Przebitka cenowa jest niezła , biore r-22 jutro jade po ten gaz i spręzarke

pozostaje zakup otulin ( oczywiście wezem otuliny k-flexa tylko które by tu wziąsc zeby nie przepłacic ? ). Najbardziej się zastanawiam czym zaizolować parownik. Moze by ktoś wrzuci fotki jak wy macie zrobione izolacje :) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z materialem na izolacje parownika jest problem bo taka mata izolacyjna jest sprzedawana w kawalkach 2m*1m i kosztuje jakies 80-90zl

jest o grubosci 6mm i 10mm

 

jesli ktos by chcial np 1m*1m to niech da znac to wtedy moge mu odsprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajne czesci nie tworza jeszcze wydajnego ukladu. Trzeba to jeszcze umiec poskladac perfekcyjnie i wykalibrowac. Moj uklad nie ma wydajnych czesci, bo slaby skraplacz i kompresor, a jednak udaje mu sie sprostac dosc duzym obciazenia przy przyzwoitych temp.

 

Izolacja parownika = pianka montazowa, tanie i bardzo skuteczne. Nie mowiac juz o latwosci w uzyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem wlasnie swoe FC. I mam pytanie: jaką max temp. mozna uzyskac na gazie tym do zapalniczek? oczywiście bez obciążenia. Mam na myśli nie teoretyczną ale osiągana przez was w swoich układach. Ja mam -22 i nie wiem czy to nie za mało.

ja zszedłem na propan-butanie do -36C bez obciążeń a na R22 ten sam układ na luzach robił -50C bez obciazeń wiec lepiej kup tą eRke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam od razu za pytanko moze dla Was banalne, ale mam na allegro aukcje http://allegro.pl/show_item.php?item=22252984 , i moje pytanko: moglibyscie mi powiedziec ile taki zestaw moze byc warty??? same czesci, bez montazu... bo widze ze uklad jest robiony bardzo "po kosztach" i pytam od jakiej ceny mozna sie bawic w wc. dudam, ze pracuje z rurkami miedzianymi i wysokim cisnieniem (wprawdzie to instalacje gazowe w autach, ale zawsze cos...., wiec skrecenie do kupy to nie bylby problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE co sądzicie o zrobieniu strony o FC gdzie kazdy mogł by znaleśc coś dla siebie oczywiscie forum tesh by sie znalazło na takiej stronce ;) . Ja mógł bym wykonaci laya. Bo na tym topicu jest duzo informacji ale nie jest to posegregowane , a tak mozna by było ładnie to ułozyć zeby wszystko było czytelne . Kto się na to pisze ? Napewno taka www by się przydała . Co wy na to chłopaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE co sądzicie o zrobieniu strony o FC gdzie kazdy mogł by znaleśc coś dla siebie oczywiscie forum tesh by sie znalazło na takiej stronce ;) . Ja mógł bym wykonaci laya. Bo na tym topicu jest duzo informacji ale nie jest to posegregowane , a tak mozna by było ładnie to ułozyć zeby wszystko było czytelne . Kto się na to pisze ? Napewno taka www by się przydała . Co wy na to chłopaki ?

Jestem za!!!!!!!

Juz kupe osob sie pyta o dosc banalne pytania.

Bedzie to chyba pierwsza stronka na swiecie z danymi i opisem jak zrobic FC w domowych warunkach. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupe osob sie pyta o dosc banalne pytania.

Zadają banalne pytania, bo nie przeczytali nawet całego tematu :?

 

Wątpie, żeby ktoś poświęcił swój trud stworzenia tego opisu

 

Na to trzeba wieeeele czasu.. na swój opis o składaniu WC musiałem

poświęcić koło 6 godzin, a FC jest trzy razy bardziej skomplikowane,

więc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE co sądzicie o zrobieniu strony o FC gdzie kazdy mogł by znaleśc coś dla siebie oczywiscie forum tesh by sie znalazło na takiej stronce ;) . Ja mógł bym wykonaci laya. Bo na tym topicu jest duzo informacji ale nie jest to posegregowane , a tak mozna by było ładnie to ułozyć zeby wszystko było czytelne . Kto się na to pisze ? Napewno taka www by się przydała . Co wy na to chłopaki ?

Jestem za!!!!!!!

Juz kupe osob sie pyta o dosc banalne pytania.

Bedzie to chyba pierwsza stronka na swiecie z danymi i opisem jak zrobic FC w domowych warunkach. :P

:lol:

Fluke w sieci jest juz pare takich stron tylko wiekszosc ludzi jest tak leniwych ze nawet nie poszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE co sądzicie o zrobieniu strony o FC gdzie kazdy mogł by znaleśc coś dla siebie oczywiscie forum tesh by sie znalazło na takiej stronce ;) . Ja mógł bym wykonaci laya. Bo na tym topicu jest duzo informacji ale nie jest to posegregowane , a tak mozna by było ładnie to ułozyć zeby wszystko było czytelne . Kto się na to pisze ? Napewno taka www by się przydała . Co wy na to chłopaki ?

Jestem za!!!!!!!

Juz kupe osob sie pyta o dosc banalne pytania.

Bedzie to chyba pierwsza stronka na swiecie z danymi i opisem jak zrobic FC w domowych warunkach. :P

:lol:

Fluke w sieci jest juz pare takich stron tylko wiekszosc ludzi jest tak leniwych ze nawet nie poszuka

Eee...

To tak jak ja. :P

Ale na 100% bedzie to pierwsza stronka w polsce o takim temacie. :P

Fakt ze na takie cos potrzeba baaaaardzo duzo czasu. Mozna przeciez pare osob zwolac i kazdy bedzie robic oddzielny temat, potem tylko koncowa kontrola i do netu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej powinien sobie porawdzic porblem jest tylko w tym kto napisze artukuł co i jak. tak jak juz duzo osób napisało wielu osób pyta sie 100 razy o to samo. A mozna by było zrobic strone na której wszystko by było jasno i czytelnie napisane. kto sie na to pisze prosze o posty na forum i co ewentułalnie moglibyście wniesc w tworzenie tego serwisu. Moze jakiś moderator by pomógł w pisaniu artykułów ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie jak sie nad tym bardziej zastanowilem to to nie ma sensu

mysle ze powinno zostac tak jak jest czyli jak ktos jest zainteresowany to w ramach incjacji musi przeczytac caly topick.

poza tym w sieci jest juz pare naprawde dobrych artow o FC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...