Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

popo, odczytami o temp procka sie nie przejmuj. U mnie w abicie czujnik tak wariuje ze raz pokazuje -5C a raz 20C po samym zresetowaniu kompa. A temp tak srednio mialem -30C na tamtym duroniku, teraz jeszcze nie jest za dobrze skalibrowane

Wydaje mi się że temp. cpu u mnie jest dobrze odczytywana. Po włączeniu układu ładnie spada, potem stabilizuje się na jakimś poziomie. A ta twoja temp.-30*C to na parowniku czy na cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: mam kompresor ale nie trzyma cisnienia :cry:

pompuje do pewnego cisnienia (niezbyt wysokiego, ale dalej nie idzie) pompuje pompuje i nic... jak sie go wylaczy to cisnienie wraca powoli do normy :evil:

podejzewam ze cos z zaworkami zwrotnymi -> da sie to jakos naprawic??

ma 120W ale cisnienie mozna palcem zatrzymac 8O :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-30C na parowniku oczywiscie, na procu to i czasami z 10C bylo ale czujka zaizolowana i nie dotykala proca wiec ten odczyt sobie mozna miedzy bajki wsadzic. Hmm ale ty masz odczyt bezposrednio z cpu chyba to moze i dobrze ci pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec co zrobiliscie z przestrzenia miedzy procesorem a parownikiem ???

 

zastanawiam sie czy poprostu to wysmarowac smarem czy dac jakis cieniutki kawalek jakiegos materialu izolacyjnego

 

tylko co by to mialo byc ???

 

zastanawiam sie nad tym bo to jest ostatnia rzecz jakiej nie przemyslalem do konca

 

porobilem juz wszystkie projekty i wszystko bedzie znakomice dopracowane :D

 

 

zostaje mi tylko zbieranie reszty kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czy da sie cos zrobic z moim komresorem??? czy pozostaje mu tylko rola pompki akwariowej??

imo szkoda by go bylo bo slaby nie jest, jest ladnie pomalowany a olej jak nowka :P

 

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czy da sie cos zrobic z moim komresorem??? czy pozostaje mu tylko rola pompki akwariowej??

imo szkoda by go bylo bo slaby nie jest, jest ladnie pomalowany a olej jak nowka :P 

 

:?

jedno pytanie

 

jak sobie wyobrazasz jego naprawe ????

 

musial bys rozcinac caly kompresor potem znowu go zespawac

 

z tym sobie bys nawet nie dal rady a co dopiero z wymiana jakis uszkodzonych czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czy da sie cos zrobic z moim komresorem??? czy pozostaje mu tylko rola pompki akwariowej??

imo szkoda by go bylo bo slaby nie jest, jest ladnie pomalowany a olej jak nowka :P 

 

:?

jedno pytanie

 

jak sobie wyobrazasz jego naprawe ????

 

musial bys rozcinac caly kompresor potem znowu go zespawac

 

z tym sobie bys nawet nie dal rady a co dopiero z wymiana jakis uszkodzonych czesci

jasnowidz jestes?? skad wiesz?? :P

a przyczyna uszkodzenia nie jest jakies "duze uszkodzenie" ale brak szczelnosci przy zaworach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry moze sie zle wyrazilem

 

ale masz spawarke lub przynajmniej palnik tlen+acetylen ??

bo jak inaczej chcesz spowrotem poskladac do kupy kompresor ??

 

skad masz ten kompresor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P4 moim na IC7G + FC Szymka temp spadala do -22 czy cos kolo tego i potem N/A i nie udalo nam sie go rozgrzac tak by znowu wskoczyla wyzej z tego co pamietam

To zarąbiasto a jaki Szymek ma kompresor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzio moze doloz zewnetrznie(dolutoj na rurki) takie zaworki wypruj z jakiejs spalonej sprezarki albo kuphttp://www.berling.com.pl/strony/magazyn/osprzet4.htm#70

8O thx za chec pomocy ale za 100 zeta (potrzebuje 2) to moge miec prawie nowego danfossa z allegro :D http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22779911

a spr. mam narazie tylko 1 :D

jutro go rozcinam (wzdluz spawu) i zobacze co z tymi zaworami...

imho nic raczej z niego nie bedzie ale sprobowac nie zaszkodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...