Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

na elektronicznych sie nie znam ale na tych starszych-tak

ale co konkretnie chcesz wiedziec bo tego jest duzo... jak dziala , na jakiej zasadzie dziala, itp/itd.

 

berkut -> all najlepszego!!!

imho mogl bys sie chociaz tortem podzielic :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujemy szampana pikolo, wielki tort i jedziem do wawy na impreze ;)

przydaly by sie jeszcze takie fajowe czapeczki na gumke w ksztalcie stozka i te gwizdki (??) co jak sie dmucha to sie rozwijaja ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do elektroniki to ja chetnie bym tez cos sklecil ale jakis prosty uklad odpowiadajacy za wlaczanie po uzyskaniu odpowiedniej (ustawnej najlatwiej by bylo chyba potencjometrem) temp, odcinanie zasilania po przekroczeniu danej temperatury (to moze byc stale np 0C). Oczywiscie uklad blokady wlaczany wraz z zalaczeniem kompa. No i najlepiej zeby jeszcze wyswietlac temperature i wartosci ktore mozna ustawiac.

 

Checi wiele lecz wiedzy niestety brak :( . (no mam moze totalne podstawy tyle co sie na ukladach cyfrowych w szkole dowiem itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial bym wiedziec jak to dziala 

...

a wiec:

jest sobie taka rurka z gazem (cos jak w TZR) ktora laczy maly pojemnik (najczesciej wielkosci... powiedzmy polowy tego miedzianego filtra lodowkowego) z mieszkiem. podczas gdy temp. wzrasta gaz sie rozszerza i pomycha mieszek w dol, ktory nastepnie laczy styki. jesli temp. spadnie gaz "sie kurczy" a sprezyna odpycha mieszek do poprzedniej pozycji i styki sie rozlaczaja. Regulacja momentu wlaczenia sie termostatu polega na zmniejszeniu/zwiekszeniu sily docisku sprezyny..

 

 

Co do elektroniki to ja chetnie bym tez cos sklecil ale jakis prosty uklad odpowiadajacy za wlaczanie po uzyskaniu odpowiedniej (ustawnej najlatwiej by bylo chyba potencjometrem) temp, odcinanie zasilania po przekroczeniu danej temperatury (to moze byc stale np 0C). Oczywiscie uklad blokady wlaczany wraz z zalaczeniem kompa. No i najlepiej zeby jeszcze wyswietlac temperature i wartosci ktore mozna ustawiac. 

 

Checi wiele lecz wiedzy niestety brak :( . (no mam moze totalne podstawy tyle co sie na ukladach cyfrowych w szkole dowiem itp.)

poszukaj na necie schematu elektroniki od prometei :) moze cos znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos do ogloszenia ten waz stalowy co tak z nim jeczalem jest rewelacja da sie go dobrze pospawac nie uszkadzajac go, normalnie jestem w koncu zadowolony..... :).... polecam go jak najbardziej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie co za zw. chem. znajduje sie w filtrze-odwadniaczu??

tak z ciekawosci wsypalem te granulki do opakowania po filmie fot. i nalalem troche wody -> granulki zrobily sie garace i jakis gaz sie zaczal wydzielac (cisnienie wywalilo wieczko w gore) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede powoli korygowac to co piszesz

 

sprężyć ją do wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia.

tylko sprezyc, wskutek zwiekszenia cisnienia i skraplania sie gazu uwalniane jest cieplo

 

2 czesc itd pozniej bede sprawdzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nową sprężarke po włączeniu wraz z powietrzem tłoczonym wydzostaje się olej w postaci mgiełki jest coś z nią nie tak? Jest na r12 :cry: ale za to ma pojemność skokową 14,50ccm chciałbym w niej wymienić olej ale nigdzie sie nie doszukałem ile go mieści, czy ktoś dobierał ilość oleju doświadczalnie? Pewnie trzeba wlać olej mineralny. Jej symbol to Aspera t2140a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylej caly olej z niej i sprawdz ile go jest.

zostaw na noc az caly olej scieknie (ew. przplukaj nowym olejem na koniec)

nostepnie wlej tyle samo nowego oleju ile bylo starego (ew. +5%na straty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nie wiadomo czy w tej chwili oleju nie brakuje ( nie demontowałem sprężarki osobiście więc nie wiem) i czy może on lecieć końcem tłoczącym podczas pracy. Po włączeniu mam wrażenie że to powietrze wydmuchiwane zaciąga ten olej bo tak zarąbiaszczo dmucha. Czy tak może być? Co zrobić aby nie wydostawał się olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...