Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

niekiedy tak.

sa kompresory, ktore wraz z freonem pompuja śladowe ilosci oleju a niektore freon z wieksza iloscia tej substancji (zalezy to od budowy kompresora).

ale jesli chcesz mozesz zastosowac odolejacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko moze ktos wie gdzie mozna zakupic chlodnice -skraplacze ale dosyc male tzn. wymiary okolo : dl 15-17 cm grubosc (z rurkami) ok 17cm i wysokosc jakies 5cm (mozliowsc zmiany ostatecznych wymiarow - jeszcze nie zadecydowalem), przydaloby sie zeby byla gesto lamelowana (zebrekowana)... wie ktos gdzie takie male chlodniczki szukac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko moze ktos wie gdzie mozna zakupic chlodnice -skraplacze ale dosyc male tzn. wymiary okolo : dl 15-17 cm grubosc (z rurkami) ok 17cm  i wysokosc jakies  5cm (mozliowsc zmiany ostatecznych wymiarow - jeszcze nie zadecydowalem), przydaloby sie zeby byla gesto lamelowana (zebrekowana)... wie ktos gdzie takie male chlodniczki szukac....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23846866

31x14x5,5

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23923092

28x20x5 cm

 

mniejszych nie znalazlem ale jak znajde (niekoniecznie na allegro) to dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten pierwszy jest to parownik od klimy w TIRze. :D

Wiem bo sam kiedys takie 2 sprzedalem. ;)

Gosciu najprawdopodobniej kupil je na wolumienie i teraz sprzedaje.

 

Bardzo ciekawe sa wentyle. Przy 24V lepiej do nich lapy nie wkladac bo sa z metalu i wytwarzaja taki ciag ze wszystko z biurka mi zwialy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten pierwszy jest to parownik od klimy w TIRze. :D

Wiem bo sam kiedys takie 2 sprzedalem. ;)

Gosciu najprawdopodobniej kupil je na wolumienie i teraz sprzedaje.

 

Bardzo ciekawe sa wentyle. Przy 24V lepiej do nich lapy nie wkladac bo sa z metalu i wytwarzaja taki ciag ze wszystko z biurka mi zwialy. ;)

No ale po przerobce (musial bym ja skrocic) nada sie na skraplacz.... Feluke masz moze gdzies taka jedna do zalatwienia (najlepiej bez wentylow) bo nie chce mi sie czekac na nia... 4 dni i obserwowac czy ktos mnie nie przelicytuje tym bardziej ze nie mam stalego... potrzebuje tak gesto uzebrekowanego bo wymiarami skrapalcz bedzie bardzo maly... a powiezchnie oddawania ciepla musze skads wziac...co do gestosci finow to bedzie uzyty wentyl o dosyc duzej wydajnosci niskoprofliowy... (taka turbinka jak to jest w klimatyzacjach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zalatwienia to nie ale do kupienia tak.

W niedziele na wolumenie a to i tak bedzie 4 dni.

Jak sie ostatnio pytalem to gosciu chcial 60zl za nia.

 

Dosc dawno nie bylem tak wiec nie wiem czy jeszcze przywozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zalatwienia to nie ale do kupienia tak.

W niedziele na wolumenie a to i tak bedzie 4 dni.

Jak sie ostatnio pytalem to gosciu chcial 60zl za nia.

 

Dosc dawno nie bylem tak wiec nie wiem czy jeszcze przywozi.

Ja bym z checia kupil tylko do Warszawy jest dla mnie za daleko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem założyłem wreszcie większy kompresor do mojego układu napełniłem układ, wykalibrowałem i temp. są ok parownik bez obc. -45*C (na propanie) :D tylko że kompresor po ok 30-40 min pracy się wyłącza co jest zgrane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz cisnienia tloczenia ??

nie mam zielonego pojęcia ale przy następnej wypłacie zaopatrze się w zegary może też dzięki temu dojdę też czemu wyłącza mi się kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: mam przycisk którym włączam sprężarkę i termometr z przekaźnikiem, termometr też jset na 220V(komp jest wyłączony) czekam do czasu az spadnie temp.np.do -25*C potem przy tej temp. termometr załącza przekaźnik (on jest gdzieś tam w środku mam tylko wyj.styków które są zwierane) który to powinien załączyć komputer i tu jest problem bo on daje zwarcie a nie impuls.

wybaczcie, ze dopiero teraz pisze i ciagne w sumie na pominiety juz temat.

Zawsze mozna tego uzyc, i zamiast podlaczac wylacznik wlaczyc w obwod czarny i zielony przewod (idacy na mobo) i wlaczac komputer tak - tam zwarcie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...