Skocz do zawartości
SACZI

Celeron vs CeleronD

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie to nie jest wszystko takie jasne dla mnie.

Swojego Celka 2.0 bez problemu kręce na 2.66 bez zwiększania napięcia i bez jakiegokolwiek kombinowania. Zetem przyrost zegara jest jakieś 33%. Temperatura pozostaje w normie, tzm max 62*C.

Cena tego proc wynosi okołó 330 PLN, moim zdaniem jest dość atrakcyjna. Chcę kupić go teraz, bo max za pół roku S478 to będzie juz wspomnieniem.

Przesiadka na AMD nie wchodzi w rachubę, nie myśle zmieniać płyty, pamięci i procka.

"Boję" się jednak prądożerności i temperatur tego procesora. U mnie komp pracuje gdzieś 85 - 90 % czasu w IDLE, a Presscoty pobierają niebotyczne ilości pradu w takim stanie. Northwoody potrafią zużywac kilkanaście W mocy, Presscot nawet 50W!

Pod pełnym obciążeniem zużycie prądu wyrównuje się, z korzyścią dla Northwood'a, ale o tym wszyscy wiedzą.

I kolejna sprawa, mam płyte opartą o dość już starawy chipset i845PE, który nie dodawał skrzydeł PIV. Czy zmiana na tego Celka da zauważalny wzrost wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna sprawa, mam płyte opartą o dość już starawy chipset i845PE, który nie dodawał skrzydeł PIV. Czy zmiana na tego Celka da zauważalny wzrost wydajności ?

celerony d sa "prescottopochodne", sprawdz, czy na twojej plycie beda w ogole dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I kolejna sprawa, mam płyte opartą o dość już starawy chipset i845PE, który nie dodawał skrzydeł PIV. Czy zmiana na tego Celka da zauważalny wzrost wydajności ?

celerony d sa "prescottopochodne", sprawdz, czy na twojej plycie beda w ogole dzialac

Własnie, że działaja na i845PE:

http://www.intel.com/products/desktop/proc...+prod_celerond&

pytanie tylko jak sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilbym raczej "od strony" konkretnej plyty glownej

np. http://www.asus.com.tw/support/cpusupport/...cpusupport.aspx przy wybraniu celerona d jakby nie wyswietla wszystkicj plyt na i845pe

 

pytanie tylko jak sprawnie.

o/c :)

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...doc.aspx?i=2093

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ.../celeron-d.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dokładnie jak piszecie - nie wszystkie płyty oparte na 845PE obsłużą Celerona D. Uzytkownicy płyty MSI 845PE MAX (v.2.0) mogą już o tym zapomniec. Walczyłem z nią wczoraj i poległem. Wszystkie ledy bracketa na czerwono. Najnowszy bios nic nie dał. Ale taki ASROCK śmiga. To przykre ze nie wszyscy userzy starych mulastych celeronów z płytami 856PE który teoretyczbie dysponuje odpowiednią magistralą533 nie mają mozliwości upgrade'u. Ale INTEL wie lepiej, to wszystko w trosce o dobro klientów.

 

INTEL RULEZZZ

:lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest ale - nowy celek powinien miec odpowiednie warunki - wydziela wiecej ciepla, je wiecej prądu, do o/c az sie prosi o dobre mobo z wyzszym fsb...na twoim miejscu - zamienił bym na axp 2000+ i jego @, z plytą zmieścisz się spookjnie w 600-650pln, chlodzenie zaleznie czy cenisz sobie ciszę... podlicz czy przy sprzedazy starego sprzetu ie wyjdzie to taniej niz przesiadka na celka D... nie wiem czemu mial bys zmieniac pamieci, 845 jest pod ddr, nie sądze zeby bylo tam 266,,, chociaz.. ;-) MM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą, ładować w nowy wynalazek intela po prostu nie warto, no chyba ze ktos lubi wyrzucac kase w błoto. Taki "zwykły" tani athlon 2000XP zjada celerka D na śniadanie plus dobra płyta na nforce2 i radeon 9800se to taki sam koszt jak ten baleron 2.66+865 pe + FX5200, no chyba ze ktoś BARDZO lubi INTELA i ma w nosie wydajność bo woli STABILNOŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko dziwie dlaczego ludzie "ze stajni" AMD wypowiadaja sie w tym temacie. Powiedzmy ktos ma plytke na i865 i starego cela i chce zamienic na nowego, a Wy bedziecie mu wciskac, ze lepiej AMD. A poza tym zawsze mozna zmienic na p4, ktory jest o wiele wydajniejszy. A w socket A to tylko XP wsadzicie, druga sprawa, ze na ten socket to teraz tylko zostaly semprony, ktore tak ganicie (bo bartony np osiagnely ceny chore!). Powiecie, ze mozna uzywany kupic itd, itp, p4 tez mozna uzywanego kupic.

 

Ps. Nie chce zaczac wojny, tylko ludzie pomyslcie, ze doradzajac AMD (co w sumie jest ok), zapominacie, ze nie mozna juz kupic (tak latwo) nowych AMD A XP, sa tylko semprony. A wiecie, ze teoria to czsem mija sie z praktyka.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka jest na i845 ;-) btw. z bartonami to jest problem (cenowy) ALE axp są w sklepach, jest dozo na allegro, nie ma z nimi problemu

gdyby przesiadka na amd okazala sie tańsza od inwestycji koniecznych do wykorzystania nowego celafona na miejscu SACZI przesiadł bym się na amd,,, w cenie celka 2,53ghz jest na allegro thorton 2600+ ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm! mam cela d, i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z zakupu, moj 2.4 (cel d 320) wlancza sie na magistrali 199 (3.58ghz), lecz winda wymieka., chyba musze sie pobawic z ustawieniami w biosie, lecz nie mam czasu...

wedlog mnie wspaniala konfiguracja, bo mam taka <lol> to ten proc z plyta asusa p4p800:D do tej pory mialem athlona xp, myslalem ze bede zalowal zakupu celerona d, ale teraz stwierdzam ze intel moze zjesc amd na sniadanie :) wspanialy proc, super sie kreci, cud miod i orzeszki :):) i piekna temperatura 47 w obciazeniu, nie tak jak na athlonie 60-70..

 

edit:

dodam ze tem na boxowym wiatraczku!! i smiesznym plasterkiem od intela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

... nie wszystkie płyty oparte na 845PE obsłużą Celerona D. Uzytkownicy płyty MSI 845PE MAX (v.2.0) mogą już o tym zapomniec. Walczyłem z nią wczoraj i poległem....

Człowieku, dobiłes mnie tym tekstem !!!

Mam własnie taka płytę i chciałem niskim kosztem przedłuzyć zywot kompa o jakies 2 lata, a tu dxxx

Wczoraj pytałem się ludzi z róznuch serwisów, czy kombinowali z Celkami D na płytach opartych o i845PE. Jeden gość powiedział mi, że taki konfig po porstu nie ma sensu. Nie dość, że trzeba się pomęczyć z wgraniem nowego BIOS, to efekt jest niepewny. Raczej taki konfig po prostu nie ruszy.

Co do zmiany kompa na AMD, to również o tym myślałem i ...

poczekam, aż A64 nabierze krzepy. Ni potrzebuje kompa o nie wiadomo jakiej mocy; nie gram, nie rippuje, a różnica 100% między Durniem 1,8 a moim Celkiem w kompilacji projektu w C++ nie robi mi różnicy: 1,7 s do moich 3,6s.

Programy CAD również płynnie mi pracują.

Po prostu za jakieś 2 lata wymienie cały komputer.

 

Acha, działam na GF2MX 400 i w zupełności mi wystarcza :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm! mam cela d, i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z zakupu, moj 2.4 (cel d 320) wlancza sie na magistrali 199 (3.58ghz), lecz winda wymieka., chyba musze sie pobawic z ustawieniami w biosie, lecz nie mam czasu...

wedlog mnie wspaniala konfiguracja, bo mam taka <lol>  to ten proc z plyta asusa p4p800:D do tej pory mialem athlona xp, myslalem ze bede zalowal zakupu celerona d, ale teraz stwierdzam ze intel moze zjesc amd na sniadanie :) wspanialy proc, super sie kreci, cud miod i orzeszki :):) i piekna temperatura 47 w obciazeniu, nie tak jak na athlonie 60-70..

 

edit:

dodam ze tem na boxowym wiatraczku!! i smiesznym plasterkiem od intela :D

To fajnie CI sie kreci :) ja mam precotta P4 2.4 i chodzi mi na 3.4 ale przy 1.5volta, a z tymi temperaturkami to przesadziles, dodaj 10 stopni bo asus zaniza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na XP nie mialem takich temperatur (50), ale na thunderbirdzie 1ghz@1.4 dochodzilo mi do 80 wiec sobie wyciagnolem srednia, tak jakby <lol>

 

oczywiscie 1ghz i 1.8 nie maja porownania do terazniejszych prockow ale..technologia, itd itp.. temperatura byla moim najwiekszym utrapieniem i teraz, oj nawet to ze asus zaniza, mnie nie przeszkadza w cieszeniu sie, czego oczy nie widza tego sercu nie zal, a oczy widza 47 w obciazeniu :D

ale na 200mhz nie dziala, qrde, daje wtedy 1.425 v, myslicie ze za malo ? czy juz nie wyciagnie tyle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zorientuj jaką masz rewizję tego microstara ...

Dokładnie 2.0.

Niestety, prawdopodobnie nic z tego nie bedzie. Nie dość, że płyta nie jest najnowsza no i powiedzmy, że nie jest najwyższej jakości.

Mam z nią ciągłe problemy. Komp (W2k i W2k3; 98 OK) mi sie nie uruchamia, jak wepnę kwadratową wtyczkę zasilającą dodatkowo procesor. Pojawiaja się błędy sprzętowe. Dodatkowo ostatnio muszę przekładać pamięci z jednego, do drugiego gniazda - komputer nie zgłasza nawet BIOSu.

 

Tak, jak wcześniej pisałem, poczekam jakieś 2 latka na Athlonka64 albo na dwurdzeniowego Pentiumka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...