Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

wyczytalem gdzies ze przy podnoszeniu napiecia na rdzeniu karty, warto zalozyc na mosfety radiatory

tylko ktore to sa te mosfety, na moim 6800le jest kilka podejrzanych o to obiektow ;], ale ktore to sa dokladnie?

U ciebie mosfetów nie ma (chyba poza jednym) :) ale są kondensatory. Chyba nawiew wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie mosfetów nie ma (chyba poza jednym) ale są kondensatory. Chyba nawiew wystarczy.

Nie wystarczy, mosfety na 6800NU, LE dość szybko potrafią paść..

wyczytalem gdzies ze przy podnoszeniu napiecia na rdzeniu karty, warto zalozyc na mosfety radiatory

tylko ktore to sa te mosfety, na moim 6800le jest kilka podejrzanych o to obiektow ;], ale ktore to sa dokladnie?

Druga strona karty... z tego co pamiętam, to masz dwa mosfety na swojej karcie...

 

A tu masz zdjęcie tych układów, które wymagają chłodzenia (jeżeli podniosłeś napięcie na gpu + ostre o/c). ;)

Dołączona grafika

 

Oczywiście dodatkowy wentyl prowadzący nawiew na tył karty nie zaszkodzi.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, mosfety na 6800NU, LE dość szybko potrafią paść..

No to po drugiej stronie.

Po pierwszej ma tylko Kondziołki i 1 mosfet w tym modelu, który pokazał na fotce.

I pytał o chłodzenie tej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po drugiej stronie.

Po pierwszej ma tylko Kondziołki i 1 mosfet w tym modelu, który pokazał na fotce.

I pytał o chłodzenie tej strony.

Bez urazy dla Ciebie, ale co mi chciałeś przez to udowodnić???, że nie mam pojęcia o tym, co piszę???. W 6800NU najbardziej zagrożone uszkodzeniem są te elementy, które wcześniej pokazałem..., a przez 1.5 roku maiłem winfasta a400TDH (6800NU), więc wiem, co piszę. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam Leadteka A400 TDH 6800 modowalny na 16/6 chodzi na standardowych zegarach 325*/700 ale jak poczytałem wcześniejsze posty to stwierdziłem że mam słaby egzemplarz ponieważ kręcę na riva tuner 15.8 do 350/735 i na 3dmarku przy standardowych 12/5 potokach krzaczki wrzuca a jak przestawię na 16/6 to nawet riva tuner 15.8 w tym trybie automatycznego podkręcania nie machnie go nawet o 1 mhz.

Mój komp to A64 3200 venice Ga-k8nsc-939 1 g ram dual Kingston cl3 zasilacz chiftec 350 wat silent

Panowie jeszcze pytanko o napięcia w edycji biosu programem omnieditfx tam pokazuje 3 różne napięcia które trzeba zmienić w pozycji gdzie jest 1,4 v na 1,5 czy w tych niższych pozycjach.

Tak naprawdę chcę podkręcić tą kartę na gpu ok. 400 na pamiątkach do 800 a nie jak teraz 325/700 powiedzcie jak to k...rdę zrobić bo jak patrzę że wszycy bez problemu na 3d marku 2003 walą powyżej 10000 to mnie krew zalewa i zegary na 400 i więcej pamiątki na 800-1000 niewiem oc co chodzi a przy okazji to wersja na AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy dla Ciebie, ale co mi chciałeś przez to udowodnić???, że nie mam pojęcia o tym, co piszę???. W 6800NU najbardziej zagrożone uszkodzeniem są te elementy, które wcześniej pokazałem..., a przez 1.5 roku maiłem winfasta a400TDH (6800NU), więc wiem, co piszę.

panowie nie ma powodu do sprzeczki, chce tylko wiedziec, co mam chlodzic, zeby sie nie zjarala karta, jak elementy sa i na gorze i na dole to zaloze radiatory i tu i tu, co to za problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama małe pytanko! Otuż mam 6800gt(agp) od Gigabyte-a i mam mały problem! Karta śmiga z ustawieniami 400/1200 bez problemu lecz jak podnosze MHz powyżej 400MHz(np.410) na rdzeniu to po jakimś czasie grania robi mi sie kolorowy obraz?!? Wiecie od czego to może być?!? Zauważyłem tylko jedno jak wsadziłem do kompa 450w zasiłke(no name) przy 400Mhz po 10min grania robi sie kolorowy ekran w paski! A na mojej zasiłce 420w(chieftec) robi sie tak przy wyższym zegarze!! Czy może to być przez zasilacz!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymcio

Przeczytaj jeszcze raz 3 ostatnie zdania w napisanym przez ciebie poście, a sam sobie odpowiesz na pytanie, które zadałeś w ostatnim zdaniu. ;)

 

panowie nie ma powodu do sprzeczki, chce tylko wiedziec, co mam chlodzic, zeby sie nie zjarala karta, jak elementy sa i na gorze i na dole to zaloze radiatory i tu i tu, co to za problem

Nikt się nie kłóci... ;) A od strony gpu tak, jak to już zresztą Hirotaro napisał, zrób nawiew wentylem.

 

masta2 - jak chcesz to mogę ci wysłać mój bios od mojego byłego Leadteka A400TDH (6800NU), (1,4V na gpu (2d, 3d i thrl.)), bo na temat modyfikacji po prostu nie chce mi już się pisać, zresztą na obecną chwilę to nawet nie mam czasu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam Leadteka A400 TDH 6800 modowalny na 16/6 chodzi na standardowych zegarach 325*/700 ale jak poczytałem wcześniejsze posty to stwierdziłem że mam słaby egzemplarz ponieważ kręcę na riva tuner 15.8 do 350/735 i na 3dmarku przy standardowych 12/5 potokach krzaczki wrzuca a jak przestawię na 16/6 to nawet riva tuner 15.8 w tym trybie automatycznego podkręcania nie machnie go nawet o 1 mhz.

Mój komp to A64 3200 venice Ga-k8nsc-939 1 g ram dual Kingston cl3 zasilacz chiftec 350 wat silent

Panowie jeszcze pytanko o napięcia w edycji biosu programem omnieditfx tam pokazuje 3 różne napięcia które trzeba zmienić w pozycji gdzie jest 1,4 v na 1,5 czy w tych niższych pozycjach.

Tak naprawdę chcę podkręcić tą kartę na gpu ok. 400 na pamiątkach do 800 a nie jak teraz 325/700 powiedzcie jak to k...rdę zrobić bo jak patrzę że wszycy bez problemu na 3d marku 2003 walą powyżej 10000 to mnie krew zalewa i zegary na 400 i więcej pamiątki na 800-1000 niewiem oc co chodzi a przy okazji to wersja na AGP

Ten Twój 6800 to jest wersja le czy tylko 6800?

Ja mam 6800le tej samej firmy i bez modyfikacji na standardowym chłodzeniu chodził mi na 350/800, więcej nie próbowałem.

Wygląda na to, że masz niedowoltowany rdzeń, wyedytuj bios i ustaw napięcie 1,2 a jak masz dobrze wentylowaną bude to 1,3. Użyj NiBiTor'a, ten omnieditfx u mnie nie zadziałał i mimo ustawienienia większego napięcia ciągle było 1,1V. Jak nie znajdziesz instrukcji jak podnieść napięcie NiBiTorem to daj znać.

Napięcia 1.4V bez dodatkowego chłodzenia elementów odpowiedzialnych za zasilenia na karcie nie ustawiaj bo może sie coś zjarać albo pracować niestablinie, a 1,5 ustawić się nie da, pomaga tylko hardmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Coś mam nie tak.

Mam drugą kartę ASUS 6800GT (teraz na PCI-E)

Założyłem Zalmana VF700-Cu i w ogóle mi nie spadła tempka.

Za to RAM dziwnie zimny...

Coś jakby odwrócone odczyty...

 

Temperatura jądra waha mi się od 51 do 62 stopni przy Full Speed Zalmanie i do 70 stopni przy Low Speed Zalmanie.

Karta na AGP nigdy takich temperatur nie osiągała... Miała 51-54 stopnie - no chyba, że to tam czujnik padł. Na AGP było tak, że to temperatura RAM mocno wzrastała (40 do 63) a nie GPU. Czyżby błąd na tamtej karcie???

 

Ram mam na poziomie 38-44 stopni - to jest spoko temperatura. Ale dlaczego tak mało się zmienia podczas grania/benchowania??? Jakaś mała amplituda jak na pasywne ich chłodzenie (tylko z nawiewem zalmana i z Revoltec RS006 Aluminium na nich). Chociaż czujnik z panelu pokazuje też około 42 stopni. Ale na jądrze wykrywa tylko 54-56 a nie 62... Jakoś nie wiem o co chodzi z tą kartą...

 

Podajcie Swoje temperatury, taktowania i rodzaj chłodzenia oraz AGP/PCI-E.

 

No i jeszcze jedno - jest na karcie zielona dioda koło kondesatora na brzegu karty. Do czego ona?? Jak się świeci to dobrze??? Bo na AGP nie było zielonej diody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman AlCu, radiatory na pamieci z zestawu..

 

IDLE:

TEMP GPU: 48-50

OTOCZENIA: 35-37

 

 

STRESS:

TEMP GPU: 64-65

OTOCZENIA: 43-44

 

Na niekreconej.. na kreconej 400 1100 dodaj po 2 stopnie w stresie

i mówie tu o full speedzie wiatraka..

na

420 1150

około 4stopnie wiecej w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peseq jesteś boski :)

Z tego wynika, że mój ASUS na AGP ma zwalone czujniki - nie raz się blokowały i pokazywały ujemne tempki więc podejrzewałem, że świruje. Teraz jestem pewny :) Na PCI-E mam z tego wniosek +/- OK

Nie pomaga mi chipset NF4 wydychający 50*C prosto w kartę... Muszę cosik wykombinować - dodatkowy nawiew ale zasysając z slotu PCI byłby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam teraz

 

GF6800LE agp, 12 potoków 6 vertexów i

 

czy opłaca się go wymienić (mam taką mozliwosc) na:

 

PointOfView 6800 XT 128 MB 256Bit mod 16 pot 5 ver

 

on ma 16 potoków! :) ale za to ma 5 vertexów.....

 

No i LEADTEK ma Video-In, a Point Of View tego niema, z resztą 1szy raz slysze o takiej firmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozmy, ze nic nie doplacam... ale powiedz czy ta firma jest dobra/

bo nie wydaje mi sie zabardzo.. :/

Testy kart na guru3d

 

U nas moze i nie za bardzo popularna , ale jak widać dużo testów, które pojawiają się na Guru3d to własnie karty PointOfView, co może oznaczać tylko tyle że nie jest to "badziew", a jedynie karta mało znana (jak na razie) choć coraz popularniejsza w Polsce, własnie zabieram się za testy karty o którą pytasz - będą wyniki przy 16/5 , 16/6 i przy O/C po odblokowaniu potoków :) ... daj mi kilka godzin i stanie sie jasność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arche ty masz sklep archenet.pl? ;f

:)

pracuję tam

Karta się własnie testuje , przy 16 potokach jądro jak na razie idzie 375 MHz i zaraz się okaże czy pójdzie więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy kart na guru3d

 

U nas moze i nie za bardzo popularna , ale jak widać dużo testów, które pojawiają się na Guru3d to własnie karty PointOfView, co może oznaczać tylko tyle że nie jest to "badziew", a jedynie karta mało znana (jak na razie) choć coraz popularniejsza w Polsce

my po prostu żyjemy w ciemnogrodzie :mrgreen: karta BFG to dla wiekszosci polaków szrot z tajwanu postawiony na równi z palitem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my po prostu żyjemy w ciemnogrodzie :mrgreen: karta BFG to dla wiekszosci polaków szrot z tajwanu postawiony na równi z palitem :?

Nic nie zrobisz, pozostaje tylko edukacja takich osób :-| ... Zwróć uwagę, że podobnie też jest z kartami Evga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arche, i tak mnie nie przekonasz do Point Of View, poprostu nie dotykam tego czego nie znam :P

 

Leadtek/Galaxy rox :P

no chyba, ze mi z ceny spuscisz troche (to bedzie 4ta karta u was kupiona)!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem, posiadam Leadtek 6800 ultre PCIE która ma na 3d - 1,4V. Moje pytanie brzmi: Czy istnieje sposób na poprawne wprowadzenie napięcia na GPU - 1,5V ?? Programy takie jak NiBiTorv25, emeEditFX.v1.5 sobie z tym nie radzą, znaczy niby zmieniają a tak naprawde nic sie nie dzieje. Bawiłem sie także Hexedytorem, ale nigdzie nie znalazłem sposobu na w prowadzenie poprzez hexa napięcia na 1,5V. Jedyne co znalazłem to materiał jak shexować grafe 6800, ale to wszystko było na agp a nie na PCIE. Jak komuś sie udało poprawnie wprowadzić vmod 1,5V to prosze napisać jak to zrobił. icon_wink2.gif thx za pomoc

 

z ciekawości jeszcze spytam, jak sie robi moda na pamiątki ?? Vmem >? thx

Edytowane przez Gasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że jest 2.6, a sprawdzał już go ktoś ???

dorwałem jeszcze coś takiego jak nvidia bios modificator v3.2

zobacze czy da sobie rade ze zmianą gpu na 1,5V na mojej ultrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik o nazwie OmniExtremeEdit Fx 1.5 po załadowaniu biosu mojej karty (BFG 6800Ultra) w ustawieniach 3D widzi standartowe taktowania ale w 2D wyskakuje mi dla core i memory 11264MHZ?????!!!!!! :blink: miał ktos podobny przypadek? co jest? :huh:. Gasto jak uda Ci sie zmnienic napiecie na 1.5 napisz jakiego programu uzyłes i jakie sa tego efekty.

danke sehr

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...