Skocz do zawartości
!batman

Jaki zasilacz optymalny dla tego sprzętu!

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupienia zasialacza, bo już niedługo wypłata, ale ie wiem co wybrac... zastanawiałem się na huntkey hk350-xp silencer, ale nigdzie nie mogłem go znaleść (tzn. w ofercie żadnego sklepu)... czy do mojego sprzętu wystarczy hk300-xp, bo ten zasialacz widziałem w kilku sklepikach.... mam athlona 1700+, abita nf7-sl (używam SS), dwa dyski seagate 40gb i ibm/hitachi 80gb Sata (kontroler na płycie), radeon9500 NP, 2x256mb GoodRam ddr400, nagrywarka... to chyba wszystko co obciąża procesor... czy huntkey "300" wystarczy, może ktoś mi da linka do "350", a może polecicie inny zasialcz w podobnej cenie z jednym dużym wentylatrkiem!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to polecam chiefteca 350BB made by delta(niecałe 200 zł). Będziesz miał ciszę(12cm wiatrak) i spory zapas mocy(zwłaszcza na linii 12v).

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12153.html coś takiego za 166PLN?? A dlaczego ten HuntKey ma taką nieciekawą opinie!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ModeCom 350GTF wystarczy (130-160zł). Natomoaist ja również nie polecam tego HuntKeya, strasznie słabo przędzie pod obciazeniem a bebechy rodem z zasilacza Made By Codegen.

Ciekawe - powiedz mi pod jakim obiążeniem strasznie słabo przędzie? Bo w moim kompie radził sobie bez problemu :wink:

 

I nie gadaj mi, że bebechy rodem z Codegena - bo na 4300 szt. sprzedanych miałem 8 reklamacji :wink: Owszem są lepsze zasiłki, ale BS3000 uważam za udany model. Miałeś go chociaż podłączonego, że tak mówisz?

 

Pozatym BS3000 to 99pln a nie 200 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem niedawno tego HuntKeya BS3000 i... jestem troszkę zawiedzony.

1. jest dość głośny po około 45 minutach - powiedziałbym nawet, że jest bardzo głośny - bo tylko zasilacz słychać

2. napięcia tak sobie mi się podobają. wcześniej miałem 300Wattowego Deera - i napięcia ze SpeedFana aż tak bardzo się nie różnią. muszę skądś skołować miernik jakiś i sprawdzić te napięcia miernikiem.

3. nie udało mi się go zamontować na zewnątrz kompa - w związku z czym jest w środku i STRASZNIE nagrzewa mi wszystkie elementy. jednym słowem będę musiał pobawić się w modding od nowa.

ale jak już go wywalę poza budę, pokombinuję jakoś, żeby obniżyć obroty wentylka, który w nim jest zamontowany i zacznę kręcić procesor i kartę grafiki, to podzielę sie dokładniejszymi spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że zadecydowała cena - a wolałem nie ryzykować z moim sprzętem jazdy na Deer...

co do kombinowania z obrotami zasiłki to jakieś tam doświadczenie już mam :wink: - w tym Deerze ustawiłem sobie idealne wprost proporcje co do obrotów/chłodzenia - jak zasiłka jest poza komputerem cała sprawa z jej nagrzewaniem się wygląda zupełnie inaczej - a zmniejszenie obrotów o 30% daje jakieś 50% mniej głośności - myślałem też, żeby wsadzić do tego HuntKeya jakiś wiatrak Papsta, ale trochę mnie bolą koszty tych wiatraczków, no i utrata gwarancji też nie jest miłą perspektywą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiłka zamontowana na zewnątrz kompa

jest znacznie ciszej (uffff) bo zasilacz już się tak nie nagrzewa.

temperatura na procesorze też spadła - ale ciągle napięcia tak średnio mi się podobają :?

czy jakiś posiadacz Modecoma albo Chiefteca mógłby wrzucić gdzieś screeny z napięciami - SpeedFan ma monitoring napięć i można sobie z niego zrobić PrintScreena. chciałbym porównać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypasowala mi nazwa tematu wiec sie podlaczam, zeby nie tworzyc nowego.

Potrzbebuje pomocy w wyborze zasilacza, a konkretniej jakiej ma on byc mocy - bo marke juz sobie wybralem - TOPOWER (glownie ze wzgledu na cisze)

A oto i sprzęt:

Abit NF7-S 2.0

Athlon XP 1700+@2.2GHz

512MB Ram

GeForce 4 Ti 4200 (@300|600)

2xSamsung sata 160GB

nagrywarka CD

DVD-ROM

3x wentyl 80x80

katoda

---------------

niedlugo dojdzie

nagrywarka DVD

2xwentyl 80x80

No i zasilacz musi miec zapas mocy bo grafike tez by sie niedlugo przydalo zmienic.

I sie zastanawiam czy wystarczy 400W czy doplacic (co by juz mocno obciazylo moj budzet) do 450W? A i jak myslicie ktora opcja rozlokowania wentyli w zasilaczacj jest lepsza? Tył i góra czy przod i tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze by wystarczylo bo teraz ten sprzet jest zasilany z 300W.Nie napisalem przez ile lat ma mi sluzyc zasilacz,sorki. Warto kupowac zasilacz 450W Topowera czy wystarczy 400W bo chce nie zmieniac zasilacza przez 2-3 lata. A przez 3 lata to pewnie i mobo i procek sie zmieni, o grafice nie wspominajac. I czy warto brać zasilke z EPS czy to tylko niepotrzebny bajer?

 

A i do konfiguracji zapomnialem dodac karty DVB na ktora czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...