Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy istnieje ryzyko że po montażu albo podczas montażu tych http://4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=364 radiatorów uszkodzę pamieci bądź cała kartę...chodzi tu o Gigabyte Radeona 9600PRO karte mam dopiero tydzień i niechciał bym jej uszkodzić...[/url][/google]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie ryzyko istnieje zawsze :) Jak nie bedziesz uzywal młotka i nie pchał palcy gdzie nie trzeba to bedzie dobre, nie pękaj :)

 

Odtłuść pamieć, naklej radiatory, poządnie dociśnij i sie ciesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy istnieje ryzyko że po montażu albo podczas montażu   tych http://4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=364 radiatorów uszkodzę pamieci bądź cała kartę...chodzi tu o Gigabyte Radeona 9600PRO karte mam dopiero tydzień i niechciał bym jej uszkodzić...[/url][/google]

Naklejasz toto za pomoca tasmy klejacej znajdujacej sie na radiatorach, wiec musialbys byc bardzo 'sprawny' zeby cos zepsuc. Oczywiscie na hama nie dociskaj, bo mozesz zlamac pcb albo cos innego. Wystarczy raz mocniej docisnac i moze chwilke przytrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu naklejasz radiatory? Tak Ci się grzeją? Czy będziesz podkręcał? Uszkodzić przy naklejaniu nie uszkodzisz, ale przy podkręcaniu to uważaj.

no właśnie przecież niebęde ich naklejał tak dla jaj...będe kręcił ofkoz :D

 

p.s. co bardziej przekłąda się na wydajność podkręcanie rdzenia czy pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...no moze faktycznie taktowanie pamięci przekłada się na większą wydajność niż takotowanie rdzenia...zastanawia mnie tylko jedno...dlaczego Core kręci się znacznie lepiej niż Mem...np. z mjego rdzenia da się wycisnąć grubo ponad 120Mhz więcej czyli z 400 na 520Mhz a, pamięć wystarczy puścic o 35Mhz więcej i już może sypać artami... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Hynixy 3.3ns...ale niejestem pewien producenta hynix bądź samsung...ale spotkałem się kiedyś z pamiątakim 2.8ns na R9600PRO ! podobno z pamiątek 2.8 da się wycisnąć grubo ponad 700Mhz ze standardowych 600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzioł te : http://4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=892

Większe, tańsze i do tego miedziane. Co do samego zakładania radiatorków na memorki to musisz tylko uważać aby radiatorek nie stykał sie z żadnym elemętem na karcie bo moze (ale nie musi) powodować to jakieś komplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Hynixy 3.3ns...ale niejestem pewien producenta hynix bądź samsung...ale spotkałem się kiedyś z pamiątakim 2.8ns na R9600PRO ! podobno z pamiątek 2.8 da się wycisnąć grubo ponad 700Mhz ze standardowych 600...

Jak to te same Hynixy co na 9800pro no to na pewno, bo na pro standardowo chodza na 680... a ktos w HoF mial je chyba na 800 czy cos blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...